Роздрукувати сторінку

Аромологія в косметології та аромотерапії, як навчальна дисципліна

« Назад

Аромологія – це наука про вплив ароматів на психологію людини і вона є провідним напрямком нетрадиційної медицини. Аромологія внесла значний вклад у наше розуміння властивостей ефірних олій в можливість їх застосування у фармацевтичній практиці. Вона заснована на наукових дослідженнях психологічних ефектів, що викликаються ароматами ефірних масел.

ефірні-масла

Коли чотири роки тому в Національній фармацевтичній академії України була відкрита нова і, як показав час, перспективна спеціальність — «Технологія парфумерно-косметичних засобів», було очевидно, що фахівці медицини, фармації, практикуючі косметологи і виробники косметичної продукції відчувають брак інформації про нові розробки та методи роботи в цій області.

Першим кроком продуманої програми розвитку парфумерно-косметичної галузі в Україні було створення кафедри косметології і аромології Національної фармацевтичної академії України 6 грудня науково-практичного семінару «Ароматерапія в сучасній косметології». Так, було введено дисципліну «Аромологія в косметології та аромотерапії».

Ароматерапія, як холістичний вид лікування (слово «холістичний» походить від грецького слова «holos», що означає «цілющий») розглядає людину як єдину систему, не обмежуючись впливом на хворі органи. Як сказав Платон, «лікування не слід вживати без лікування організму в цілому». Хоча холістичний шлях не завжди самий швидкий, але, безсумнівно, найбільш ефективний.

Ароматерапія — це не альтернативна медицина і не панацея. Вона є самостійним предметом, який обіймає місце поруч з фітотерапією, гомеопатією і іншими формами і засобами лікування.

В основі ароматерапії лежить принцип впливу на організм людини натуральних ефірних олій, які використовувалися для лікування та запобіганню захворювань з стародавніх часів. Сьогоднішня ж ароматерапія — це профілактичний, оздоровчий, цілком природній метод підтримки відмінної психоемоційної та фізичної форми, терапія, що дає можливість зняти щоденні стреси, не допускати формуванню недуг та надати повсякденному життю красу ароматів.

Під час вивчення курсу студенти знайомляться з ефірними маслами, які нормалізують психічний стан людини, діючи на головний мозок через нюхові рецептори. Досягнень в цій області були присвячені доповіді психоаромолога Чемерис Л.М. «Психологічні аспекти впливу ароматерапевтичних сумішей на стан людини» і канд. мед. наук, завідувача відділенням дитячої психоневрології і нейрогенетики Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України Танцура Л.Н.

Аромологія-в-косметології-та-аромотерапії

В процесі вивчення курсу «Аромологія в косметології та аромотерапії» порушуються питання можливих побічних ефектів, що виникають при застосуванні аромакосметичних засобів, виникнення ускладнень при застосуванні ароматерапії спільно з гомеопатичними препаратами, представляються дані щодо біологічної активності ефірних масел, на яку впливають багато факторів.

Вивчення дисципліни передбачає проведення дискусійного круглого столу з представниками вітчизняних і зарубіжних фірм-виробників аромакосметичних препаратів.

Навчальна дисципліна «Аромологія в косметології та аромотерапії» є обов'язковою спеціальною дисципліною і передбачає вивчення технологій ароматерапії, яка є одним з елементів косметології.

Справжня програма передбачає вивчення наступних питань історії аромотерапії, фізіологічна дія ароматерапії, показання та протипоказання до застосування ароматичних засобів.

Дисципліна передбачає освоєння техніки ароматерапії, вивчення і застосування Ѕра-процедур, застосування різних форм обгортань. Методика вивчення дисципліни базується на освоєнні теоретичного навчання і виконання лабораторних робіт. Виклад курсу супроводжується показом наочних посібників, відеоматеріалів, роздаткового матеріалу.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен:

-- Знати:

- технологію виконання аромапроцедур;

- показання і протипоказання в ароматерапії;

- техніку виконання Ѕра-процедур.

-- Вміти:

- виконувати аромапроцедури у відповідності з технологічною послідовністю і проблемою клієнта;

- виконувати Ѕра-процедури у відповідності з проблемою клієнта;

- застосовувати дезінфікуючі розчини і апаратуру для стерилізації та обробки інструментів та приміщень;

- дотримуватись правил безпеки праці, санітарії і гігієни.

аромологія

Свою увагу становленню та розвитку курсу приділяли такі науковці: Артемова А., Браун Д., Стікс В. та ін.

Отже, якщо Вам необхідно купити курсову роботу чи реферат з курсу «Аромологія в косметології та аромотерапії» звертайтесь у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Колектив висококваліфікованих спеціалістів Вам швидко та за помірну ціну допоможе у цьому.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!