Роздрукувати сторінку

Координаційна хімія, як навчальна дисципліна

« Назад

Дисципліна «Координаційна хімія» закладає знання для науково-дослідної практики і виконання магістерських дисертацій. Дисципліна безпосередньо пов'язана з неорганічною хімією, фізичною хімією та аналітичною хімією (спектрофотометрія, колориметрія і потенціометрія).

Координаційні сполуки отримали надзвичайно широке поширення в аналітичній хімії. Їх можна назвати фундаментом усієї «мокрої» аналітичної хімії, тобто хімії, так або інакше пов'язаної з приготуванням і застосуванням розчинів (реагенти, що визначаються речовини, допоміжні розчини тощо). Без них не можуть обійтися класичні методи аналізу: досить згадати метод комплексонометричного титрування в об'ємному аналізі, де маскування заважають катіонам в гравіметрії, найважливіші якісні реакції на катіони більшості металів в якісному аналізі і т.д.

хімічні-поняття

Утворення металокомплексів лежить в основі таких фізико-хімічних методів, як спектрофотометрія та колориметрія. Вони істотно розширюють можливості полярографії, потенціометрії та багатьох інших методів. Всі перераховані переваги металокомплексів визначають їх особливе місце в підготовці кваліфікованого фахівця в області аналітичної хімії.

Мета дисципліни: сформувати у студентів систему знань з координаційної хімії і дати їм спеціальну базову підготовку в області будови, хімії та реакційної здатності координаційних сполук.

Завдання дисципліни:

- вивчення основних класів координаційних сполук металів;

- формування нових уявлень про зв'язки метал-ліганд;

- формування у студентів розуміння закономірностей між природою зв'язку в комплексах і їх фізико-хімічними властивостями;

- формування систематизованих уявлень про закономірності будови, фізичні властивості, реакційну здатність та отримання координаційних сполук.

координаційні-сполуки

Дисципліна "Координаційна хімія" належить до дисциплін за вибором.

Координаційна хімія безпосередньо пов'язана з неорганічною та органічною хімією. Координаційна хімія лежить в основі вирішення широкого кола сучасних наукових і технічних проблем.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен засвоїти:

- Трудову функцію:

Здійснення виконання експериментів і оформлення результатів досліджень і розробок.

- Трудові дії:

Проведення спостережень і вимірів, складання описів та формулювання висновків.

Професійні компетенції:

- володінням системою фундаментальних хімічних понять.

Координаційна-хімія

В результаті вивчення дисципліни студент повинен:

- Знати: фундаментальні хімічні поняття.

- Вміти: будувати назви складних органічних і неорганічних з'єднань у відповідності з номенклатурою IUPAC.

- Володіти: навичками формулювання результатів хімічного експерименту з використанням фундаментальних хімічних понять.

Свої роботи дослідженню дисципліни присвятили такі вчені: Кисельов Ю.М., Добриніна Н.А., Костроміна Н.А., Кумок В.Н., Скорик Н.А. та ін.

Отже, якщо Вам не вистачає часу, і необхідно купити курсову роботу чи тези з курсу «Координаційна хімія» пишіть у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Ми радо Вам допоможемо у цьому.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!