Роздрукувати сторінку

Правові предмети

Морське право

Морське право є однією із найголовніших областей міжнародного права. У ній звертається увага на Конвенцію ООН по морському праву 1982 р., інші численні конвенції, присвячені головним інститутам цієї області, відповідні законодавчі акти України та інших держав, практика міжнародних судових організацій.

Проводиться аналіз таких питань: поняття, джерела, засоби і суб'єкти міжнародного морського права, ранг і режим морських просторів, безпека судноплавства, захист і збереження морського середовища, морські наукові дослідження, режими морських природних ресурсів, урегулювання спорів, пов'язаних з роботою країн у Світовому океані, міжнародні морські установи.

міжнародне-морське-право

Освітній предмет «Морське право» являється...


Муніципальне право

Курс «Муніципальне право» носить як теоретичне, так і прикладне, практичне спрямування. Актуальність курсу зумовлена тими подіями законодавчого регулювання структури місцевого самоврядування на державному і регіональному рівнях, що здійснюються у даний період.

Програма курсу розроблена з врахуванням специфіки факультету державного і муніципального управління і має на меті не лише одержання нових, але і структурування раніше одержаних юридичних знань. Під час оволодіння предмету студенти отримають вміння проблемної постановки правових, юридичних питань, що допоможе підготуватися до майбутньої практичної роботи, пов'язаної з державним управлінням, так і місцевим управлінням (самоврядуванням).

місцеве-самоврядування

Головна ціль дисципліни «Муніципальне право»...


Негласні слідчі (розшукові) дії

Оперативно-розшукова діяльність в сьогоднішньому значенні – це насамперед форма державної роботи, ціллю якої є захист безпеки суспільства і країни, життя, здоров'я, прав, свобод, законних інтересів громадян, власності. В той же час за своїм змістом ця робота представляє собою один з головних видів людської праці, що здійснюється задовго до створення якої-небудь державності.

Оперативно-розшукова діяльність грає провідну роль в існуванні будь-якої країни, так як направлена на розв’язання завдань стосовно забезпечення безпеки суспільства і країни, захисті життя, здоров'я, прав, свобод і законних інтересів громадян, іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово або постійно перебувають на території держави, власності в різноманітних формах. В тому чи іншому вигляді вона може стосуватися і юридичних фізичних осіб, причому, не лише на території України, а в ряді випадків і за її кордонами. Тому цілком обґрунтованим є введення в державний стандарт про вищу юридичну освіту вивчення в якості окремого учбового предмету основ оперативно-розшукової роботи у курсі «Негласні слідчі (розшукові) дії».

Негласні-слідчі-розшукові-дії

Ціллю дисципліни є...


Незаконний обіг наркотичних засобів та його профілактика

Незаконний обіг наркотичних засобів та його профілактика – предмет, який вивчається з недавнього часу студентами юридичних спеціальностей.

Незаконний обіг наркотичних засобів та його профілактика – дисципліна, що ставить своєю метою дослідження обігу наркотиків а боротьби з ними.

наркотичні-засоби

Цілі опанування дисципліни...


Нормотворча діяльність

Нормотворча діяльність держави — спеціалізована робота державних структур, пов'язана з затвердженням (ліквідацією, зміною) законодавчих актів, а також їх систематизацією.

«Нормотворча діяльність» належить до числа додаткових спеціальних дисциплін з підготовки фахівців зі спеціальності «Юриспруденція».

курс-Нормотворча-діяльність

Формування системи регіонального законодавства потребувало...


Нотаріальний процес

Нотаріальний процес - це робота нотаріальних структур урегульована засадами нотаріального процесуального права: проведена в окресленому процесуальному порядку.

Змістом цієї діяльності є сукупність взаємних прав та обов'язків суб’єктів процесу - нотаріальних структур та осіб, які звертаються за вчиненням нотаріальних дій. Об'єднані нотаріальними правовідносинами, ці суб'єкти проводять процесуальні дії, направлені ж на здобуття окресленої цілі.

Нотаріальний-процес

Ціллю НП є надання...


Нотаріат в Україні

Нотаріат в Україні — освітній курс, метою оволодіння якого є робота по здійсненню нотаріальних дій, яка окреслюється нотаріальним законодавством.

«Нотаріат в Україні» – дисципліна за вибором, що включений у загальні гуманітарні та соціально-економічні предмети по спеціальності «Юриспруденція (кваліфікація «юрист»)».

діяльність-органів-нотаріату

Ціль курсу...


Обмеження прав на особисту свободу у діяльності міліції

Обмеження прав на особисту свободу у діяльності міліції – предмет, яка опановується студентами юридичного напрямку.

Засвоєння учбового предмету «Обмеження прав на особисту свободу у діяльності міліції» ухвалено згідно з навчально-професійною програмою підготовки «Спеціаліст» за напрямком «Правознавство».

адміністративні-правопорушення 

Предметом оволодіння освітнього курсу є...


Оперативно-розшукова діяльність (загальна та особлива частина)

Оперативно-розшукова діяльність (ОРД) – одна із форм адміністративної роботи, які можуть проводитися негласно, а до одержаної ними інформації доступ обмежується. До таких форм роботи належать розвідка і частково – оборонна, зовнішньополітична, наукова, пов'язана зі створення нової оборонної техніки, і інша робота.

Освітній матеріал, викладений у програмі, структурований у дві частини: загальну і особливу.

Оперативно-розшукова-діяльність

Загальна частина курсу містить...


Оперативно-розшукове документування

Документаційна робота складається із сукупності різноманітних операцій, виконуваних оперативником з матеріальними носіями інформації з документами в ході вирішення завдань ОРД. Документаційна діяльність складається з документування та документообігу.

Документування полягає у проведенні різних операцій від підготовки, складання та затвердження (погодження) документів до їх створення та формування, а документообіг включає ряд операцій від створення документа (надходження його ззовні) до закінчення здійснення і оформлення, для прикладу, справа оперативного обліку, або відправлення адресату.

документаційна-діяльність

Таким чином, оперативно-розшукове документування — це...


Організаційно-правові засади державного управління

Державне управління — робота структур державної влади та їх посадових осіб щодо практичного застосування виробленого на основі певних процедур політичного курсу.

Робота з державного управління традиційно протиставляється, з одного боку, політичній роботі, а з іншого боку, — роботі по встановленню політичного курсу.

державне-управління

Мета оволодіння предмету...


Організація діяльності підрозділів поліції (міліції) зарубіжних країн

Освітній курс «Організація діяльності підрозділів поліції (міліції) зарубіжних країн» одна з головних правознавчих предметів, засвоєння якої потрібно, так як в межах цього курсу досліджуються засади організації, діяльності та повноваження установ країн закордону.

Як учбовий курс «Організація діяльності підрозділів поліції (міліції) зарубіжних країн» дає новачкам юристам початкові відомості про суди, Конституційні Ради, прокуратури, органи юстиції, та органах країни, які проводять укріплення законності і правопорядку, охорону прав і законних інтересів людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб і держави.

Організація-діяльності-підрозділів-поліції-міліції-зарубіжних-країн

Оволодіння предмету...


Організація зв’язків з громадськістю (державних службовців)

Зв'язки з громадськістю є відносно новою галуззю роботи на вітчизняному ринку, тому головні терміни та тлумачення даного виду діяльності запозичені з робіт закордонних авторів (Р. Блек, Е. Бернейз, та ін), але ряд вітчизняних спеціалістів (Е. А. Уткін, В. П. Артемнікова та ін..), опираючись на загальноокреслену економічну літературу, теж надають визначення цілей, завдань і функцій організації зв’язків з громадськістю.

Предмет «Організація зв’язків з громадськістю (державних службовців)» є однією з дисциплін юридичного циклу і спирається на такі курси як «Правознавство», «Соціологія», «Психологія» та ін. предмети соціально-економічного та правового циклів.

зв’язки-з-громадськістю 

Тісний зв'язок курсу...


Організація і тактика міліції громадської безпеки

Організація і тактика міліції громадської безпеки – освітній предмет, який викладається для студентів юридичних напрямків.

Міліція громадської безпеки - форма міліції, головними завданнями якої є:

- реалізації особистої безпеки громадян;

- охорона громадського порядку і реалізація громадської безпеки;

- зупинення і розкриття злочинів та адміністративних порушень.

громадський-порядок

Мета навчання ґрунтується...


Організація охорони громадського порядку

У значенні «організація», як правило, мається на увазі:

а) внутрішня рівновага, узгодженість взаємодії більш-менш диференційованих і самостійних частин цілого;

б) об’єднання процесів чи дій, що ведуть до створення й вдосконалення взаємозалежностей між складовими частинами;

в) об’єднання людей, що разом проводять окреслену програму чи ціль, що функціонують на основі окреслених процедур і правил.

Додержання високоефективної охорони громадського порядку, надійний захист прав і свобод громадян, інтересів суспільства і країни нерозривно пов’язані з потребою чітко спрацьованої, сконструйованої на наукових засадах організації роботи усіх структур та відділень міліції громадської безпеки.

громадська-безпека

Деякі принципи охорони ГП...


Організація правової та претензійно-позовної роботи

Претензійно-позовна робота – це сукупність дій, спрямованих на здійснення належного захисту інтересів та прав підприємства у взаємодії з контрагентами, органами державної влади та місцевого самоврядування.

Дисципліна «Організація правової та претензійно-позовної роботи» має на меті прищепити студентам навички підготовки та оформлення господарсько-правових документів з договірної та претензійно-позовної роботи на основі аналізу і оцінки типових ситуацій, що виникають на підприємствах у зв'язку із застосуванням відповідного законодавства, ознайомити з особливостями підготовки та проведення переговорів при укладенні договорів, досудовому врегулюванні конфліктів, судових спорах.

договірна-та-претензійно-позовна-робота

Завданнями вивчення дисципліни є...


Організація роботи з негласним апаратом ОВС

Організація роботи з негласним апаратом ОВС – освітній предмет, який викладається для студентів юридичних спеціальностей.

Завдання програми - сформувати у абітурієнтів з кількості робітників ОВС комплекс теоретичних знань, вмінь і здібностей щодо оперативно-розшукової роботи і застосування спецтехніки, потрібних для вдалої здачі вступних екзаменів.

застосування-спеціальної-техніки-в-ОВС 

У результаті оволодіння курсу абітурієнти мусять...


Організація роботи підрозділів слідства та дізнання

Органи попереднього слідства здійснюють заходи для розкриття, перевірки, фіксації доказів. Співробітники також проводять їх аналіз. Ці ж завдання проводять органи дізнання. Разом з цим зазначені заходи проводяться різноманітними посадовими особами та відділами щодо різних злочинів. Так, дізнання проводять дізнавачі, а попереднє слідство ведуть слідчі. Вони володіють різним обсягом можливостей в рамках кримінальної справи.

Цільова установка викладання навчальної дисципліни «Організація роботи підрозділів слідства та дізнання» будується з врахуванням завдань, змісту і форм роботи фахівця – випускника юридичної спеціальності.

органи-дізнання

Головними завданнями слідчого управління УМВС є...


Організація розкриття та розслідування злочинів

Розслідування злочинів — це робота спеціально уповноважених державних структур на одержання інформації про дії або бездіяльність, що можуть мати особливості злочину, встановленню події та складу злочину, розкриттю винних у його здійсненні осіб, застосування заходів щодо відшкодування заподіяної злочином шкоди, дослідження причин і умов, що допомагали вчиненню злочину.

Освітній курс «Організація розкриття та розслідування злочинів» є дисципліною за вибором. Справжня дисципліна є функціональною складовою системи професійних предметів та курсів, що забезпечують підготовку за програмою «Кримінальний процес. Криміналістика. Судова експертиза». Її оволодіння опирається на знання з кримінального права, кримінального процесу, отримані студентами у ВНЗ при освоєнні освітніх програм бакалаврату або спеціалітету. Крім того, даний курс тісно пов'язаний зі змістом предметів «Актуальні питання кримінально-процесуального права», «Теорія доказів», «Актуальні питання забезпечення прав особистості в кримінальному судочинстві» та деякими іншими курсами.

Організація-розкриття-та-розслідування-злочинів

Вивчення освітнього предмету...


Організація служби дільничних інспекторів міліції та зв'язок з громадськістю

Одним з головних напрямів реалізації завдань, які стоять перед органами внутрішніх справ, є вдосконалення організації роботи служби дільничних інспекторів міліції в сьогоднішніх умовах. Розв’язання даної задачі може бути здобуто за рахунок збільшення освіти дільничних інспекторів міліції.

Програма освітнього курсу «Організація служби дільничних інспекторів міліції та зв'язок з громадськістю» укладена відповідно до державного освітнього стандарту вищої професійної освіти другого покоління за кваліфікацією – правоохоронна робота і окреслює зміст і структуру предмету.

дільничі-інспектори-міліції

Викладання курсу...


Організація судових та правоохоронних органів

Навчальний курс «Організація судових та правоохоронних органів» обіймає провідне місце в структурі юридичних предметів. Значення її окреслюється тим, що вона є свого роду вступом до оволодіння інших профілюючих правових курсів, галузей українського права.

Ціль курсу «Організація судових та правоохоронних органів» – становлення у студентів загального уявлення про українські і зарубіжні суди, а також правоохоронні структури як системи установлених законом організацій, що забезпечують нормальне існування демократичної правової країни, систематизованого уявлення про теоретичні та нормативні положення правосуддя по кримінальним, цивільним, господарським, адміністративним та конституційним справах; роботи державних і недержавних (адвокатура і нотаріат) структури як важливі умови проведення правосуддя на базі демократичних положень; про сучасні проблеми реалізації судової влади як методу проведення правосуддя, а також про законодавче регулювання роботи системи українських правоохоронних органів щодо судового розгляду справ; становлення професійної правосвідомості юристів, заснованого на засвоєнні демократичних засад правоохоронної роботи та судочинства в Україні, як частини світової спільноти, має власні історичні традиції формування правової системи.

Організація-судових-та-правоохоронних-органів

Завдання предмету...


Основи криміналістики

Криміналістика – юридичний курс, про який вірно стверджують, що він являється одним із провідних у боротьбі зі злочинністю.

Криміналістика – курс, який стрімко формується. Саме цей освітній предмет є одним з головних в освітніх планах юридичних установ.

Програма дисципліни «Основи криміналістики» дає студенту положення про предмет в загальних рисах – досліджується його предмет, склад, тематичний зміст, окреслюється коло питань з кожної теми, логічність викладу положень теорії та практики.

викладання-курсу-Основи-криміналістики

Для успішного оволодіння випускниками програми курсу...


Основи матеріального права

Матеріальне право — це об’єднання галузей права, в яких провідний акцент ставиться на закріплення прав і обов'язків суб'єктів.

«Основи матеріального права» - предмет, який окантовується випускниками юридичного профілю.

Метою освоєння предмету «Основи матеріального права» є оволодіння слухачами вміннями і навичками, що дозволяють приймати участь в урівноваженні і контролі сьогоднішніх правовідносин, застосування принципів матеріального права та розв’язанні спірних проблем у фінансовій галузі.

матеріальне-право 

Завданнями цього предмету є...


Основи патентознавства

Патент – це документ, що містить формулу винаходу, що дає можливість встановити обсяг правової охорони і створює такий правовий режим, коли запатентований об'єкт може бути застосований з дозволу патентовласника.

Патент - закріплює пріоритет авторства винаходу, право на його застосування, тривалість функціонування цього патенту.

Основи-патентознавства

У сьогоднішніх умовах становлення...


Основи правознавства

Правознавство – наука, яка присвячена вивченню питань, пов'язаних з основами правової грамотності людини.

Правознавство - це сукупність наук про право, яка становить основу юриспруденції.

Основи-правознавства

Вивчення основ правознавства відіграє...


Основи професійної діяльності суддів

Предмет «Основи професійної діяльності суддів» може розглядатися як курс профільної ланки своєї майбутньої професії, пов'язаної з юриспруденцією. Даний предмет є інформаційно-ознайомлювальним, що реалізує соціально-правовий профіль і загальну гуманітарну спрямованість освіти.

Курс спирається на базові знання студентів з історії, суспільствознавства, права, знайомить з особливостями професійної діяльності людей у сфері судочинства.

Основи-професійної-діяльності-суддів

Основною метою курсу є...


Основи римського права

Римське право - правова структура, що постала в Стародавньому Римі і формувалася аж до падіння Візантійської імперії, а також сфера правової науки, що займається її опануванням.

Римське право стало зразком або прообразом правових систем багатьох інших країн, які є історичним підґрунтям романо-германської (континентальної) правової сім'ї.

Римське право являє винятковий за своїми характеристиками і значенням курс юридичного оволодіння.

норми-Римського-права

Римське право посідає...


Основи управління в ОВС

Освітній курс «Основи управління в ОВС» займає провідне місце в структурі юридичних дисциплін. Вона має інтеграційний характер, узагальнюючий знання учбових предметів, таки як: «адміністративне право», «адміністративна діяльність органів внутрішніх справ», «кримінальний процес», «оперативно-розшукова діяльність», «психологія» та інші.

Даний навчальний курс сприяє збільшенню професійного рівня фахівця правоохоронних структур, забезпечує засвоєння слухачами основних проблем, пов'язаних з організацією і порядком управління в органах внутрішніх справ, а також надає знання для керівників різного рівня і збільшення їх кваліфікації.

Основи-управління-в-ОВС

Цілі курсу...


Основи управління органами виконавчої влади

Виконавча влада - це діяльність з управління державою і суспільством, яка піддана контролю з боку усіх галузей влади і заснована на проведенні сформованими структурами державної влади певних функцій та впровадженої законом компетенції. Важливим є те, що управління є засадами роботи ВВ.

Програма дисципліни «Основи управління органами ВВ» сформована для кваліфікації «Юриспруденція». Зазначений учбовий курс включений до циклу предметів державно-правового напрямку.

виконавча-влада

Важливою функцією виконавчої влади є...


Особливості та проблеми організації адвокатської діяльності

Адвокатська діяльність - це проведена на фаховій основі кваліфікована юридична допомога, що дається спеціально уповноваженими на те особами.

Адвокатом є людина, яка одержала кваліфікацію адвоката і право проводити адвокатську роботу.

Ціль курсу - надати студентам базові знання про інституційні та правові засад положення адвокатури в Україні, а також вихідні орієнтири для становлення професійної культури.

адвокатська-діяльність

Завданнями курсу «Особливості та проблеми організації адвокатської діяльності» є...


Охорона праці

Охорона праці — структура збереження життя і здоров'я співробітників у процесі трудової роботи, що охоплює в себе правові, соціально-економічні, організаційно-технічні, санітарно-гігієнічні, лікувальні, профілактичні, реабілітаційні та інші заходи.

Програма учбового предмету сформована для студентів кваліфікації «Юриспунденція».

курс-Охорона-праці

Робоча програма учбового предмету може...


Охороннi системи

Охоронна система — автоматизований комплекс для захисту різних об'єктів майна (будівель, включаючи прилеглу до них територію, окремих приміщень, автомобілів, водного транспорту, сейфів тощо) від процесів або явищ кримінального характеру. Термін є узагальнюючим для декількох типів систем.

Основне призначення курсу - попередити, по можливості запобігти або сприяти запобіганню ситуацій, в яких буде завдано шкоди людям або матеріальним і не матеріальним цінностям, пов'язаних насамперед з діями інших осіб.

курс-Охоронні-системи 

Дисципліна «Охоронні системи» передбачає...


Парламентське право

Парламентське право - система конституційно-правових норм, що регулюють ранг та місце парламенту, порядок його утворення та діяльності, статус парламентарія.

Парламентське право – освітня дисципліна, що вивчається студентами юридичних кваліфікацій.

курс-Парламентське-право

Метою засвоєння учбового предмету...


Перегляд та виконання судових рішень

Провадження з перегляду судових постанов створене для перевірки їх законності та обґрунтованості в цілях захисту прав юридичних осіб і громадян.

Робоча програма курсу «Перегляд та виконання судових рішень» створена для реалізації державних засад до мінімуму змісту і рівня формування студентів за кваліфікацією «Юриспруденція» вищої професійної освіти і є єдиною для всіх форм навчання.

курс-Перегляд-та-виконання-судових-рішень

Освітній курс «Перегляд та виконання судових рішень» є...


Податкова система

Податкова система – це сукупність податків, встановлених державною владою, а також методи і принципи побудови податків.

Податкова система – це навчальний предмет для студентів юридичних спеціальностей.

Дисципліна «Податкова система» займає особливе місце в підготовці бакалаврів за напрямом «Юриспунденція», так як дозволяє студентам отримати основи теоретичних знань в області оподаткування, організаційних принципів устрою податкової системи, цілей і завдань податкової політики України, що є базою для вивчення багатьох наступних навчальних дисциплін.

дисципліна-Податкова-система

Мета навчальної дисципліни...


Податкове право

В період формування ринкових відносин суттєво підвищується значення економічних інструментів впливу на суспільні процеси, у тому числі податків.

Податкове право - область фінансового права, об’єднання норм права, які коорденують фінансові стосунки у галузі збирання податків та інших обов'язкових платежів, організації структури органів податкового регулювання і податкового контролю на всіх рівнях державної влади і місцевого самоврядування.

Податкове право - одна з головних підгалузей фінансового права.

особливості-оподаткування 

Головна мета учбового предмету...


Порівняльне конституційне право

Словосполучення «Порівняльне конституційне право» складається з декількох частин: право, його особливість (конституційне) і первинний спосіб пізнання – порівняння (на базі порівняння формується подальше вивчення). Порівняльне конституційне право не є галуззю діючого права, тобто системою юридичних норм, таких як, для прикладу, цивільного або кримінального права. Такої сфери права не існує. Порівняльне конституційне право – це наука, яка є складовою частиною більш загальної науки конституційного права, але має свій зміст і методи опанування, а також спеціальний учбовий курс в юридичних закладах.

Цілями оволодіння студентами курсу "Порівняльне конституційне право" є:

- знайомство з основними поняттями конституційного права;

- засвоєння засад конституційного права країн світу;

- знання загального і особливого в конституційному праві різних країн світу;

- придбання навичок порівняльного аналізу конституцій.

конституційне-право

Даний предмет належить...


Порівняльне податкове право

«Порівняльне податкове право» - освітній курс для студентів юридичного напрямку.

У рамках учбового предмету «Порівняльне податкове право» здійснюється формування студентів до правотворчої; правозастосовчої; експертно-консультаційної, організаційно-управлінської, науково-дослідної та педагогічної роботи.

Ціллю освоєння курсу є: становлення у учня системних знань і уявлень про головні подібності, відмінності та риси побудови і змісту законодавчого масиву, що установлює сферу податкових відносин, в досліджуваних закордонних державах і Україні, і навичок самостійного порівняльно-правового аналізу.

податкове-право

В ході оволодіння предмету...


Порівняльне право (правознавство)

Порівняльне право (правознавство) – це зріла світоглядна система, що міцно закріпилася в історичних образах світової юриспруденції. Її минуле – це мозаїчне полотно з доктринальних дослідів юристів різних епох, доль, гуманітарних напрямків і шкіл.

На сьогоднішньому етапі становлення правової науки «Порівняльне правознавство» - це також і наукова дисципліна, викладання якої здійснюється в відають юридичних закладах України, а також ближнього і далекого зарубіжжя.

нормативні-правові-акти

Інтернаціоналізація правового феномену з...


Порівняльне трудове право

Порівняльне трудове право вивчає і порівнює національні і регіональні системи трудового права, акумулює загальний досвід багатьох держав.

Порівняльне трудове право – предмет, який вивчається студентами юридичних напрямків.

Мета викладання предмету – досягнення цілісного знання майбутніми фахівцями положень порівняльного правознавства у сфері трудового права, змісту окремих інститутів зазначених галузей, а також досягнення більш глибокого розуміння ними про вітчизняні галузі права.

зарубіжне-трудове-право

Завданнями викладання курсу є...


Порівняльне цивільне право

Значення порівняльного цивільного права як учбового предмету полягає в тому, що в процесі навчання студенти мають змогу пізнати багатий міжнародний досвід у сфері цивільно-правового регулювання для удосконалення національного законодавства.

У програму курсу включено зіставне порівняння окремих інститутів цивільного та торгового права п'яти парадигматичних правових систем актуального романо-германського і англо-американського права, тобто Росії, Франції, Німеччини, Англії і США на тлі римського приватного права і загальноєвропейського цивільного права (ius commune europae). В основі всього курсу покладено матеріали з Цивільних і Торговельних кодексів України, Франції, Німеччини Каліфорнії, Луїзіани, а також Однакового Торгового Кодексу США, ALI Restatement of the Law (Second): Contracts (США), ALI Restatement of the Law (Second): Torts (США), англійської судової практики, міжнародних конвенцій щодо гармонізації договірного права та дотичних проектів загальноєвропейського цивільного кодексу.

Порівняльне-цивільне-право 

Курс «Порівняльне цивільне право» має...


Правничі системи сучасності

Правничі системи сучасності як освітній предмет доповнює і конкретизує загальну теорію права, історію права, філософію права, а також загальнотеоретичні складові галузевих юридичних наук. Як для юридичної науки, так і для освітніх установ юридичного напрямку акцент на самодостатність національного права говорить про відставання від тенденцій правового становлення в умовах глобалізації. Законодавці, творці законодавчих текстів і автори практичних правових рішень потребують запозичення чужого досвіду. Знання про стан зарубіжного досвіду особливо необхідні для міжнародного спілкування.

До поч. XXI ст. сформовані певні функціональні основи порівняльного правознавства, які мають універсальні особливості. В першу чергу це можна прилучити до інтерпретації предмета порівняльного правознавства, як конструюючим елементом якого постає правова карта світу, тобто головні правові системи сучасності.

порівняльне-правознавство

Введення курсів лекцій...


Право видавця та редактора (медіаправо)

Мас-медійне право (чи медіаправо, чи право ЗМІ, чи право засобів масової комунікації, англ. media law) — галузь інформаційного права щодо суспільних відносин пов'язаних із засобами масової інформації (ЗМІ), засобами масової комунікації.

Навчальний предмет «Право видавця та редактора (медіаправо)» розкриває сутність і роль масово-інформаційного права як сукупності норм, що регулюють суспільні відносини, що постають у зв'язку з утворенням, застосуванням та розповсюдженням повідомлень і матеріалів ЗМІ. Курс дає знання про правові аспекти професійної роботи журналістів і редакції, а також питання, пов'язані із встановленням, функціонуванням і припиненням організацій ЗМІ. В адаптованому вигляді курс інтегрує класичний підхід і нові практики в медіаправі, поява яких багато в чому зумовлена становленням інформаційно-комунікаційних технологій.

мас-медійне-право 

Цілі курсу...


Право власності

Право власності є одним з центральних інститутів цивільного права.

Вивчення даного курсу передбачено планом підготовки фахівців у юридичних вузах.

Успішність освоєння курсу багато в чому пов'язана зі знанням матеріалу з теорії держави і права, римського права, цивільного права, а також з інших галузевих наук. Особливу увагу слід приділити аналізу основних понять, що застосовуються в теорії права, римському праві, а також у цивільному праві. До них, зокрема, відносяться норма права, правоздатність, дієздатність, правовідносини, суб'єкти правовідносин, міри відповідальності і захисту.

курс-Право-власності

Метою програми «Право власності» є...


Право ЄС

Дисципліна «Право Європейського Союзу» відноситься до професійного циклу основної освітньої програми бакалаврату.

При вивченні дисципліни «Право Європейського Союзу» студент повинен володіти вхідними знаннями з наступних навчальних дисциплін:

- «Іноземна мова у сфері юриспруденції»;

- «Теорія держави і права»;

- «Історія держави і права зарубіжних країн»;

- «Конституційне право зарубіжних країн»;

- «Міжнародне право».

Європейський-союз 

Знання, вміння та навички, набуті при вивченні дисципліни...


Право промислової власності

Право промислової власності — один із інститутів галузі приватного права, що утворює разом з авторським правом окрему підгалузь — право інтелектуальної власності.

У свою чергу, право інтелектуальної власності — значущий пласт норм, що регулюють цивілістичні відносини, ускладнені іноземним елементом, і в силу цього представляє безперечну важливість для студентів, які навчаються в Інституті приватного права.

право-на-винахід

Право промислової власності охоплює...


Право соціального забезпечення

Право соціального забезпечення самостійна сфера українського права.

В основі становлення правових відносин у галузі соціального забезпечення постають такі події і факти, як народження людини, її хвороба, інвалідність, старість, безробіття, потреби в соціальній підтримці, смерть та інші обставини, які не залежать від самої людини.

Володіння нормами законодавства про соціальне забезпечення дає змогу гідним чином скористатися соціальним захистом і захистити свої права.

законодавство-про-соціальне-забезпечення

На відміну від інших областей права в праві соціального забезпечення...


Право соціального захисту

Соціальний захист населення – це сукупність суспільних стосунків із реалізації умов для гідного життя та існування населення. У неї включена діяльність органів країни, структур місцевого самоврядування, організацій по становленню комфортного для людини оточуючого навколишнього середовища.

Ціль предмету «Право соціального захисту» - опанування теоретичних знань та здійснення на практиці соціального захисту населення в Україні.

Право-соціального-захисту

Викладання дисципліни ставить перед собою наступні завдання...


Правова журналістика

Журналістика (від фр. journal — щоденник, jour — день; сходить до лат. diurna — щоденний) — одне з найважливіших соціальних явищ сучасного життя, вид масово-інформаційної діяльності, що забезпечує безперебійнеу взаємодію між особистістю, групою людей і суспільством в цілому, а також між різними суспільними сферами і навіть між поколіннями. Процес журналістської діяльності складається зі збору, обробки, зберігання та періодичного поширення актуальної суспільно-значимої інформації.

Курс «Правова журналістика» передбачено навчальним планом для студентів юридичних факультетів як елемент фундаментальної університетської освіти.

журналістська-діяльність 

Мета курсу...


Правова статистика

Термін «статистика» (лат. «Status», нім. «Statistik», від італ. «Stato» - держава) може бути переведений на українську мову як знання про становище або стан державних справ.

Перші спроби встановити на підставі статистичних даних деякі закономірності соціального життя були зроблені в XVII ст. в Англії – Дж. Граунтом і В. Петті. Зокрема, Вільям Петті у своїх працях обґрунтував застосування методів, заснованих на арифметичних обчисленнях, до вивчення суспільних явищ. Результати своїх досліджень він назвав «політичною арифметикою». У науковий обіг поняття статистики увійшло у XVIII столітті. Основа наукової статистики покладена працями таких німецьких учених, як Р. Конринг і Р. Ахенваль.

Правова-статистика

Загальна спрямованість дисципліни «Правова статистика» полягає...