Роздрукувати сторінку

Медицина надзвичайних станів, як навчальна дисципліна

« Назад

Надзвичайна ситуація - це становище, яке склалося в результаті аварії, природного явища або іншого лиха. Важливим при виникненні надзвичайній ситуації є надання швидкої та дієвої медицини. Том вивчення курсу «Медицина надзвичайних станів» у вищих навчальних закладах є досить актуальним.

Областю професійної діяльності випускників, які освоїли дисципліну «Медицина надзвичайних станів» є охорона здоров'я населення та рятувальників в умовах надзвичайних ситуацій мирного і воєнного часу шляхом забезпечення надання їм медичної допомоги у відповідності з встановленими вимогами і стандартами у сфері охорони здоров'я.

надзвичайна-ситуація

Основною метою освоєння дисципліни є:

- формування у студентів системних знань, які необхідні для організації роботи медичної служби катастроф та цивільної оборони охорони здоров'я при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій мирного і воєнного часу та проведенні лікувально-евакуаційних заходів;

- формування умінь застосовувати теоретичні знання при наданні постраждалому населенню та рятувальникам першої допомоги у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу;

- формування вміння організовувати надання медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях в умовах масового і одночасного надходження уражених.

Медицина-надзвичайних-станів

Основними узагальненими завданнями дисципліни «Медицина надзвичайних станів» є: проведення профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на попередження виникнення інфекційних захворювань у вогнищах надзвичайних ситуацій мирного і воєнного часу серед населення та рятувальників, при організації евакуації населення з небезпечної зони і в місцях тимчасового розміщення евакуйованих; оцінка можливих медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій мирного і військового часу, проведення збору та медико-статистичного аналізу інформації про показники здоров'я населення та рятувальників, які брали участь у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації; діагностика невідкладних станів у населення і рятувальників, що виникають при дії вражаючих факторів надзвичайних ситуацій мирного і воєнного часу; проведення лікувально-евакуаційних заходів в екстремальних умовах епідемій, в осередках санітарних втрат при техногенних аваріях, природних катастрофах, а також при застосуванні зброї масового ураження; організація праці медичного персоналу в позаштатних аварійно-рятувальних формуваннях і установах служби медицини катастроф, цивільної оборони і спеціальних формуваннях охорони здоров'я при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій мирного і воєнного часу.

Предметна область дисципліни, що забезпечує досягнення поставлених завдань і цілей, включає вивчення характеристик надзвичайних ситуацій мирного часу, формування вогнищ масових санітарних втрат при виникненні і розвитку цих НС, організації роботи лікувальних установ та їх функціональних підрозділів при масовому надходженні уражених із вогнищ масових санітарних втрат.

Участь медичного персоналу служби медицини катастроф у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій стає закономірним. Однією з основних характеристик надзвичайних ситуацій є виникнення значного числа уражених в короткий відрізок часу. Багато з уражених потребують невідкладної медичної допомоги безпосередньо у вогнищі. У зв'язку з цим виникає важливе завдання - підготовка всіх ланок медичної служби до роботи в екстремальних умовах. На першому місці стоїть вміння організувати екстрену медичну допомогу в осередку масових санітарних втрат, планування заходів щодо захисту хворих, персоналу лікувально-профілактичних закладів, особового складу аварійно-рятувальних загонів та населення.

Завдання, покладені на службу медицини катастроф, специфічні умови їх вирішення, необхідність участі в ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій мирного і воєнного часу всього медичного персоналу визначили вимоги до системи підготовки кадрів для служби медицини катастроф.

Викладання дисципліни «Медицина надзвичайних станів» повинно базуватися на знаннях таких предметів, як хірургія, терапія, фармакологія, травматологія і ортопедія, анестезіологія та реаніматологія, організація охорони здоров'я.

Об'єктами вивчення у дисципліні є природні і технічні системи як джерела надзвичайної ситуації, які є генераторами небезпечних і негативних вражаючих факторів, що формують вогнища масових санітарних втрат, лікувальні установи, що організують свою роботу в умовах масового надходження уражених.

охорона-здоров’я-населення

Свої роботи дослідженню дисципліни присвятили такі вчені: І.П. Левчук, Н.В. Третьяков, П.Л. Колесниченко, С.А. Степович та ін.

Отже, якщо Вам не вистачає часу, і необхідно купити курсову роботу чи тези з курсу «Медицина надзвичайних станів» пишіть у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Ми радо Вам допоможемо у цьому.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!