Організація розкриття та розслідування злочинів як навчальна дисципліна
« Назад Розслідування злочинів — це робота спеціально уповноважених державних структур на одержання інформації про дії або бездіяльність, що можуть мати особливості злочину, встановленню події та складу злочину, розкриттю винних у його здійсненні осіб, застосування заходів щодо відшкодування заподіяної злочином шкоди, дослідження причин і умов, що допомагали вчиненню злочину. Освітній курс «Організація розкриття та розслідування злочинів» є дисципліною за вибором. Справжня дисципліна є функціональною складовою системи професійних предметів та курсів, що забезпечують підготовку за програмою «Кримінальний процес. Криміналістика. Судова експертиза». Її оволодіння опирається на знання з кримінального права, кримінального процесу, отримані студентами у ВНЗ при освоєнні освітніх програм бакалаврату або спеціалітету. Крім того, даний курс тісно пов'язаний зі змістом предметів «Актуальні питання кримінально-процесуального права», «Теорія доказів», «Актуальні питання забезпечення прав особистості в кримінальному судочинстві» та деякими іншими курсами. Вивчення освітнього предмету «Організація розкриття та розслідування злочинів» направлено на становлення у студентів системи знань, вмінь і здібностей, потрібних для професійної роботи у правоохоронній та правозастосовній сфері. Ціллю вивчення предмета є формування у студентів особистісних якостей і становлення системи знань, вмінь і здібностей, потрібних для професійної роботи по забезпеченню законності, правопорядку, безпеки особистості, суспільства і країни; по виявленню і розслідуванню злочинів і правопорушень. Завданнями оволодіння предмету є: − забезпечити системне засвоєння студентами основних засад законодавчих та інших нормативних актів, що координують роботу у галузі забезпечення законності, правопорядку, безпеки особистості в обсязі, достатньому для індивідуального проведення професійної роботи; − сприяти формуванню знань, вмінь і здібностей, потрібних для проведення професійної роботи по попередженню, зупиненню, розкриттю та дослідженню злочинів проти особистості і власності; − сприяти формуванню професійного інтересу, формування мотиваційно-ціннісного відношення до професійної роботи слідчого, установки на професійне самовдосконалення. Предмет вивчається на очній і заочній формі.
Під час опанування курсу студенти повинні знати: - головні твердження галузевих спеціальних наук, сутність і зміст основних понять, категорій, інститутів, правових статусів суб'єктів правовідносин у кримінальному судочинстві; - законодавство України, загальновизнані засади і норми міжнародного права; - правозастосовну практику. -- Уміти: - користуватися юридичними поняттями і категоріями; - проводити аналіз юридичних фактів і правових відносин, які постають у зв'язку з ними; - проводити аналіз і вірно пояснювати, використовувати правові норми, приймати рішення і проводити юридичні дії у точній відповідності з законом. - володіти: - юридичною термінологією і прийомами юридичної техніки; - вміннями діяльності із законодавчими та іншими нормативними правовими актами; - вміннями аналізу різноманітних правових явищ, юридичних фактів, правових положень і відносин, що є об'єктами професійної роботи; - вміннями аналізу правозастосовної практики; - вміннями розв’язання правових проблем і колізій реалізації засад матеріального і процесуального права.
Свою увагу становленню дисципліни присвятили такі науковці: В.К. Весельський, В.В. Пясковський, А.К. Звирбуль, Б.Л. Зотов. Отже, основна мета курсу для студентів вивчення загальних закономірностей організації і тактики виявлення злочинів, а також поглиблення знань у сфері методики розслідування окремих форм злочинів і вироблення умінь використовувати здобуті теоретичні знання у практичній роботі. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |