Роздрукувати сторінку
Главная \ База готових робіт \ Готові роботи з гуманітарних дисциплін \ Гуманітарні дисципліни \ Когнітивний та інтерпретативний підходи в теорії мови та тексту

Когнітивний та інтерпретативний підходи в теорії мови та тексту, як навчальна дисципліна

« Назад

Сучасні дослідження мови тексту характеризуються різними підходами до їх вивчення.

Курс Когнітивний та інтерпретативний підходи в теорії мови та тексту є одним із спеціалізованих курсів в системі методологічних теоретичних дисциплін професійної спрямованості.

Когнітивний-та-інтерпретативний-підходи-в-теорії-мови-та-тексту

Необхідність розробки даного курсу обумовлено ​​потребою заповнити прогалину в існуючих підручниках з лінгвістичних дисциплін з цілої низки питань, пов'язаних з сучасним освітленням традиційної проблеми співвідношення мови і мислення.

Курс Когнітивний та інтерпретативний підходи в теорії мови та тексту – вивчає особливості та принципи когнітивного та інтерпретативного підходів в теорії мови та тексту.

Мета курсу Когнітивний та інтерпретативний підходи в теорії мови та тексту – сформувати у студентів глибоке розуміння когнітивного та інтерпретативного підходів, розвинути навички їх застосування при вивченні текстів.

Основна мета вивчення даного курсу - узагальнення і систематизація сучасних фундаментальних знань в галузі когнітивної лінгвістики та когнітивної семантики особливо.

Завдання курсу Когнітивний та інтерпретативний підходи в теорії мови та тексту:

- визначити поняття когнітивного та інтерпретативного підходів у мовознавстві;

- дати комплексне уявлення про вище згадані підходи;

- розглянути напрями когнітивного підходу: дослідження, пов'язані з когнітивною семантикою, дослідження, пов'язані з когнітивною організацією публіцистичного дискурсу, дослідження, пов'язані з вивченням форм представлення знань, які відіграють найважливішу роль у формуванні мови, дослідження, пов'язані з конструюванням публіцистичної картини світу і її порівнянням з іншими картинами;

- познайомити студентів з накопиченим у вітчизняній і зарубіжній лінгвістиці досвідом проведення когнітивно-орієнтованих лінгвістичних досліджень, їх основною проблематикою і методологією, а також з новими способами осмислення центральних питань мовознавства;

- поглибити базові знання студентів, наявні після проходження курсів мовознавства, лексикології та теоретичної граматики;

- допомогти студентам зорієнтуватися у виборі напрямку наукового дослідження при написанні дипломних робіт та наукових доповідей в цій області.

курс-Когнітивний-та-інтерпретативний-підходи-в-теорії-мови-та-тексту

Таким чином, курс Когнітивний та інтерпретативний підходи в теорії мови та тексту: розширює уявлення студентів про текст як особливий лінгвістичний феномен.

Вивчення дисципліни сприяє формуванню когнітивного підходу до розуміння процесів функціонування мови і нерозривності як єдиного цілого комплексу "мова-мовлення". У студента формується система основних положень, наукових понять і термінів, пов’язаних з вищезгаданими підходами у теорії мови та тексту з метою застосування отриманих знань безпосередньо на практиці, при проведенні наукових досліджень, підвищуючи рівень мовленнєвої компетенції студентів у цілому.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!