Роздрукувати сторінку

Гуманітарні дисципліни

Соціальна політика – дисципліна, що вивчає трансформацію соціальних відносин у суспільстві, аналізує диференціацію в структурі населення.

Метою вивчення курсу «Соціальна політика» є сприяння розвитку у них соціально-політичного мислення і поведінки, а також на цій основі соціальної активності в суспільстві і в процесі майбутньої професійної діяльності в системі соціальної роботи.

Соціальна-політика

Метою курсу є...


«Соціальна робота на виробництві» являє собою самостійну дисципліну, яка виступає складовою частиною освітньої програми за напрямом підготовки «Соціально-культурна діяльність» і відноситься до дисциплін за вибором варіативної частини гуманітарного, соціального та економічного циклу навчального плану.

Предмет вивчення навчальної дисципліни – сутність та зміст соціальної роботи на виробництві.

проведення-соціальної-роботи

Мета вивчення курсу...


Дисципліна «Соціальна робота» відноситься до базової частини дисциплін навчального плану напряму «Соціальна робота» і відповідає вимогам державного стандарту, що пред'являються до підготовки бакалаврів із соціальної роботи у вищих навчальних закладах.

Знання та навички, отримані студентами в результаті вивчення дисципліни, будуть сприяти соціальному прогресу, розповсюдженню морально-етичних установок та впровадження ефективних методів роботи з різними категоріями людей.

надання-соціальних-послуг

Реалізація програми передбачає...


Дисципліна «Соціальна структура суспільства» є дисципліною варіативної частини за вибором основної професійної освітньої програми вищої освіти – програми бакалаврату за напрямом підготовки «Соціальна робота», спрямованість (профіль) освітньої програми «Менеджмент в соціальній сфері».

Дисципліна спирається на результати навчання, сформовані в рамках курсу «Суспільствознавство» або відповідних дисциплін середньої професійної освіти, а також ряду дисциплін навчального плану: Основи соціальної держави та громадянського суспільства; Глобальні соціально-економічні проблеми соціального суспільства.

Соціальна-структура-суспільства

Метою освоєння дисципліни...


Дисципліна «Соціальне забезпечення» відноситься до базової частини навчального плану.

Цілями освоєння дисципліни «Соціальне забезпечення» є:

- отримання базових теоретичних знань у галузі соціального забезпечення та його ролі в суспільстві, освоєння студентами закономірностей та особливостей регулювання відносин у даній області;

- вироблення навичок аналізу джерел права, в тому числі порівняльно-правового і використання загальних підходів, принципів і норм права соціального забезпечення професійної діяльності.

право-соціального-забезпечення

Завдання...


Курс «Соціальне управління» містить основні відомості про формування предмета науки та її місце серед інших дисциплін, етапи розвитку соціологічної управлінської думки.

Метою дисципліни «Соціальне управління» є вивчення соціальної сфери, що включає в себе діяльність організацій, що забезпечують вирішення соціальних проблем населення та дослідження поля соціальної сфери, зосередженого навколо наступних напрямків: рівень і якість соціального життя, народна освіта, охорона здоров'я, житлово-комунальне господарство, культурна політика, молодіжна політика та ін.

соціальна-сфера

Завдання вивчення дисципліни...


Курс «Соціальний захист» входить в блок загально предметних дисциплін регіонального компонента. Даний курс має велику область знань, що стосуються вивчення:

- Специфіки захисту населення;

- Нормативно-правових актів у сфері захисту населення;

- Основних політичних змін в області захисту прав населення.

Постановка і розгляд запропонованих в рамках досліджуваного курсу проблем проводиться в контексті раніше вивчених студентами дисциплін психолого-педагогічного та соціально-педагогічного циклу. Зміст курсу в рамках міждисциплінарних зв'язків скоординовано з загально професійними дисциплінами, а також із спеціальними дисциплінами, що входять у навчальний план і є базовими компонентами державного освітнього стандарту.

захист-населення

Мета курсу...


Соціальні медіа – це інтернет-ресурси, що дозволяють обмін інформацією будь-якого формату (текст, картинки, музика, відео) і формують у потенційного або дійсного користувача інтерес до загальної платформи з контентом. Найчастіше контент всередині соціальних медіа має об'єднання за тематикою або хоча б за загальною специфікою публікації. На даний момент більшість людей активно використовують соціальні мережі для просування, спілкування, продажу та трансляції інформації.

Ключова особливість соціальних медіа полягає в тому, що користувач всередині цього простору є як аудиторією, так і джерелом інформації. Це означає, що комунікація з аудиторією значно спрощується, а отримання зворотного зв'язку від читача або покупця і зовсім справа двох хвилин.

соціальні-медіа

Незважаючи на те, що велика кількість людей ставиться до...


Програма дисципліни «Соціолінгвістика» складена відповідно до вимог до обов'язкового мінімуму змісту і рівня підготовки бакалаврів за напрямом «Соціологія».

Мета дисципліни «Соціолінгвістика» − сформувати розуміння єдності мови/свідомості/суспільства з точки зору різних парадигм, на цій основі розкрити характер зв'язку соціальна ситуація − соціальна структура − символічні системи − можливості інтерпретації − передача інформації у перспективі аналізу інтерсуб’єктивного простору і семіотичних структур.

соціальна-ситуація

Для вивчення дисципліни студент повинен...


Соціологія – наука про суспільство та події, що в ньому відбуваються.

Цілями освоєння дисципліни «Соціологія» є ознайомлення студентів з основними поняттями соціологічної теорії. У процесі вивчення дисципліни формуються уявлення про структуру суспільства і його проблеми; розуміння ролі соціології в системі суспільних наук та її взаємодії з природними науками.

Курс спрямований на формування у студентів умінь і навичок аналізу соціальних процесів і явищ на основі наукових даних. Оволодіння базовими соціологічними знаннями не тільки сприяє розвитку аналітичних здібностей, але і допомагає орієнтуватися в сучасному суспільстві.

соціальні-процеси

Дисципліна «Соціологія» являє собою...


Конфлікт – явище, яке важко уникнути, але кожен повинен вчитися вміти його обходити. Як позбутися конфліктів у суспільстві, вчить дисципліна «Соціологія конфлікту».

Дана навчальна дисципліна включена в розділ «Конфліктологія».

Передувати даному курсу має вивчення таких дисциплін, як історія, філософія, соціологія, політологія. При освоєнні даної дисципліни необхідні попередні знання основних законів становлення та розвитку буття, людини і мислення, вміння і готовність учнів до вивчення соціальних процесів.

конфліктологія

Вивчення курсу "Соціологія конфлікту" логічно передує...


Курс «Соціологія культури та дозвілля» в структурі навчального плану визначається обставиною, що знання, отримані аспірантами в ході вивчення даної галузі повинні послужити міцною основою для вивчення інших дисциплін.

Цілями навчальної дисципліни «Соціологія культури та дозвілля» є отримання теоретичних знань про соціологічну науку, співвіднесених із загальними цілями з подальшим застосуванням навичок соціолога на практиці, у професійній сфері, а також для можливості вирішувати значущі соціальні завдання; формування культури мислення, здібностей до узагальнення, аналізу і сприйняття інформації, постановки мети та вибору шляхів її досягнення; дослідницьких навичок соціологічного аналізу особливостей соціального життя, благополуччя, поведінки в соціальній сфері, різних національно-етнічних і статевовікових і соціально-класових груп.

соціологічне-дослідження

Завдання навчальної дисципліни...


Осмислення соціологічних аспектів масової комунікації дозволить майбутньому спеціалісту по зв'язках з громадськістю знаходити найбільш ефективні стратегії і тактики впливу на масову аудиторію.

Мета навчальної дисципліни «Соціологія масових комунікацій» - знайомство студентів з основами соціології масових комунікативних процесів.

засоби-масової-комунікації

У процесі вивчення дисципліни...


Соціологія міста є інтегративною наукою, розкриває соціально-екологічний аспект формування міського середовища проживання людини. В цьому плані стан екології є одним з факторів свідомості та поведінки людини. Вивчення соціології міста спрямовано на створення методик, що дозволяють фіксувати та вивчати цю залежність.

Метою вивчення дисципліни «Соціологія міста» є придбання студентами теоретичних знань про специфіку соціологічного підходу до вивчення міста, про еволюцію соціологічних теорій міського розвитку, типи міст і формування територіальних спільностей, практичних навичок соціологічного аналізу, що дозволяють фіксувати та вивчати залежність поведінки городян від стану довкілля, прогнозування соціальних наслідків своєї професійної діяльності; формування активної життєвої та громадянської позиції.

міське-населення

Дана дисципліна входить до...


Дана навчальна дисципліна включена в розділ основної освітньої програми Соціологія.

Дана дисципліна відноситься до розділу соціологічних.

Підприємництво розглядається як соціальний інститут, де вивчаються різні його організації.

Дисципліна розкриває теоретичні основи управління соціально-економічною системою, сутність, принципи, закони і способи організації управлінської діяльності, націленої на підприємницький успіх. Дисципліна призначена для формування комплексу практичних знань і навичок організації і ефективного управління фірмою з урахуванням впливу різних внутрішніх і зовнішніх факторів.

підприємництво

Основними завданнями курсу є...


«Соціологія праці» - одна із спеціальних дисциплін напряму "Соціологія". Курс є продовженням вивчення соціально-економічної проблематики сучасного суспільства і логічно слідує за вивченням студентами бакалаврату таких курсів як «Мікроекономіка», «Інституційна економіка», «Економічна соціологія», «Соціологія споживання» та ін.

Цілі курсу:

– сформувати у слухачів систематизоване уявлення про основні теоретичні підходи до дослідження соціологічних проблем в сфері праці та зайнятості, та ознайомити з ключовими дослідними проблемами в даній області;

– ознайомити з можливостями аналізу емпіричних макро- і мікроданих та сформувати базові навички інтерпретації даних, отриманих в ході сучасних досліджень сфери праці та зайнятості.

Соціологія-праці

Основним завданням курсу є...


Забезпечення безпеки та якості продукції, робіт та послуг неможливо уявити без контролю безпеки і якості окремих виробів, операцій і процесів, який базується на врахуванні численних результатів вимірювань найрізноманітніших характеристик. З досвіду відомо, що ні один вимір, як би ретельно він не проводився, не може дати абсолютно точний результат, тому необхідно вміти оцінювати похибки при проведенні вимірювань, що неможливо без знання метрології.

Курс «Стандартизація та сертифікація» містить відомості про нормативно-технічні документи в галузі стандартизації та технічного регулювання, формах підтвердження відповідності продукції. У результаті вивчення курсу студент отримує знання про види і методи вимірювань, класифікації засобів вимірювання точності, виборі засобів вимірювання виробів і деталей технологічних машин і устаткування.

безпека-та-якість-продукції

Технічні характеристики продукції, що визначають...


Старогрецька література зробила вплив не тільки на її римських сусідів на заході, але і на безліч поколінь на європейському континенті. Грецькі письменники відповідають за введення в світ таких жанрів, як поезія, трагедія, комедія і західна філософія. Автори цих греків народилися не тільки на землі своєї рідної Греції, але і в Малій Азії (Іонія), островах Егейського моря, Сицилії і південної Італії.

Греки були пристрасними людьми, і це завзяття можна побачити в їх літературі. У них була багата історія війни і миру, залишивши незгладимий відбиток на культуру і людей. Автор і історик Едіт Гамільтон вважали, що дух життя рясніє всією грецькою історією.

антична-література

Щоб повністю зрозуміти і оцінити грецьку літературу, потрібно...


Дана навчальна дисципліна входить в розділ за напрямом підготовки «Філологія».

Курс «Старослов'янська мова» посідає одне з найважливіших місць серед теоретичних дисциплін. Він відкриває цикл історичних лінгвістичних дисциплін і поряд з курсом «Історія мови» сприяє формуванню лінгвістичного світогляду, розуміння законів існування і розвитку мови. Курс включає значний обсяг відомостей про стан праслов'янської мови, про особливості першої літературної мови слов'ян, тому з неї починається вивчення історії будь-якої слов'янської мови, у тому числі української в її діалектних різновидах і літературній формі. Оскільки українська літературна мова формувалася в тісній взаємодії з церковнослов'янською мовою, при вивченні старослов'янської мови звертається увага на основні особливості церковнослов'янської.

праслов’янська-мова

Студент повинен володіти...


Курс Стилістики призначений для студентів напряму підготовки «Лінгвістика».

Стилістика як розділ науки про мову є одним з компонентів дисципліни виучуваної мови, викладання якої в рамках мовного факультету передбачається на основі інтеграції.

проблеми-стилістики

Курс навчальної дисципліни «Стилістика» має на меті...


Навчальна програма дисципліни «Стилістика американської англійської мови» складена у відповідності з Державним освітнім стандартом вищої професійної освіти для підготовки вчителів англійської мови за спеціальністю «Іноземні мови».

Оволодіння мистецтвом спілкування американською англійською мовою передбачає придбання цілого ряду певних теоретичних знань та вироблення практичних умінь і навичок. Комунікативні знання особливого роду та специфічні вміння і навички складають головний об'єкт курсу стилістики сучасної американської англійської мови.

американська-англійська

Предметом же викладання цього курсу є...


Курс «Стилістика англійської мови» в системі навчання на гуманітарних факультетах педагогічних університетів і є другою спеціальністю на яких є англійська мова, знайомить студентів з тими розділами стилістики і з тими положеннями, які можуть бути корисні при підготовці викладачів англійської мови, можуть навчити їх читати твори англійських та американських письменників з глибоким проникненням в текст.

Основні цілі і задачі курсу «Стилістики англійської мови»:

- розкрити, розширити стилістичну теорію як загальну систему принципів та прийомів таким чином, щоб студенти могли надалі застосовувати її самостійно;

- приділити основну увагу стилістиці сприйняття;

- познайомити студентів з різними прийомами аналізу тексту з метою отримання при читанні більшої інформації;

- навчити студентів здійснювати стилістичний розбір і тлумачення текстів, свідомо підходити до художнього тексту як до цілого, розглядаючи його в єдності форми і змісту;

- попередити неправильне і поверхневе розуміння студентами художніх творів, розвивати в них навички вдумливого читання;

- розвивати у студентів емоційну сприйнятливість і естетичний смак, формувати високу культуру читання художньої літератури;

- вдосконалювати знання студентів з англійської мови, здійснюючи аналіз образотворчих і виразних засобів на лінгвістичній базі.

Стилістика-англійської-мови

Курс «Стилістика англійської мови» читається...


Програма курсу «Стилістика арабської мови» ставить своєю метою навчити основних особливостей арабської стилістики: принципам побудови арабського речення, різновидам арабських словосполучень, специфіці сурядного і підрядного зв'язку в арабському реченні, характерними арабськими видами речень і словосполучень, а також стилістичним засобам арабської мови. У стилістичній частині програма охоплює різноманітний матеріал з усно-позмінної мовленнєвої практики. У ході навчання за даною програмою узагальнюються та систематизуються наявні у студентів знання про арабський синтаксис і стилістику, і здобуваються нові.

Будь-яка мова складається з оформлення мовними засобами, але зміст думки та її побудова є універсаліями для будь-якої мови світу, тому при навчанні арабській мові методика ставить своїм завданням навчання оформлення думки виразними засобами і стилістичними прийомами арабської мови.

арабська-стилістика

Дана навчальна дисципліна включена...


Курс іспанської мови як другої іноземної мови, що вивчається, має комунікативну орієнтацію і професійну спрямованість.

Цілями освоєння дисципліни «Стилістика іспанської мови» є формування систематизованих знань з стилістики в області другої іноземної мови.

іспанська-мова

На початковому етапі ключовим сегментом навчання є...


Навчальна програма з дисципліни «Стилістика італійської мови» призначена для студентів, які навчаються за спеціальністю «Романо-германська філологія (італійська)».

Мета курсу «Стилістика італійської мови» полягає в системному вивченні стилістичних засобів різних мовних рівнів італійської мови в переломленні через теорію функціональних стилів.

лексико-стилістичне-оформлення

Завданнями даного курсу є...


Дисципліна «Стилістика китайської мови» є інтегрованим елементом навчального процесу з підготовки магістрів у галузі сходознавства і африканістики. Вона являє собою частину професійного циклу, призначеної для студентів, що навчаються за магістерською програмою «Історія країн Азії та Африки» напряму підготовки магістрів  «Сходознавство і африканістика», і сприяє підготовці майбутнього магістра до здійснення професійної діяльності, передбаченої державним освітнім стандартом за напрямом підготовки «Сходознавство і африканістика».

Метою освоєння навчальної дисципліни «Стилістика китайської мови» є формування у студентів не тільки правильної письмової та усної мови, але й розуміння можливостей зробити її яскравою, образною, виразною.

вивчення-китайської-мови

В ході ознайомлення з курсом вирішуються...


Стилістика нідерландської мови – одна з найважливіших дисциплін, покликаних забезпечити загальнотеоретичну підготовку бакалаврів за напрямом підготовки Лінгвістика (Теорія і методика викладання іноземних мов і культур)».

Дисципліна реалізується на факультеті іноземних мов кафедри іноземної філології.

нідерландська-мова

Зміст дисципліни охоплює...


Стилістика - дисципліна, яка спирається на знання студентами курсів фонетики, граматики, лексикології та фразеології німецької мови. Це завершальний курс в ряді дисциплін у практиці і теорії сучасної німецької мови.

Стилістика - це наука про цілеспрямоване використання виражальних засобів мови на всіх її рівнях, їх варіативності та норми вживання в різних функціональних сферах мовного спілкування, це наука про функціональні стилі літературної мови.

Стилістика-німецької-мови

Метою курсу «Стилістика німецької мови» є...


«Стилістика польської мови» - курс, який вивчається студентами з великим задоволенням, адже співпраця та дружба з Польщею з кожним роком зростає все більше.

Цілями освоєння дисципліни «Стилістика польської мови» є:

- підготовка фахівців, здатних вільно використовувати основні граматичні і лексико-фразеологічні засоби польської мови в рамках сучасної літературної норми в обсязі, що дозволяє в подальшому використовувати його як засіб спілкування в ситуаціях універсального та професійного типу, що відповідає компетенції володіння іноземною мовою;

- формування у студентів специфічних лінгвістичних та перекладацьких знань і навичок, що дозволяють професійно працювати з будь-якими, в тому числі багатоорганізованими текстами, написаними на польській мові;

- підготовка студентів до участі у польських наукових конференціях, семінарах та міжнародних програмах, а також проведення власних досліджень на основі польської мови, а також редагування наукових публікацій польською мовою.

засоби-польської-мови

У результаті освоєння дисципліни студент повинен...


Курс стилістики португальської мови має на меті ознайомити студентів-перекладачів з найважливішими напрямками сучасних стилістичних досліджень у вітчизняній і зарубіжній лінгвістиці, з основними актуальними проблемами в цій галузі мовознавства.

Цей курс покликаний допомогти студентам оволодіти знанням стилістичних ресурсів португальської мови, стилістичних норм та їх варіативності в різних сферах комунікації і навичками їх реалізації в різних сферах професійного спілкування. В завдання курсу також входить сформувати у студентів уявлення про національну специфіку використання мовних засобів, про національну своєрідність системи функціональних стилів португальської мови.

португальська-мова

Цілями освоєння дисципліни «Стилістика португальської мови» є...


Курс «Стилістика та лексикологія» повинен забезпечити цілеспрямовану професійну підготовку майбутнього фахівця, повідомити студентам теоретичні знання про лексичну систему мови і стилістичні засоби мови в їх системі, про принципи і методи стилістичного аналізу, а також сформувати уміння та навички адекватно використовувати різні засоби вираження для досягнення цілей комунікації.

Мета викладання дисципліни - вивчення загальних принципів організації та функціонування лексичної системи мови та формування професійної компетенції у галузі стилістики.

лексична-система

Завдання вивчення дисципліни...


Сучасна турецька (колишня османська) мова, яка є державною мовою Турецької Республіки – країни, розташованої в Малій Азії (Анатолійський півострів) і частково на півдні Європи (Фракія), склалася в результаті багатовікового розвитку мов сельджуцьких племен, які проникли в 9-11 ст. з Середньої Азії на Анатолійський півострів і сформували там державу сельджуків, а пізніше – Османська держава, що стало потім Османською імперією. У цей період (15-16 ст.) почалося становлення турецької народності і турецької мови. Чисельність турків в даний час наближається до 70 мільйонів чоловік.

Після падіння Османської імперії, розвитку національно-визвольного руху в 1923 році в Туреччині були створені реальні умови для проведення корінних реформ в області мови. Основною метою реформи було очищення турецької лексики від іншомовних (в першу чергу арабо-перських) запозичень.

Стилістика-турецької-мови

Турецька мова входить у...


Угорська мова (друга назва - мадярська) визнана самою непростою і цікавою. Вона почала розвиватися 2500-2800 років тому. Зараз є офіційною в Угорщині та Євросоюзі. На даній мові розмовляє багато людей. Це громадяни Угорської Республіки (майже 10 000 000 чоловік), деякі жителі Сербії, Румунії, Словаччини, України. Протягом століть словник угорської мови поповнювався словами з інших діалектів - італійської, французької, німецької, англійської. З часом нововведені словосполучення були включені і в словниковий запас угорців. Писемність ґрунтується на латинському алфавіті. У східно-північній частині Уральських гір мешкали предки нинішніх угорців. Це дає право включати мову цього народу до уральської мовної сім'ї. Фахівці встановили, що вона входить в угро-фінську групу мов. Однак за фактом практично не має нічого схожого з мовою фінів і естонців.

До 19-го століття велися суперечки про приналежність угорської мови до фіно-угорської групи.

словник-угорської-мови

Угорщина привертає велику кількість...


Дисципліна «Стилістика української мови» є базовою при підготовці студентів-україністів, так як вона покликана прищепити студентам основні навички читання, письма, говоріння, аудіювання українською мовою, а також підготувати їх до сприйняття і засвоєння теоретичних лекційних курсів, що читаються українською мовою на старших курсах.

Дисципліна входить до варіативної частини бакалаврату відповідно до напрямку – «Філологія».

мовні-одиниці

Вивчення дисципліни повинно передувати...


Відповідно до вимог державного освітнього стандарту вищої професійної освіти навчальна дисципліна «Стилістика фінської мови» відноситься до дисциплін державного компонента.

До завдань курсу належить розгляд предмета стилістики як науки, ознайомлення студентів з соціолінгвістичними і прагматичними аспектами стилістики, а також з класифікацією функціональних стилів і видами стилістичних значень.

Стилістика-фінської-мови

Освоєння даної навчальної дисципліни передбачає...


Дисципліна «Стилістика французької мови» призначена для студентів, які навчаються за напрямом Лінгвістика, кваліфікація бакалавр, профіль підготовки «Теорія та методика викладання іноземних мов і культур», які обрали французьку мову як першу іноземну. Дана програма відповідає державному освітньому стандарту.

«Стилістика французької мови» - один з найважливіших аспектів філології. Програма передбачає вивчення основних виразних засобів мови і стилістичних прийомів, їх взаємовідношення та функції, словниковий склад мови, функціональні стилі сучасної французької мови, аналіз та інтерпретацію текстів різних функціональних стилів.

Стилістика-французької-мови

Предметом вивчення дисципліни...


Сьогодні вивчення чеської мови поступово входить в моду серед наших співвітчизників. І причиною цього не в останню чергу є той факт, що чеський належить до західно-слов'янської мовної групи, а значить, має багато спільного з українською та російською мовами.

Чеська мова цікава, але не проста за звучанням. На ній говорять понад 10,6 млн. осіб у світі, за поширеністю вона займає 66-е місце. Туристам принесуть багато корисного навіть короткочасні онлайн курси для вивчення. Завдяки подоланню мовного бар'єру, буде простіше висловлюватися у ресторані та готелі, питати перехожих про місцеві пам'ятки, маршрути до пам'яток. А глибоке вивчення чеської мови допоможе вступити у вищий навчальний заклад або влаштуватися на роботу.

вивчення-чеської-мови

Чеська мова належить до...


Молодь – це не тільки соціологічний жаргон, це слово, яке зрозуміле кожному. Відповідно до словника, молодь – це стан молодості, тобто як це часто відбувається, визначення дається саме через себе.

Таким чином, молодість і молодь – це:

1) певний вік;

2) певний стан, обумовлений соціально-культурними критеріями;

3) якась група або покоління з притаманними їй цінностями.

культурно-дозвіллєва-діяльність

Молодіжна субкультура, як ніяка інша...


Динамічність розвитку зарубіжних ЗМІ, постійна мінливість ситуації на медіаринку, що пов'язана з процесами мінливості світу, вимагає пильної уваги з боку дослідників журналістики. Даний курс допоможе студентам простежити основні тенденції цього процесу.

Дисципліна «Сучасна зарубіжна публіцистика» відноситься до професійного циклу державного освітнього стандарту за напрямом Журналістика.

зарубіжна-журналістика

Зміст дисципліни...


Сучасна культура – дисципліна, вивчення якої дозволить зрозуміти специфіку становлення, своєрідність і динаміку культури ХХ століття, а також складну трансформацію культурних процесів в сучасну епоху.

Вивчення дисципліни "Сучасна культура" займає одне з пріоритетних місць серед інших культурологічних і гуманітарних дисциплін, так як впливає на формування розуміння культури сучасності як цілісної системної єдності фактів і явищ у інтегративному процесі наукового, естетичного, філософського осмислення світу і людини.

культура-сучасності

Мета вивчення дисципліни...


Курс "Сучасна лінгвістика (англійська мова)" є теоретичною базою, необхідною для формування загально філологічного кругозору студентів. Даний курс висвітлює сучасні напрями лінгвістики англійської мови.

Основною метою освоєння дисципліни «Сучасна лінгвістика (англійська мова)» є формування іншомовної комунікативної компетенції, яка входить до складу професійної компетенції бакалавра на рівні С1 документа Ради Європи «Загальноєвропейська шкали рівнів володіння мовою»» (CEFR, Common European Framework of Reference).

іншомовна-комунікативна-компетенція

Метою дисципліни є...


Дана дисципліна входить до циклу профільних навчальних предметів основної професійної освітньої програми за фахом «Декоративно-прикладне мистецтво та народні промисли», за спеціальністю «Музична освіта».

Дисципліна є практико-орієнтованою. Компетентності, сформовані в результаті освоєння програми необхідні при вивченні професійних модулів.

Теми, які входять в програму можуть освоюватися для вдосконалення практичних навичок та подальшого формування загальних і професійних компетентностей.

особливості-культурного-процесу

Основною метою вивчення...


Дана програма призначена для підготовки бакалаврів на філологічному факультеті і є однією із складових підготовки випускників до їх професійної діяльності. Пропонований увазі курс важливий для сучасної філологічної освіти з тієї точки зору, що дозволяє сформувати такі важливі якості, як креативність, адаптивність, толерантність.

Сучасна українська література дає характеристику появи сучасних художніх текстів, спираючись на їх подання сучасним літературознавством. В програмі поєднуються традиційний жанрово-родовий підхід до історико-літературного процесу з зверненням до естетичних систем, що розвиваються в сучасній літературі (модернізм, постмодернізм, реалізм).

Сучасна-українська-література

Даний курс передбачає...


Новизна програми полягає в тому, що дана дисципліна передбачає професійну орієнтацію у висвітленні основних закономірностей будови і функціонуванні одиниць сучасної української літературної мови в мовленні.

Актуальність програми обумовлена тим, зміст дисципліни «Сучасна українська літературна мова» побудовано, з одного боку, на загальних принципах підходу до мовних фактів і явищ, з іншого – на основі принципу навчально-методичної доцільності.

лінгвістичні-знання

Дисципліна «Сучасна українська літературна мова» передбачає...


Українська мова сьогодні вивчається у багатьох університетах Європи, Азії, Америки, Австралії. Справжня програма призначена для факультетів української мови і літератури.

Даний курс має дати досить широке уявлення про українську мову, а також познайомити студентів-філологів з кращими зразками української поетичної творчості та особливостями розмовної мови, її гнучкістю і великими внутрішніми словотворчими можливостями; повинен допомогти студентам оволодіти навичками літературної вимови і основами практичної граматики, збагатити їх лексичний запас.

мовленнєва-діяльність

Основна мета даного курсу...


Значення засобів масової інформації (ЗМІ) в житті на даному етапі розвитку суспільства величезне.

Вони звернені до багатомільйонної аудиторії, заповнюють більшу частину вільного часу сучасної людини, активно вторгаються в її духовний світ, формуючи світогляд, смаки, культуру. Тим самим мас-медіа роблять колосальний вплив на особистість.

мова-ЗМІ

Дисципліна «Сучасна українська мова засобів масової комунікації» орієнтує на...


Теоретична граматика в педагогічному навчальному закладі належить до числа дисциплін лінгвістичного циклу, загальною метою яких є прищеплення студентам міцних і глибоких знань, що розкривають сучасне уявлення про лад мови в сукупності та взаємозв'язку його різних сторін, необхідних для безперервного вдосконалення процесу навчання практиці мовлення на мові, що вивчається, для професійної підготовки вчителя іноземної мови в цілому.

Тематичні блоки курсу «Сучасні граматичні теорії»:

- Предмет граматики як науки.

Граматичний лад мови.

Граматична форма, граматичне значення, граматичні категорії.

- Морфологія і синтаксис. Види морфем.

- Морфемний склад слова. Частини мови та їх морфологічні категорії.

- Типи речень. Структура речень. Члени речення.

- Порядок слів. Граматика тексту.

- Теорія актуалізації. Поняття ядра і периферії в мові. Методи граматичного аналізу.

- Етапи розвитку теоретичної граматики.

граматичний-лад-мови

Мета дисципліни...


Курс «Сучасні молодіжні субкультури» присвячений вивченню теоретичних аспектів формування молодіжної субкультури, тенденцій, особливостей і проблематики її розвитку в умовах сучасної України, а також можливостей використання потенціалу сучасної молодіжної субкультури в організації соціально-культурної діяльності з жителями України.

Предметом вивчення дисципліни є теоретичні аспекти та основні тенденції розвитку сучасної молодіжної субкультури.

соціально-культурна-діяльність

Метою дисципліни є...


Початок 60-х рр. минулого століття став етапом становлення науки про присвоєння власних імен в її сучасному статусі, саме з цього часу ономастика стає однією з найбільш активно досліджуваних областей мовознавства. У процесі наукового пошуку визначаються об'єкт і предмет дослідження, ведеться активна розробка методологічного апарату ономастичної науки.

Традиційно ономастика взаємодіє з рядом інших мовознавчих дисциплін: соціолінгвістикою, ономасіологією, лінгвістикою тексту, стилістикою, комунікативною лінгвістикою та ін.

власні-імена

Розроблювані на сучасному етапі проблеми...


Дисципліна відноситься до професійного циклу основної освітньої програми за напрямом підготовки - педагогічна освіта.

Освоєння даної дисципліни є поглиблення знань у галузі педагогічної діяльності і сприяє підготовці магістрів до вирішення професійних завдань.

навчально-виховний-процес

Метою освоєння дисципліни є...