Природничі предмети
Землеробство — одна з основних галузей сільськогосподарського виробництва, заснована на використанні землі з метою вирощування сільськогосподарських культур, а також відповідний розділ агрономії. Вивчення дисципліни «Загальне землеробство» забезпечує реалізацію вимог державного освітнього стандарту вищої освіти за напрямом підготовки «Сільське господарство», профіль «Загальне землеробство, рослинництво» (рівень підготовки кадрів вищої кваліфікації).
Мета викладання дисципліни... Внутрішні органи - одна з найбільш крупних галузей, що має своїм завданням вивчення захворювань внутрішніх органів, їх патогенезу, профілактики і терапії. Мета дисципліни: формування у студентів, які навчаються за спеціальністю «Клінічна психологія», уявлень про етіологію, патогенез та клінічні прояви найважливіших захворювань внутрішніх органів, без знання яких неможливе розуміння закономірностей виникнення психосоматичних захворювань. Завдання... Дисципліна «Зоологія» входить в блок фахових дисциплін базової частини основної освітньої програми. Дисципліна «Зоологія» базується на довузівській підготовці в області біології, екології, навколишній світ, служить сполучною ланкою між школою і вузом. До вивчення дисципліни студентами вивчалися такі курси: «Ботаніка» (розділ «Анатомія і морфологія рослин»), «Біологія клітини (основи цитології, гістології). Цілі опанування дисципліни - ознайомити студентів з біологічним різноманіттям тварин – курсом зоології, де вивчаються тварини, їх морфологія, основи фізіології, спосіб життя, географічне поширення; походження, класифікація, роль у біосфері і житті людини; методи прижиттєвого спостереження, описи, культивування, таксономічних досліджень, вплив тварин різних таксонів на життя людини.
Зоологія відноситься до... Інфекційні захворювання — група захворювань, що викликаються проникненням в організм патогенних (хвороботворних) мікроорганізмів, вірусів і пріонів. Дисципліна «Інфекційні хвороби» викладається на кафедрі інфекційних хвороб з епідеміологією і дерматовенерологією.
Основні розділи дисципліни... Історія медицини - це наука про її виникнення, розвиток та сучасний стан. Вона складається з 2 розділів: загальної і приватної. Мета викладання дисципліни «Історія медицини»: показати закономірності розвитку медицини як частини загальної культури та історії людства, вплив видатних відкриттів вчених-медиків на формування і протиборство поглядів з питання здоров'я і хвороби.
Завдання... Історія психології – це особлива дисципліна, предметом якої є вивчення закономірностей формування та розвитку поглядів на психіку на основі аналізу різних підходів до розуміння її природи, функцій, генезису. Таким чином, якщо загальна психологія як наука вивчає психічні факти, то історія психології вивчає відкриття і розвиток уявлень про факти психічної реальності на різних етапах поступального розвитку науки. Актуальність дисципліни «Історія психології» насамперед визначається тим, що вона відкриває цикл психологічних дисциплін, вводить студента в коло фундаментальних проблем психології та історії становлення системи її базових понять, що надзвичайно важливо з точки зору формування у майбутнього фахівця з педагогіки і психології цілісного образу психології як науки. Особливий акцент у викладанні робиться на розвитку уявлень про предмет психології і методи психологічного дослідження, вивченні методологічних основ психологічної науки, перетворення в розумінні базових методологічних питань. У зв'язку з такою позицією даної дисципліни її цілями є... Історія фармації – це наука про розвиток фармацевтичних і медичних знань, діяльності вчених у галузі фармації і медицини у відповідності з розвитком людського суспільства. Дисципліна передбачає вивчення основних етапів та загальних закономірностей розвитку не тільки фармації, але і медицини. Більш поглиблено викладаються особливості та закономірності становлення і розвитку фармацевтичного сектору охорони здоров'я (на окремих прикладах історії профільних фармацевтичних дисциплін: фармакогнозії і ботаніки, фармацевтичної технології, токсикологічної та фармацевтичної хімії, фармакології, організації фармацевтичної справи).
В ході викладання «Історії фармації» показується... Дисципліна "Історія хімії" є однією з основних дисциплін для фахівців хімічного факультету. Історія будь-якої науки – обов'язкова частина сучасного наукового знання. Її розвиток представляє інтерес не тільки в загальнокультурному аспекті, але і для виявлення загальних тенденцій і закономірностей, які мали місце в минулому і сьогоденні і дозволяють зробити прогнози на найближче майбутнє. Для того щоб правильно зрозуміти, як і чому сучасна наука досягла таких видатних успіхів, можна лише знаючи історію її розвитку. Без застосування історичного підходу до... Картографія – це наука, що розглядає методи складання, видання та використання різноманітних карт. Створення карт засноване на використанні та узагальненні геодезичних і топографічних матеріалів, великомасштабних планів, матеріалів аерофотозйомки і космічної зйомки. В результаті вивчення даної дисципліни отримують інформацію про класифікацію карт та інші картографічні твори, основні елементи карт (на математичній основі, картографічному зображенні, елементах додаткових характеристик і оснащення), способи картографічного зображення, елементах докладного зображення поверхні Землі, способи створення топографічних і спеціальних карт, сутності генералізації, основних етапах створення і видання різних карт, методи цифрового картографування, сучасні тенденції розвитку картографії. Це дозволяє обґрунтувати та розрахувати масштаб карти та інші елементи математичної основи, використовувати різні картографічні проекції, вибрати оптимальні способи картографування для тематичних карт, розробляти програму складання та подальшого видання різних карт. Особливе місце займає картографія в... Програма курсу призначена для викладачів, які викладають дану дисципліну, навчальних асистентів і студентів напряму «Електроніка та мікроелектроніка», що вивчають дисципліну «Квантова механіка». Програма розроблена відповідно до освітніх стандартів державних автономних освітніх установ вищої професійної освіти.
Цілями освоєння дисципліни «Квантова механіка» є... Квантова радіофізика - дисципліна, що вивчає процеси взаємодії електромагнітного випромінювання з квантовими системами. Розвиток експериментальної техніки призвів до охоплення великого обсягу в просторі параметрів, що тягнуться від моноатомних і монофотонних процесів до взаємодії з релятивістським полем. Ефективний теоретичний опис цих процесів вимагає обширної системи моделей і наближених методів. Побудова такої системи і складає основний зміст курсу.
Розглядаються методи, засновані на класичному описі електромагнітного поля, від... Курс «Квантова фізика» відноситься до числа фундаментальних дисциплін, служить основою при читанні спеціальних курсів, що розглядають пристрій і використання електронних приладів. У дисципліні «Квантова фізика» викладається матеріал з вивчення фізики як науки, що відображає найбільш загальні закономірності у природі, формуючи при цьому, у студентів основні уявлення про природничо-наукову картину світу. Спільно з математикою фізика займає в навчанні студентів одне з важливих місць: курс є базовим для вивчення подальших дисциплін, визначає фізико-математичну підготовку студентів і, природно, служить основою, на якій будується подальше навчання студентів, що відноситься до спеціальної області питань квантових систем.
Дисципліна базується на... Даний курс присвячений вивченню квантової хімії – теоретичного розділу хімії, в якому опис хімічних властивостей речовини і хімічних перетворень здійснюється на основі методів квантової механіки. Квантова хімія - частина співвідношень між спостережуваними властивостями і відомими характеристиками речовини (структура, заряди атомів, донорні числа).
В даний час у науковій літературі все частіше використовується більш широке поняття – обчислювальна хімія, куди відносяться... Імунологія сьогодні являє собою дисципліну, що бурхливо розвивається, в якій за останні роки накопичено величезну кількість фактів, що дозволяють по-новому поглянути на багато проблем у біології та медицині. Мета дисципліни: поглиблене вивчення теоретичних і методологічних основ спеціальності «клінічна алергологія та імунологія», вдосконалення практичної підготовки на базі знань і вмінь з діагностики імунопатологічних станів, в т. ч. алергодіагностиці і терапії, імуномоделюючої терапії, що необхідно для надання висококваліфікованої медичної допомоги та науково-педагогічної роботи; виконання науково-дослідної кваліфікаційної роботи по вивченню основних причинно-значущих факторів імунозалежних захворювань, основних імунопатологічних механізмів розвитку та результатів різних алергічних захворювань, і на цій основі розробка нових клініко-діагностичних підходів алергічних захворювань, алергодіагностики та імунотерапії.
Завдання дисципліни... Психодіагностика – це галузь психологічної науки, яка розробляє методи виявлення індивідуально-психологічних особливостей особистості. Метою даного курсу є: теоретичне та практичне знайомство з методами, що використовуються в практиці клінічного психолога.
Завдання курсу... Клінічна фармакологія – це клінічна дисципліна, що вивчає закономірності взаємодії лікарських засобів з організмом людини для підвищення ефективності та безпеки їх застосування при призначенні фармакотерапії пацієнту з конкретним захворюванням чи синдромом. Раціональний вибір лікарського засобу, тобто підходящий для даного хворого, економічний, ефективний і безпечний, залежить від рівня професійної освіченості спеціаліста, джерел отримання інформації, вміння критично осмислювати пропоновану інформацію, а також від особистісних якостей фахівця: тенденції до вироблення стереотипів у виборі ліків або некритичній перевазі новинок на фармацевтичному ринку. Безсумнівно, що сьогодні вибір лікарського препарату також часто пов'язаний з... Головне завдання клінічної фармації – навчити фахівця правильно вибирати найбільш клінічно ефективний і безпечний лікарський засіб при конкретному захворюванні у конкретного хворого, а також вказати доступні та інформативні критерії ефективності його застосування і безпеки. Послідовність вивчення курсу клінічної фармації: 1. Теоретичні основи курсу вивчаються студентами самостійно згідно з програмою та рекомендованої літератури. 2. Виконання контрольної роботи. 3. Відвідування лекцій і лабораторних занять в період навчально-екзаменаційної сесії.
Мета вивчення дисципліни... Дисципліна «Колоїдна хімія» належить до базової частини блоку хімічних дисциплін, є обов'язковим курсом. Мета курсу колоїдної хімії – ознайомити студентів з основами сучасного вчення про дисперсний стан речовини, поверхневі явища в дисперсних системах, дати уявлення про теоретичну та експериментальну базу, а також про міждисциплінарний характер і про перспективи і проблеми цієї великої області хімії. Завдання курсу... Дисципліна «Кондитер (кондитерська справа)» висвітлює основи технології виробництва кондитерських виробів, розкриває процеси, що відбуваються при технологічній обробці сировини і напівфабрикатів, від яких залежить формування споживчих якостей виробів. Метою вивчення дисципліни «Кондитер (кондитерська справа)» є розширення знань і придбання практичних навичок в області кондитерського виробництва, ознайомлення студентів з технологією приготування окремих видів кондитерських виробів. Завдання курсу полягає в... Конструктивна географія — практична спрямованість географічної науки в цілях розробки проблем раціонального, комплексного використання природних ресурсів, управління навколишнім середовищем і охороною природи в інтересах народного господарства і здоров'я людей. Термін введений у вживання академіком В.П. Герасимовим в шістдесятих роках минулого століття.
Мета дисципліни... Дисципліна «Координаційна хімія» закладає знання для науково-дослідної практики і виконання магістерських дисертацій. Дисципліна безпосередньо пов'язана з неорганічною хімією, фізичною хімією та аналітичною хімією (спектрофотометрія, колориметрія і потенціометрія). Координаційні сполуки отримали надзвичайно широке поширення в аналітичній хімії. Їх можна назвати фундаментом усієї «мокрої» аналітичної хімії, тобто хімії, так або інакше пов'язаної з приготуванням і застосуванням розчинів (реагенти, що визначаються речовини, допоміжні розчини тощо). Без них не можуть обійтися класичні методи аналізу: досить згадати метод комплексонометричного титрування в об'ємному аналізі, де маскування заважають катіонам в гравіметрії, найважливіші якісні реакції на катіони більшості металів в якісному аналізі і т.д. Утворення металокомплексів лежить в основі... Країнознавство вивчає доробок сучасних народів, формування їх культур, характерів і святинь. Поняття «країнознавство» з'явилося в 80-і роки XIX століття. Країнознавство – одна з найдавніших галузей знань, вона накопичила гігантський матеріал про особливості формування і розвиток країн на земній кулі, про закономірності їх внутрішньої структури та функціонування, про характер взаємин людини з природою тієї, в яку помістила історична доля.
Дисципліна «Країнознавство» являє собою... Дисципліна «Кристалохімія» відноситься до обов'язкової частини навчального циклу дисциплін спеціальності. Кристалохімія вивчає хімічну структуру вельми поширеного стану речовини – кристалічного, тому кристалохімія входить у число базових хімічних наук класичної університетської освіти. Знання в цій галузі необхідні фахівцям, насамперед, в області твердого тіла і матеріалознавства, але також вельми корисні і іншим фахівцям-хімікам, оскільки вихідні речовини і продукти хімічних процесів у багатьох випадках – речовини кристалічні. Кристалохімія – наука про кристалічні структури. Це найважливіший розділ хімії, що базується головним чином на даних рентгеноструктурного аналізу (РСА), а також електронографії і нейтронографії.
Зміст дисципліни "Кристалохімія"... Кріобіологія і кріомедицина – порівняно молоді галузі науки, що оформилися як самостійні дисципліни у другій половині XX століття. Предметом їх вивчення є дія низьких температур на живі об'єкти тваринного і рослинного світу. У 1928 році при Українському фізико-технічному інституті (м. Харків) була створена кріогенна лабораторія і розпочалися перші дослідження по вивченню впливу холоду на біологічні об'єкти (В.Л. Шальников).
Становлення кріобіології і кріомедицини ґрунтувалося на... Підготовка фахівців нового покоління вимагає оволодіння ними на високому професійному рівні класичних способів і прийомів, використовуваних у технологічних процесах виробництва кулінарної продукції, з метою їх подальшого розвитку та вдосконалення. Професіоналізм у технології приготування їжі, тобто знання, як готувати, базується, в першу чергу, не на виконанні певних кроків у рецептурі, а швидше на знання і розуміння основних законів технології.
Дисципліна «Кулінарія» займає... Лабораторна діагностика - невід'ємна частина сучасної медицини, без якої немислима повноцінна лікарська допомога. Мета навчання курсу «Лабораторна діагностика»: підготовка кваліфікованого лікаря – спеціаліста, який володіє системою загальнокультурних та професійних компетенції, здатного і готового для самостійної професійної діяльності.
Завданнями дисципліни є... Дисципліна «Ландшафтознавство» входить в базову частину професійного циклу. Ландшафтознавство вивчає широкий спектр явищ і процесів, властивих як самій природі, так і зумовлених взаємодією з нею людського суспільства. В ході вивчення курсу формуються уявлення про ландшафтну оболонку Землі, її структурні складові, природні і природно-антропогенні системи. Дисципліна «Ландшафтознавство» змістовно пов'язана з дисциплінами «Ґрунтознавство», «Метеорологія і кліматологія», «Садово-паркове будівництво», «Декоративне садівництво з основами ландшафтного проектування». Дисципліна спрямована на формування і розвиток у студентів наступних професійних компетенцій... Вивчення латинської мови на медичних спеціальностях різних ВНЗ - давня стійка традиція. Однак, сама назва навчальної дисципліни «Латинська мова» або «Латинська мова та медична термінологія» вимагає певного коментаря. Насамперед, слід звернути увагу на два принципово різних напрямки при вивченні латинської мови. З однієї сторони, навчання латинської мови, що розглядається як загальноосвітня дисципліна, передбачає знайомство з мовою взагалі і її граматичною системою, враховуючи при цьому специфічну характеристику «мертвої» мови». Далі, вивчення мови сполучається з викладом історичних і культурологічних моментів, що дають можливість створити у студентів уявлення про вагому роль античної спадщини у становленні сучасних європейської та світової культурних систем. Мета навчання... Ліс є для нашої країни одним з найважливіших природних факторів. Крім усього він є єдиним джерелом отримання деревини, що має широке застосування в будівництві, целюлозно-паперової промисловості і ін. галузях промисловості. Наша країна є одним з найбільших заготівельників деревної сировини, ліс, отже, є об'єктом господарської діяльності. Для раціонального ведення лісової діяльності, оцінки динаміки і розвитку лісів, оптимальності існуючих насаджень і відповідності їх умов зростання, контролем правильності ведення лісового господарства, якістю та ефективністю виконання господарських заходів необхідна певна інформація, яку дає лісова таксація. Метою освоєння дисципліни «Лісова таксація і лісовпорядкування» є ... Лісове господарство - важлива галузь народного господарства. Тривалість процесу вирощування лісу, не порівнянна за масштабами і часом з іншими виробництвами, віковий термін окупності вкладень у лісовідновлення лісу на великі території, турбота про добробут майбутніх поколінь зумовлюють необхідність особливих вимог до підготовки студентів напряму «Лісова справа». «Лісознавство» – наука про природу лісу. «Лісознавство» передбачає вивчення біологічних і екологічних особливостей деревних порід та інших компонентів лісових насаджень, взаємини деревних порід між собою і з іншими біотичними компонентами і з абіотичним середовищем, закономірності відновлення і формування лісів у часі та в просторі, їх географію, класифікацію та районування. Вивчає минуле, сьогодення і майбутнє природних і штучних лісів, не порушених господарською діяльністю людини, схильних і не схильних до впливу різних негативних екологічних факторів (радіонуклідів, рекреації). Курс «Лісознавство» займає... Навчальна дисципліна «Логопедія (Теоретико-методологічні основи логопедії)» призначена для професійної підготовки студентів за спеціальністю «Логопедія». Метою вивчення навчальної дисципліни є оволодіння студентами теоретико-методологічними основами логопедії, формування уявлень про різні форми порушень мови і специфіку логопедичного обстеження і впливу. Основними завданнями навчальної дисципліни є... Масаж — це метод лікування, який має в своїй основі механічний вплив на поверхню тіла. Мета - оволодіти теоретичними знаннями і практичними навичками проведення масажу. Завдання курсу «Масаж»... Математична фізика – це математичний апарат вивчення фізичних полів – одного з центральних об'єктів сучасної фізики та інженерії. Тільки залучаючи розгляд фізичних полів і відповідний математичний апарат, вдається найбільш повно описати фізичні явища, а в цілому ряді випадків без такого залучення навіть не вдається сформулювати початкові поняття і найпростіші твердження. Тому знання тих чи інших розділів математичної фізики виявляється необхідним кожному сучасному інженерові. Термін „математична фізика“ має більш вузький, „класичний“ сенс. Він відноситься до рівнянь в приватних похідних, що є теоретичним апаратом гідромеханіки, теорії теплопровідності та дифузії, теорії пружності, „класичної“ частини теорії електромагнітного поля. Поля, що розглядаються в цих класичних розділах, виявляється можливим трактувати як механічні системи з нескінченним числом ступенів свободи, що й зумовило спільність відповідного математичного апарату. Однак, незважаючи на... Даний курс «Математичні методи в біології» присвячений статистичним і графічним методам аналізу даних з використанням пакетів прикладних програм для персональних комп'ютерів і розрахований для студентів біологічного факультету. Засвоєнню матеріалу, викладеного в даному розділі курсу, сприяє велика кількість прикладів з різних галузей біології. Велика увага в курсі приділяється, образно кажучи, підводним рифам статистичних методів аналізу даних, з якими часто стикається дослідник. Відмітна особливість курсу... Лікарі загальної практики (сімейні лікарі) є представниками унікальної у своєму роді медичної спеціальності. Медицина - це довгострокове медичне обслуговування здорових і хворих людей, незалежно від віку і статі, при якому особлива увага приділяється всебічному вивченню особистості, її сімейному та соціальному оточенню. Загальне визначення предмета «Медицина» розшифровують наступні визначення... Надзвичайна ситуація - це становище, яке склалося в результаті аварії, природного явища або іншого лиха. Важливим при виникненні надзвичайній ситуації є надання швидкої та дієвої медицини. Том вивчення курсу «Медицина надзвичайних станів» у вищих навчальних закладах є досить актуальним. Областю професійної діяльності випускників, які освоїли дисципліну «Медицина надзвичайних станів» є охорона здоров'я населення та рятувальників в умовах надзвичайних ситуацій мирного і воєнного часу шляхом забезпечення надання їм медичної допомоги у відповідності з встановленими вимогами і стандартами у сфері охорони здоров'я. Основною метою освоєння дисципліни є... Медична наука про систему, яка складається з фізика – це фізичних приладів і випромінювань, лікувально-діагностичних апаратів і технологій. Мета опанування дисципліни – забезпечити поглиблене знання особливостей прояву фізичних законів в біологічних системах, розуміння будови і роботи медичної апаратури.
Досягнення цієї мети спрямоване на вирішення наступних завдань професійної діяльності... Медична апаратура, яка є якісною - це головний чинник для проведення ефективної діагностики та лікування пацієнтів. Метою освоєння дисципліни «Медична апаратура» є оволодіння знаннями фізико-технічних принципів роботи і застосування основних видів лікувально-діагностичної апаратури, що використовується в сучасній медицині. Завданнями освоєння дисципліни «Медична апаратура» є... Медична біологія - навчальна дисципліна, що містить систематизовані наукові знання про структурно-функціональну організацію живої матерії і людини як невід'ємної її складової в аспекті потреб сучасної медицини. Медична біологія є однією з фундаментальних дисциплін базової медичної освіти. Досягнення і відкриття біології мають велике значення для розвитку і прогресу медико-біологічних і клінічних дисциплін.
Особливу увагу акцентовано на... Медична генетика вивчає закони спадковості і мінливості організмів. Дозволяє сформувати базу для вивчення клінічної генетики, матеріальної основи патогенезу хвороб людини, дозволяє науково обґрунтувати основи профілактики спадкових і вроджених хвороб. Метою освоєння дисципліни «Медична генетика» є формування у студентів системних теоретичних знань по розділи медичної генетики, оволодіння практичними навичками діагностики спадкових і вроджених захворювань, аналізу генетичної складової мультифакторіальної патології, методологією формулювання цитогенетичного та молекулярно-генетичного діагнозів, принципів лікування і профілактики спадкових і вроджених захворювань. Основним завданням лекційного курсу та семінарських занять є... Дисципліна «Медична географія» відноситься до варіативної частини дисциплін і є дисципліною за вибором для студентів за напрямом підготовки «Географія». Логічно і змістовно дана дисципліна пов'язана з модулями географічних дисциплін за напрямом підготовки «Географія».
Головна мета опанування дисципліни «Медична географія»... Медична підготовка студентів організовується і проводиться в середніх спеціальних навчальних закладах і є обов'язковим державним предметом. Планування медичної підготовки повинно бути спрямоване на всебічну та якісну підготовку студентів з основ медичних знань, комплексне вивчення всіх розділів і тем програми на основі внутрішньо предметних та міжпредметних зв'язків. Заняття зі студентами проводяться медичними працівниками або викладачами, які пройшли спеціальну медичну підготовку за програмою медичних сестер і мають відповідне посвідчення.
Цілями медичної підготовки є... Термін «медична психологія» виник у перші десятиліття 19 століття в роботах німецьких і французьких вчених. Дисципліна народилася на стику медичної і психологічної наук. Разом з тим, в останні роки став вживатися термін «клінічна психологія», що виник в США в кінці 19 століття. Основний вклад психологів у медицину складається в подоланні одностороннього біологічного підходу до етіології, патогенезу та лікування різних захворювань. Більшість сучасних авторів вважають терміни «медична психологія» і «клінічна психологія» практично рівнозначними. Сучасна клінічна практика потребує... Медична хімія (Medicinal chemistry) – область органічної хімії, пов'язана з проблемою конструювання лікарських препаратів (drug design). Вона зародилася наприкінці XIX – початку XX століття і по-справжньому сформувалася до сімдесятих років нинішнього століття, коли виникла відповідна система понять і визначень. Останнім часом ця хімічна дисципліна розвивається надзвичайними темпами. Робоча програма дисципліни «Медична хімія» компонента циклу «Математичні та природничі дисципліни в навчальному плані знаходиться в базовій частині.
Цілями освоєння дисципліни «Медична хімія» є... Дисципліна «Медичне і фармацевтичне товарознавство» відноситься до циклу спеціальних дисциплін для студентів спеціальності «Фармація». Мета вивчення дисципліни полягає у вивченні теоретичних основ медичного та фармацевтичного товарознавства і фармацевтичного маркетингу, орієнтованого на товар, споживчі властивості лікарських засобів і виробів медичного призначення. Завданнями вивчення дисципліни є... Дисципліна «Методи органічних реакцій» призначена для того, щоб ознайомити студентів з місцем тонкого органічного синтезу органічної хімії, питаннями планування реакцій, поняттям "синтетичний метод", різними варіантами класифікації органічних реакцій. Органічний синтез розглядається як інструмент фундаментальних наукових досліджень і спосіб реалізації прикладних можливостей органічної хімії. Початковий розділ курсу включає методи перефункціоналізації, тобто введення, зміни і видалення функціональних груп. Коло цих методів у курсі обмежене окислювально-відновними реакціями (відновлення складними гідридами і лужними металами, окисно-відновне перефункціонування спиртів, карбонільних сполук і т.д.). Центральний розділ курсу присвячений методам... Органічний синтез - розділ органічної хімії, в якому розглядаються шляхи і методи штучного створення органічних сполук в лабораторії і промисловості. Дисципліна «Методи органічного синтезу» відноситься до циклу фахових дисциплін (варіативний професійний міждисциплінарний модуль). Цілі дисципліни... Слово «хімія», ймовірно, пов'язано з дуже давніми поняттями і виникло ще за 3000 років до н.е. Найчастіше походження цього слова пов'язують з назвою Стародавнього Єгипту – «хем», що означає «темний», «чорний» або «чорнозем» (мабуть, за кольором ґрунту в долині Нілу) або староєгипетським словом «хюма» – «земля». Деякі історики вважають, що слово «хімія» пов'язане з давньогрецьким «хюмбс», яке перекладається як «сік», а також з такими давньогрецькими словами, як «хюма» – «лиття» або «потік» і «химевсис» – «змішування». Існує версія, що «хімія» походить від давньокитайського слова «кім» – «золото». Поняття «хімія», що означає мистецтво перетворювати неблагородні метали в золото і срібло, зустрічається в указі римського імператора Діоклетіана (296 р. н.е.) і в рукописиі грецького вченого Зосіми (300 р. н.е.). Дисципліна «Методологія хімії» відноситься до... Дисципліна «Мікробіологія» відноситься до циклу загально-професійних дисциплін по напрямку підготовки дипломованих фахівців «Технологія продуктів громадського харчування» і базується на знаннях, набутих студентами при вивченні фізики, неорганічної, фізичної, колоїдної, органічної хімії і біохімії. Мета вивчення дисципліни – дати студентам теоретичні знання з загальної мікробіології: морфології, фізіології і біохімії мікроорганізмів, основ їх систематики, дії екологічних факторів на мікроорганізми. Велика увага повинна бути приділена... Мікробіологія, вірусологія та імунологія – це предмет, спрямований на вивчення патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, збудників інфекційних захворювань і створення основи для вироблення у студентів мікробіологічного мислення, формування бази для успішного засвоєння таких дисциплін як "Епідеміологія інфекційних захворювань" та "Інфекційні хвороби". Предметом навчальної дисципліни «Мікробіологія, вірусологія та імунологія» є мікроорганізми, що відносяться до групи класичних патогенів та факультативно-патогенних, а також отрути біологічного походження (токсини). Розглядаючи їх роль як збудників інфекційних захворювань у людини, основну увагу спрямовано на вивчення їх біологічних властивостей, характеру їх взаємодії з організмом людини, і вплив на них факторів зовнішнього середовища. Метою освоєння дисципліни є... |