Роздрукувати сторінку

Культура усного і писемного мовлення німецької мови, як навчальна дисципліна

« Назад

Іншомовна культура являє собою ту частину духовної культури, яку здатний дати людині процес комунікативного навчання іноземних мов у навчальному, пізнавальному, розвиваючому і виховному аспектах.

Перераховані аспекти включають в себе і культуру мовлення, яка розуміється як нормативність мови, її відповідність вимогам, що пред'являються в даному мовному колективі, дотримання норм вимови, наголосу, слововживання, формотворення, а також вміння використовувати виражальні засоби мови в різних умовах спілкування відповідно до цілей і змісту мовлення.

Культура-усного-та-писемного-мовлення-німецької-мови

Курс Культура усного і писемного мовлення німецької мови – вивчає правила мовної поведінки, регульовані мовним етикетом, основні особливості структури виразної мови, мовні засоби виразності німецької мови.

Мета курсу Культура усного і писемного мовлення німецької мови:

- навчити студентів висловлювати свої думки і комунікативні наміри німецькою мовою точно, правильно, виразно, образно, використовуючи різні мовні засоби і, в зокрема, фразеологічні одиниці, ідіоматичні вирази;

- розвинути вміння висловлювати точно, лаконічно не тільки комунікативний намір, але і своє ставлення до сказаного.

Завдання курсу Культура усного і писемного мовлення німецької мови:

- розглянути поділ німецької мови на літературні і не літературні різновиди;

- визначити переваги літературної мови над її нелітературними мовними компонентами;

- дати уявлення про функціональні стилі німецької мови і емоційно-експресивне розшарування мовних одиниць;

- охарактеризувати мовні засоби виразності: тропи і риторичні фігури, вживання синекдоха, метонімії, алегорії, порівняння при комунікації німецькою мовою;

- розвинути у студентів точність вживання мовних одиниць з точки зору значення і сенсу;

- сформувати у студентів здатність вибирати мовні одиниці і мовні засоби з урахуванням морального кодексу і культурних традицій німецькомовних країн.

Всі аспекти мовлення взаємопов'язані. Функціональність, тобто відповідність мовних засобів цілям спілкування, і пов'язана з нею об'єктивна варіантність норми складають основу наукової проблематики культури мови.

Даний напрямок мовознавства відноситься до області лінгвістичної аксіології: всі мовленнєві і мовні дані, а також розробки всіх наук, на які спирається культура мови, переводяться в оціночну площину на основі поняття норми, що трактувалася як культурна цінність.

Проблеми красномовства, майстерності мови, спілкування, переконання словом, проблеми змісту ефективної і зразковою мови, одним словом основних якостей культури мовлення, цікавили людство з давніх часів. Цими проблемами займалася найдавніша наука - риторика.

німецька-мова

Але якщо за часів Стародавньої Греції основами культури мовлення володіли лише оратори, то в даний час вміння зробити своє мовлення виразним, образним, багатим мовними засобами необхідні в житті кожної освіченої людини, особливо потенційного учасника реальної міжкультурної комунікації.

Таким чином, курс Культура усного і писемного мовлення німецької мови знайомить студентів з комунікативними якостями «хорошої» німецької мови, які в майбутньому допоможуть уникнути помилок і будуть стимулювати студентів удосконалювати своє мовлення іноземною мовою, прагнучи до її правильності, точності, виразності та образності.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!