Роздрукувати сторінку

Ділова іноземна мова, як навчальна дисципліна

« Назад

У сучасному світі важко уявити успішну кар'єру без знання іноземної мови. Причому, в деяких сферах бізнесу може знадобитися ділова іноземна мова, що має на увазі знання специфічної галузевої лексики.

Вивчення Ділової іноземної мови у вищих навчальних закладах – це частина загальної задачі по підготовці висококваліфікованих кадрів для економіки країни.

Ділова-іноземна-мова

Ділова іноземна мова існує не сама по собі, а функціонує в якості складової частини стратегії бізнесу.

Головна мета курсу – розвиток здатності до міжкультурної професійної комунікації.

Головне завдання курсу – подальший розвиток навичок і вмінь формування висловлювань на спеціальні теми, а саме:

- збільшення активного словника за рахунок вивчення спеціальної лексики;

- розвиток навичок і вмінь читання без словника за фахом (читання з розумінням повної інформації), читання зі словником загально комерційної літератури і контрактів (читання з вибором основної інформації);

- формування навичок анотування і реферування спеціальної літератури;

- подальший розвиток навичок писемного мовлення, письмові переклади, складання резюме, заповнення анкет;

- вдосконалення навичок і умінь обговорення в питаннях щодо мікро- і макромаркетингу, роль маркетингу в діяльності менеджера, а також проблем, пов'язаних з обговоренням основних положень контракту, договору, складання і підписанням контрактів, договорів та інших фінансових документів.

По завершенні цього курсу студент повинен показати:

а) Діалогічну мову: вміння вести ситуаційну бесіду з партнером на вивчені спеціальні теми.

б) Монологічне мовлення: вміння зробити повідомлення і висловити свою думку з приводу прочитаного або прослуханого тексту за професійним спрямуванням або прийняти рішення щодо поставленої перед ним ділової проблеми.

в) Читання: вміння читати з повним розумінням (без словника) спеціальну літературу, читати спеціальну і суспільно-політичну літературу з метою вилучення основної інформації.

г) Лист: вміння писати слова і словосполучення активного словника, виконувати письмові вправи, письмово перекладати з англійської на українську і з української на англійську мову, писати реферати та анотації.

Знання ділової іноземної стане в нагоді в багатьох ситуаціях. В першу чергу це пов'язано з необхідністю спілкування з іноземними партнерами. На сьогоднішній день більшість спеціалізацій вимагає не просто знання іноземної мови, а вільного володіння специфічною діловою лексикою. У будь-якому випадку, володіння іноземною мовою збільшить шанси в успішному працевлаштуванні і побудові кар'єри. Що стосується розвитку власного міжнародного бізнесу, то необхідність знання ділової іноземної є очевидною.

іноземна мова

Рівень володіння іноземною мовою найбільш важливий в престижних фінансових організаціях - банках, інвестиційних фондах, консалтингових агентствах. Безумовно, іноземна мова буде необхідна в будь-яких міжнародних комунікаціях, які здійснюються в рамках компанії. Наприклад, мова міжнародного спілкування є обов'язковою, якщо діяльність пов'язана з закордонними відрядженнями, спілкуванням з іноземними клієнтами або якщо безпосереднім керівником є іноземець. У великих міжнародних компаніях навіть рядовий співробітник володіє англійською мовою досить вільно.

Отже, Ділова іноземна мова є важливою і актуальною дисципліною для подальшого працевлаштування, ведення бізнесу та ін. Варто відзначити, що знання англійської є найважливішою умовою при влаштуванні на роботу не тільки в англомовних країнах, а в принципі - в будь-якій державі.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!