Роздрукувати сторінку

Зовнішня політика України, як навчальна дисципліна

« Назад

Зовнішня політика країни (зовнішні зв'язки або закордонні справи) складається з корисливих стратегій, обраних державою для захисту своїх національних інтересів і досягнення цілей в середовищі міжнародних відносин.

Вона включає в себе багато компонентів і є змінною залежно від історичних обставин і державних пріоритетів. Домінуючим у формуванні зовнішньої політики держав є національний інтерес і безпека.

зовнішня-політика

Зовнішня політика включає в себе цілі, стратегії, заходи, методи, принципи, директиви, угоди і так далі. Національні уряди можуть мати міжнародні відносини не тільки з іншими національними державами, а й з міжнародними та неурядовими організаціями.

Курс Зовнішня політика України – вивчає стратегічно використовувані Україною підходи для взаємодії з іншими країнами.

Мета вивчення дисципліни — детально ознайомити студентів із головними аспектами зовнішньої політики незалежної України, оглянути її історичні передумови, визначити національні інтереси України та її зовнішньополітичні пріоритети та зовнішні стратегії їх досягнення, розглянути основні положення міжнародного права, розвивати навички аналізу зовнішньої політики та міжнародної ситуації, виховувати правову культуру.

Зовнішня-політика-України

Завдання курсу Зовнішня політика України:

- визначити місце України як гравця на міжнародній арені;

- розглянути процес міжнародного визнання України;

- виявити зовнішньополітичні пріоритети України;

- здійснити комплексний аналіз зовнішньої політики України від перших її державних утворень до сьогодення;

- ознайомитися з багатовекторністю сучасної зовнішньої політики України та її змістом;

- виявити сучасні проблеми у зовнішній політиці нашої держави та можливі шляхи їх вирішення;

- обґрунтувати європейський вибір України;

- ознайомитися з науковими та документальними джерелами курсу;

- детально розглянути українську нормативно-правову базу у цій сфері та міжнародну, яка так чи інакше стосується України;

- навчитися проводити аналіз явищ і фактів, пошук позитивного досвіду для майбутнього втілення здобутих знань на практиці;

- об’єктивно оцінювати зовнішньополітичні процеси.

Предмет дисципліни - формування і розвиток, зміст зовнішньої політики від її перших державних формувань (від Київської Русі) і до сьогодення, принципи сучасних зовнішньополітичних зносин.

Зовнішня політика України виробляється та реалізується в рамках міжнародного і внутрішнього політичного контексту, який потрібно розуміти, щоб визначити найкращий варіант зовнішньої політики.

Даний курс тісно пов’язаний з вивченням таких дисциплін, як «Дипломатична і консульська служба», «Країнознавство», «Історія України», «Всесвітня історія», «Міжнародні економічні відносини», «Геополітика», «Міжнародні організації», «Політологія» тощо.

міжнародні-відносини

Отримані під час освоєння курсу знання дадуть студентам чіткі уявлення про сутність українських зовнішньополітичних відносин, міжнародні норми з цього приводу, сприятимуть розвитку у студентів як свідомих і патріотично налаштованих громадян України.

Отже, не освоївши теоретичні засади зовнішньої політики України важко зрозуміти і розібратися в конкретних діях української дипломатії на міжнародній арені і виявити чинники, що впливають на зовнішні зносини України, тому вивчення даного курсу є ключовим у розумінні загальних зовнішньополітичних процесів і українських, зокрема.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!