Нормотворча діяльність як навчальна дисципліна
« Назад Нормотворча діяльність держави — спеціалізована робота державних структур, пов'язана з затвердженням (ліквідацією, зміною) законодавчих актів, а також їх систематизацією. «Нормотворча діяльність» належить до числа додаткових спеціальних дисциплін з підготовки фахівців зі спеціальності «Юриспруденція». Формування системи регіонального законодавства потребувало розв’язання цілого ряду проблем як теоретичного, так і прикладного напрямку. А саме, постала необхідність наукового осмислення питань співвідношення регіонального і державного законодавства, розмежування правотворчих повноважень, співвідношення юридичної сили законодавчих актів, планування та координації правотворчої роботи, експертизи проектів нормативних правових актів. Досить гостро проявляються принципи освоєння і використання правотворчої техніки, що принципово впливає на якість законодавчих актів. Все це підтверджує, що поглиблене вивчення регіонального законодавства досить актуально. Вимоги до рівня підготовки для освоєння дисципліни “Нормотворча діяльність“: включає: - аудиторні заняття зі студентами (лекції, семінари); - групові та індивідуальні консультації; - написання рефератів (у зв'язку з поглибленим вивченням певних інститутів, у кількості годин відведених на самостійну роботу студентів з рекомендованими джерелами; - здача іспиту.
Метою вивчення курсу «Нормотворча діяльність» є формування у студента уявлення: - Про сутність і основні напрями конституційного розвитку України на сьогоднішньому етапі; - З'ясування становлення в Україні державності, аналізу проведеної в країні реформи і формування перспективної моделі державності; - Забезпечення єдиного правового простору України. Завданнями вивчення дисципліни «Нормотворча діяльність» зі студентами є знання: - Поняття і розвитку нормотворчої діяльності в суб'єктах України; - Місця і ролі конституційних принципів і загальних засад в механізмі правового регулювання правотворчої діяльності суб'єктів України; - Концепції державної політики щодо розмежування предметів ведення і повноважень між державними, регіональними, і муніципальним рівнями влади; - Особливості відображення основ конституційного (статутного) устрою суб'єктів України; - Системи законодавства в суб'єктах України; - Правотворчого процесу в суб'єктах України; - Основних проблем спеціальної дисципліни, бачення їх взаємозв'язків в цілісній системі знань і значення їх для реалізації права у професійній діяльності. Вміти: - Вільно володіти юридичними поняттями і категоріями; - Розробляти документи правового характеру; - Тлумачити закони та інші нормативні правові акти суб'єктів України; - Юридично правильно кваліфікувати факти й обставини; - Логічно грамотно висловлювати та обґрунтовувати свою точку зору з державно-правової проблематики в точній відповідності з законом.
Свою увагу становленню предмету присвятили: С. Головатий, Д. Керимов, С. Комаров, О. Міцкевича, Л. Мурашко, В. Нерсесянца, А. Піголкіна, П. Рабінович, В. Сирих, О. Скрипнюк, Р. Халфін та ін. Отже, вивчення курсу «Нормотворча діяльність» сприятиме становленню у студентів професійних знань та вмінь у галузі законодавства. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |