Культура наукового мовлення, як навчальна дисципліна
« Назад Курс Культура наукового мовлення – це навчальна дисципліна, яка вивчає основні правила і норми усного та письмового наукового мовлення. Мета дисципліни Культура наукового мовлення - підвищення загальної мовної культури студентів, вдосконалення володіння нормами усної та письмової форм мови в науковій сфері, розвиток навичок і умінь ефективної мовної поведінки в різних наукових конференціях і т.п. Основні завдання дисципліни Культура наукового мовлення: - дати загальне уявлення про сучасний стан української літературної мови, основні закони і напрямки її функціонування і розвитку, актуальні проблеми мовної культури суспільства; - розвивати навички та вміння ефективної мовної поведінки в науковій сфері спілкування; - показати специфіку усної і письмової форм наукового мовлення української літературної мови; - сприяти розвитку навичок самостійного пошуку наукової інформації як основи наукової діяльності; - сформувати навички і вміння правильного використання мовних засобів в навчально-професійній та науковій сферах спілкування; - сформувати свідоме ставлення до своєї і чужої усної і письмової мови, з урахуванням таких принципів сучасного красномовства, як правильність, точність, лаконічність, чистота мови, її багатство і різноманітність, образність і виразність, логічність, доречність; - сформувати вміння виступати публічно; - навчити ефективному спілкуванню в різних наукових мовних ситуаціях; - ознайомити з основними положеннями техніки мови - важливою стороною ораторської майстерності.
В результаті вивчення дисципліни Культура наукового мовлення студент повинен: -- Знати: - правила мовного і поведінкового етикету в наукової комунікації; - лінгвістичні та екстралінгвістичні характеристики письмової та усної форм наукового мовлення; - логіко-композиційні закони побудови наукового тексту і його формально-семантичну структуру; - основні стратегії і тактики ведення наукової дискусії. -- Вміти: - створювати усні і письмові тексти наукового стилю сучасної української літературної мови (реферат, анотація, тези, доповідь) відповідно до нормативних вимог; - систематизувати і узагальнювати інформацію для підготовки текстів різних жанрів в науковій комунікації; - логічно правильно, аргументовано і ясно викладати власну точку зору при науковій комунікації. -- Володіти: - основними навичками доцільного комунікативної поведінки в різних навчально-наукових ситуаціях; - основами реферування, анотування і редагування наукового тексту; - навичками самостійного оволодіння новими знаннями з використанням сучасних освітніх технологій.
Таким чином, курс Культура наукового мовлення є важливим предметом, який закладає основи правильного мовного оформлення наукових досліджень та вираження власної наукової точки зору. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |