Роздрукувати сторінку

Гуманітарні дисципліни

Ділова іноземна мова

У сучасному світі важко уявити успішну кар'єру без знання іноземної мови. Причому, в деяких сферах бізнесу може знадобитися ділова іноземна мова, що має на увазі знання специфічної галузевої лексики.

Вивчення Ділової іноземної мови у вищих навчальних закладах – це частина загальної задачі по підготовці висококваліфікованих кадрів для економіки країни.

Ділова-іноземна-мова

Ділова іноземна мова існує...


Діловодство. Організація роботи з документами

У наш час майже будь-яка офіційна дія людини передбачає оформлення документа. Відповідно і кожна установа має справу з документаційним матеріалом, що фіксує і регламентує її діяльність.

Діловодство - це забезпечення управління відповідною документаційною базою, діяльність окремих уповноважених осіб у цьому напрямку.

Діловодство

Навчальна дисципліна Діловодство. Організація роботи з документами вивчає...


Догматичне богослов’я

Догматичне богослов'я відноситься до набору вірувань офіційно підтверджених церковним органом, особливо по відношенню до Римо-католицької церкви. Слово «догма» походить від грецького і латинського слова, що означає "думка", яке часто використовується поряд з богослов'ям з посиланням на офіційне вчення.

Як дисципліна вивчає історію виникнення догматичного богослов’я, його зміст, погляди, принципи, провідні праці та найвідоміших представників.

богослов'я

Л. Рейнхард у 1659 році назвав...


Документообіг

Як свідчить опитування, проведене в США, більше 90% інформації зберігається на папері. Тому в багатьох розвинених країнах організації роботи з документами приділяється велике значення.

Навчальна дисципліна Документообіг – вивчає рух документів від їх появи або надходження до установи до їх знищення або передачі в архів. Знайомить студентів з основними видами документації, ієрархією документів і з вимогами до них.

документаційне-забезпечення

Мета вивчення дисципліни полягає...


Дошкільна освіта

В Україні добре розвинена система дошкільної освіти. І хоча вона не є обов'язковою, більшість малюків, перш ніж піти в школу, відвідують дитячі дошкільні установи.

Дошкільна освіта – це навчальна дисципліна, яка містить систематизовані наукові знання про розвиток дітей дошкільного віку, систему дошкільних закладів і установ, методи та засоби навчання та виховання.

ДНЗ

Цей предмет є найважливішим в...


Зовнішня політика

Мета дисципліни – ознайомити студентів із сучасною зовнішньою політикою України та світу в контексті регіональної безпеки, її роллю в розвитку держави і суспільства; показати еволюцію сучасної зовнішньої політики України і її вплив на розвиток міжнародних відносин; розглянути основні пріоритети зовнішньої політики в сучасному світі.

Також до мети курсу входить знайомство студентів з науковою термінологією, пов'язаною з теоретичними підходами і практикою реалізації зовнішньої політики, і формування уявлень про джерела і історіографію по даному предмету.

зовнішньополітичні-відносини

Завдання дисципліни...


Зовнішня політика країн Західної Європи

Основна мета курсу полягає у вивченні студентами основних закономірностей розвитку міжнародних відносин і зовнішньої політики країн Західної Європи на сучасному етапі, в з'ясуванні ними загального і особливого у розвитку міжнародних систем в конкретному регіоні світу.

В результаті засвоєння курсу студенти повинні отримати уявлення про основні напрями спільної зовнішньої політики ЄС і його окремих країн-членів, поглибити свої знання в галузі європейської інтеграції, міжнародних відносин і зовнішньої політики європейських країн.

зовнішня-політика-європейських-країн

Завдання дисципліни «Зовнішня політика»...


Емоційна складова комунікації

Комунікація є не від’ємною частиною життя кожної людини, її сутність. Адже людина не може обійтися без спілкування як у повсякденній, так і у професійній діяльності. Важливу роль комунікації особистості відіграє її емоційна складова. Адже спілкування може бути емоційно різноманітним.

Навчальна дисципліна Емоційна складова комунікації - вивчає загальні принципи і види комунікації з її емоційної сторони, яка може включати симпатію, антипатію, агресію, захоплення і т.п.

Емоційна-складова-комунікації

Емоційна сторона комунікації...


Етика та естетика

Етика або моральна філософія є гілкою філософії, яка включає в себе систематизовані знання та рекомендації щодо понять правильного і неправильного поводження.

Термін етика походить від давньогрецького слова ἠθικός ethikos, який є похідним від слова ἦθος етос (звичка, звичай). Окремі розділи філософії, аксіології включають підгілки етики та естетики, кожен з яких стосується цінностей.

Естетика

Будучи гілкою філософії...


Етимологія

Дисципліна Етимологія - вивчає морфологію, історію, походження слів та виразів, як їх форма і зміст змінилися з плином часу. У більш вузькому сенсі, зустрічається поняття етимологія слова, що означає походження конкретного слова.

Слово етимологія походить від грецького слова ἐτυμολογία, etymologia, що в свою чергу склалося від ἔτυμον, етимон, що означає "справжній зміст", і logia – "дослідження". У лінгвістиці термін етимон використовується для позначення слова або морфеми, з якого виникло більш пізнє слово.

етимологічні-дослідження

Етимологи знаходять...


Етичні аспекти міжкультурної комунікації

Міжкультурна комунікація – це обмін інформацією представниками різних культур, народів, сучасних молодіжних спільнот і т. д, носіями різних мов. Ще її називають – між-інтеркультурна комунікація.

Варто зазначити, що комунікаційні навички вважаються основними у професійній діяльності.

етика-міжкультурного-спілкування

Культура кожного народу, етнічної групи чи спільноти має...


Європейська інтеграція

Європейська інтеграція - це процес промислової, політичної, правової, економічної, соціальної та культурної інтеграції держав повністю або частково у Європі. Європейська інтеграція в першу чергу відбувається за рахунок Європейського Союзу та його політики.

Мета – ознайомити студентів основним змістом, метою та результатами європейської інтеграції, розвивати навички аналізу світових інтеграційних процесів, виховувати в дусі поваги до європейських цінностей і культури.

Європейська-інтеграція

Завдання курсу Європейська інтеграція...


Європейські цінності

Сьогодні Європа виступає не стільки поняттям географічним, скільки ціннісним, адже європейські цінності являються основою ліберально-демократичних інститутів західноєвропейського простору, кордони якого не визначаються географічними ознаками належності країн до європейської частини світу.

Європейські цінності крім Європи поширені і в Америці, Австралії, Азії. Адже Європа дала людству християнство як світову релігію, світську філософію, релігійну терпимість, толерантне ставлення до переконань інших людей та інших цінностей.

Європейський-Союз

Мета – ознайомити студентів з основними...


Журналістика (Журналістський фах)

Сьогодні професія журналіста є дуже популярною, крім того все з більшими обертами її набирає. Якщо раніше амбітна молодь часто-густо прагнула в артисти-артистки, то в останні кілька років юнаки та дівчата "післяшкільного віку" мріють стати журналістами. Їх зачаровує статус вільного художника, шанс прославиться. Але, насправді, це хоч і творча професія, але дуже складна, адже журналіст несе відповідальність перед суспільством за донесену ним інформацію.

Дисципліна Журналістика (Журналістський фах) – вивчає особливості журналістської діяльності та професії, їх принципи і засади.

журналістська-діяльність

Дана дисципліна дає...


Журналістика і PR

Зв'язки з громадськістю та журналістика мали складні відносини на протязі більше ста років, вони характеризується взаємною залежністю і часто взаємною недовірою.

Цей курс розглядає взаємодію і взаємозалежність журналістики і PR (скорочення від англійської і перекладається як зв’язки з громадськістю).

Журналістика-і-PR

Мета навчального курсу...


Загальна естетична культура

Музика, їжа, танці, картини, спектаклі і театральні постановки – наша культура і повсякденне життя наповнені естетичними формами. Вираження естетики можна знайти в різних об'єктах, які звертаються до нас через наші почуття.

У різні часи історії, естетику розуміли по-різному – як знання про красу, про мистецтво, про переживання, як оцінку художньої творчості. У середині 17 століття це поняття було визначене як чуттєве сприйняття.

естетична-культура

Культура також має...


Загальна педагогіка та історія педагогіки

В останні роки зріс інтерес до педагогіки, імпульс прийшов із різних напрямків. ЇЇ проблеми обговорюються і досліджуються у різних куточках нашої планети на всіх рівнях освітніх організацій.

Педагогіка – це дисципліна, яка має справу з теорією і практикою освіти. Вона вивчає те, як краще вчити. Її мета варіюються від загальної (повного розвитку людини через ліберальну освіту) до вузької специфіки професійної освіти (прищеплення певних знань та навичок).

Загальна-педагогіка-та-історія-педагогіки

Курс Загальна педагогіка та історія педагогіки...


Загальна соціологічна теорія

Соціологія – це наука, яка вивчає соціальну поведінку, суспільство, в тому числі їх витоки, розвиток, організацію, установи. Це соціальна наука, яка використовує різні методи емпіричного дослідження і критичний аналіз, щоб розробити сукупність знань про соціальний порядок, його розвиток і зміни.

Багато соціологів прагнуть проводити дослідження, які можуть бути застосовані безпосередньо до питань соціальної політики та соціального забезпечення, в той час як інші зосереджені в першу чергу на уточненні теоретичного розуміння соціальних процесів. Предмет соціології коливається від мікрорівня окремої установи до взаємодії на макрорівні систем і соціальних структур.

Загальна-соціологічна-теорія

Курс Загальна соціологічна теорія...


Загальна теорія перекладу

Переклад старий як мова, для різних мовних спільнот він є обов'язковим для їх взаємодії. Від перекладу як незамінної діяльності виникли різні теорії і теоретичні роздуми, щоб зробити його правильним і направити у відповідне русло. Всі підходи до перекладацької інтерпретації засновані на загальних або конкретних теоріях. Серед загальних теорій перекладу слід зазначити: теорію інформації, теорію рівнів еквівалентності, ситуаційну, семантичну, регулярних відповідностей , трансформаційну теорії перекладу.

Історично, теорії перекладу почали розробляти ще римляни.

Поглиблене дослідження перекладу почалося другій половині ХХ століття. Його ще називають теорією перекладу, наукою перекладу та ін.

Загальна-теорія-перекладу

Навчальний курс Загальна теорія перекладу...


Загальне бібліотекознавство

Бібліотекознавство є міждисциплінарною областю знань, яка складає собою практичну та теоретичну систему знань про збір, організацію, збереження і поширення інформаційних ресурсів, тобто вивчає бібліотечну справу.

Мартін Шреттингер, баварський бібліотекар, ввів дисципліну у своїй роботі «Досвід вичерпних настанов з бібліотекознавства» (1808-1828). Замість того, щоб класифікувати інформацію на основі природно-орієнтованих елементів, як це було зроблено раніше в своїй баварської бібліотеці, Шреттингер організував книги в алфавітному порядку.

бібліотека 

Курс Загальне бібліотекознавство вивчається...


Загальне мовознавство

Вивчення курсу Загального мовознавства дає знання про те, що використовує будь-яка людина щодня, як в особистому житті, так і в трудовому – це мова.

Мовознавство займається науковим вивченням мови, виявляє її специфіку, зміст, контекст.

 Загальне-мовознавство 

Загальне мовознавство – вивчає...


Зарубіжна історіографія всесвітньої історії

На початку сучасного періоду, термін історіографія означав "написання історії", а поняття історіограф означало «історик».

Порівняно нещодавно історіографію було визначено як – вивчення історичного шляху і як історію історичних праць. Тобто історіографія не вивчає події минулого безпосередньо, а розглядає мінливі інтерпретації історичних подій у працях окремих істориків.

Зарубіжна-історіографія-всесвітньої-історії 

Коротко кажучи, історіографія...


Зарубіжна література

Зарубіжна література є дієвим засобом художньо-естетичного та морального виховання. Будучи здатною моделювати поведінку людини в різних життєвих ситуаціях, література виступає як джерело вироблення системи духовних цінностей, збагачення естетичного досвіду студента.

Основна мета викладання дисципліни – сформувати у студентів концептуальне уявлення про зарубіжну літературу як цілісне культурно-історичне явище.

Зарубіжна-література 

Завдання дисципліни Зарубіжна література...


Зарубіжна література епохи Відродження і ХVII століття

Література як мистецтво, що користується мовою, здатне охоплювати своєю увагою найрізноманітніші сфери дійсності, осягати дійсність універсально, всеосяжно, в найрізноманітніших її вимірах: сучасному, історичному, відображаючи життя свого народу і життя людей різних країн.

Література показує людину в певному соціально-культурному середовищі, вона піднімає важливі філософські, морально-етичні, екологічні та інші проблеми сучасності.

зарубіжна-література 

Література епохи Відродження і ХVII століття посідає...


Зарубіжна література порубіжжя (ХІХ-ХХ століття)

Література - це мистецтво. І, як будь-яке мистецтво, вона має поліфункціональну специфіку: пізнавальну (література - джерело знань про життя), евристичну (література сприяє розвитку мислення), комунікативну (література - засіб і канал зв'язку між письменником і читачами, між читачами), естетичну (література - наука і мистецтво про красу), виховну (за допомогою літератури ми виробляємо свої погляди на життя, свої відносини до нього), гедоністичну (література приносить нам насолоду, радість дотику з мистецтвом), розвиваючу (література збагачує і розвиває інтелектуальний та емоційний світ читача, збуджує його фантазію, збагачує і розвиває мову), культурологічну і націотворчу функції, сприяє гуманізації мислення.

Але найголовніше, що все це в літературі реалізується через естетично-художнє сприйняття і осмислення життєвих явищ.

Зарубіжна література порубіжжя (ХІХ-ХХ століття),

Зарубіжна література порубіжжя (ХІХ-ХХ століття) – вивчає...


Зарубіжна література епохи Просвітництва

Література – це важлива і невід'ємна складова загальнолюдської культури. Література як мистецтво слова є засобом оволодіння і збагачення мови, засобом індивідуального самовираження школяра. Через художні тексти учень пізнає особливість складу білоруської мови, його синтаксису. Читання і вивчення літературних творів розвиває здібності учня в комунікації, збагачує образотворчі, експресивні можливості його мови, лексичний, фразеологічний, словниковий запас, формує мовні норми, в цілому розвиває мовну культуру, а тобто і загальну культуру особистості.

Ідейний зміст літературних творів різних епох значно відрізняється один від одного. Це зумовлено обставинами суспільного життя, особливістю поглядів на навколишню дійсність в часи окремої епохи. Так і література епохи Просвітництва має свої власні особливості, зумовлені культурно-історичними обставинами, які склалися у 18 столітті.

доба-просвітництво

Просвітництво, іноді називають ще...


Зарубіжна теорія і моделі масової інформації

З поглибленням глобальних процесів у сучасному суспільстві та його інформатизацією все більшого поширення і значення набуває масова інформація.

Вивчення зв'язку і засобів масової інформації призвело до розробки багатьох теорій. Структурні і функціональні теорії вважають, що соціальні структури реальні і функціонують таким чином, що їх можна спостерігати об'єктивно; когнітивні і поведінкові теорії, як правило, зосереджені на психології окремих осіб; інтеракціоністські теорії розглядають суспільне життя як процес взаємодії; інтерпретуючі теорії розкривають те, як люди насправді розуміють свій власний досвід; і критичні теорії, пов'язані з конфліктом інтересів в суспільстві та шляхами комунікації, увічненням панування однієї групи над іншою.

Зарубіжна-теорія-і-моделі-масової-інформації 

Найбільш ранні теорії висунули...


Зв’язки з громадськістю

Зв’язки з громадськістю (PR) – це стратегічний процес комунікації, який будує взаємовигідні відносини між організаціями та їх аудиторією. PR є засобом спілкування організації, компанії і приватних осіб з громадськістю та засобами масової інформації.

Спеціаліст зі зв'язків з громадськістю здійснює зв'язок з цільовою аудиторією, прямо або побічно, через засоби масової інформації з метою створення та підтримки позитивного іміджу та створення міцних відносин з аудиторією. Засоби зв’язків з громадськістю включають в себе прес-релізи, інформаційні бюлетені, публічні виступи і т. д., а також використання всесвітньої павутини.

PR

Формальна практика того, що тепер зазвичай називають...


Зовнішня політика України

Зовнішня політика країни (зовнішні зв'язки або закордонні справи) складається з корисливих стратегій, обраних державою для захисту своїх національних інтересів і досягнення цілей в середовищі міжнародних відносин.

Вона включає в себе багато компонентів і є змінною залежно від історичних обставин і державних пріоритетів. Домінуючим у формуванні зовнішньої політики держав є національний інтерес і безпека.

зовнішня-політика

Зовнішня політика включає в себе...


Імідж сучасного педагога

Слово імідж запозичене з англійської мови і означає образ. Імідж сьогодні є важливим аргументом для прийняття безлічі соціальних рішень. При цьому основна частина взаємодій будується не на сутнісному пізнанні іншого, а на основі іміджу. Тому володіння іміджевими механізмами важливе, перш за все, для людей публічних професій: політиків, журналістів, телеведучих, але головним чином для педагогів оскільки заняття (лекція, урок) є джерелом інформації, постачальником культурних кодів, а також соціалізацією особистості, як викладача, так і того, хто навчається.

Тому для успіху у своїй професійній діяльності педагогу необхідно мати відповідний імідж.

імідж-педагога

Імідж педагога є...


Іміджелогія

Імідж – порівняно нове явище для нашої країни, де досить довгий час існувало правило - "усі рівні", де не культивувалася неповторність, оригінальність, а існував стандарт особистісного існування у всіх сферах. Зміна соціально-економічних умов вимагає іншого рівня взаємин, де цінується особистісні якості людини, чарівність і доброзичливість. Зміна соціальних орієнтирів і цінностей поставила більшість людей перед складними завданнями зрозуміти і прийняти їх, знайти себе в нових умовах.

Вирішенню всіх цих проблем допомагає "Іміджелогія", поняття, яке пов'язане з умінням управляти собою, своїм образом.

імідж

Мета вивчення навчального курсу Іміджелогія...


Іноземна мова

Вивчення іноземних мов у вузі є невід'ємною складовою частиною підготовки кадрів вищої кваліфікації.

Основною метою дисципліни «Іноземна мова» - є підвищення вихідного рівня володіння іноземною мовою, оволодіння студентами необхідним і достатнім рівнем комунікативної компетенції для вирішення соціально-комунікативних задач в областях наукової та професійної діяльності, розвиток основних мовних компетенцій, прищеплення мовознавчого інтересу та прагнення до вивчення різних мов і культур.

іноземна-мова

Вивчення іноземних мов покликане...


Іноземна мова (американська англійська). Американська англійська мова

Іноземна мова (американська англійська). Американська англійська мова – вивчає американський варіант англійської мови.

Викладання дисципліни будується на основі традиційних і сучасних методів і засобів (в тому числі комп'ютерних програм, аудіозаписів, які є носіями американської англійської мови, навчальних фільмів, сучасних текстів американських авторів, які мають інформативний характер, а також американської художньої класики і художніх творів сучасності).

американська-англійська 

Мета дисципліни...


Іноземна мова (англійська). Англійська мова

Англійська мова належить до германських мов. Сьогодні вона є найпоширенішою мовою у світі, мовою міжнародного спілкування. Тому її вивчення є ключовим для подальшої професійної діяльності.

Вивчення дисципліни засноване на використанні навчально-методичних комплексів англійської мови, а також на використанні і адаптації англійських методик, автентичних матеріалів і оригінальних текстів, записаних носіями англійської мови.

 Іноземна-мова-(англійська). Англійська-мова

Мета курсу Іноземна мова (англійська)...


Іноземна мова (арабська). Арабська мова

Класична арабська мова виникла у 6 століття. Арабська використовується у значно широкому ареалі по всій Західній Азії, Північній Африці, а також Африканському Розі. Арабська належить до семітської гілки Афроазійської сім'ї.

Так звана сучасна стандартна арабська або літературна арабська, є єдиною офіційною формою арабської мови. Вона використовується в більшості письмових документів, а також в офіційних мовних випадках, таких як лекції та трансляції новин.

арабська-культура

Мета курсу Іноземна мова (арабська)...


Іноземна мова (іспанська). Іспанська мова

Стрімкий розвиток засобів зв'язку, глобалізація, доступність туристичних і ділових поїздок призводять до ситуації, коли знання іноземної мови просто необхідне. Це стосується не тільки англійської мови, як мови міжнародного спілкування. Іспанська мова заслуговує не меншої уваги, адже вона входить в п'ятірку найбільш уживаних мов світу. Знання іспанської мови здатне забезпечити впевнене самопочуття не тільки в Іспанії, але і в країнах центральної та південної Америки.

Іспанська мова на сьогоднішній день має сотні мільйонів носіїв по всьому світу. Вона є частиною групи іберо-романських мов, яка утворилася з кількох діалектів латині в Іберії після розпаду Західної Римської імперії у 5-му столітті.

Іноземна-мова-(іспанська).-Іспанська-мова 

Іспанська мова є...


Іноземна мова (італійська). Італійська мова

Італійська мова є другою мовою за поширеністю у Європейському Союзі третьою – у світі, вважається другою мовою за милозвучністю після української, виступає робочою мовою Ватикану, офіційною мовою Мальтійського ордену, вона відома як мова музики, використовується у музичній термінології і опері.

Тому вивчення італійської має важливе значення для комунікації при відвідуванні закордонних країн та в подальшій професійні діяльності, адже сьогодні знання іноземної мови відіграє важливе значення для отримання престижної та високооплачуваної роботи.

Іноземна-мова-(італійська).-Італійська-мова 

Метою освоєння дисципліни Іноземна мова (італійська)...


Іноземна мова (китайська). Китайська мова

Китайська мова являє собою групу пов’язаних але в багатьох випадках взаємно незрозумілих діалектів. Китайською мовою говорить більшість представників роду Хань та багато інших етнічних груп Китаю. Близько 1,2 млрд людей (близько 16% населення світу) говорять у тій чи іншій формі китайської мови в якості першої мови.

Внутрішню різноманітність китайської мови можна порівняти хіба що з романською мовною групою. Китайська є складною і своєрідною мовою, вона складається не з букв, а з ієрогліфів – знаків, які у китайській мові позначають цілі слова і словосполучення.

іноземна-мова 

У даний час, з посиленням Китаю...


Іноземна мова (нідерландська). Нідерландська мова

Нідерландська є західнонімецькою мовою, рідною мовою більшості жителів Нідерландів, Бельгії та Суринаму. В Європейському Союзі близько 23 мільйони чоловік розмовляють голландською мовою в якості першої мови, а також додаткові п'ять мільйонів в якості другої мови.

Крім того, нідерландська також є офіційною мовою країн Карибського басейну Арубу, Кюрасао і Сен-Мартену. Нідерландські меншини, які розмовляють голландською існують у Франції, Німеччині та в меншій мірі, Індонезії і понад півмільйона осіб в Сполучених Штатах, Канаді та Австралії. Існують також голландські діалекти в Південній Африці і Намібії, які були стандартизовані на африкаанс.

Іноземна-мова-(нідерландська).-Нідерландська-мова

Головна мета курсу Іноземна мова (нідерландська)...


Іноземна мова (німецька). Німецька мова

Німецька мова – це західнонімецька мова, якою в основному розмовляють у Центральній Європі. Вона є офіційною мовою Німеччини, Австрії, найпоширенішою офіційною мовою Швейцарії, Південного Тіролю, Ліхтенштейну, однією з офіційних мов Бельгії та Люксембургу.

Це друга найбільш поширена мова у світі, після англійської. Третя мова, яка найбільш широко викладається у Північній та Південній Америці та ЄС. Друга за частотою використання у наукових колах, третя – на веб - сайтах (після англійської та російської). У німецькомовних країнах посідає п'яте місце в плані щорічної публікації нових книг, а у світі одна десята всіх книг (в тому числі електронних) публікується цією мовою.

іноземна-мова

Як бачимо, німецька мова є...


Іноземна мова (польська). Польська мова

Польська мова – це слов’янська мова, яка є рідною для поляків. Вона належить до групи західнослов'янських мов. Польська є офіційною мовою Польщі, але також використовується по всьому світу польськими меншинами в інших країнах. Це одна з офіційних мов Європейського Союзу.

Сьогодні польською говорять більше 38,5 млн осіб в якості першої мови в Польщі. Також і якості другої мови вона застосовується в західних районах Білорусі, Литви та України, а також північній частині Чехії та Словаччини. Через еміграцію з Польщі в різні періоди часу, в першу чергу, після Другої світової війни, мільйони польських спікерів можна знайти в таких країнах, як Австралія, Бразилія, Канада, в Сполученому Королівстві та Сполучених Штатах. Сьогодні число носіїв польської мови по всьому світу становить 55 мільйонів.

Іноземна-мова-(польська).-Польська-мова

Мета дисципліни Іноземна мова (польська)...


Іноземна мова (португальська). Португальська мова

Португальська мова є офіційною мовою Португалії.

В ході освоєння дисципліни Іноземна мова (португальська). Португальська мова передбачається:

-- Вивчення:

• соціокультурних стереотипів мовної і немовної поведінки іноземною та рідною мовами, ступеня їх сумісності / несумісності;

• національно-маркованої і безеквівалентної лексики, соціокультурних лакун;

• правил мовної поведінки (мовного етикету) в умовах професійного міжкультурного спілкування.

Іноземна-мова-(португальська).-Португальська-мова

-- Формування здатності:...


Іноземна мова (російська). Російська мова

Курс Іноземна мова (російська). Російська мова охоплює всі характеристики російської мови і розвиває глибоке розуміння культури і історії Росії в її європейському та глобальному контекстах.

Вивчення російської мови є актуальним у зв’язку з роллю Росії як основного гравця на світовій арені і поширенням мови у країнах СНД.

Іноземна-мова-(російська).-Російська мова

Мета дисципліни Іноземна мова (російська):...


Іноземна мова (турецька). Турецька мова

Знання іноземних мов і, зокрема, турецької мови є невід'ємною частиною сучасного світу. Турецька починає займати все більше значення у професійній діяльності і повсякденному житті через важливу роль, яку вона відіграє в ланцюгах зв'язку по всьому світу. Оскільки роль турецької мови росте, то і викладання турецької мови як іноземної зростає в освітній сфері.

Предмет дисципліни Іноземна мова (турецька). Турецька мова: граматика сучасної турецької мови з точки зору сучасної лінгвістичної теорії.

Іноземна-мова-(турецька).-Турецька-мова

Мета дисципліни...


Іноземна мова (угорська). Угорська мова

Загальна мета вивчення дисципліни Іноземна мова (угорська). Угорська мова є комплексною і включає в себе комунікативну (практичну), освітню та виховну мету, провідну роль має комунікативна мета.

Комунікативна мета вивчення угорської мови реалізується шляхом формування у студентів мовних умінь в говорінні, читанні, аудіюванні, листуванні та переказі.

Іноземна-мова-(угорська).-Угорська-мова

У процесі вивчення угорської мови студенти опановують...


Іноземна мова (фінська). Фінська мова

Фінська мова належить до групи угро-фінських мов. Є офіційною мовою Фінляндії нарівні зі шведською. Поширена у Карелії (Росія), Латвії, Естонії, Швеції, Норвегії, Канаді, США.

Мета дисципліни - сформувати здатність до комунікації в усній і письмовій формах іноземною (фінською) мовою для вирішення завдань міжособистісної і міжкультурної взаємодії.

Іноземна-мова-(фінська).-Фінська-мова

Завдання дисципліни Іноземна мова (фінська)...


Іноземна мова (французька). Французька мова

Володіння іноземною мовою є одним з важливих показників ступеня освіченості.

Предметом вивчення даного курсу є французька літературна мова (стандарт) в її усній і письмовій формах.

Іноземна-мова-(французька).-Французька-мова

Зміст дисципліни Іноземна мова (французька)...


Іноземна мова (чеська). Чеська мова

Іноземна мова (чеська). Чеська мова - це навчальний курс, присвячений опису найважливіших фонетичних, граматичних і синтаксичних особливостей сучасної чеської мови з урахуванням окремих історичних мовних процесів.

Мета курсу – набуття лінгвістичних знань про чеську літературну мову і її генетичну спорідненість з українською мовою.

сучасна-чеська-мова

Завдання вивчення дисципліни Іноземна мова (чеська)...


Інтерпретація тексту

Курс інтерпретації тексту присвячений вивченню питань теорії інтерпретації тексту і практики інтерпретації художніх творів.

Основним практичним завданням курсу є осмислення художнього тексту як складної структурної єдності засобів вираження сенсу, форми і змісту.

інтерпретація

Метою вивчення дисципліни Інтерпретація тексту є...


Історіографія всесвітньої історії

Курс історіографії є одним з найважливіших в рамках професійної підготовки істориків. Знання історіографії важливе для істориків усіх напрямків і спеціалізацій. Вивчення цього навчального курсу покликане завершити теоретичну і, почасти, методологічну підготовку фахівців на історичному відділенні.

Слово «історіографія» (від грец. «історія» - розвідування, дослідження минулого та «графо» - пишу) вживається в сучасній історичній науці в кількох значеннях.

історіографія-всесвітньої-історії 

По-перше, історіографія розглядається як...