Роздрукувати сторінку

Правові предмети

Правове забезпечення інформаційної безпеки

Інформаційна безпека держави — стан збереження інформаційних ресурсів держави і захищеності, законних прав особистості і суспільства в інформаційній сфері.

Метою дисципліни «Правове забезпечення інформаційної безпеки» є вивчення методів та засобів управління інформаційною безпекою (ІБ) на об'єкті, а також на вивчення основних підходів до розробки, реалізації, експлуатації, аналізу, супроводження та вдосконалення систем управління інформаційною безпекою певного об'єкта. Для реалізації поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

- ознайомлення студентів з термінологією управління інформаційною безпекою;

- вивчення методів і засобів забезпечення інформаційної безпеки;

- опанування навичками формування вимог до системи управління ІБ конкретного об'єкта.

ІБ 

Дисципліна входить...


Правове забезпечення та регулювання зовнішньоекономічної діяльності

Зовнішньоекономічна діяльність – підприємництво у галузі міжнародного обміну товарами, роботами, послугами, підсумками інтелектуальної роботи.

«Правове забезпечення та регулювання ЗЕД» - освітній курс, який викладається для студентів юридичних напрямків.

Цілями освоєння предмету «Правове забезпечення та регулювання зовнішньоекономічної діяльності» є підготовка до правотворчої, правозастосовної, експертно-консультаційної роботи та здійснення наукових досліджень у галузі державного управління експортно-імпортних операцій та юридичного супроводу зовнішньоекономічних угод.

зовнішньоекономічна-діяльність

Завдання предмету...


Правове регулювання валютних відносин

Валютне регулювання - це робота державних структур з управління обігом валюти, контролю за валютними операціями, впливу на валютний курс національної валюти, обмеження застосування іноземної валюти.

«Правове регулювання валютних відносин» - навчальний курс для студентів юридичних напрямків освіти.

валютне-регулювання

Метою дисципліни...


Правове регулювання вищої освіти в Україні

Освітнє право для багатьох — об'єкт мало досліджений.

Проте його оволодіння (як і майже усіх об'єктів реального світу) не розпочинається з нуля. Кожна людина має деякі знання про систему освіти, законодавство, що його регулює. Є власне інтуїтивне твердження про сутність об'єкта, уявлення про об'єкт.

В якості першого визначення освітнього права можна застосовувати найбільш знану і розповсюджену дефініцію.

освітнє-право

Правове регулювання вищої освіти в Україні...


Правове регулювання відносин власності

Власність як наукове поняття трактується у двох значеннях: в економічному і юридичному. В економічному - це надання матеріальних благ, зміст якого полягає в належності засобів виробництва і одержаних продуктів праці країні, окремим колективам чи індивідам.

Економічні відносини власності, їх правове становлення та законодавство про власність – ключове поняття як економічної науки, так і науки цивільного права.

власність

Відносини власності і опосередковуючі їх правові відносини власності показують...


Правове регулювання інвестиційної та інноваційної діяльності

Правове регулювання інвестиційної та інноваційної діяльності – освітня дисципліна, який призначена для студентів юридичних напрямків навчання.

Предмет «Правове регулювання інвестиційної та інноваційної діяльності» включено до програми підготовки за профілем «Цивільне право, підприємницьке право, міжнародне приватне право», що має на меті опанування контингентом загальнокультурними і професійними компетенціями, придбаними під час навчання за спеціалізацією освіти «Юриспруденція».

інвестиційна-діяльність 

Правове регулювання інвестиційної діяльності в умовах інноваційної економіки, пов'язане...


Правове регулювання фінансової діяльності підприємств

«Правове регулювання фінансової діяльності підприємств» - предмет, призначений для студентів юридичного напрямку навчання, які здобувають освіту за кваліфікацією «Юриспруденція», зокрема для тих, що навчаються за спеціалізацією «Фінансово-правова система».

Для студентів юридичного відділення курс «Правове регулювання фінансової діяльності підприємств» є поглибленим оволодінням головної складової фінансового права.

Правове-регулювання-фінансової-діяльності-підприємств 

Фінанси підприємств, організацій і установ є...


Правове регулювання фондового ринку

Ринок цінних паперів, фондовий ринок (англ. stock market, англ. equity market) — сукупність економічних відносин з питань випуску і обігу цінних паперів між його учасниками.

«Правове регулювання фондового ринку» - предмет, який призначений для студентів юридичних кваліфікацій.

Зміст курсу є послідовним продовженням курсів теорії права, цивільного права, міжнародного приватного права, підприємницького, адміністративного та фінансового права. Поряд з іншими правовими учбовими предметами даний курс виступає важливим елементом у формуванні юридичної складової в системі підготовки студентів.

Правове-регулювання-фондового-ринку

Цілями викладання та опанування цієї дисципліни є...


Правове регулювання функціонування банківської системи

Курс «Правове регулювання функціонування банківської системи» є дисципліною за вибором професійного циклу навчального плану за напрямом підготовки «Право».

Дисципліна «Правове регулювання функціонування банківської системи» має безпосередній взаємозв'язок з такими основними галузями права, як: конституційне, адміністративне, цивільне, фінансове право, підприємницьке право, міжнародне приватне право та ін.

«Правове регулювання функціонування банківської системи» - навчальний курс, призначений для студентів юридичних спеціальностей.

банківська-система 

У даній програмі на основі аналізу...


Правове та організаційне забезпечення здійснення фінансових розслідувань

Необхідно відзначити, що фінансово-економічні розслідування як певний механізм аналітичного забезпечення економічної безпеки застосовується в структурі заходів економічної політики, контролю, правоохоронних механізмів забезпечення економічної безпеки. Поняття «фінансово-економічні розслідування» широко застосовується і в світовій практиці, в першу чергу, при протидії легалізації «брудних» грошей, фінансових основ тероризму.

Разом з тим, на даний час наукове окреслення поняття фінансово-економічних розслідувань, його ролі та значення у структурі забезпечення економічної безпеки, правомірності використання цього терміна в системі економічної і управлінської наук практично відсутня.

Правове-та-організаційне-забезпечення-здійснення-фінансових-розслідувань

Дослідженню питань, що стосуються понятійного апарату...


Правові засади ОРД

Оперативно-розшукова діяльність (ОРД) – форма роботи, що відбувається гласно і негласно оперативними структурами державних органів уповноважених на те законом, у межах їх повноважень методом здійснення оперативно-розшукових заходів (ОРЗ) з ціллю захисту життя, здоров'я, прав і свобод людини і громадянина, власності, забезпечення безпеки суспільства і країни від злочинних посягань.

Мета оволодіння предмету «Правові засади ОРД» полягає в тому, що б дати майбутньому юристу головні знання з теорії й практики, організації здійснення оперативно-розшукових заходів, що здійснюються уповноваженими на то суб'єктами, що проводять оперативно-розшукову роботу.

оперативно-розшукова-діяльність

Кримінальна ситуація в Україні...


Правові основи діяльності міліції

Слово «поліція» походить від давньогрецького «місто, країна». Значення трактується як сукупність, система державних структур і служб, що займаються охороною громадського правопорядку.

Цілями освоєння дисципліни «Правові основи діяльності міліції» є:

Освітні цілі опанування курсу:

- надання професійної освіти, що сприяє соціальної, академічної мобільності, затребуваності на ринку праці, успішній кар'єрі, співпраці.

Професійні цілі опанування дисципліни:

- підготовка бакалавра до виконання завдань, нормотворчої, правозастосовної, правоохоронної, експертно-консультаційної, педагогічної відповідно зі специфікою профілю підготовки.

поліцейська-діяльність

Завдання дисципліни...


Правові основи інвестиційної діяльності

Інвестиційна діяльність має вагоме значення для становлення економіки держави. Від ефективності правого регулювання інвестиційної діяльності залежить інвестиційний клімат, який має значний вплив на утвердження інвестором рішень про фінансування інвестиційних проектів.

Зростання інвестиційної активності визначає збільшення необхідності у спеціалістах з ґрунтовними знаннями у галузі інвестиційного законодавства. Цим пояснюється долучення в освітній план такого предмету як інвестиційне право. Інвестиційне право як освітній курс – це система узагальнених відомостей по інвестиційному праві як галузі, законодавстві та практиці його використання, а також про науку.

інвестиційна-діяльність

Предметом курсу...


Правові основи підприємницької діяльності

Підприємництво – принципово новий тип господарювання, створений на вмінні віднаходити професійні рішення в умовах значної невизначеності, а також ризикувати в ході дослідження нових ідей і їх методів реалізації. При вивченні курсу студенти знайомляться з поняттями і змістом підприємницької роботи, питаннями правового регулювання в частині цивільного і податкового законодавства України, трудового права, ключовими аспектами організації роботи малого підприємства.

Головною складовою успіху підприємницької діяльності є «людський капітал», становлення у майбутнього підприємця творчої вільної економічної свідомості, яка базується на досвіді і діловій культурі підприємництва, традиції раціоналізму і т. д.

підприємництво

Ціль курсу...


Правозастосовна практика

Правозастосовна практика – це вид юридичної діяльності, який заснований на певному тлумаченні закону та інших законодавчих актів.

«Правозастосовна практика» – дисципліна для студентів юридичних напрямків.

Цілями освоєння учбового предмету «Правозастосовна практика» є: становлення у студентів теоретичних і практичних знань в області правозастосовної діяльності, регулювання суспільних відносин, що постають при проведенні юридичної діяльності у галузі суспільних правовідносин, а також опанування правових категорій, поглядів і концепцій, існуючих у правовій науці.

правозастосовна-діяльність

Курс покликаний сприяти становленню...


Правознавство

Правознавство – наука, яка присвячена вивченню питань, пов'язаних з основами правової грамотності людини. Її систему становлять правові дисципліни.

Як і будь-яка наука, правознавство покликане відповідати принципу науковості: воно використовує науково апробовані методи і методики, загальновизнані науково-методологічної концепції.

Будучи прикордонною наукою, між психологією та правовими науками правознавство залишається правовою дисципліною, її теоретична основа полягає в закономірностях і особливості регулювання суспільних відносин. Проте ця специфіка настільки значна, що вся система правознавства, її категоріальний (понятійний) апарат структурується в залежності від логіки правового регулювання, правових факторів.

курс-Правознавство 

Завдання курсу «Правознавство»...


Практикум зі складання процесуальних документів

Складання процесуальних документів у цивільних справах є одним з найважливіших спеціалізованих дисциплін, що вивчаються студентами юридичних вузів. Складання процесуальних документів у цивільних справах – необхідний інструмент реалізації політики держави щодо формування правового суспільства.

Програма та практичні завдання до «Практикуму зі складання процесуальних документів» розроблені для студентів юридичного факультету, які вивчають цикл кримінальних дисциплін (кримінальне право, кримінальний процес, криміналістику) і призначені для практичної роботи під час тьюторських занять, а також для ознайомлення студентів з тими видами практичної роботи, які будуть проводитися під час практикуму під керівництвом викладача-тьютора, а також основними питаннями, які можуть стати предметом співбесіди з викладачем під час атестації.

Практикум-зі-складання-процесуальних-документів

Мета практикуму...


Проблеми застосування цивільного та господарського права в Україні

Перехід економіки України до існування ринкових відносин викликав потребу правового становлення ринкових реформ, існування гідних умов для діяльності суб'єктів господарських відносин. Праця держави і права повинна бути направлена на всебічне формування виробництва, підприємництва, здорової конкуренції, запровадження в життя економічних ініціатив громадян та їх об’єднань.

Господарське право як галузь права регулює відносини по організації і проведенні господарської діяльності в межах ринкової економіки.

Цивільне право – галузь права і система законодавства України (зміст, предмет і засіб цивільно-правового регулювання, нормативні акти).

господарське-право

Освітній предмет...


Проблеми теорії держави і права

Сучасний стан загальної теорії держави і права – вступної науки в циклі правознавства характеризується різноманітними теоретичними підходами, плюралізму визначень юридичних понять і побудов правових конструкцій, що показують різні аспекти державно-правової реальності та класифікації юридичних явищ.

За останні півтора десятиліття у галузі теорії держави і права відбулися суттєві зміни: з поч. 90-х р. минулого століття теоретична юриспруденція збагатилася новим поколінням учбової літератури українських і закордонних авторів. Масовими тиражами були перевидані праці видатних юристів кін. ХІХ-поч. ХХ ст. Актуальним стало викладання на юридичних факультетах предмету «Проблеми теорії держави і права».

нормативно-правові-акти

Ціллю оволодіння курсу...


Проблеми трудового права

Трудове право — це область права, яка регулює правовідносини між робітниками і роботодавцями. Положення трудового права окреслюють порядок існування, реалізації та закінчення трудової діяльності.

Трудовим правом урівноважуються питання, пов'язані з усім процесом трудової роботи: робочого часу, дозвілля, заробітної плати, охорони праці, соціального страхування, праці жінок і неповнолітніх, створення профспілок, розв’язання трудових конфліктів.

законодавство-про-працю

Спецкурс «Проблеми трудового права» ознайомлює...


Проблеми цивільного судочинства в Україні

Цивільне судочинство — урегульована засадами цивільного процесуального права робота суду, осіб, які приймають участь у справі, та інших учасників судового провадження, пов'язана з розглядом та розв’язанням по суті цивільних справ, а також робота органів примусового здійснення судових актів, прийнятих у результаті такого розгляду і вирішення.

Предмет «Проблеми цивільного судочинства в Україні» належить до числа додаткових областей правових знань і є однією із структур утворюючих юридичних учбових предметів.

Проблеми-цивільного-судочинства-в-Україні 

Предметом пізнання даного курсу є...


Проблемні питання та судова практика

Судова практика фактично є допоміжним джерелом права, заповнюючи прогалини у чинному законодавстві України і визначає єдині підходи до тлумачення і застосування судами норм права.

Спецкурс «Проблемні питання та судова практика» знайомить студентів з філософськими аспектами юридичної практики, її видами, формами, основними ознаками; специфікою і поняттям судової практики; її змістом, формами і функціями, співвідношенням з джерелами трудового права; складними випадками тлумачення, правозастосовної конкретизації в судовій практиці по трудових справах; конкуренцією норм трудового права, колізіями в судовій практиці по трудових справах і способами їх вирішення; прогалинами в трудовому праві, застосуванням аналогії закону і права в судовій практиці по трудових справах; судової практики з питань укладання, зміни, припинення трудового договору; судовою практикою стягнення заробітної плати; судової практики по справах про залучення працівників до дисциплінарної і матеріальної відповідальності.

Проблемні-питання-та-судова-практика

Навчальні питання спецкурсу носять...


Прокурорський нагляд та судовий контроль за дотриманням прав і свобод особи в кримінальному судочинстві

Прокурорський нагляд – робота державних структур прокуратури, яка проводиться від імені України і ґрунтується на перевірці ясності дотримання Конституції України і законів, що існують на теренах України.

Прокурорський нагляд трактується як:

1) вид державної роботи;

2) індивідуальна область права;

3) учбовий курс.

діяльність-прокуратури

Предметом курсу є...


Промислове право

Промислове право – це комплексна галузь системи права, яка покликана регулювати підприємницькі відносини, а також тісно пов'язані з ними некомерційні відносини, включаючи організаційно-майнові відносини щодо отримання ліцензій, сертифікатів, відносини по державному впливу на суб'єктів, які здійснюють підприємницьку діяльність та ін.

Дисципліна «Промислове право» є курсом за вибором професійного циклу дисциплін напряму підготовки «Юриспунденція». Дисципліна реалізується кафедрою економіко-управлінських та правових дисциплін.

підприємницька-діяльність

Метою навчальної дисципліни «Промислове право» є...


Протидія кіберзлочинності

Кіберзлочинність є підкатегорією комп'ютерної злочинності, а комп'ютери та мережа у скоєнні злочинів можуть бути як інструментом, так і метою злочину або використовуватися для досягнення додаткових цілей, пов'язаних зі злочином (скажімо, незаконною реєстрацією, підробкою документів).

«Протидія кіберзлочинності» - дисципліна, яка вивчається студентами юридичного напрямку навчання.

Ми живемо в період інформаційного суспільства, коли комп'ютери і телекомунікаційні структури охоплюють всі області життєдіяльності людини і країни. Але людство, поставивши собі на службу телекомунікації та глобальні комп'ютерні мережі, не передбачало, які можливості для зловживання утворюють ці технології. На даний час жертвами злочинців, які працюють у віртуальному середовищі, можуть бути не лише люди, але й цілі країни. При цьому безпека тисяч користувачів може бути в залежності від декількох злочинців. Чисельність злочинів, здійснених у кіберпросторі, збільшується пропорційно кількості користувачів комп'ютерних мереж, і, за оцінками Інтерполу, темпи підвищення злочинності, для прикладу, в глобальній сітці Інтернет, є найшвидшими на планеті.

боротьба-з-кіберзлочинністю

Об'єктом предмету є...


Протидія організованій злочинності в Україні та світі

Дисципліна «Протидія організованій злочинності в Україні та світі» відноситься до професійного циклу варіативної частини дисциплін за вибором кримінально-правового профілю за напрямом підготовки «Юриспруденція».

Дисципліна «Протидія організованій злочинності в Україні та світі» змістовно пов'язана з іншими дисциплінами основної загальноосвітньої програми: дисциплінами як професійної спрямованості (кримінальне право, кримінологія, кримінально-виконавче право), так і дисциплінами соціального, гуманітарного та економічного циклів (логіка, економіка, політологія і т. д.).

організована-злочинність

Готовність студентів до засвоєння дисципліни...


Професійна психологія та конфліктологія

У відповідності з сучасними вимогами до професійної освіти фахівець повинен бути готовим до вирішення нестандартних виробничих завдань, бути здатним внести свій внесок у вдосконалення тієї сфери діяльності, яку обере в якості професії.

Крім того, вища школа покликана сформувати громадянську і наукову позицію фахівця; життєві орієнтації, здатність брати участь у життєвих обставинах в якості активної діючої сили і чинити на них позитивний вплив; здатність керувати своїм життям і тим самим вносити свій внесок у соціокультурний розвиток суспільства. В процесі отримання професійної освіти студент повинен розвинутися до рівня професійно-зрілої особистості.

Зазначеним вимогам відповідає дисципліна «Професійна психологія та конфліктологія».

професійна-діяльність

Мета пропонованого курсу забезпечити...


Професійно-психологічна підготовка працівників міліції

Професійно-психологічна підготовка - певна форма професійного навчання. Її ціллю постає практичне навчання робітників правоохоронних структур до вдалої професійної праці в важких за своїми об'єктивними психологічними рисами умовах.

Сьогоднішній стан злочинності та пов'язані з ним докорінні зміни в характері і засобах вчинення злочинів зумовили збільшення ролі моральних і психологічних структур становлення особового складу ОВС.

професійно-психологічна-підготовка

Становлення певних особливостей...


Профілактика злочинів

Дисципліна «Профілактика злочинів» входить до складу курсу «Кримінологія».

Кримінологія – одна з найскладніших юридичних наук, оскільки вона вивчає злочинність і її причини, особу злочинця, шляхи і засоби протидії злочинності, а це вимагає соціологічних, економічних та інших знань.

Кримінологія не обмежується лише констатацією того чи іншого рівня або якості злочинності, вона не зобов'язана пояснювати, чому існує це антигромадську явище, які причини її породжують, чому окремі люди скоюють злочини.

кримінологія

Вивчення пропонованого курсу має...


Профілактична робота з населенням, зв’язок з громадськістю

«Профілактична робота з населенням, зв’язок з громадськістю» - дисципліна, яка вивчається студентами юридичних спеціальностей.

Цілями освоєння дисципліни «Профілактична робота з населенням, зв’язок з громадськістю» є:

- сформувати професійну компетенцію в сфері PR-діяльності в органах влади;

- сформувати знання, вміння та навички, необхідні для підтримки і розвитку зв'язків державних і муніципальних структур з цільовою громадськістю;

- виробити у студентів загальний науковий підхід у розумінні принципів PR-стратегії;

- сформувати вміння та навички у використанні технологій всередині і позаорганізаційною PR-діяльністю.

зв’язок-з-громадськістю

Основним об'єктом вивчення...


Проходження служби та соціальний захист працівників ОВС

Термін «соціальний захист» не має детального значення у законодавстві України, а це веде до різного роз’яснення і не сприяє однаковому застосуванню деяких засад права.

У науці адміністративного права правовий і соціальний захист державних службовців в цілому і робітників ОВС як предмета дослідження не приділялося особливої уваги.

Деякі дослідження науковців присвячені проблемам тільки соціального захисту робітників ОВС. Питанням історії соціального захисту присвячували свої роботи такі автори як К.Н. Гусов, Є.Є. Мачульська, М.Л. Захаров, В.Я. Кікоть, Д.М. Овсянко.

Проходження-служби-та-соціальний-захист-працівників-ОВС

Демократичні процеси, що здійснюються в Україні, показують...


Процесуальні акти досудового розслідування

Предмет «Процесуальні акти досудового розслідування» є спеціальним курсом і відповідає програмі, розробленої для навчання фахівців за напрямком «Юриспруденція».

Для того, щоб грамотно застосовувати отримані навички студенти повинні добре освоїти різні галузі знань і, в першу чергу, засади Конституції України, кримінальне, кримінально-процесуальне і інші галузі вітчизняного законодавства, а також знати криміналістику, юридичну психологію, судову медицину, судову психіатрію і багато інших юридичних курсів.

кримінальне-судочинство

Ціль викладання предмету полягає...


Процесуальні аспекти процедури банкрутства

Банкрутство – це неспроможність, визнана арбітражним судом, нездатність боржника в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та (або) виконати обов'язок по сплаті обов'язкових платежів.

Дана навчальна дисципліна включена до освітньої програми «Юриспруденція».

банкрутство

Цілі опанування дисципліни...


Процесуальні документи господарського судочинства

«Господарський процес» представляє собою індивідуальний правовий курс, що об’єднує в собі як законодавство, так і теорію, а також становлення та існування економічних судів в Україні.

«Процесуальні документи господарського судочинства» - курс для студентів юридичних спеціальностей, який було введено в освітній процес лише нещодавно. До цього часу питаннями курсу займалися такі науковці як: Наумчик М.А., Незнамов А.В., Павлюшова О.О.

господарське-судочинство

Ціллю предмету є...


Психологічне забезпечення правоохоронної діяльності

Правоохоронна діяльність є одним з видів державної діяльності.

«Психологічне забезпечення правоохоронної діяльності» - курс для студентів юридичних спеціальностей.

Метою освоєння дисципліни «Психологічне забезпечення правоохоронної діяльності» є формування комплексу знань умінь і навичок, що мають значення для успішного виконання завдань професійної підготовки і діяльності співробітників правоохоронних органів України.

правоохоронна-діяльність 

Дисципліна відноситься до...


Психологія менеджменту в правоохоронній діяльності

Менеджмент - науково-практичний напрямок, переважно спрямований на становлення ефективної життєдіяльності (існування) організацій.

Серед різних напрямків вдосконалення правоохоронної системи важливе місце займає організація наукових досліджень у сфері управління. В українську мову з недавнього часу увійшло англійське слово management (менеджмент), яке використовують як синонім термінів "управління" та "наукова організація праці".

У всіх відомих видах менеджменту особлива роль відводиться управління інтелектуальними, фінансовими, матеріальними ресурсами з метою найбільш ефективної діяльності організацій.

правоохоронна-діяльність 

Якщо розглядати правоохоронну систему як організацію...


Психологія ОРД

«Психологія ОРД» - предмет, який введений в освітній процес для студентів юридичних напрямків навчання.

Місце «Психології ОРД» в структурі професійної підготовки працівників окреслюється зростаючим значенням суб'єктивного фактора у вирішенні завдань правоохоронної діяльності. У силу цього їх психологічна підготовка має на меті не лише загально-психологічну підготовку учнів, але і професійно значуще виховання і становлення особистості.

Освітніми цілями предмету є професійно-психологічне навчання майбутніх спеціалістів ОРД до професійної роботи, становлення психологічних методів розв’язання професійних завдань, формування професійно необхідних якостей особистості працівника ОРД.

професійна-діяльність

Головними завданнями предмету є...


Психологія професійного становлення (право)

Професійне становлення – це велика частина розвитку людини, яка об’єднує період з початку зародження професійних намірів до закінчення професійного життя.

Програма курсу «Психологія професійного становлення (право)» для студентів напряму «Психологія службової діяльності» призначена для студентів юридичних спеціальностей.

Ця дисципліна відноситься до варіативної частини професійного циклу. Зміст даної дисципліни ґрунтується на значеннях, отриманих студентами з таких дисциплін професійного циклу як: «Загальна психологія», «Психофізіологія», «Психологія стресу і стресостійкої поведінки», «Диференційна психологія», «Юридична психологія», «Психологічне забезпечення службової діяльності», «Психологія особистості», «Психологія розвитку та вікова психологія», «Психологія праці», «Соціальна психологія», «Психологія кадрового менеджменту».

професійне-становлення

У підсумку засвоєння предмету студент мусить...


Публічна служба в Україні

Поняття «публічна служба» на даний час набуло законодавчого окреслення. А саме, згідно з п. 15 ст. 3 публічна служба встановлюється як діяльність на державних політичних посадах, професійна робота суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в структурах влади, місцевого самоврядування.

«Публічна служба в Україні» - предмет для студентів юридичних напрямків.

Предметом освітнього курсу «Публічна служба в Україні» є інститути публічної служби і комплексні за своїми особливостями публічно-службові відносини, що постають у зв'язку з організацією і існуванням державної і муніципальної служби на базі конституційних засад і цілей, зумовлених народним суверенітетом і загальним конституційним обов'язком країни визнавати, додержуватися і захищати права і свободи людини і громадянина в Україні.

Публічна-служба-в-Україні

Метою оволодіння предмету...


Режим таємності

Режим таємності - це установлений відповідно до вимог цього Закону та інших опублікованих згідно з ними законодавчих актів єдиний порядок забезпечення охорони державної таємниці.

Останніми роками «Режим таємності» введено як навчальний курс для студентів юридичних напрямків.

Мета дисципліни: підготовка студентів до організаційно-управлінської діяльності шляхом формування знань, вмінь і здібностей, необхідних у практичній роботі при реалізації вимог режиму секретності в ОВС, на базі існуючої законодавчої та нормативно-правової бази.

захист-державної-таємниці

Завдання дисципліни «Режим таємності»...


Римське приватне право

Римське приватне право – це система права, що сформувалася в Стародавньому Римі і стала основою для правових систем більшості сучасних європейських держав, вона одержала найбільше становлення в період принципату.

Підготовка сучасного юриста неможлива без глибокого й осмисленого вивчення досвіду та здобутків римської юриспруденції. Філософія справедливості і рівність учасників цивільного обороту, досконалість правових конструкцій і практичність юридичної логіки – це ознаки римської правової культури, що формують праворозуміння майбутнього юриста.

римська-юриспунденція

Останні два десятиліття ознаменувалися...


Робота з кадрами та методика проведення службової підготовки (право)

«Робота з кадрами та методика проведення службової підготовки (право)» - предмет, який вивчається студентами юридичних напрямків.

Робоча програма з учбового предмету «Робота з кадрами та методика проведення службової підготовки» створена для студентів вищої освіти згідно з програмою навчання спеціалістів за напрямком «Управління у сфері правопорядку».

Предметом опанування освітнього курсу є система науково-правових, соціальних та психолого-педагогічних знань про теоретико-методологічні положення роботи з кадрами та методики здійснення службової підготовки, а саме: її законодавчу базу, сучасну структуру та характеристики, правовий ранг співробітників поліції та їх соціальний захист, засади організації та умови реалізації здійснення служби в Національній поліції України.

кадрове-забезпечення

Міждисциплінарні зв`язки...


Система міжнародних організацій

Міжнародна організація — це в першу чергу об'єднання або асоціація країн, точніше — держав-членів, що випливає з її офіційного визначення як міжурядової організації.

Предметом курсу «Система міжнародних організацій» служить наукове дослідження феномену інтеграції, її сфер і напрямків, а також роль міжнародних організацій в ході її інституціалізації на різних рівнях.

міжнародна-організація

В курсі досліджуються...


Сімейне право

Сімейне право - це сукупність правових норм, що регулюють сімейні, тобто особисті і виробничі від них майнові відносини, що виникають між людьми з шлюбу, кровного споріднення, прийняття дітей у сім'ю на виховання.

Сімейне право – одна з галузей українського права, дисципліна для студентів юридичних спеціальностей.

Метою освоєння навчальної дисципліни «Сімейне право» є: формування у студентів цілісного уявлення та комплексних знань про поняття та сутність сімейного права, його основоположні принципи і особливості українського сімейного права, одержання теоретичних знань, практичних умінь і навичок по застосуванню нормативних правових актів, що регулюють сімейні правовідносини, формування загальнокультурних та професійних компетенцій, необхідних і достатніх для здійснення нормотворчої, правозастосовної та експертно-консультаційної діяльності, а також для викладання сімейного права.

сімейне-законодавство

В ході освоєння дисципліни...


Спадкове право

Спадкове право – одна з найбільш важливих дисциплін, що вивчаються на юридичному факультеті в рамках цивільно-правової спеціалізації.

Спадкове право - це сукупність правових норм, що регулюють перехід прав і обов'язків померлого до інших осіб.

Метою освоєння освітнього курсу «Спадкове право» є:

- ознайомлення студентів з концептуальними засадами спадкового права;

- отримання студентами системних знань у галузі спадкового законодавства та правового регулювання спадкових відносин;

- придбання студентами навичок творчої роботи з нормативними актами, що координують питання успадкування, з науковою і практичною літературою, а також практикою їх застосування, виробленні вмінь використовувати ці знання в практичній юридичній діяльності;

- виховання у майбутніх фахівців належного рівня правової та професійної культури, поваги до закону та дбайливого ставлення до соціальних цінностей правової держави.

 спадкове-законодавство

Завдання курсу...


Стандарти прав людини і громадянина в Україні

Права людини — такі правила поведінки, відібрані в процесі історії розвитку людства, які з допомогою правової держави забезпечують захист гідності та свободи кожної окремої людини.

Програма курсу «Стандарти прав людини і громадянина в Україні» може бути використана студентами юридичного факультету, яким читається даний курс, а також аспірантами і викладачами.

Ціллю дисципліни є становлення у студентів знань про права людини, про законодавство, міжнародні акти і принципи захисту прав українських громадян, а також іноземців, пов'язаних з їх перебуванням в Україні і професійних навичок у галузі захисту прав людини.

захист-прав-людини

Даний курс пов'язаний...


Страхові послуги

Страхові послуги (СП) — це система послуг із страхування різних ризиків. Їх існування пов'язано з становленням ринку послуг, що здебільшого було зумовлено формуванням ризиків при продажу таких послуг, як транспортні.

Курс “Страхові послуги” займає провідне положення поміж освітніх курсів, які навчають спеціаліста юридичного напрямку.

“СП” як учбовий предмет опановує страхові послуги, які є формою виявлення страхового захисту в період ринку, досліджує методи існування попиту на страхові послуги і форми стимулювання їх збуту, окреслює умови кожної форми страхування, з’ясовує умови утворення страхових тарифів, теоретичні засади формування обсягів страхового відшкодування.

страховий-захист

Ціль предмету...


Страхування

Страхування є однією з найдревніших фінансових систем. Зрозуміло, що сьогодні страхування - це найефективніший і необхідний метод управління соціально-економічними ризиками.

Страхування (insurance) — структура відносин, яка пов'язана із захистом майнових інтересів фізичних і юридичних осіб спеціалізованими установами — страховими організаціями — за рахунок формованого з вкладів страхувальників страхового фонду, з якого виплачуються збитки, понесені страхувальником через страхові випадки.

страховий-захист 

Хоча вітчизняний страховий ринок досить...


Судова бухгалтерія

Судова бухгалтерія в даний час є спеціальною комплексною економіко-правовою дисципліною, яка сформувалася внаслідок інтеграції економічних і правових знань, адаптованих до запитів юридичної практики.

«Судова бухгалтерія» - дисципліна, присвячена для студентів юридичних напрямків навчання.

Завдання курсу полягають у наступному:

- на рівні уявлень - ознайомитися із захисними функціями бухгалтерського обліку;

- на рівні знань - засвоїти типові механізми виникнення документальних та облікових невідповідностей як специфічних проявів ознак злочинів;

- на рівні практичних навичок і вмінь - навчитися використовувати найпростіші методи роботи з обліковими документами, організувати інвентаризацію, ревізію, бухгалтерську експертизу.

бухгалтерська-інформація

Курс «Судової бухгалтерії» спрямований на...


Судова влада

Судова влада — це одна з гілок державної влади. Суб'єктом, що проводить її, є не будь який державний орган, а вся структура судових органів, яка володіє властивими лише їй можливостями і спроможностями впливу на процеси, що здійснюються в суспільстві.

Курс «Судова влада» створений для студентів юридичних напрямків навчання.

При вивченні курсу «Судова влада» необхідно засвоїти нормативні акти, що регулюють зміст організації та роботи судової системи України, склад судів, цілі, завдання, засади та повноваження судових органів в окремих напрямках роботи, вміти застосовувати їх. Для цього рекомендується стежити за поточним законодавством, судовою практикою і теоретичними дослідженнями, регулярно вивчати збірники юридичних актів.

Судова-влада

Ціль навчання предмету полягає...