Організація служби дільничних інспекторів міліції та зв'язок з громадськістю як навчальна дисципліна
« Назад Одним з головних напрямів реалізації завдань, які стоять перед органами внутрішніх справ, є вдосконалення організації роботи служби дільничних інспекторів міліції в сьогоднішніх умовах. Розв’язання даної задачі може бути здобуто за рахунок збільшення освіти дільничних інспекторів міліції. Програма освітнього курсу «Організація служби дільничних інспекторів міліції та зв'язок з громадськістю» укладена відповідно до державного освітнього стандарту вищої професійної освіти другого покоління за кваліфікацією – правоохоронна робота і окреслює зміст і структуру предмету.
Викладання курсу «Організація служби дільничних інспекторів міліції та зв'язок з громадськістю» спрямовано на придбання слухачами теоретичних знань, покращення їх практичних вмінь та здібностей з організації та проведення охорони громадського порядку. Дисципліна «Організація служби дільничних інспекторів міліції та зв'язок з громадськістю» ґрунтується на принципах загальної теорії права і держави, конституційного права, адміністративного права. Метою навчання є набуття слухачами теоретичних вмінь, практичних знань і здібностей, потрібних для проведення на високому професійному рівні службової роботи в якості дільничного інспектора міліції, окреслення специфічних якостей їх праці. Завдання курсу: - Розкрити зміст законодавства України, внутрішньовідомчих юридичних актів, що коорденують роботу дільничного інспектора міліції. - Познайомити студентів з видами і формами діяльності служби дільничних інспекторів міліції, позитивним досвідом організації її праці. - Допомогти слухачам в індивідуальній праці з рекомендованою літературою. У підсумку оволодіння предметом студенти повинні: -- мати уявлення: - про організаційно-правові засади становлення, розвитку та формуванню інституту дільничних інспекторів міліції в Україні; - завдання, функції, правові підґрунтя діяльності дільничного інспектора міліції; - особливостями проведення служби дільничних інспекторів міліції. -- вміти: - застосовувати отримані теоретичні знання на практиці; - вести службову документацію; - складати процесуальні та службові документи. -- придбати навички: - дозволу вуличних та побутових конфліктів; - використання тактичних засобів зупинення адміністративних правопорушень і кримінально-караних діянь. В період навчання плідну увагу передбачається надавати: розбору подібних ситуацій, що зустрічаються в роботі дільничного інспектора міліції; засад додержання законності, забезпечення особистої безпеки робітників; установленню довірчих стосунків з жителями та організації роботи з позаштатними робітниками міліції; прийомам запобігання і розв’язання конфліктів, а також вірного здійснення роботи зі зверненнями громадян; дотриманню морально-психологічної готовності до дотримання своїх обов'язків в умовах важкої, швидкоплинної обстановки. Матеріал дисципліни вивчається на лекціях, а також в процесі індивідуальної праці студентів. У лекціях даються більш поглиблені та розширені знання з певних тем, досліджуваних за предметом «Організація служби дільничних інспекторів міліції та зв'язок з громадськістю». Список основної літератури містить нормативні документи, підручники і учбові посібники, обов'язкові для опанування. Додаткова література укладається з освітніх підручників, монографій та інших наукових робіт з адміністративної діяльності ОВС, необхідних для використання при підготовці доповідей і рефератів, більш ґрунтовного оволодіння окремих питань і тем. При вивченні курсу студенти мусять враховувати зміни в діючому законодавстві та нові надходження учбової літератури фонди бібліотек.
Свою увагу становленню предмету присвятили: Попова Л.Л., Бандурка О.М. Отже, дисципліна «Організація служби дільничних інспекторів міліції та зв'язок з громадськістю» розкриває зміст і організацію провідних напрямків діяльності дільничного інспектора міліції: організація роботи з особами, які стоять на профілактичному обліку. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |