Роздрукувати сторінку
Главная \ База готових робіт \ Готові роботи з гуманітарних дисциплін \ Гуманітарні дисципліни \ Культура усного і писемного мовлення португальської мови

Культура усного і писемного мовлення португальської мови, як навчальна дисципліна

« Назад

Культура португальської мови передбачає володіння нормами португальської літературної мови в усній і письмовій її різновидах.

Курс Культура усного і писемного мовлення португальської мови - вивчає правила вимови, наголоси, слововживання, граматику, стилістику португальської мови.

Мета курсу Культура усного і писемного мовлення португальської мови – розвинути у студентів уміння ефективно використовувати мовні засоби португальської мови в найрізноманітніших ситуаціях спілкування.

Культура-усного-та-писемного-мовлення-португальської-мови

Завдання курсу Культура усного і писемного мовлення португальської мови:

- ознайомитися з правилами вживання одиниць португальської літературної мови;

- розвинути вміння використовувати мову і її засоби для ефективного спілкування в різних комунікативних сферах і ситуаціях, породжувати і розуміти мовні твори різних жанрів;

- освоєння норм мовної поведінки зазначеної мови в різних сферах і ситуаціях спілкування.

Культура португальської мови - це вміння не тільки правильно писати і говорити, а також вміння використовувати слова і вирази відповідно до цілей і ситуацією спілкування. Однак крім правильності і комунікативної доцільності критеріями культури мовлення є: чистота, логічність, точність, ясність, доступність, виразність, естетичність, етичність і доречність мовлення. Гарна мова повинна відповідати всім перерахованим критеріям.

курс-Культура-усного-та-писемного-мовлення-португальської-мови

Сучасна концепція культури мови як лінгвістичної дисципліни включає в себе 4 компонента.

1. Мовний компонент, до якого входять три аспекти.

По-перше, це правило переваги літературної мовної одиниці над її нелітературним мовним конкурентом. Для цього необхідно мати уявлення про поділ португальської мови на літературні та нелітературні різновиди.

По-друге, мовної компонент культури мовлення пов'язаний з вибором одного з варіантів в межах літературної мови - того, який в більшою мірою відповідає сфері вживання.

По-третє, мовний компонент культури мовлення включає в себе повноту розуміння мовної одиниці.

2. Етичний компонент культури мовлення включає дотримання мовного етикету, доречність мовлення. Положення мови, її ідеалів обумовлено культурологічно, соціально (вік, соціальне середовище), а іноді і територіально. У кожній національній культурі існують свої правила мовного спілкування (наприклад, в європейській і португальській, зокрема, комунікативній культурі не прийнято обговорювати сім'ю, особисте життя, не можна давати поради, якщо не просять, робити зауваження і т. д.).

3. Комунікативний компонент - це облік ситуації спілкування і фактору адресата. Гарна мова - це, перш за все, мова доцільна.

Будь-яке висловлювання не може оцінюватися поза ситуативного контексту.

При виборі мовних засобів мовець повинен враховувати також ступінь їх освоєння адресатом. Мова, побудована за всіма правилами, але незрозуміла адресату, не може вважатися фактом високої мовної культури.

4. Естетичний компонент має на увазі, що мова повинна викликати у слухача почуття естетичного задоволення. Цей аспект особливо важливий в художній і публіцистичній усній та письмовій мові.

португальська-мова

Отже, курс Культура усного і писемного мовлення португальської мови націлений на теоретичне та практичне засвоєння положень культури португальського мовлення у всіх її аспектах та відношеннях, що необхідно майбутнім спеціалістам для вдалої комунікації та письмового викладу думок.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!