Роздрукувати сторінку

Гуманітарні дисципліни

Авангард в культурі ХХ століття

Авангард в культурі ХХ століття – це навчальна дисципліна, яка вивчає основи авангардної культури ХХ століття, її особливості, здобутками та представників у різних напрямках культури.

Об’єктом навчального курсу є авангард та його течії.

Авангард – це культурна течія, яка виникла на межі ХІХ – ХХ століття і поєднує у собі безліч різних рухів та інноваційних напрямків у художній культурі модернізму першої третини XX: футуризм, дадаїзм, сюрреалізм, кубізм, супрематизм і т.д.

Авангард

Саме слово авангард має...


Агенційна журналістика

Агенційна журналістика – це соціальна дисципліна, яка вивчає основи діяльності інформаційних агентств.

Вона є відносно новою. А її поява пов’язана з глобалізаційними процесами у світі та зростанням значення засобів масової інформації та їх впливу на населення планети. На сьогодні ЗМІ мають центральний соціальний вплив.

Агенційна-журналістика

Об’єктом навчальної дисципліни...


Актуальні проблеми педагогіки

Актуальні проблеми педагогіки – це галузь педагогіки, яка вивчає основи сучасної педагогіки, її проблеми та досягнення.

Об’єктом курсу є сучасна педагогічна наука.

Актуальні-проблеми-педагогіки

У становленні та формуванні учителя...


Аналіз художнього тексту

Навчальна дисципліна Аналіз художнього тексту – це галузь літератури, яка вивчає художній текст зі сторони його побудови.

Об’єкт – художній текст.

Предмет – загальні принципи побудови художнього тексту, способи побудови, структурні елементи.

аналіз-тексту

Курс Аналіз художнього тексту передбачає...


Англійська мова та література

Навчальний предмет Англійська мова та література – це практичний курс іноземної мови, який націлений на оволодіння студентами спеціальних знань та умінь на основі читання, перекладу та аналізу англійських творів.

Цей курс призначений для студентів, які вже володіють письмовою та усною англійською.

англійська-література

Предмет Англійська мова та література входить до...


Англійська філологія

Англійська філологія – це загальна комплексна дисципліна, яка вивчає англійську мову та англійську літературу. Інша назва – англістика.

У більш широкому сенсі, англістика досліджує виробництво і аналіз текстів, створених на англійській мові.

англійська-мова

Традиційно англійська філологія включає...


Англомовний комп’ютерний рекламний дискурс (мовознавчий аспект)

Інтернет породжує нові форми мовленнєвої і міжкультурної комунікацій. Виникнення віртуального середовища як нового виду середовища існування людини привело до формування нових дискурсивних практик. Мова в новому середовищі зазнає значних змін. Разом з тим розвиток і поширення Інтернет-технологій вносить в життя нові реалії, які потребують свого позначення.

В даний час в електронних середовищах відбувається складна взаємодія усного та текстового аспектів комунікації, результатом якого є електронний дискурс з принципово новими структурними і стилістичними властивостями.

Англомовний-комп'ютерний-рекламний-дискурс

Серед цих електронних практик...


Антропологія

Антропологія – це система наукових знань про людину, її особливості на різних етапах історичного розвитку.

Вивчення антропології пов'язане як з біологічними особливостями, які роблять нас людиною (наприклад, фізіологія, генетика, історія, харчування і еволюція), а також із соціальними аспектами (наприклад, мова, культура, політик, сім'я та релігія).

Антрополог

Саме слово антропологія походить від...


Архаїчна культура в свідомості Нового часу

Архаїчна культура в свідомості Нового часу – це теоретико-практичний курс про моделі архаїчної культури, які збереглися у період Нового часу в масовій культурі і свідомості.

Це філософсько-культурна і гуманітарна дисципліна.

Саме слово архаїка має грецьке походження і означає – давній, стародавній.

архаїчна-культура

Це традиційна культура...


Архівознавство

У Стародавній Греції словом «архів» називали будівлі важливих урядових установ, де зберігалися і ухвалювалися важливі державні акти.

Сьогодні архів – це будівля, в якій зберігаються, комплектуються документи, ведеться їх облік.

архів

Архіви є...


Бездоглядність і правопорушення підлітків

Проблема бездоглядності і правопорушення підлітків є дуже актуальною. Адже на сьогоднішній день значний відсоток правопорушень здійснюють саме підлітки. Тобто особи, які ще не досягли повнолітнього віку (14 – 18 років).

Правопорушення – це протиправні винні діяння.

Крадіжки, бійки, наркотики і грабунки – найбільш поширені правопорушення підлітків. Поширеними також є вживання алкоголю, наркотиків, куріння, прогули, і навіть проституція.

бездоглядність

Основною причиною такої поведінки підлітків є...


Безпека життєдіяльності

Проблема підвищення безпеки життєдіяльності людини є однією з найважливіших і приорітетних в Україні. Адже ризик виникнення різного роду небезпек на території України залишається надзвичайно високим, особливо, у зв’язку з ситуацією на Сході країни.

Безпека життєдіяльності є інтегрованою дисципліною, базисом якої є досягненнях фундаментальних наук.

Безпека-життєдіяльності

БЖД як навчальна дисципліна...


Бібліографія

Поняття бібліографія має декілька значень. У вузькому сенсі – це список літератури.

Сам термін має грецьке походження і буквально перекладається як «книга пишу».

Бібліографічні-джерела

Бібліографія як навчальна дисципліна...


Білоруська література

Білоруська література – це дисципліна культурологічного циклу, яка вивчає літературні твори написані білоруською мовою або білоруськими авторами від давнини до сьогодення.

Об’єкт – твори білоруської літератури.

Предмет – історичний розвиток білоруської літератури, основні засади і особливості творів білоруської літератури.

література

Головна мета навчального предмету...


Болонський процес

Предмет Болонський процес – це система знань про реформування європейської вищої освіти і науки.

Саме поняття Болонський процес – це європейський процес реформ, спрямований на створення Європейського простору вищої освіти.

Болонська-декларація

Основна увага приділяється...


Вживання епонімів

Вживання епонімів як навчальна дисципліна – це система знань про походження, значення та особливості вживання епонімів.

Епоніми – це терміни, до складу яких входять прізвища відомих вчених, дослідників, лікарів, першовідкривачів.

епоніми

Назва походить від...


Видавнича діяльність

Навчальний предмет Видавнича діяльність – це система знань про організаційно-творчу і виробничо-господарську діяльність видавців по виданню друкованої та / або електронної продукції.

Даний курс є складовою частиною комплексу дисциплін за спеціальністю «Видавнича справа та редагування» і дає студенту уявлення про масштаби сучасного книговидання, динаміку і тенденції його розвитку, обсяги видавничої продукції, що випускаються як в світі в цілому, так і в окремих країнах, а також про видах і типах цієї продукції. В рамках дисципліни розкриваються питання використання маркетингу і менеджменту як господарських механізмів видавничого підприємництва.

Видавнича-діяльність

Мета вивчення дисципліни...


Видавнича справа та редагування

Навчальна дисципліна Видавнича справа та редагування – це система знань про придбання, редагування, створення копій, виробництво, друк (а також відповідні електронні еквіваленти), маркетинг і розподіл літератури та різного роду інформації, музики тощо.

Видавнича справа є важливою складовою життя та функціонування сучасного суспільства.

видавнича-справа

Видавництво є поширенням літератури...


Видатні українці: неприкрашені життєписи

Історію будь-якої країни верстають люди. Історія України – не виняток. У центрі всіх подій та явищ завжди стоїть людина. Так склалося, що історія України багата і наповнена яскравими постатями, які є не просто об’єктами історії, а й мають власні почуття, емоції, які, власне, і були керуючою силою їх поведінки в тій чи іншій ситуації, визначали характер їх творчості та діяльності.

Спецкурс Видатні українці: неприкрашені життєписи вивчає цікаві сторінки біографій видатних українців, які так чи інакше прославили Україну.

Видатні-українці

Об’єкт – біографії...


Виникнення філософії та генезис філософії на Заході і Сході

Виникнення філософії. Генезис філософії на Заході і Сході – це навчальна дисципліна, яка вивчає процес виникнення, становлення та розвитку філософії як науки, особливості її розвитку на Заході та Сході.

Філософія є особливим видом раціонально-критичного світогляду і особливою формою свідомості, яка являє собою цілісну теоретичну і суспільну систему знань про світ і людину у їхньому взаємозв’язку.

Східна-філософія

Мета – дати студентам...


Виховна робота класного керівника

Питання навчання, виховання та розвитку особистості залишається однією з головних проблем сучасного суспільства. Важливу роль у цьому процесі відіграє школа і робота класного керівника.

Школа – це місце, де до дитини і її проблем хоч комусь є діло. До вихованню дітей варто було б ставитися, як до найважливішої з усіх земних професій.

Виховна-робота

Класний керівник – педагог школи, який...


Вища освіта України та Болонський процес

Курс Вища освіта України та Болонський процес – вивчає історію започаткування Болонського процесу в провідних країнах світу та Україні, його суть, основні засади та особливості впровадження в Україні.

Предмет – процес навчання і освіти за Болонською Декларацією.

Вища-освіта-України-та-Болонський-процес

Мета – ознайомити студентів з...


Візажист

Visage – з французької перекладається як «обличчя». Сприйняття людини людиною починається з оцінки особи, так як це головна характеристика зовнішності індивіда. У виразі обличчя відображаються сліди душевних переживань, внутрішній світ, стан здоров'я людини. Мова, якою говорить особа, універсальна.

Голова і обличчя утворюють «маску», яку ми показуємо оточуючим, для миттєвого впізнавання (вік, психологічний тип, соціальний статус і т.д.), допомагає вижити в соціумі. Ось чому люди споконвіку прагнули до досконалості, намагалися за допомогою спеціальних засобів і прийомів створити еталон краси.

Візаж

Виглядати красивим – означає...


Внутрішньополітичний розвиток країн світу

Курс Внутрішньополітичний розвиток країн світу розглядає історію, тенденції, особливості внутрішньополітичного розвитку країн світу, вплив історичного фактора і міжнародних відносин на внутрішню політику держав.

Метою освоєння дисципліни є отримання студентами цілісного уявлення про тенденції, закономірності та взаємозв'язки внутрішньополітичних процесів в провідних країнах світу в історичній ретроспективі.

Внутрішньополітичний розвиток

Знання з політичних процесів дозволить...


Всесвітня історія

Навчальний курс Всесвітня історія призначений для ознайомлення студентів з основними проблемами, підходами і теоріями в вивченні загальної історії. Курс дає уявлення про системну історію світової цивілізації.

Актуальність даного курсу обумовлена перш за все тим, що на сучасному етапі наше суспільство потребує гуманізації та гуманітаризації освіти при підготовці фахівців вищої кваліфікації.

Всесвітня-історія

Знання всесвітньої історії дозволить...


Вступ до германського мовознавства та готська мова

Вступ до германського мовознавства та готська мова – це навчальна дисципліна, яка вивчає походження, розвиток германських мов, дає їх загальну характеристику.

Вона є стислим курсом, що обумовлено тим, що багато питань германістики вивчаються детально в інших університетських дисциплінах (сучасні германські мови, історія германських мов, вступ до мовознавства, загальне мовознавство та ін.).

Вступ-до-германського-мовознавства-та-готська-мова

Об’єктом навчальної дисципліни виступають...


Вступ до мовознавства

Важливе місце в професійній підготовці лінгвістів і філологів займає вивчення поряд з іноземними мовами або рідною мовою дисциплін загальнолінгвістичного циклу.

У цей цикл входять Вступ до мовознавства, Історія мовознавства та Загальне мовознавство. Початкову лінгвістичну підготовку дає курс Вступ до мовознавства.

Вступ-до-мовознавства

Будучи курсом елементарним...


Вступ до романського мовознавства

Вступ до романського мовознавства вивчає будову складної системи романських мов і відомості про їх функціонування в суспільстві, співвідношення романських мов з іншими явищами людської культури, їх походження та історію і т.п.

Навчальна дисципліна Вступ до романського мовознавства присвячена головним чином питанням порівняльно-історичного вивчення романських мов, проблемі походження романських мов з латині, порівняльно-історичній фонетиці і морфології романських мов.

Вступ-до-романського-мовознавства

Загальна мета курсу...


Вступ до спеціальності

Кожен обирає свою майбутню спеціальність за власними смаками та вподобаннями. Освоєння професії є складним процесом, тому вимагає певного вступного курсу, щоб отримати загальні уявлення про предмет майбутнього вивчення.

Тому кожна спеціальність вимагає вивчення такої дисципліни як Вступ до спеціальності, яка складає систему знань про загальні засади функціонування вищої освіти, її нормативно правову базу, організацію навчального процесу у вишах. Адже будь-яка спеціальність є частиною загальної системи науково-професійної підготовки майбутніх спеціалістів.

вступ-до-спеціальності

Також для подальшого успішного навчання студент повинен...


Вступ до спеціальності Міжнародна інформація

Курс Вступ до спеціальності Міжнародна інформація націлений на ознайомлення студентів з особливостями університетської освіти по обраній спеціальності, на розуміння її специфіки і можливостей з точки зору використання випускників цієї спеціальності в інтересах суспільства і держави і їх особистих амбіцій і намірів.

Дисципліна спирається на вивчення таких дисципліни як: Історія України, Всесвітня історія, Історія світової культури, Основи соціальної психології, Основи дослідницької роботи та ін.

Вступ-до-спеціальності-Міжнародна інформація

Головними завданнями цього курсу є...


Газетно-журнальне виробництво

Дисципліна Газетно-журнальне виробництво єоднією з найважливіших в процесі підготовки майбутніх журналістів.

Вона має прикладний характер і акцентує увагу студентів назасадах виробничо-практичної діяльності друкованих засобівмасової інформації.

Газетно-журнальне-виробництво

Викладання дисципліни Газетно-журнальне виробництво має...


Гендерна соціологія

Курс Гендерна соціологія відноситься до блоку загально-професійних дисциплін.

Основні теми курсу пов'язані з з'ясуванням змісту таких базових понять як «гендер», «гендерний контракт», «гендерна система», «гендерний дисплей» і ін. Та вивченням особливостей їх прояву і взаємозв'язку в сфері соціальних відносин.

гендер

Значне місце приділено...


Геополітичні та геоекономічні інтереси у світовій політиці

Зовнішньополітичний та економічний курс провідних країн світу вже давно став значним фактором розвитку міжнародних відносин.

Геополітичний, геостратегічний і геоекономічний аналіз є невід'ємною частиною як сфери наукового знання, так і сучасного міжнародного життя. Це визначає необхідність вивчення геополітичних концепцій і теорій в рамках університетських курсів міжнародних відносин і політичних наук.

Геополітика

Предметом курсу...


Германські мови

Навчальна дисципліна Германські мови вивчає теоретичні і функціональні аспекти мов германської мовної групи, їх розвиток, сучасний стан та особливості функціонування, спільності походження.

Курс служить вступною частиною загального курсу історії англійської (німецької) мови. Це визначає його велике значення для формування у студентів основних лінгвістичних знань про закономірності розвитку мови, про наступність мовних явищ.

Германська-мовна-група

До германських мов відносяться...


Германські мови (англійська)

Англійська мова – це мова світового спілкування. На сьогоднішній день англійська мова стала міжнародною мовою, вона найпоширеніша в світі. Більш ніж для 400 мільйонів осіб вона є рідною, для 300 мільйонів вона залишається другою мовою, і ще 500 мільйонів у якійсь мірі володіють англійською.

Англійська є найпопулярнішою мовою у школах та вищих навчальних закладах України та світу.

англійська-мова

Це мова торгівлі і бізнесу...


Германські мови (німецька)

Германські мови, що входять в індоєвропейську мовну сім'ю – це група близькоспоріднених мов, на яких сьогодні говорять більше 600 млн. чоловік. До сучасних германських мов відносяться: англійська, німецька, африкаанс, нідерландська (або голландсько-фламандська), датська, ідиш, ісландська, норвезька, фарерська, фризька та шведська.

Серед цих мов найбільшу територію поширення мають англійська та нідерландська. А найбільше число людей говорять англійською і німецькою мовами.

Германські-мови-(німецька)

Німецька мова є...


Герменевтика

Герменевтика – це наука, яка вивчає теорію і методологія інтерпретації, особливо інтерпретацію біблійних текстів, літератури мудрості і філософських текстів.

У перекладі з грецької герменевтика означає – переводити, інтерпретувати. ЇЇ тлумачення фокусується в основному на текстах.

герменевтика

Спочатку під поняттям герменевтика розуміли...


Глобалізація та мультикультуралізм

Навчальна дисципліна Глобалізація і мультикультуралізм вивчає процеси глобалізації і політики мультикультуралізму, їх взаємодію, фактори, які зміцнюють мультикультуралізм у глобалізованому світі, а також пояснює місце політики, економіки і технологій в цих процесах.

Предмет курсу – проблематика процесів глобалізації та мультикультуралізму в сучасному світі.

глобалізація

Метою курсу Глобалізація і мультикультуралізм є...


Готська мова

Готський мова – найдавніша з письмово зафіксованих германських мов, вона дає унікальний матеріал для вивчення комплексу історико-лінгвістичних дисциплін в німецькому мовному континуумі, залишаючись найважливішим інструментом освіти філолога-германіста.

Готська мова як навчальна дисципліна – вивчає історію виникнення і розповсюдження готських племен, формування готської мови і її відокремлення від інших германських мов, лінгвістичні особливості даної східно-німецької мови.

готи

Мета: ознайомити студентів з...


Граматика англійської мови

Вивчення будь-якої іноземної мови передбачає в першу чергу оволодіння граматикою мови.

Граматика англійської мови вивчає граматичні особливості англійської мови.

Мета даного курсу – пояснити всі існуючі морфологічні та синтаксичні особливості граматичної будови сучасної англійської мови, забезпечити правильність їх розуміння і навчити студентів правильному застосуванню граматичних правил при перекладі, а також в усній і письмовій англійській мові.

англійська-мова

Найважливішими завданнями курсу є...


Давня і середньовічна історія південних і західних слов`ян

Курс Давня і середньовічна історія південних і західних слов`ян є складовою частиною всесвітньої історії і, власне, Історії слов'янських народів, проте, в ряді моментів має свої особливості в порівнянні з історією розвитку європейських держав. Це дозволяє виділити її в окрему навчальну дисципліну і сприяє більш повному ознайомленню зі своєрідністю історичного розвитку слов'янських народів. Виділення слов'янського етносу дозволяє простежити своєрідність його історичного буття на стику двох цивілізацій – східноєвропейської та західноєвропейської.

Метою курсу Давня і середньовічна історія південних і західних слов`ян є вивчення спільних рис, особливостей і закономірностей розвитку окремих народів слов'янського етнічної єдності в стародавні та середньовічні часи: від появи слов'ян на мапі європейських народів на початку 1-го тисячоліття нашої ери до кінця 15 століття.

Давня-і-середньовічна-історія-західних-та-південних-слов'ян

Завданнями курсу є...


Декабристи

Рух декабристів з’явився в часи російського визвольного руху першої половини ХІХ століття. Він виник у колі освіченої дворянської молоді, яка знаходилася під впливом європейської суспільної думки, ідей французьких енциклопедистів і Великої Французької революції.

Навчальна дисципліна Декабристи – вивчає історію виникнення, основні принципи, засади, зміст декабристського руху, його організації в Україні та Росії, а також розкриває біографії найвидатніших представників декабристів.

декабристи

Метою даного курсу є...


Джерелознавство всесвітньої історії

Курс Джерелознавство всесвітньої історії є спеціальною дисципліною і вивчає основні принципи відбору джерел при вивченні всесвітньої історії.

Метою даного курсу є вивчення об'єктів історії, культури, літератури, архітектури і т.п. як джерел інформації про життя людини і суспільство на різних етапах світової історії.

джерела

Завдання курсу...


Дипломатична та консульська служба

Актуальність навчального курсу Дипломатична і консульська служба пов'язана з тим, що курс є одним з базових у системі підготовки студентів-міжнародників. В рамках курсу висвітлюється широке коло питань міжнародного переговорного процесу, загальноприйнятих у міжнародному спілкуванні норм і правил поведінки дипломатів.

Особливе місце даного курсу в професійній підготовці студентів обумовлено її прикладним значенням і практичною реалізацією, що відображено в структурі навчального плану.

дипломатична-служба

Вивчення даного курсу...


Дипломатичний протокол і етикет

Важливим і гострим політичним інструментом міжнародної дипломатії виступає дипломатичний протокол і етикет.

Навчальний курс Дипломатичний протокол і етикет своїм предметом має зведення писаних правил, а також деяких загальновизнаних і національних традицій, пов'язаних з організацією та проведенням різних міжнародних заходів, а також з веденням дипломатичного листування. Подібні правила і звичаї мають місце при будь-яких міжнародних контактах.

Дипломатичний протокол-і-етикет

Багато в чому дотримання...


Дискурсивні особливості службових одиниць сучасної англійської мови

Дискурсивні особливості службових одиниць сучасної англійської мови – це спецкурс граматики англійської мови, який представляє особливу цінність у майбутній професійній діяльності фахівця з перекладу.

Об'єктом дослідження – є службові одиниці сучасної англійської мови, здатні виконувати цілий ряд комунікативних і прагматичних функцій.

Дискурсивні-особливості-службових-одиниць-сучасної-англійської-мови

Предмет курсу...


Діалектика і методологія пізнання

Курс Діалектика і методологія пізнання має інноваційний характер і читається в контексті традиції систематичної філософії, методології і історії наукової раціональності.

Програма курсу відображає загальну логіку і систематику історико-методологічної, філософської та наукознавчої думки, освоєння якої дає можливість отримати цілісне і адекватне розуміння сутності та змісту даної дисципліни.

Діалектика-та-методологія-пізнання

Загальна мета цього курсу полягає...


Діалектологія

Діалектика (від «діалект» і грец. Λόγος - слово, вчення) – це розділ мовознавства, що вивчає місцеві, територіальні різновиди мови, діалекти.

Пропонований курс має на меті розширити загальнолінгвістичну підготовку студентів-філологів, сформувати у них уявлення про систему діалектних відмінностей сучасних говірок в зіставленні з сучасною літературною мовою, про специфіку діалектної норми, про діалекти української мови.

діалекти-української-мови

У виховні цілі і завдання курсу входить...


Ділова англійська мова

У сучасному світі важко уявити успішну кар'єру без знання англійської мови. Причому, в деяких сферах бізнесу може знадобитися ділова англійська, що має на увазі знання специфічної галузевої лексики.

Вивчення Ділової англійської мови у вищих навчальних закладах – це частина загальної задачі по підготовці висококваліфікованих кадрів для економіки країни.

Business-English

Ділова англійська мова існує...


Ділова етика

Етика, менеджмент і економіка є трьома фундаментальними характеристиками життя суспільства. Економіка створює матеріальні основи життєдіяльності людства. Менеджмент забезпечує ефективне функціонування мікро- та макроекономіки. А етика, при цьому формує загальнолюдські цивілізовані правила поведінки людей, ведення ними господарства і здійснення управління.

Ділові відносини є специфічною формою взаємодії людей, завдяки яким вирішуються професійні завдання організаційного, стратегічного і тактичного характеру.

Ділова-етика

Будь-яке професійне взаємодія і спілкування має...