Роздрукувати сторінку

Гуманітарні дисципліни

Порівняльний аналіз політичних систем зарубіжних країн

Порівняльний аналіз політичних систем зарубіжних країн (порівняльна політологія) є відокремленою дисципліною (або, як вважають деякі вчені - субдисципліною), що входить в спектр напрямків політичної науки. Як і політологія, порівняльна політологія, як наукова дисципліна має порівняно недавнє походження. У той же час сам по собі порівняльний метод політичної думки зародився вже в період античності. Саме яскраво виражений порівняльний (компаративістський) метод вивчення політичної реальності надає порівняльній політології специфіку, що виділяє її в ряду дисциплін політичної науки. Порівняльна політологія може розглядатися як свого роду сполучна ланка між емпіричними дослідженнями і політичною теорією.

Метою курсу «Порівняльний аналіз політичних систем зарубіжних країн» є вивчення студентами основних концепцій і підходів до порівняльного вивчення політичних інститутів і процесів, а також ключових проблем політичного розвитку в різних країнах і регіонах світу.

вивчення-політичних-систем

Курс «Порівняльний аналіз політичних систем зарубіжних країн» орієнтований...


Археологія

Археологія - це наука, яка вивчає стародавнє і нещодавнє минуле людини через матеріальні залишки.

Археологія пропонує унікальний погляд на історію людства і його культури, яка внесла великий внесок у наше розуміння давнього і недавнього минулого.

Археологія

Курс Археологія - це...


Риторика

Риторика – теорія і мистецтво промови, фундаментальна наука, що вивчає об'єктивні закони і правила мовлення.

Курс "Риторика" як складова компонента професійної перепідготовки "Юриспруденція" призначений для підвищення якості не тільки загальногуманітарних, але і професійних компетенцій слухачів. Язик і мова опосередковує професійні стосунки юриста з людьми, будучи головними інструментами в його діяльності. Даний курс призначений для формування основ високої мовленнєвої культури юриста як необхідної складової його професійної культури у всіх сферах його діяльності, включаючи сферу сучасного бізнесу.

мовленнєва-культура-юриста

Дана програма перепідготовки слухачів-юристів передбачає...


Телевиробництво

Телевиробництво є самостійною сферою в галузі інформаційної тележурналістикиТВ є основою для дослідження та вивчення самої тележурналістики.

Мета освоєння навчальної дисципліни «Телевиробництво» – донесення нових знань до студентів з історії становлення телебачення та розвитку телевиробництва; засвоєння принципів і засад роботи на телевізійних каналах, що є результатами розвитку телевиробництва; вивчення методів підготовки продукту телевиробництва від замислу до ефірної реалізації; ознайомлення студентів з технологією виготовлення продукту ТВ різних інформаційних жанрів.

Телевиробництво 

Предмет дисципліни...


Конфлікти в сучасному світі: етнічний та релігійний аспекти

Курс Конфлікти в сучасному світі: етнічний та релігійний аспекти – вивчає специфіку етнічних та релігійних конфліктів, що розгортаються за кордоном і в Україні, особливості їх предмета і суб'єктів, причин виникнення, розвитку та вирішення.

Мета курсу Конфлікти в сучасному світі: етнічний та релігійний аспекти - дати магістрантам комплексне уявлення про причини, типи і наслідки сучасних конфліктів як всередині окремих країн, так і між різними державами, і їх специфіку, пов'язану з неоднорідним етнічним і конфесійним складом населення, в контексті сучасної політичної ситуації на рівні регіонів і світу в цілому.

Конфлікти-в-сучасному-світі-етнічний-та-релігійний-аспекти 

Передувати даному курсу має...


Корейська мова

Корейською говорять близько 63 мільйонів чоловік в Південній Кореї, Північній Кореї, Китаї, Японії, Узбекистані, Казахстані і Росії. Зв’язки між корейською і іншими мовами не відомі напевно, хоча деякі лінгвісти вважають, що корейська мова відноситься до алтайської сім'ї мов. Граматично корейська дуже схожа до японської і близько 70% її словника походить з Китаю.

Курс Корейська мова – це навчальна дисципліна, яка лексику, фразеологію, ієрогліфи, нормативні фонетичні, граматичні і лексикологічні моделі корейської мови.

Корейська

Мета вивчення дисципліни...


Країнознавство англомовних країн

Країнознавство англомовних країн – це навчальна дисципліна, що інтегрує в собі лінгвокультурологічні, соціально-культурні, політичні, економічні і ін. знання основ життєдіяльності англомовних країн.

Курс Країнознавство англомовних країн сприяє комплексній реалізації цілей навчання іноземної мови:

1) практична - полягає в удосконаленні практичної підготовки студентів з англійської мови за рахунок розширення словникового запасу по лінії країнознавчої тематики і синтезування умінь в різних видах мовленнєвої діяльності іноземною мовою;

2) освітня - припускає стимулювання пізнавальних інтересів в області обраної професії та спеціальності; розширення кругозору; формування країнознавчої орієнтації майбутніх учителів; збагачення культурологічною та лексичною інформацією;

3) виховна - полягає в тому, щоб сприяти формуванню правильної системи світоглядних поглядів.

Країнознавство-англомовних-країн

Завдання дисципліни...


Критерії громадського прогресу

Прогрес (від лат. Рrogressus - рух вперед) - це такий напрямок розвитку, що характеризується переходом від нижчого до вищого, від менш досконалого до більш досконалого.

Громадський прогрес означає, в найзагальнішому визначенні, рух суспільства вперед, від менш досконалих до більш досконалих способів і форм життєдіяльності.

громадський-розвиток 

Курс Критерії громадського прогресу...


Критичне мислення

Одним з пріоритетних напрямків сучасного освітнього процесу на Заході і в Україні є розвиток критичного мислення учнів середніх і вищих навчальних закладів. Причинами цього є поява таких тенденцій сучасного суспільства, як постійне збільшення інформаційного простору, різке підвищення ролі інформаційних процесів і обсягу інформації, що надходить ззовні. Все це знаходить відображення і в соціальній сфері і, в першу чергу, в сфері освіти.

Критичне мислення являє собою складне і багатостороннє явище, ключовими компонентами якого є: встановлення і готовність до критичного мислення, володіння набором інтелектуальних умінь і навичок, наявність певного досвіду, наукового і життєвого «майданчика» для застосування цих умінь.

дисциплына-Критичне-мислення

Курс Критичне мислення...


Культура ділового спілкування

Курс Культура ділового спілкування – це навчальна дисципліна, яка формує уявлення про теоретичні основи культури ділових відносин, про сутність, особливості, значення ділового спілкування, вивчає загальні закономірності і основи технологій активного спілкування з співрозмовником.

Мета викладання дисципліни Культура ділового спілкування - дати студентам теоретичні знання та практичні навички в області етики і етикету, які допоможуть їм здійснювати конструктивну взаємодію в соціальній сфері, а саме: успішно встановлювати контакт з колегами, ефективно організовувати комунікацію; в подальшому використовувати свій потенціал у професійній діяльності в якості співробітника, підлеглого або керівника.

дисципліна-Культура-ділового-спілкування

Завдання курсу...


Культура наукового мовлення

Курс Культура наукового мовлення – це навчальна дисципліна, яка вивчає основні правила і норми усного та письмового наукового мовлення.

Мета дисципліни Культура наукового мовлення - підвищення загальної мовної культури студентів, вдосконалення володіння нормами усної та письмової форм мови в науковій сфері, розвиток навичок і умінь ефективної мовної поведінки в різних наукових конференціях і т.п.

Культура-наукового-мовлення

Основні завдання дисципліни...


Культура професійного мовлення

Основним показником професіоналізму в діяльності фахівців, що відносяться до лінгвоінтенсивних професій, стає мовна культура.

Культура мови визначається в лінгвістиці як мотивоване вживання мовного матеріалу, як використання в певній ситуації мовних засобів, оптимальних для даної обстановки, змісту і мети висловлювання.

Культура-професійного-мовлення

Професійна діяльність вимагає...


Культура Російської імперії

У роки існування Російської імперії російська культура стала невід'ємною частиною світової культури. Європейська та світова публіка познайомилася з філософією Ломоносова, з прозою Толстого і Достоєвського, з поезією Державіна і Пушкіна, з музикою Глінки і Чайковського, з живописом Брюллова і Куїнджі. У той же час розвивалися російська технічна думка, університетська освіта і гуманітарні науки. За двісті років в Російській імперії сформувалися передові культурні та наукові центри: Санкт-Петербург, Москва, Казань, Київ, Дерпт і інші.

Курс Культура Російської імперії – вивчає російську культуру у всіх її проявах в часи існування Російської імперії (ХVІІІ – поч. ХХ століття).

Культура-Російської-імперії 

Мета курсу Культура Російської імперії полягає...


Культура Слобідської України

Курс Культура Слобідської України – вивчає культурні процеси, які відбувалися на території Слобідської України, культурну спадщину даного регіону у всій її багатоманітності.

Мета дисципліни Культура Слобідської України:

- розвивати світогляд, культурний кругозір і духовний потенціал у студентів;

- з'єднати теоретичні знання про феномен культури з конкретно історичними аспектами вивчення вітчизняної культури на прикладі такого історичного регіону України, як Слобідська Україна, зрозуміти своєрідність культурного розвитку даного регіону і її місце культури Слобідської України в системі української і світової культури;

- прищеплювати студентам всебічний інтерес до історії нашої культури, доповнювати і збагачувати їх професійну освіту.

Культура-Слобідської-України

Завдання дисципліни...


Культура спілкування

Курс Культура спілкування – вивчає основні прийоми і принципи етичного та ефективного спілкування у різних сферах життєдіяльності людини.

Основною метою дисципліни Культура спілкування є формування культури спілкування у студентів відповідно до етичних норм сучасного суспільства.

дисципліна-Культура-спілкування

Завдання вивчення дисципліни...


Культура українського народу

Дисципліна Культура українського народу знайомить студентів з найважливішими рисами і особливостями української культури і формує вміння розбиратися в цінностях народної культури, виробляє установку на усвідомлення місця традиційної української культури в житті суспільства, культурно-історичного процесу як цілісного явища в соціокультурній творчості українського народу.

Курс Культури українського народу охоплює широке коло понять та явищ: народна творчість, народне мистецтво, народна мудрість, народні традиції, перекази, вірування, пісні, танці, прислів'я, народні майстри, цілителі і т.д.

Культура-українського-народу

Вивчення даної дисципліни передбачає...


Когнітивна поетика

Когнітивна поетика передбачає, що читання може бути пояснено через звернення до загальних людських принців мовної та когнітивної обробки знання, які об'єднують у вивченні літератури лінгвістику, психологію і когнітивні науки. Одним із значних результатів розвитку когнітивної поетики є зростаюче усвідомлення особливої природи літератури, як форми когніції і комунікації. Особлива позиція літератури корениться в самих основоположних і загальних структурах і процесах людського пізнання і обробки досвіду, даючи нам можливість взаємодіяти з допомогою особливих художніх способів комунікації.

Дисципліна Когнітивна поетика – вивчає когнітивний підхід при вивченні літературних текстів, що передбачає вивчення когнітивних процесів і стратегій, що лежать в основі формування і інтерпретації художнього тексту як продукту розуму, що пізнає в контексті фізичного і соціокультурного світів тексту, створення і сприйняття.

Когнітивна-поетика

Когнітивна поетика ще формується...


Когнітивний та інтерпретативний підходи в теорії мови та тексту

Сучасні дослідження мови тексту характеризуються різними підходами до їх вивчення.

Курс Когнітивний та інтерпретативний підходи в теорії мови та тексту є одним із спеціалізованих курсів в системі методологічних теоретичних дисциплін професійної спрямованості.

Когнітивний-та-інтерпретативний-підходи-в-теорії-мови-та-тексту

Необхідність розробки даного курсу обумовлено...


Культура усного і писемного мовлення

Курс Культура усного і писемного мовлення – вивчає мовні принципи, засоби та особливості їх застосування в залежності від змісту, сфери та умов спілкування.

Метою освоєння дисципліни Культура усного і писемного мовлення є формування у студентів уявлення про мову як інструмент ефективного спілкування, що передбачає, поряд із засвоєнням основних мовних норм, більш поглиблене знайомство з комунікативним аспектом мовної культури.

дисипліна-Культура-усного-і-писемного-мовлення 

Курс покликаний розширити...


Культура усного і писемного мовлення американської англійської мови

Курс Культура усного і писемного мовлення американської англійської мови – вивчає основні види мовленнєвої діяльності і її втілення американською англійською.

До моменту вивчення даного курсу, студенти вже повністю повинні володіти різними видами мовленнєвої діяльності американської англійської мови.

Культура-усного-і-писемного-мовлення-американської-англійської-мови

Головною метою курсу...


Культура усного і писемного мовлення англійської мови

Дисципліна Культура усного і писемного мовлення англійської мови – вивчає особливості культури мови у різних ситуаціях англійського мовлення та поглиблює знання студентів про англомовні країни.

Мета освоєння дисципліни Культура усного і писемного мовлення англійської мови:

- підвищити рівень практичного володіння мовою в різних сферах спілкування, але головним чином в навчально-професійній;

- сприяти формуванню та розвитку навичок і умінь мовної культури, необхідних у професійному та повсякденному житті;

- розширити мовний кругозір, необхідний для повноцінного розвитку особистості.

Культура-усного-і-писемного-мовлення-англійської-мови 

Для того щоб спробувати здійснити...


Культура усного і писемного мовлення арабської мови

Виконуючи функцію посилення емоційно-естетичного впливу на комунікаторів, емотивно-виражальні засоби арабської мови, як і сама мова, функціонують у своєму особливому, історично сформованому соціокультурному і етнолінгвістичному середовищі і тому диктують свої вимоги до мовної поведінки в процесі міжкультурної комунікації. Тому важливо володіти культурою арабського мови.

Культура мови – це вміння використовувати виражальні засоби мови в різних умовах спілкування відповідно до цілей і змісту мови, передбачає використання тропоепічних конструкцій (метафори, епітети, порівняння і т.п.), афористичних і фразеологічних зворотів.

арабська-літературна-мова

Дисципліна...


Культура усного і писемного мовлення іспанської мови

Національна мовна культура - історично сформована сукупність усього найкращого, зразкового, традиційно усталеного в стилістичному відношенні, тобто в сфері вираження засобами конкретно національних мовних ідей, думок, почуттів носіїв цієї мови, передачі інформації, всієї суми соціально і культурно значущих для даного національного суспільства знань, понять, уявлень.

Дисципліна Культура усного і писемного мовлення іспанської мови – вивчає стилістичну різноманітність іспаномовного тексту, письмового та усного, поліфонічність експресивних фарб, використання мовних засобів, що мають різний стилістичний потенціал.

іспанська-мова

Живий мовний зворот, приказка або вдало підібраний...


Культура усного і писемного мовлення італійської мови

Мовлення не просто показник рівня володіння мовою, це показник рівня нашої культури в цілому.

Культура у вузькому сенсі – це дотримання певних, в значній мірі штучних, сформованих і «затверджених» суспільством ритуалів і умовностей. Ці ритуали і умовності спрямовані на те, щоб зробити співіснування людей максимально комфортним. При цьому важливо, що, дотримуючись правил поведінки і спілкування, людина створює незручності собі, щоб було зручно іншим. Але при цьому «за замовчуванням» мається на увазі, що і інші члени соціуму будуть вести себе так само.

італійська-мова

Але мовна культура...


Культура усного і писемного мовлення китайської мови

Культуру мови можна вважати найголовнішим показником культури взагалі. Тому досконалості мови і манер немає меж. Мало навчитися уникати мовних помилок, треба постійно розширювати словниковий запас, вміти чути опонента, розуміти його, поважати його думку, освоїти навики правильно підбирати слова до кожної ситуації.

Культура мови - це, перш за все, духовна культура людини і рівень її загального розвитку, як особистості; вона свідчить про цінності духовної спадщини і культурних надбань людства.

китайська-мова

Курс Культура усного і писемного мовлення китайської мови...


Культура усного і писемного мовлення нідерландської мови

Культура мови - це та галузь знань, яка важлива для кожної цивілізованої людини.

Дисципліна Культура усного і писемного мовлення нідерландської мови - вивчає проблеми, пов'язані з удосконаленням мовлення нідерландської мови як знаряддя культури в широкому сенсі цього слова.

Культура-усного-і-писемного-мовлення-нідерландської-мови

Даний курс є...


Культура усного і писемного мовлення німецької мови

Іншомовна культура являє собою ту частину духовної культури, яку здатний дати людині процес комунікативного навчання іноземних мов у навчальному, пізнавальному, розвиваючому і виховному аспектах.

Перераховані аспекти включають в себе і культуру мовлення, яка розуміється як нормативність мови, її відповідність вимогам, що пред'являються в даному мовному колективі, дотримання норм вимови, наголосу, слововживання, формотворення, а також вміння використовувати виражальні засоби мови в різних умовах спілкування відповідно до цілей і змісту мовлення.

Культура-усного-та-писемного-мовлення-німецької-мови 

Курс Культура усного і писемного мовлення німецької мови...


Культура усного і писемного мовлення польської мови

Курс Культура усного і писемного мовлення польської мови – вивчає особливості усного та писемного мовлення у польськомовному середовищі зі сторони його нормативності, етичності, естетичності.

Культура мови нерозривно пов'язана з навчальними дисциплінами «Стилістика» і «Риторика». Тому в вузівську дисципліну Культура усного і писемного мовлення польської мови завжди включаються відповідні розділи.

Культура-усного-і-писемного-мовлення-польської-мови

Мета курсу...


Культура усного і писемного мовлення португальської мови

Культура португальської мови передбачає володіння нормами португальської літературної мови в усній і письмовій її різновидах.

Курс Культура усного і писемного мовлення португальської мови - вивчає правила вимови, наголоси, слововживання, граматику, стилістику португальської мови.

Мета курсу Культура усного і писемного мовлення португальської мови – розвинути у студентів уміння ефективно використовувати мовні засоби португальської мови в найрізноманітніших ситуаціях спілкування.

Культура-усного-та-писемного-мовлення-португальської-мови

Завдання курсу...


Культура усного і писемного мовлення російської мови

Курс Культура усного і писемного мовлення російської мови – вивчає особливості побудови правильного мовлення в різноманітних функціональних стилях російського мовлення відповідно до вимог конкретного акту спілкування.

Предметом вивчення курсу Культура усного і писемного мовлення російської мови є російська мова як складна і багатофункціональна система.

Культура-усного-та-писемного-мовлення-російської-мови

Основна мета даного курсу полягає...


Культура усного і писемного мовлення турецької мови

Культура мови - рівень мовного розвитку, ступінь володіння нормами мови або діалектом спільно з умінням "обґрунтовано відступати" від цих норм.

Ознакою загальної культури мовлення є її правильність, тобто дотримання норм (вимовних, граматичних і стилістичних).

Курс Культура усного і писемного мовлення турецької мови – вивчає норми грамотного літературного мовлення турецької мови, принципи правильної побудови фраз і чіткого висловлювання своїх думок. Курси риторики і ораторського мистецтва допоможуть Вам придбати знання і вміння в наступних областях: постановка правильного мовлення, тренінг «Техніка мовлення», програма «Культура мови», курс «Мистецтво промови» і багатьох інших.

Культура-усного-та-писемного-мовлення-турецької-мови

Мета курсу...


Культура усного і писемного мовлення угорської мови

Навчальна дисципліна Культура усного і писемного мовлення угорської мови є обов'язковим компонентом підготовки студентів-лінгвістів чи міжнародників угорського напрямку підготовки.

Разом з іншими дисциплінами гуманітарного циклу (такими, як культурологія, історія, філософія, логіка) вона покликана сприяти формуванню загальної культури особистості і, зокрема, таких умінь і навичок у сфері спілкування, які сприяють ефективному вирішенню комунікативних завдань.

Культура-усного-та-писемного-мовлення-угорської-мови

Навчальна дисципліна...


Культура усного і писемного мовлення фінської мови

Як наукова дисципліна культура мови вирішує широкий спектр завдань, які знаходяться в тісному взаємозв'язку з однією спільною, що полягає в забезпеченні ефективності спілкування.

У зв'язку з цим необхідно виділити три основних компоненти культури мовлення:

- нормативний, що передбачає знання літературних норм мови і вміння застосовувати їх у мовленні;

- комунікативний, який базується на диференціації функціональних різновидів мови;

- етичний, що становить основу мовної поведінки мовної особистості.

Культура-усного-та-писемного-мовлення-фінської-мови

Курс Культура усного і писемного мовлення фінської мови...


Культура усного і писемного мовлення французької мови

Курс Культура усного і писемного мовлення французької мови – вивчає норми сучасної французької мови, формує і розвиває необхідні навички грамотної мови, знайомить студентів з основами знань про мови, якостями французької мови (таких, як правильність, чистота, точність, багатство, виразність, комунікативна доцільність та ін.).

Мета курсу Культура усного і писемного мовлення французької мови - вдосконалення знань французької мови і підвищення рівня володіння усним і письмовим мовленням.

Культура-усного-та-писемного-мовлення-французької-мови 

Завдання курсу...


Культура усного і писемного мовлення чеської мови

Навчальна дисципліна Культура усного і писемного мовлення чеської мови – вивчає норми сучасної чеської мови, комунікативні якості чеської мови, мовний етикет, частково риторику.

Мета курсу Культура усного і писемного мовлення чеської мови - навчити студентів осмислити особливості чеської мови і сформувати навички правильного мовлення.

Культура-усного-та-писемного-мовлення-чеської-мови

Безперечно важливим є...


Культурологія

Курс Культурологія пропонує студентам знання про місце культури в соціумі, її сутність і походження, структуру та склад культурологічного знання, знайомить слухачів з історією культуро логічної думки (відповідно до проблемно-хронологічного принципу викладу), категоріальним апаратом даної області знання, розкриває суть проблем сучасної культурології, вплив на сфери суспільно-політичного життя.

Навчальна дисципліна Культурологія орієнтує на оволодіння інтелектуальними гуманітарними технологіями, покликана через активне включення індивіда в загальнокультурне середовище в якості необхідної частини культурного простору, сприяти формуванню світоглядної позиції, всебічно розвиненої особистості студента для здійснення наукової, професійної діяльності.

Культурологія 

Мета курсу...


Латинська мова

Курс Латинська мова - вивчає фонетичну і орфоепічну системи латинської мови, елементи латинської граматики (системи відмін, погодження прикметників з іменників, дієвідміни дієслів в і т. д.), які потрібні для розуміння і грамотного використання термінів на латинській мові.

Латинська протягом багатьох століть була співучасницею формування сучасних мов. Особливо яскраво це проявилося в лексиці. Усі сучасні мови, в тому числі і в українську, увійшло багато латинських слів шляхом запозичення: студент, школа, інститут, лекція і ін.

курс-Латинська-мова

Актуальність даної дисципліни полягає...


Лексико-граматичні особливості мови юридичних документів

Мова і право належать до числа найдавніших соціальних явищ. При всій різниці таких областей знання, як правознавство і лінгвістика, у вивченні юридичних текстів вони є не взаємовиключними, а взаємопов'язаними.

Ця взаємопов'язаність особливо сильно позначається в правозастосуванні, тому що створення того чи іншого юридичного тексту ставить перш за все проблему мови.

курс-Лексико-граматичні-особливості-мови-юридичних-документів

Документи, в основному, діляться на...


Лексикологія

Лексикологія - розділ мовознавства, що вивчає словниковий склад мови. Сам словниковий склад називається лексикою мови. Вперше ідеї вивчати лексичний склад мови народилися у Франції (французька академія). У 19 столітті як самостійна наукова дисципліна, а в Росії як навчальна дисципліна.

Розрізняють загальну і приватну лексикологію. Приватна займається проблемами лексики окремої мови, а загальна займається спільною проблематикою. Ще виділяють порівняльну лексикологію, яка вивчає лексику мови в порівнянні, а також синхронну й діахронну (історична). Синхронна вивчає лексику на одному часовому зрізі. Діахронія займається історичним вивченням лексики. Іноді виділяють прикладну лексикологію. До неї входить лексикографія (наука про словники).

дисципліна-Лексикологія 

Навчальна дисципліна...


Лексикологія американської англійської мови

Курс Лексикологія американської англійської мови – вивчає лексичні одиниці та словосполучення американської англійської мови, розглядає проблему слова як одиниці мови в трьох аспектах: структурному (виділення слова, його будова), семантичному (лексичне значення слова) і функціональному (роль слова в структурі мови і в мові).

Мета курсу Лексикологія американської англійської мови - розвиток лінгвістичної і професійної компетенції майбутнього фахівця, що володіє науковим уявленням про словниковий складі американської англійської мови в її сучасному стані та історичному розвитку, в її соціальній і прагматичній обумовленості.

курс-Лексикологія-американської-англійської-мови

Завдання курсу...


Лексикологія англійської мови

Курс лексикології - це одна з перших теоретичних дисциплін, передбачених університетською програмою для підготовки філолога.

Курс Лексикологія англійської мови - вивчає словниковий склад сучасної англійської мови та її базові положення, що відображають рівень знань вітчизняної і зарубіжної гуманістики в цій області.

курс-Лексикологія-англійської-мови

Мета курсу...


Лексикологія арабської мови

Курс Лексикологія арабської мови – вивчає лексичну систему арабської мови, її властивості, закономірності розвитку і функціонування, а також сучасні методи дослідження словникового складу сучасної арабської мови.

Мета курсу Лексикологія арабської мови - познайомити студентів з особливостями слова як базової одиниці лексичного рівня мови аналітичного типу.

арабська-мова

Завдання курсу...


Лексикологія іспанської мови

Курс Лексикологія іспанської мови – вивчає основні поняття лексикологічної науки та знайомить з особливостями словникового складу іспанської мови як специфічної історично сформованої системи одиниць, основні типи слів в іспанській мові, принципи лінгвістичного аналізу лексичних одиниць, територіальні варіанти іспанської мови, нормоване мовлення і відхилення від нього.

Для освоєння дисципліни Лексикологія іспанської мови використовуються знання, вміння і види діяльності, сформовані в процесі вивчення базових предметів: «Введення в мовознавство», «Історія мовознавства», «Введення в спеціальну філологію», «Іспанська мова», «Практичний курс першої іноземної мови», «Основи теорії першої іноземної мови», «Історія мови».

курс-Лексикологія-іспанської-мови 

Основною метою освоєння дисципліни...


Лексикологія італійської мови

Дисципліна Лексикологія італійської мови – вивчає провідні характеристики лексичного складу італійської мови, основний словниковий фонд італійської мови, діалекти і запозичену лексику.

Курс Лексикологія італійської мови передбачає розвиток у студентів уміння користуватися відповідним понятійним апаратом приватних дисциплін мовознавства, методиками аналізу основних структурних одиниць, вміння застосовувати отримані теоретичні знання на практиці (аналіз дискурсу, інтерпретація тексту).

італійська-мова

Завдання курсу...


Лексикологія китайської мови

Курс Лексикологія китайської мови - вивчає словниковий склад фразеологічного фонду сучасної китайської мови.

Мета курсу Лексикологія китайської мови – вивчення, систематизація і науковий опис лексики і фразеології китайської мови.

китайська-мова

Завдання курсу...


Лексикологія нідерландської мови

Курс Лексикологія нідерландської мови – вивчає значення слів нідерландської мови, актуальні напрямки теорії мови і лексикону, перспективи і тенденції розвитку сучасної нідерландської мови.

Мета курсу Лексикологія нідерландської мови – ознайомлення студентів з ядром лексико-семантичної системи нідерландської мови.

курс-Лексикологія-нідерландської-мови 

Для досягнення поставленої мети...


Лексикологія німецької мови

Курс Лексикологія німецької мови – вивчає питання, пов'язані з закономірностями виникнення, розвитку та сучасного стану словникового складу (лексикону) німецької мови.

Вивчення даної дисципліни необхідне як попередній етап для вивчення наступних дисциплін: «Практичний курс першої іноземної мови», «Основи теорії міжкультурної комунікації», «Практикум з теорії міжкультурної комунікації», «Стилістика», «Порівняльна культурологія».

курс-Лексикологія-німецької-мови

Мета курсу...


Лексикологія польської мови

Курс Лексикологія польської мови – це навчальна дисципліна, яка знайомить з колом базових понять лексикології, дає основні відомості про словниковий склад сучасної польської мови, про типологічні риси і специфічні особливості польської лексики, дає уявлення про її історичні корені і розвиток, про діалектні, регіональні та соціальні варіювання.

Мета курсу Лексикологія польської мови - системно-функціональний опис лексичного складу польської мови, показ закономірностей її функціонування, вивчення специфіки лексичних одиниць польської мови.

курс-Лексикологія-польської-мови 

Завдання дисципліни...


Лексикологія російської мови

Дисципліна Лексикологія російської мови - вивчає лексичну систему російської мови, її сучасний стан в єдності семантичного, структурного, функціонального, нормативного підходів.

Дана дисципліна займає ключове місце в колі дисциплін професійного циклу.

Студент попередньо повинен володіти понятійним апаратом філології, мати уявлення про основні напрямки лінгвістичних досліджень, володіти навичками лексикологічного і семантичного аналізу мовних одиниць, освоїти дисципліни «Сучасна російська мова: лексикологія», «Стилістика російської мови», «Теорія тексту».

курс-Лексикологія-російської-мови

Мета вивчення дисципліни...


Лексикологія турецької мови

Дисципліна Лексикологія турецької мови – вивчає різні характеристики лексики турецької мови: генетичний склад, синоніми, антонімію, проблеми полісемії та омонімії, фразеологічні одиниці.

Курс включає також частину розділу словотворення, оскільки останнє, торкаючись питань номінації, має безпосереднє відношення і до лексикології (служить для збагачення словникового фонду мови за рахунок власних мовних ресурсів).

курс-Лексикологія-турецької-мови

Метою освоєння дисципліни...