Роздрукувати сторінку

Журналістський фах, як навчальна дисципліна

« Назад

Сьогодні професія журналіста є дуже популярною, крім того все з більшими обертами її набирає. Якщо раніше амбітна молодь часто-густо прагнула в артисти-артистки, то в останні кілька років юнаки та дівчата "післяшкільного віку" мріють стати журналістами. Їх зачаровує статус вільного художника, шанс прославиться. Але, насправді, це хоч і творча професія, але дуже складна, адже журналіст несе відповідальність перед суспільством за донесену ним інформацію.

Дисципліна Журналістика (Журналістський фах) – вивчає особливості журналістської діяльності та професії, їх принципи і засади.

журналістська-діяльність

Дана дисципліна дає можливість надати студентам систему знань, що стосуються журналістської діяльності різних видів.

Об’єкт курсу – журналістська професія.

Предмет – специфіка та особливості журналістської професії та спеціальності на сучасному етапі, теоретично-методичні та практичні засади журналістської діяльності, її загальні закономірності з урахуванням таких ціннісних досягнень сучасної світової журналістики як об’єктивність, демократизм, правдивість, моральність плюралізм.

Мета курсу – дати уявлення про журналістський фах в цілому, його особливості, напрями та види журналістської діяльності, розвивати комунікативні, пошукові та творчі здібності.

журналістська-справа

Завдання дисципліни Журналістика:

- освоїти основні поняття і терміни курсу;

- ознайомитися з історією виникнення журналістики як спеціальності;

- висвітлити головні положення теорії та практики журналістики;

- розглянути види журналістського діяльності;

- визначити основні аспекти журналістського матеріалу;

- ознайомитися з журналістськими методами та прийомами створення матеріалу;

- ознайомитися зі способами емоційного впливу та аргументації матеріалу;

- розглянути основні теоретичні та практичні питання та проблеми журналістики, пов'язані з сучасним функціонуванням українського та зарубіжного інформаційного простору;

- висвітлити провідні засади діяльності журналістів України;

- охарактеризувати проблеми свободи слова як основного принципу журналістської діяльності;

- проаналізувати особливості нормативно-правової регламентації діяльності функціонування ЗМІ та мас-медіа;

- ознайомитися з журналістськими методів пошуку та збирання необхідної інформації;

- визначити провідні характеристики, які повинні бути притаманні журналісту;

- визначити місце журналістської спеціальності серед інших;

- виявити значення журналістської діяльності для суспільства.

Навчальний курс Журналістика (Журналістський фах) тісно переплітається з іншими дисциплінами. Такими як: література, ораторське мистецтво, політологія, суспільствознавство, юриспруденція та ін.

Журналістський-фах

Історія появи журналістської освіти нараховує близько сто років. Перші журналістські школи з’явилися на рубежі 19 – 20 століть у Німеччині, США, Англії, Японії, Швейцарії, Китаї, Італії через стрімке збільшення газет і журналів. Серед перших була школа журналістики в Берліні. Сьогодні все більша увага приділяється технології журналістської роботи, новим явищем стала рання профілізація студентів, адже поширеним явищем є початок журналістської роботи ще під час навчання.

Отже, журналістська професія є однією з найцікавіших, захоплюючих і творчих. Курс Журналістика знайомить студентів з головними положеннями журналістської справи, базовими поняттями, специфічними рисами професії журналіста.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!