Роздрукувати сторінку

Студентські братства, звичаї і традиції

Як відомо, життя більшості студентів не можна назвати легким: щоб отримати гідний рівень знань і вийти з обителі альма-матер висококваліфікованим фахівцем, а не просто людиною у якої є диплом, їм доводиться довго і наполегливо вчитися. А якщо ще й взяти до уваги той факт, що багатьом сучасним студентам доводиться підробляти, щоб мати можливість оплачувати своє навчання, то стає зрозуміло, що життя у деяких студентів не просто важке, а дуже складне.

У Німеччині студентських свят і традицій хоч греблю гати. Практично всі вони зводяться до того, щоб натріскатися гарненько пивом. Втім, цікаві особливості є і там. Наприклад, біля Геттенгенського університету "живе" сама цілована жінка в світі - "Гусятниця Ліза". Цю статую місцева влада поставила на Ратушній площі наприкінці XIX століття. Мила дама швидко сподобалася місцевим студентам. В результаті, обряд посвяти звівся до того, щоб новачки цілували статую. Таких масових залицянь Ліза не витримала, почала руйнуватися. Через це у вісімдесятих ці поцілунки стали платними. Поліція штрафує завзятих студентів, але подібні заходи знижують потік велелюбних учнів ненабагато.

студентські братства

В Америці традиції різняться від університету до університету, студентські братства і тому подібна дурниця. Скрізь посвячують у студенти, втім якихось традиційних способів немає, все залежить від винахідливості старшокурсників.

У Гарварді кожен лютий проходять студентські театралізовані вистави "Хейсти паддінґ". І чоловічі, і жіночі ролі в спектаклях виконують виключно представники сильної статі. Традиції йдуть з 1795 року, тоді двері Гарварду були відкриті тільки для хлопчиків.

У різних американських вузах існують звичаї показати свою молодецьку завзятість і сміливість. Випускники Джорджтаунського університету регулярно намагаються вкрасти стрілки з міських годинників, після чого відправляють їх поштою у Ватикан. Керівництву міста подібний ритуал не дуже до душі, кому охота платити за ремонт? Останні роки годинник посилено охороняють поліцейські, проте з періодичністю приблизно раз в 5 років місцевим студентам вдається домогтися бажаного. Останній раз стрілки з годинника викрали в ніч з 29 на 30 квітня 2012 року.

Студенти Массачусетського технологічного інституту і зовсім звели подібні витівки в культ. Зробити перед закінченням навчання щось неймовірне в пам'ятці кожного тамтешнього удалого хлопця. У 1994 році технарям з Массачусетсу вдався найгучніший "дембельський акорд". За ніч студенти зібрали автомобіль на куполі одного з головних будівель інституту і помістили всередину манекен в поліцейській формі. Як вони зуміли підняти на пристойну висоту всі деталі і зібрати кузов на висоті - велике питання.

Ще одна традиція тамтешніх технарів - хелловінське бомбардування (Pumpkindrop). Студенти заморожують гарбузи до гранично низьких температур і кидають їх з даху на асфальт.

свято польських студентів - Ювеналія

У Польщі студенти теж не дурні розважитися. Наприклад, випускники університету у Вроцлаві щорічно одягають одну з місцевих статуй в самий дурний одяг. Головне ж свято польських студентів - Ювеналія. За дивною традицією, місцеві учні відзначають сесію до того, як її здадуть. Щороку в кінці травня польські мери на тиждень віддають студентам ключі від міст, і ті відриваються по повній. Ювеналія починається з Korowoda - величезного студентського параду, який закінчується на центральній площі. Далі - концерти, дискотеки, пиятики. Через тиждень таких безумств, молодь приступає до здачі іспитів. Такий ось поділ шкури невбитого ведмедя.

У кожному ВНЗ Росії (а іноді на окремо взятих факультетах) є величезна кількість своїх звичаїв і традицій, обумовлених особливостями навчання та напрямами підготовки. Однак є і такі традиції, які характерні для всіх вищих навчальних закладів без винятку. Йдеться про посвячення в студенти, "екватор" в навчанні та отримання диплома.

Якщо вам пощастило вступити до ВНЗ, то це ще не означає, що ви стали повноцінним студентом. В студентську братію вас приймуть тільки після ритуалу посвяти в студенти, що проводиться на початку навчального року і, як правило, складається з двох частин: офіційної та неофіційної. У першій частині перед першокурсниками виступають офіційні представники навчального закладу (ректор і декан), викладачі та студенти старших курсів, бажаючи їм удачі в навчанні і розповідаючи про студентські будні. На закінчення першокурсники вимовляють урочисту клятву студента.

студентські будні

Щоб заслужити почесне звання "студент", кожен ВНЗ намагається проявити максимальну креативність і винахідливість.

Наприклад, першокурсники колективно висаджують саджанці, деяким новачкам пропонують вмочити палець у посудину з нафтою і спробувати на смак те, з чим вони будуть працювати в майбутньому, а в Алтайському державному університеті початківцям біологам належить на смак визначити різні рідини (настій трав, лимонад, спирт, чай, кава тощо) і поласувати різною живністю (правда, всі ці жучки/павучки з мармеладу), журналістам – спробувати на смак шматочок газети в прикуску з "чорнилом" (як "чорнила", як правило, використовується смородинове варення), математикам – отримати удар по голові підручником з формулами.

Загалом, головна мета заключної частини церемонії посвяти в студенти - зробити перші дні навчання максимально веселими і такими, що запам'ятовуються.

Вважається, що ритуал посвяти є свого роду аналогом античного обряду ініціації, в ході якого підлітки проходили різні випробування, прагнучи довести суспільству своє право на статус повноцінного чоловіка. За іншою версією, ритуал був введений в дореволюційні часи другокурсниками, які таким чином передавали першокурсникам естафету новачків.

Екватором у студентському середовищі називають середину навчання (як правило, це свято відзначається після зимової сесії на третьому курсі). Як правильно святкувати це студентське свято ніхто не знає, тому будь-яких чітких правил немає. Єдиним обов'язковим атрибутом екватора у всіх без винятку ВУЗах є "бенкет на весь світ" з великою кількістю алкоголю. Відзначимо, що якщо посвята в студенти святкується на університетському рівні, то екватор найчастіше відзначають в рамках групи або потоку.

Передбачається, що традицію святкувати екватор студенти запозичили у моряків, які при первинному перетині нульової широти влаштовують веселе свято з обов'язковим пірнанням в море. До речі, багато студентів впевнені, як екватор відзначиш, так і друга половина навчання пройде. Тому вони не обмежуються прийняттям міцних напоїв, і влаштовують своєрідний "капусник", який дозволяє зробити свято легким, веселим і незабутнім.

Не забувають студенти святкувати і професійні свята, до яких в самому найближчому майбутньому вони матимуть пряме відношення.

веселе свято студентів

Цікаві статті на тему «Традиції студентів світу»:

1. Найдивніші традиції студентів світу

2. Традиції окремих університетів світу

3. Звички студентів світу

4. Традиції святкування Міжнародного дня студента

5. Студентські традиції

6. Історія Дня студента

7. Святкуємо День студента

8. Як привернути удачу на екзамен? 10 рецептів для студентів

9. Студентське свято Ваппу в Фінляндії

10. Студентське свято Кейма в Португалії

11. Святкування випуску в Бельгії

12. Традиції з життя студентів вузів США

13. Традиції з життя студентів Європейських вузів

14. Випускні вечори студентів світу

15. Традиції Оксфордського університету

16. Традиції студентів Кембриджу

17. Традиція студентських шапочок

18. Традиція друкування студентських творів в університетських газетах

19. Студентське радіо

20. Традиція студентської газети

З повагою ІЦ «KURSOVIKS»!