Основи матеріального права як навчальна дисципліна
« Назад Матеріальне право — це об’єднання галузей права, в яких провідний акцент ставиться на закріплення прав і обов'язків суб'єктів. «Основи матеріального права» - предмет, який окантовується випускниками юридичного профілю. Метою освоєння предмету «Основи матеріального права» є оволодіння слухачами вміннями і навичками, що дозволяють приймати участь в урівноваженні і контролі сьогоднішніх правовідносин, застосування принципів матеріального права та розв’язанні спірних проблем у фінансовій галузі.
Завданнями цього предмету є опанування змісту та механізму дії норм матеріального права, що регулюють матеріальну працю країни й муніципальних утворень. У результаті освоєння курсу студент повинен демонструвати наступні підсумки освіти: -- Знати: - предмет, метод і склад матеріального права, його взаємозалежність з іншими сферами права; - становлення матеріального права як науки та сфери права, визначних представників науки МП; - засади та становлення норм матеріального права, їх види та засади; - провідні форми матеріально-правових відносин, їх складу та відмінні положення; - правовий статус суб'єктів МП та способи захисту їх прав; - головні галузі, інститути МП, їх зміст та правове регулювання; - поняття, форми і основні засади матеріально-правової відповідальності; - особливості правового регулювання матеріального контролю; - положення бюджетного права та бюджетного процесу; - правове регулювання державних доходів і витрат, у тому числі податків як важливої форми державних доходів; - правові основи державного і муніципального кредиту; - правові принципи грошової системи та правове регулювання розрахунків; - правові засади валютного регулювання та валютного контролю. -- Вміти: - відмежовувати матеріально-правові відносини від інших видів правових відносин, які координують іншими галузями права; - аналізувати і використовувати правові акти в структурі і взаємодії з іншими правовими актами і положеннями інших галузей права; - володіти актами судів, науковими і учбовими матеріалами; - вирішувати практичні ситуації і завдання в сфері матеріальної роботи країни і муніципальних утворень, використовуючи законодавчі акти; - виявляти правові прогалини у сфері діяльності держави і муніципальних утворень; - знаходити певний законодавчий акт і конкретну норму права, що підлягає застосуванню відповідно до ситуації; - підготувати та обґрунтувати рішення виявлених проблем і спірних ситуацій. Володіти навичками: - системної праці з нормативними актами; - аналізування змісту фінансово-правових актів, колізій і прогалин в них; - роз’яснення фінансово-правових норм і шляхів зупинення протиріч, відкритих в нормативно-правових актах; - логічного трактування своїх правових думок з відсиланнями на норми фінансового права, судову практику, роз'яснення управлінських органів; - окреслення вірного способу захисту інтересів суб'єктів фінансово-правових відносин; - контролю фінансових стосунків правовими методами; - дослідження правових форм зупинення та попередження фінансово-правових порушень.
Свою увагу формуванню та історії предмету присвятили: О. В. Бабкіна, К. Г. Волинка. Отже, «Основи матеріального права» є актуальним курсом на сьогоднішній час, адже вивчає усі галузі права за короткий та визначений термін. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |