Біогеографія, як навчальна дисципліна
« Назад Біогеографія – наука про географічне розповсюдження та розміщення живих організмів і їх спільнот на поверхні Землі – одна з фундаментальних географічних дисциплін. Вона тісно пов'язана з іншими розділами географії, а об'єктом дослідження – з географією, біологією та екологією. Знання основних положень цієї науки необхідно для вирішення широкого кола питань природокористування та охорони природи, моніторингу навколишнього середовища, краєзнавства, туризму та багатьох інших, пов'язаних з живим покровом нашої планети і її біологічними ресурсами.
В даний час актуальність біогеографічних проблем набуває все більшої гостроти. Підтримання біологічного різноманіття регіонів стало вимогою часу. Виховні цілі викладання дисципліни «Біогеографія» досягаються в ході навчального процесу шляхом підвищення рівня екологічної освіченості і вихованості студента, формування екологічно орієнтованої свідомості і гармонізації особистості студента в рамках сучасної парадигми еколого-збалансованого розвитку суспільства в цілому. Основна мета курсу - формування системи знань про закономірності поширення і розподілу по земній кулі живих організмів і їх компонентів – видів, таксонів рослин, тварин, грибів і мікроорганізмів. Завдання дисципліни Біогеографія: - отримати уявлення по біогеографії як синтетичної біологічної та географічної науки; - вивчення флористичних і фауністичних царств Землі; - формування системи знань про основні зональні біомаси; - вивчення проблем збереження біологічного розмаїття; - формування уявлень про особливості та причини поширення рослин і тварин і їхніх співтовариств по земній кулі; - вивчення просторових закономірностей формування, розвитку і розміщення флор, фаун і біомів суші і Світового океану на основі урахування співвідношення абіотичних, біотичних та антропогенних чинників; - розгляд принципів біогеографічного районування суші і Світового океану і вивчення характеристик основних його одиниць; - забезпечення розвитку біогеографічної культури, формування природничо-наукового світогляду.
Дисципліна «Біогеографія» є інтегративним курсом, узагальнюючим біологічні та географічні положення про різноманітність живих організмів і їх розподіл на Землі. Теоретичні знання, які засвоюються в процесі вивчення даної навчальної дисципліни, дозволяють студентам виявити шляхи формування біорізноманіття, обґрунтувати причини структурно-функціональних та історичних особливостей живої речовини планети. В основу вивчення дисципліни покладено принцип порівняльно-географічного та еколого-географічного аналізу ареалів, флор, фаун, рослинного і тваринного світу Землі і окремих її регіонів. Відповідно до вимог освітнього стандарту в результаті вивчення дисципліни «Біогеографія» студент повинен: -- знати: – закономірності поширення рослинного і тваринного світу; – зоогеографічні і геоботанічні області поширення тварин і рослин; – екологічні засади раціонального природокористування; -- вміти: – характеризувати біосферу та її межі; – користуватися основними методами біогеографічних досліджень; – оцінювати географічні елементи флори і фауни.
Для оцінки результатів роботи студентів курс передбачає варіанти перевірки і оцінки завдань, виконаних у рамках самостійної роботи, у вигляді системи тестування з основних розділів науки, контрольні та узагальнюючі індивідуальні роботи; а також проведення підсумкового контролю та заліку, після розгляду всіх питань програми дисципліни. Свою увагу становленню та розвитку курсу приділяли такі науковці: А.Г. Воронов, Н.Н. Дроздов, Є.Г. Мяло та ін. Отже, якщо Вам необхідно купити курсову роботу чи реферат з курсу «Біогеографія» звертайтесь у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Колектив висококваліфікованих спеціалістів Вам швидко та за помірну ціну допоможе у цьому. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |