Роздрукувати сторінку

Догматичне богослов’я, як навчальна дисципліна

« Назад

Догматичне богослов'я відноситься до набору вірувань офіційно підтверджених церковним органом, особливо по відношенню до Римо-католицької церкви. Слово «догма» походить від грецького і латинського слова, що означає "думка", яке часто використовується поряд з богослов'ям з посиланням на офіційне вчення.

Як дисципліна вивчає історію виникнення догматичного богослов’я, його зміст, погляди, принципи, провідні праці та найвідоміших представників.

богослов'я

Л. Рейнхард у 1659 році назвав свою книгу "Догматичне Богослов'я", таким чином, вперше вжив і ввів цей термін. Під час Реформації, це поняття було використане в якості посилання на офіційні заяви віри. Кілька віровчень і заяви, які виникли в цей період, стали відомими як догми.

У двадцятому столітті одним з найвідоміших творів догматичного богослов'я була масивна, шість мільйонів слів, серія під назвою Церковна Догматика за теологією Карла Барта. Він жив в Німеччині під час підйому нацизму і був серед сповідників церкви, які стояли проти нацистського повстання часу, це змусило їх покинути країну і продовжувати свою діяльність в іншому місці.

Метою вивчення дисципліни «Догматичне богослов'я» є систематично впорядковане засвоєння слухачами основних положень богослов'я, що сприяє кваліфікованому застосування отриманих знань для продовження наукової спеціалізації в області релігієзнавства, вирішення практичних завдань, що мають релігієзнавчу проблематику, і експертної діяльності.

Завдання:

- вивчити структуру предмета;

- познайомитися з основною термінологією;

- розглянути історію формування догматів;

- вивчити основні доктринальні відхилення, з освоєнням яких формувалися догмати.

Процес вивчення дисципліни спрямований на формування наступних компетенцій:

- здатність використовувати базові знання в області теології при вирішенні професійних завдань;

- здатність використовувати знання в галузі соціально-гуманітарних наук для освоєння профільних теологічних дисциплін;

- здатність використовувати знання основних розділів теології і їх взаємозв'язок, збирати, систематизувати і аналізувати інформацію по темі дослідження.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен:

- Знати: основну термінологію і структуру предмета.

- Вміти: пояснити зміст і сутність догмату.

- Володіти: категоріально-понятійним апаратом догматичного богослов'я.

Найбільш розвинену форму догматичного богослов'я включає в себе Католицизм. Його Конгрегація доктрини віри є офіційною групою, відповідальною за забезпечення офіційних вчень Католицької Церкви вчать. Ця група також допомагає вирішувати будь-які спірні питання, що стосуються католицької догми і сучасних проблем.

Догматичне-Богослов'я

Це вчення викликало особливу популярність в якості нових груп, які прагнули сформулювати свої переконання на відміну від традиційних католицьких вчень. Карл Барт служив в якості популярного теолога, який писав догми. Сьогодні католицькі вчення відображають найбільш розвинене і величне догматичне богослов'я, прагнучи запропонувати офіційні вчення і інтерпретації релігійних вчень широкому спектру осіб.

Таким чином, курс Догматичне Богослов'я є важливим для загального розуміння теології.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!