Природничі предмети
Курс Основи здорового способу життя – вивчає можливості збереження здоров'я людини і формує потреби у веденні здорового способу життя. Для таких дисциплін як «Психологія», «Педагогіка» освоєння даної дисципліни необхідно як попереднє. Крім того, освоєння даної дисципліни лежить в основі навчальної практики. Основними формами аудиторних занять є... Агробіологія - сума знань з області біології, що має безпосереднє відношення до рослинництва і тваринництва. Під агробіологією розуміють застосування основних біологічних закономірностей у практиці сільськогосподарського виробництва. У лексиконі сучасної людини давно вже стали звичними слова, що містять корінь «агро». Цей корінь має.... Акустика - наука про звук, що вивчає фізичну природу звуку і проблеми, пов'язані з його виникненням, поширенням, сприйняттям і дією. Акустика є одним з напрямків фізики (механіки), що досліджує пружні коливання та хвилі від найнижчих (від 0 Гц) до високих частот.
Мета дисципліни.... Акушерство та гінекологія - один з основних розділів лікарської спеціальності, метою якого є підготовка висококваліфікованого лікаря, що володіє певними знаннями в галузі акушерства і гінекології з урахуванням подальшого навчання і професійної діяльності за спеціальністю «Лікувальна справа». Мета рівня підготовки кадрів вищої кваліфікації (ординатури) за спеціальністю «Акушерство і гінекологія».... Альгологія вивчає морфологію, анатомію, біохімію, фізіологію, генетику, екологію, географічне поширення водоростей. Метою освоєння курсу «Альгологія» є вивчення.... Приналежність органічних речовин до певних класів встановлюється функціональним аналізом, їх чистота – хроматографією, будова – усіма існуючими фізико-хімічними методами дослідження з урахуванням способу одержання, а в разі необхідності і результатів зустрічного синтезу. Усі ці процеси вивчає курс «Аналіз органічних сполук».
Метою цієї дисципліни є.... Аналітична хімія є одним з найважливіших прикладних розділів хімічної науки. Практична спрямованість робить її одним з основних компонентів професійної підготовки студентів. Аналітична хімія – наука про.... Анатомія — розділ біології і конкретно морфології, що вивчає будову тіла організмів і їх частин на рівні вище клітинного.
Мета вивчення анатомії -.... Дисципліна «Анатомія і фізіологія нервової системи» є частиною природно-наукового і математичного циклу і належить до базових у професійній підготовці психологів.
Дисципліна «Анатомія і фізіологія нервової системи» має своєю метою.... Дисципліна «Анатомія людини» є фундаментальною наукою про людину. Програма дисципліни «Анатомія людини» спрямована на вивчення будови тіла людини, складових його систем, органів і тканин, на основі сучасних досягнень макро-мікроскопічної анатомії, біології з урахуванням індивідуальних, статевих і вікових особливостей організму, анатомо-топографічних взаємовідносин органів.
Знання будови, топографії органів і тканин необхідні для.... Анестезіологія - галузь медицини, спрямована на вивчення методів знеболювання організму при хірургічному втручанні або при будь-яких інших факторах, які викликають больові відчуття.
Завдяки тому, що наука не стоїть на місці, на сьогоднішній день здійснено... Головним завданням фармацевтичної промисловості України є випуск лікарських засобів вітчизняного виробництва. Вирішення цього завдання безпосередньо пов'язане зі створенням нових технологій, оснащення їх сучасним обладнанням, забезпечення підприємств висококваліфікованими кадрами. Метою вивчення дисципліни «Аптечна технологія лікарських засобів» є ... Аптечна технологія ліків - навчальна дисципліна, що містить систематизовані наукові знання по аптечному виробництві лікарських засобів за рецептами лікаря і вимогам організацій охорони здоров'я. Мета викладання та вивчення навчальної дисципліни «Аптечна технологія ліків» полягає у.... Аромологія – це наука про вплив ароматів на психологію людини і вона є провідним напрямком нетрадиційної медицини. Аромологія внесла значний вклад у наше розуміння властивостей ефірних олій в можливість їх застосування у фармацевтичній практиці. Вона заснована на наукових дослідженнях психологічних ефектів, що викликаються ароматами ефірних масел. Коли чотири роки тому в Національній фармацевтичній академії України була відкрита нова і, як показав час, перспективна спеціальність... Клімат – це сукупність і послідовність зміни всіх можливих у даній місцевості станів атмосфери (умовної погоди). Багаторічний режим погоди і називають кліматом. Стан атмосфери за короткий проміжок часу називають погодою. Погода дуже мінлива в силу постійної мінливості атмосферних процесів. Однак, в кожній місцевості існує... Курс «Астрофізика» – це базисний навчальний курс, який забезпечує фундаментальну підготовку фахівця. Він містить концентрований і збалансований виклад найбільш фундаментальних питань фізичної науки щодо мегасвіту, розглянутих з єдиних позицій. Курс «Астрофізика» відображає структуру і логіку розвитку фізики як науки, її внутрішню єдність в рамках сучасної фізичної картини світу.
Курс «Астрофізика» покликаний вирішувати наступні взаємопов'язані завдання:.... Атомна фізика — розділ фізики, що вивчає будову і властивості атомів. Атомна фізика виникла в кінці XIX — початку XX століття в результаті експериментів, які встановили, що атом являє собою систему з позитивно зарядженого ядра і негативно заряджених електронів, і отримала свій розвиток у зв'язку з створенням квантової механіки, яка пояснює структуру атома. Будова атомного ядра вивчається в ядерній фізиці.
Дисципліна «Атомна фізика», що є.... Безпека життєдіяльності – це галузь знань, в якій вивчаються небезпеки, що загрожують людині, закономірності їх прояву та способи захисту. Створення та забезпечення безпечних умов праці при.... Біогеографія – наука про географічне розповсюдження та розміщення живих організмів і їх спільнот на поверхні Землі – одна з фундаментальних географічних дисциплін. Вона тісно пов'язана з іншими розділами географії, а об'єктом дослідження – з географією, біологією та екологією. Знання основних положень цієї науки необхідно для вирішення широкого кола питань природокористування та охорони природи, моніторингу навколишнього середовища, краєзнавства, туризму та багатьох інших, пов'язаних з живим покровом нашої планети і її біологічними ресурсами.
В даний час актуальність біогеографічних проблем набуває.... Курс «Біологія» є однією з основних фундаментальних біологічних дисциплін, які вивчаються студентами на першому році навчання. Основна мета курсу «Біологія».... Біологія є однією з найважливіших природничих наук. Це цілий комплекс дисциплін про існування і розвиток живої природи Землі, а так само про закономірності і механізми формування організмів і їх груп. Ця дисципліна є теоретичною основою для прикладних наук (ветеринарії, медицини, фармакології та ін.), а також господарської діяльності людини. Програма навчання майбутніх провізорів та фармацевтів включає в себе матеріали про... Курс Основи міжнародного туризму – розглядає теоретичні аспекти організації міжнародного туризму, види і класифікацію туризму, типологію районування туристських регіонів, механізми нормативно-правового регулювання розвитку туризму та ін. Дана навчальна дисципліна відноситься до.... Інформаційні технології в фармації – навчальна дисципліна, що займається вивченням шляхів застосування використання різних засобів роботи з інформацією у фармацевтичній галузі. Інформаційні технології в фармації – предмет, що вивчає методи, прийоми, засоби роботи з інформацією в фармації. Інформаційні технології в фармації – це галузь знань, що досліджує методологію застосування засобів збирання, обробки, накопичення, систематизації та аналізу інформації у фармацевтичних цілях. Предметом вивчення курсу... Готельне господарство по суті - це матеріально-технічна база туристської галузі, що отримала бурхливий розвиток в останні роки в Україні і в світі, яка визначає вигляд, особливості та якість туристичного продукту. Сучасне готельне обслуговування - це засіб розміщення туристів. Господарство - це сукупність засобів, об'єктів, процесів, використовуваних людьми для забезпечення життя, що задовольняють потреби шляхом створення необхідних людині благ, умов і засобів існування із застосуванням праці. Господарство - це спосіб забезпечити засоби існування для населення: продукти харчування, промислові товари, різні послуги.
Цілі курсу... Дисципліна Основи управління в екологічному моніторингу – розглядає принципи управління у сфері впливів на навколишнє середовище, типи моніторингу, способи впливу на джерела забруднення і методи складання довгострокових прогнозів. Метою освоєння дисципліни Основи управління в екологічному моніторингу є формування у студентів системних базових знань про організацію та проведення моніторингових досліджень для оцінки якості різних компонентів навколишнього природного середовища. Завдання дисципліни Основи управління в екологічному моніторингу... Хімічне виробництво – це сукупність функціональних підсистем, пов'язаних між собою технологічними, електричними, транспортними і телекомунікаційними (для інформації та управління) лініями зв'язку для спільного функціонування і ефективного використання матеріальних, енергетичних ресурсів при хімічному перетворенні реагентів в цільовий продукт заданої якості, високу продуктивність, управління процесами, охорону праці і навколишнього середовища. Хімічне виробництво можна уявити як систему. Система – сукупність елементів і зв'язків між ними, що функціонують як єдине ціле.
Метою освоєння дисципліни... Туризм - це великий і високоприбутковий сектор економіки у розвинених країнах. У світовій економіці туризм вийшов на лідируючі позиції, конкуруючи лише з видобутком нафти. Потужності українського рекреаційно-туристичного господарства в даний час використовуються лише на 40-50%. Розвиток туристичного сектору в Україні може зіграти істотну роль у виході країни з економічної кризи, допомогти вирішити соціальні проблеми населення, а так само актуальні екологічні питання. У зв'язку з цим, виникає необхідність у фахівцях «Менеджерів туризму та готельного бізнесу» широкого профілю, які володіють не тільки теоретичними знаннями, а й практичними. Важливим доповненням до даної спеціалізації, є знання окремих розділів психології, економіки, екології, а так само володіння елементарними знаннями іноземних мов.
Мета курсу... Забезпечення захисту життя, здоров'я людини, її майна, навколишньої природи від різних загроз - одне з найважливіших завдань, що стоять перед людством. Воно належить до першорядних завдань держави. Безліч різних загроз і небезпек, які оточують людину в процесі її життєдіяльності, роблять зазначене завдання досить складним. Його рішенням займаються найрізноманітніші відомства, інститути і фахівці, причому кожен, як правило, вирішує питання, що відноситься до його діяльності (пожежна безпека, екологічна, промислова, транспортна тощо). В останні роки склалося поняття комплексної безпеки, як найбільш перспективного напрямку розв'язання задачі захисту життя, здоров'я людини, її майна, навколишньої природи. З самого терміна - "комплексна" - випливає, що мова йде про вирішення декількох (багатьох) завдань з безпеки одночасно.
Мета курсу... Екскурсійне обслуговування - це діяльність суб'єктів туристичної діяльності, а також інших юридичних осіб, фізичних осіб, у тому числі індивідуальних підприємців, щодо підготовки, організації і проведення екскурсій. Мета: формування основ теоретичних знань екскурсійної справи, види екскурсій, їх структуру і сутність, основи професійної діяльності екскурсоводів; формування практичних компетенцій у організації і проведенні екскурсій.
Основні завдання дисципліни... Біологічна хімія – навчальна дисципліна, що містить систематизовані наукові знання і методики в галузі медичної біохімії, що вивчає молекулярні основи процесів життєдіяльності людини в нормі і знайомить з можливими причинами і наслідками порушень метаболічних реакцій.
Типова навчальна програма з навчальної дисципліни «Біологічна хімія» розроблена у відповідності з наступними нормативними документами:... Біонеорганічна хімія (БНХ) виникла у 2-й половині ХХ століття на стику біології, хімії, медицини, біохімії, молекулярної біології та ін. Формування БНХ як науки було підготовлено численними експериментальними даними в області класичної хімії, медицини, токсикології та науки про харчування. БНХ є своєрідним «мостом» між неорганічної хімією і біохімією.
Місце біонеорганічної хімії серед.... Біоорганічна хімія вивчає речовини, що лежать в основі процесів життєдіяльності, в безпосередньому зв'язку з пізнанням їх біологічних функцій.
Основними об'єктами її вивчення служать біополімери: .... У комплексі фармацевтичних дисциплін біофармація займає особливе місце не тільки завдяки новизні ідей, але і, головним чином, у зв'язку зі значенням для теорії і практики сучасної фармації та медицини фактів, отриманих у ході біофармацевтичного експерименту, що триває вже кілька десятиліть. За період свого існування біофармація збагатилася безліччю відкриттів і зайняла міцне місце в системі сучасного лікування.
Знання, отримані за десятиліття біофармацевтичних досліджень, в даний час служать... Навчальна дисципліна «Біофізика» входить в базову частину професійного циклу і служить для формування базових знань, необхідних для засвоєння ряду спеціальних дисциплін.
Біофізика як міждисциплінарна наука, яка... Біологічна хімія (біохімія) – наука, що вивчає хімічний (молекулярний) склад живих організмів і хімічні реакції, що протікають в них, які лежать в основі життєдіяльності.
Об'єктами вивчення біохімії є.... Ботаніка - наука про будову і життя рослин та їх угруповань як компонентів біосфери – є фундаментальною науковою дисципліною, що має загально біологічне значення. Рослини становлять більшу частину біосфери, які відіграють вирішальну роль у створенні на Землі органічних речовин, що є основним джерелом живлення для всього живого світу і цінним матеріалом для господарської діяльності людини.
Курс «Ботаніка» є.... Курс "Будова речовини" для студентів хімічного факультету передбачається поглиблене вивчення теорії хімічного зв'язку і реакційної здатності речовин. Даний курс послідовно розвиває початкові відомості про теорію будови речовини, отримані студентами при вивченні дисциплін "Загальна хімія" та "Квантова хімія". В ньому розглядаються питання теорії хімічного зв'язку та електронної будови молекул, будови конденсованих фаз, а також взаємозв'язку реакційної здатності і будови молекул.
Основна мета опанування дисципліни «Будова речовини»... Ветеринарія виникла в глибокій старовині у зв'язку з потребами людини. Вона пройшла складний шлях накопичення і удосконалення знань. Слово "Ветеринарія" походить від... «Виробнича лікарська практика» спрямовує свою увагу на формування та розвиток професійних знань у сфері діяльності середнього медичного персоналу, закріплення отриманих теоретичних знань з загальнопрофесійних і спеціальних дисциплін, оволодіння необхідними методами, навичками і вміннями по догляду та надання медичної допомоги на долікарському етапі пацієнтам різного профілю в умовах стаціонару.
Завдання курсу «Виробнича лікарська практика»... Курс «Виробнича практика з хімічної технології» є одним з найважливіших розділів структури навчального плану підготовки бакалаврів і обов'язковою частиною основної професійної освітньої програми вищої освіти. Ця дисципліна відноситься до базової частини навчального плану профілю підготовки «Технологія і переробка полімерів» напряму «Хімічна технологія». «Виробнича практика з хімічної технології» являє собою... Дисципліна «Високомолекулярні сполуки» відноситься до базової частини навчального плану, будучи фундаментальною дисципліною. Вона забезпечує взаємозв'язок всіх природничих хімічних дисциплін.
Курс «Високомолекулярні сполуки» знайомить студентів-хіміків з... Необхідність вдосконалення професійної підготовки майбутнього педагога-психолога робить актуальним підвищення рівня психологічної грамотності за рахунок розширення кола психологічних дисциплін та диференціації їх змісту. Призначення курсу «Вікова психологія» полягає у... Дисципліна «Вірусологія» відноситься до загально професійного ветеринарно-біологічного циклу. Вірусологія підрозділяється на: - Загальну вірусологія. - Приватна вірусологія. В курсі «Вірусологія» вивчаються... Дисципліна «Внутрішні хвороби дрібних тварин» є профілюючою підготовкою лікаря ветеринарної медицини і має забезпечити необхідними знаннями з терапії і профілактики хвороб дрібних домашніх тварин і птахів незаразної та інфекційної етіології, прищепити навички клінічної роботи, сприяти формуванню висококваліфікованого спеціаліста у галузі ветеринарної медицини. Дрібні домашні тварини, особливо собаки і кішки, декоративні птахи, завжди мали величезне значення в житті людини. В останні десятиліття відбувається істотне збільшення кількості цих тварин. У великих містах, а зараз і в деяких районних центрах, відкриті спеціалізовані клініки з лікування домашніх тварин, у яких використовується найсучасніше обладнання для діагностики захворювань, їх лікування, з успіхом застосовуються новітні досягнення в галузі ветеринарної медицини.
В Україні з високою ефективністю розвивається... Внутрішня медицина становить найбільш важливий розділ клінічної медицини і включає в себе більшість захворювань людини. Її предметом є епідеміологія, етіологія, патогенез, семіотика, діагностика, прогнозування, консервативне лікування і профілактика захворювань. Чітко виділити безлічі захворювань, які становлять предмет внутрішніх хвороб, не можна.
Мета дисципліни «Внутрішня медицина»... Вивчення дисципліни «Генетика» спрямоване на одержання фундаментальних базових знань про природу спадкового матеріалу, закономірності успадкування генетичних ознак, закономірності мінливості на всіх рівнях організації живої матерії. Студенти отримують сучасні уявлення про структуру та функції генів, механізми і способи регулювання їх дії, реплікації, рекомбінації та репарації ДНК. Набувають знання про основи генетичної інженерії, трансгенні організми, генотерапії. Мета вивчення дисципліни «Генетика» – отримання базових знань про природу спадкового матеріалу, закономірності успадкування та мінливості ознак, отримання уявлень про сучасні концепції генетики і генетичні підходи у суміжних дисциплінах, генетичної регуляції молекулярно-клітинних процесів.
Завдання дисципліни.... Дисципліна «Географія» призначена для того, щоб учні отримали професійні знання в галузі професійної діяльності. Метою вивчення дисципліни є: сформувати у студентів закінчені широкі уявлення про соціально-економічні складові географічної картини світу, прищепити вміння і навички вивчення природних та соціально-економічних передумов розвитку господарства, в тому числі природних ресурсів і населення світу. Дисципліна базується на... Архітектурно-будівельний комплекс являє собою систему взаємодіючих організацій і установ, які займаються формуванням та реалізацією державної політики у сфері архітектури та будівництва. Архітектурно-будівельний комплекс своєю діяльністю спрямований на розробку проектів нормативно-правових актів, організаційно-методичної документації щодо проведення будівельних робіт. Навчальна дисципліна «Географія будівельної індустрії» є дисципліною спеціалізації для спеціальності «Географія» за напрямами «Економічна географія», «Раціональне природокористування та охорона навколишнього середовища», «Регіональна соціально-економічна географія».
Мета курсу.... Газон - це один з найважливіших елементів при створенні будь-якої садово-паркової і ландшафтної композиції. В даний час створення газонів широко практикується у різних країнах Європи, Азії, Північній Америці і в Росії. У зв'язку з цим дисципліна «Газонознавство» відіграє важливу роль для кваліфікованої підготовки фахівців-біологів. Курс «Газонознавство» є однією з важливих дисциплін спеціалізації «Садівництво». Студенти знайомляться з видовим складом рослин, які використовуються для створення різних видів газонів, вивчають їх біоморфологічні і екологічні особливості. Знайомляться з типами газонів, освоюють методики створення і догляду за газонними травами. Курс присвячений формуванню... Глибинні і всебічні перетворення, що відбуваються в суспільстві, змінюють не тільки пріоритетність факторів соціально-економічного розвитку, але і сам його характер. Значною мірою це відбувається під впливом науково-технічної революції. Ще більшою мірою це відноситься до так званої "виробничої революції". Даний термін, що з'явився в першій половині 80-х років, означає все більш широке поєднання науки не тільки з галузей "високих технологій", але і з усіма галузями виробничої діяльності людини, з усім укладом життя. Не випадково ключовими термінами кінця XX століття стали "технологія" та "інформація". Це робить вагомий вплив на всю систему географічних наук, на навчальну географію. Поряд з іншими соціально-економічними елементами перетворюються всі компоненти господарської освоєності території, видозмінюються принципи, фактори і структура територіальної організації господарства і суспільства. По суті формується нова суспільна географія країни.
Недостатня вивченість наслідків процесів, що відбуваються, вимагає... |