Журналістський фах, як навчальна дисципліна
« Назад Сьогодні професія журналіста є дуже популярною, крім того все з більшими обертами її набирає. Якщо раніше амбітна молодь часто-густо прагнула в артисти-артистки, то в останні кілька років юнаки та дівчата "післяшкільного віку" мріють стати журналістами. Їх зачаровує статус вільного художника, шанс прославиться. Але, насправді, це хоч і творча професія, але дуже складна, адже журналіст несе відповідальність перед суспільством за донесену ним інформацію. Дисципліна Журналістика (Журналістський фах) – вивчає особливості журналістської діяльності та професії, їх принципи і засади.
Дана дисципліна дає можливість надати студентам систему знань, що стосуються журналістської діяльності різних видів. Об’єкт курсу – журналістська професія. Предмет – специфіка та особливості журналістської професії та спеціальності на сучасному етапі, теоретично-методичні та практичні засади журналістської діяльності, її загальні закономірності з урахуванням таких ціннісних досягнень сучасної світової журналістики як об’єктивність, демократизм, правдивість, моральність плюралізм. Мета курсу – дати уявлення про журналістський фах в цілому, його особливості, напрями та види журналістської діяльності, розвивати комунікативні, пошукові та творчі здібності.
Завдання дисципліни Журналістика: - освоїти основні поняття і терміни курсу; - ознайомитися з історією виникнення журналістики як спеціальності; - висвітлити головні положення теорії та практики журналістики; - розглянути види журналістського діяльності; - визначити основні аспекти журналістського матеріалу; - ознайомитися з журналістськими методами та прийомами створення матеріалу; - ознайомитися зі способами емоційного впливу та аргументації матеріалу; - розглянути основні теоретичні та практичні питання та проблеми журналістики, пов'язані з сучасним функціонуванням українського та зарубіжного інформаційного простору; - висвітлити провідні засади діяльності журналістів України; - охарактеризувати проблеми свободи слова як основного принципу журналістської діяльності; - проаналізувати особливості нормативно-правової регламентації діяльності функціонування ЗМІ та мас-медіа; - ознайомитися з журналістськими методів пошуку та збирання необхідної інформації; - визначити провідні характеристики, які повинні бути притаманні журналісту; - визначити місце журналістської спеціальності серед інших; - виявити значення журналістської діяльності для суспільства. Навчальний курс Журналістика (Журналістський фах) тісно переплітається з іншими дисциплінами. Такими як: література, ораторське мистецтво, політологія, суспільствознавство, юриспруденція та ін.
Історія появи журналістської освіти нараховує близько сто років. Перші журналістські школи з’явилися на рубежі 19 – 20 століть у Німеччині, США, Англії, Японії, Швейцарії, Китаї, Італії через стрімке збільшення газет і журналів. Серед перших була школа журналістики в Берліні. Сьогодні все більша увага приділяється технології журналістської роботи, новим явищем стала рання профілізація студентів, адже поширеним явищем є початок журналістської роботи ще під час навчання. Отже, журналістська професія є однією з найцікавіших, захоплюючих і творчих. Курс Журналістика знайомить студентів з головними положеннями журналістської справи, базовими поняттями, специфічними рисами професії журналіста. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |