Роздрукувати сторінку

Студентське життя (Світ студентства)

Більшість старшокласників, надивившись американських фільмів, вважає, що студентське життя – це одні тусовки, вечірки і, лише іноді, навчання в інституті. На практиці ж часто подібна "картина світу" не є правдивою. Якщо ти зараз є старшокласником або абітурієнтом, який ось-ось пірне у світ студентства, то тобі корисно буде знати, що таке студентське життя насправді.

Студентські роки... Напевно, найщасливіший час в житті людини. Відчуття щастя, свободи, громаддя мрій і можливостей. Вчорашні діти раптом переходять в категорію дорослих. Тепер вони можуть спілкуватися зі старшими на рівних. Успішно пройдено відповідальний етап - навчання в школі. Випускник багато знає, вміє. І це дуже важливо. Адже для того, щоб мріяти, ставити цілі, будувати плани, потрібно мати досить широкий кругозір. В іншому випадку він обмежиться досягненням мінімальних зручностей проживання, телевізором і диваном.

навчання в університеті

Випускний у школі як стартовий постріл для початку забігу: вчорашні однокласники рвонули в різні боки в залежності від інтересів, з різною швидкістю набирають темп розвитку. Тепер їх майбутнє залежить тільки від їх дисциплінованості, наполегливості, сили волі і цілеспрямованості.

Сама відповідальність за всі прийняті або не прийняті рішення, яка тепер лежить на самому студенті, окрилює. Я роблю і я відповідаю за результат і наслідки. Ніхто не буде нудити, змушувати. Роблю, що вважаю за потрібне. Однак всі пам'ятають з курсу філософії, що свобода відносна. І добре, якщо студент розуміє це. Так, він може не відвідувати лекції, вважаючи їх нудними, непотрібними. Але нічого марного в програмі навчання немає, а тому рано чи пізно доведеться розплачуватися за легковажність. І в майбутньому, коли ці знання знадобляться, а їх немає, і найближчим часом — на сесії.

Щастя: тепер ніхто не буде змушувати вчитися. Розподіляти час буде сам студент і вирішувати, як його провести, ніж заповнити. Хочу — ходжу на лекції, а можу і прогуляти. Не те що в школі. Наївна помилка. Насправді тільки здається, що студент може вчитися, а може байдикувати. Так, у викладачів немає офіційних журналів, як у школі, і перекличку вони не роблять, проте можете не сумніватися в тому, що вони чудово всіх запам'ятовують, а в разі необхідності роблять собі нотатки, які відіграють важливу, а іноді і доленосну роль при здачі іспитів. Тому краще вважайте, що всіх відзначають на кожному занятті, як і в школі.

відмінність ВНЗ від школи

Немає контрольних, самостійних, яких в школі — достаток. Помиляєтеся, у ВНЗ вони теж є, тільки називаються інакше — семінари, курсові, реферати, дослідження та інші роботи, які є характеристикою того, хто навчається у виші. Потрібно не тільки самостійно знайти і простудіювати до кожного заняття величезний обсяг інформації, вивчити безліч джерел, але і скласти свою думку, зуміти викласти її.

Відмінність ВНЗ від школи і в тому, що всерйоз братися за навчання потрібно з першого дня. Немає часу на розгойдування, звикання, повторення. Пам'ятайте, що, починаючи з першої лекції весь матеріал увійде в екзаменаційні білети. Відвідуйте, записуйте, слухайте, вникайте.

У ВНЗ деякі іспити, заліки можна отримати «автоматом». Але це право заробляється титанічною працею під час семестру: відвідувати і записувати всі лекції (деякі приходять поспати), активно брати участь у семінарах, вчасно здавати реферати і т. д.

Вузівський диплом — це мрія студента. Саме він підтверджує його компетентність як фахівця. Вчитися у вузі — це честь, а не обов'язок.

На відміну від школярів, для студента бібліотека стає другим домом. Якщо в школі основні знання отримують з одного підручника, то у виші доведеться знаходити і використовувати багато різних джерел. Тому бібліотеки стають улюбленим місцем проведення часу вчорашнього домосіда. Навчається студент тільки для себе, і чим більше встигне ввібрати, як губка, за роки студентства, тим успішніше, щасливіше буде його майбутнє.

Як і в школі, у студентів повинна бути активна життєва позиція. Тільки зацікавлена особа тут не батьки, викладачі, а сам студент. Потрібно відразу після вступу дізнатися, які існують факультативи, студентські об'єднання (наукові товариства, клуби дебатів, гуртки, творчі та спортивні команди і т. д.). Які іноземні мови вивчаються за програмою і додатково, чи можна підготуватися до здачі міжнародних іспитів. Які можливі стажування, практики, чи існує центр зайнятості студентів. І брати участь скрізь, де тільки можливо.

сучасне студентство

Насправді відмінність студента від школяра тільки в одному: хоче дитина у виші здобути освіту і диплом - буде активно, наполегливо вчитися, не бажає — відрахують. Якщо в школі вчителі, батьки переконують дитину, що вона може засвоїти освітню програму, то у виші, навпаки, кожен студент повинен щодня доводити, що він дійсно не випадково потрапив до цього навчального закладу, а не займає чуже місце.

Сучасне студентство включає в себе навчання, роботу, активне позанавчальне життя і вільний час і надає масу можливостей: зльоти, гранти, форуми, конференції, студентські активи, загони, поради, профком, конкурси – як наукові, так і творчі... Проявити себе можна в будь-якій сфері. Різниця лише в тому, що одні студенти хапаються за ці можливості, а інші їх втрачають.

Необхідно визначити для себе, чого ви хочете від навчання в університеті: займатися науковою роботою, творчою діяльністю або чимось ще. Постановка мети визначить подальші дії і буде мотивувати вас до роботи. При виборі будьте амбітні і сміливі.

Запорука успіху кращого студента - вчитися щодня. Це абсолютно не означає, що крім конспектів ви більше нічого не будете бачити в своєму житті. Правильний розподіл часу допоможе вам зберегти третину життя. Так стверджують дослідники методики «Тайм-менеджмент». Вона допомагає не тільки контролювати час, але також уникнути апатії, депресії і паніки перед іспитом.

Студентські роки чудові, хоча б тим, що це розпал молодості, найяскравіші враження, спогади, пов'язані саме зі студентськими друзями, спільними походами, приколами. Навіть атмосфера сесії і та потім буде згадуватися з ностальгією. Тому цінуйте кожну мить – іншої такої не буде!

студентські друзі

Цікаві статті на тему «Студентське життя»:

1. Розвиток студентського самоврядування в Україні

2. Нормативно-правові норми щодо студентського самоврядування в Україні

3. Основні функції органів студентського самоврядування

4. Студентське самоврядування як форма соціального виховання студентів

5. Історія становлення автономних вищих навчальних закладів та самоврядування в них

6. Засади соціалізації студентської молоді засобом студентського самоврядування

7. Аналіз соціологічного підходу до поняття „студентське самоврядування” - суспільний феномен

8. Молодіжні рухи та студентське самоврядування

9. Вдосконалення системи вищої освіти і Болонський процес

10. Трактування соціального капіталу

11. Соціалізованість молоді та студентів

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!