Анатомія, як навчальна дисципліна
« Назад Анатомія — розділ біології і конкретно морфології, що вивчає будову тіла організмів і їх частин на рівні вище клітинного.
Мета вивчення анатомії - отримання базових знань про будову тіла людини, про будову та основні функції органів і систем, їх взаємозв'язки і розуміння принципу цілісності організму, про закономірності онтогенетичного формування анатомічних структур, варіювання будови анатомічних ознак і аномалії їх розвитку, знайомство з міжнародною анатомічною номенклатурою; формування в учнів базових знань, необхідних для подальшого навчання за спеціальністю «Біологія» з таких дисциплін, як «Фізіологія людини і тварин», «Вища нервова діяльність», «Гістологія», «Ембріологія» і ін., а також необхідних у професійній роботі антрополога. Завдання курсу: - знайомство учнів з предметом, міжнародною анатомічною номенклатурою та історією розвитку анатомічних знань; - ознайомлення учнів з будовою скелета і окремих кісток, способами з'єднання кісток між собою, м'язів, що здійснюють рухи людини; - знайомство учнів з системами внутрішніх органів людини (травної, дихальної, сечостатевої), судинної та нервової системами, ендокринним апаратом; - формування уявлень про функціонування внутрішніх органів, нервової і гуморальної регуляції їх діяльності; - знайомство з основами функціонування нервової системи; - формування уявлень про нормальне варіювання будови анатомічних структур; - знайомство учнів з основами ембріонального формування анатомічних структур, формами аномалій розвитку і причинами їх виникнення; - формування уявлень про цілісність організму людини, про взаємозв'язок усіх органів і систем; - формування вміння виділяти важливі з точки зору професійної діяльності особливості анатомічних структур, рідкісні варіанти будови, виявлення патологій, розуміти значення впливу ендо- і екзогенних чинників на особливості будови анатомічних структур. Дисципліна спрямована на формування знань з анатомії людини, необхідних для базової освіти студентів, які навчаються за спеціальністю «Біологія». Використовувані технології: А. Освітні технології: використання підручників з анатомії, атласів з анатомії, презентацій за лекційними темами і практичних занять. Б. Науково-дослідні технології: використання сучасних даних науково-дослідницької літератури з анатомії. В. Науково-виробничі технології: використання препаратів з анатомії, виготовлених за допомогою сучасних технологій полімерного бальзамування. Для самостійної роботи студенти мають можливість використовувати скелетні (кісткові) матеріали з анатомії людини, вологі препарати внутрішніх органів і відділів головного людини, а також препарати по спланхнології, виготовлені методом полімерного бальзамування.
Свою увагу становленню та розвитку курсу приділяли такі науковці: Савельєв С.В., Негашева М.А., Дзержинський Ф.Я. та ін. Отже, якщо Вам потрібно купити магістерську роботу чи статтю з курсу «Анатомія» пишіть в організацію ІЦ «KURSOVIKS». Колектив висококваліфікованих спеціалістів Вам швидко та за помірну ціну допоможе у цьому. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |