Організація роботи з негласним апаратом ОВС як навчальна дисципліна
« Назад Організація роботи з негласним апаратом ОВС – освітній предмет, який викладається для студентів юридичних спеціальностей. Завдання програми - сформувати у абітурієнтів з кількості робітників ОВС комплекс теоретичних знань, вмінь і здібностей щодо оперативно-розшукової роботи і застосування спецтехніки, потрібних для вдалої здачі вступних екзаменів.
У результаті оволодіння курсу абітурієнти мусять: -- мати уявлення: - про твердження оперативно-розшукової праці та спецтехніки, види їх застосування оперативними та іншими відділами ОВС; - про важливі складові державної політики в області оперативно-розшукової роботи та спецтехніки ОВС; - про важливі засади зміни правоохоронної роботи ОВС у сфері оперативно-розшукової діяльності і використання спецтехніки. -- знати: - правове підґрунтя оперативно-розшукової роботи і використання спецтехніки оперативними та іншими підрозділами; - методи і засоби оперативно-розшукової роботи і використання спецтехніки в ОВС; - підґрунтя оперативно-розшукової роботи ОВС; - форми взаємозалежності структур внутрішніх справ при здійсненні оперативно-розшукової роботи з іншими суб'єктами оперативно-розшукової та правоохоронної праці; - методи збирання оперативно-розшукової інформації; - підґрунтя оперативно-розшукової роботи з перевірки, утворення та документування злочинних дій, що перевіряються, і розроблюваних осіб; - організацію праці з особами, що надають ОВС всі види сприяння, здебільшого на конфіденційній основі. -- володіти навичками: - вірного роз’яснення і використання правових тверджень у практичній праці структур ОВС; - здійснення посадових обов'язків робітників оперативних та інших відділів поліції по проведенню оперативно-розшукової роботи та спеціальної техніки ОВС; - вірного проведення тактичних прийомів оперативно-розшукової роботи при несенні служби; - персональної і загальної профілактики правопорушень; - додержання конспіративності в діяльності; - взаємодії з оперативними відділами з ціллю розв’язання завдань боротьби зі злочинністю.
Учбова дисципліна «Організація роботи з негласним апаратом ОВС» утворений з двох частин: загальної та особливої. Загальна частина охоплює шість розділів, які охоплюють в себе п'ятнадцять тем, що розкривають концептуальні питання оперативно-розшукової роботи ОВС як певного виду правоохоронної роботи країни. В Особливій частині є один розділ, що об’єднує дев'ять тем, в яких досліджується здебільшого практичний, прикладний аспект оперативно-розшукової роботи, в тому числі за різними напрямками діяльності оперативних підрозділів по лінії боротьби з економічними злочинами, у галузі незаконного обігу наркотиків та іншим. Свою увагу на становлення дисципліни звертали такі науковці: Воробйова І. В., Глазков В. А., Головін А. С. та ін. Отже, «Організація роботи з негласним апаратом ОВС» - предмет, який має своєю ціллю оволодіння теоретичних знань та вмінь оперативно-розшукової роботи робітників ОВС. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |