Профілактична робота з населенням, зв’язок з громадськістю як навчальна дисципліна
« Назад «Профілактична робота з населенням, зв’язок з громадськістю» - дисципліна, яка вивчається студентами юридичних спеціальностей. Цілями освоєння дисципліни «Профілактична робота з населенням, зв’язок з громадськістю» є: - сформувати професійну компетенцію в сфері PR-діяльності в органах влади; - сформувати знання, вміння та навички, необхідні для підтримки і розвитку зв'язків державних і муніципальних структур з цільовою громадськістю; - виробити у студентів загальний науковий підхід у розумінні принципів PR-стратегії; - сформувати вміння та навички у використанні технологій всередині і позаорганізаційною PR-діяльністю.
Основним об'єктом вивчення в рамках даного курсу є PR – діяльність в різних аспектах. Предметом курсу є комунікативний простір як сфера діяльності PR, інструментарій та досвід його застосування в різних сферах діяльності. У процесі вивчення курсу у студентів формується розуміння природи зв'язків з громадськістю, процесів, що відбуваються в комунікативному просторі в цілому і в організації як частини цього простору. Курс передбачає не тільки передачу студентам відповідних теоретичних знань, пошук відповідей на питання «що», але й формування умінь і навичок практичного застосування професійної ерудиції, відповідаючи на питання «як?», а також вироблення вміння самовдосконалюватися в якості керівників і фахівців правоохоронної діяльності. Структурно курс складається з наступних модулів: введення в PR, інструментарій PR, основні підходи, використовувані в PR і конкретні PR-технології. Цільовими групами є: студенти системи вищої освіти, які навчаються за напрямами право та юриспунденція; слухачі системи підвищення кваліфікації та перепідготовки управлінських кадрів, які вивчають специфіку юридичної діяльності.
Основні результати навчання дисципліни «Профілактична робота з населенням, зв’язок з громадськістю»: - уявлення про значущість зв'язків з громадськістю органів влади з різними групами населення; - уявлення про методи теоретичного та практичного застосування; - навички використання технологій PR; - навички організації, менеджменту та управління у сфері PR-діяльності; - досвід організації і виконання PR-програми; - досвід прогнозування соціальної реакції на PR-програми; - досвід у створенні іміджу структур влади, лідерів. Компетенції одночасно формуються наступними дисциплінами ООП: - особливості та закономірності формування громадської думки в PR, його етичні та правові основи; - основні професійні завдання фахівців із зв'язків з громадськістю в органах влади; - специфіку застосування різноманітних технологій та інструментів PR-комунікації в залежно від поставлених завдань і типу організації; - завдань ЗМІ у формуванні громадської думки. Вміння: - вибудовувати гармонійну і ефективну комунікації між організацією і такими цільовими групами, як місцеве населення, ЗМІ, держоргани, партнери, клієнти; - планувати і організовувати PR - кампанії. Володіти: - сучасною науковою методологією дослідження проблем зв'язків з громадськістю; - методами аналізу суспільних процесів; - навичками публічної наукової мови; - принципів етичної поведінки; - законодавчої бази в галузі зв'язків з громадськістю.
Свою увагу становленню предмету «Профілактична робота з населенням, зв’язок з громадськістю» приділяли такі науковці: Л.В. Азарова, В.А. Ачкасова, В.М. Маслов, Л.Н. Федотова. Отже, курс «Профілактична робота з населенням, зв’язок з громадськістю» містить базові знання, якими повинні володіти професійно підготовлені юристи, адвокати, правоохоронці для ефективного виконання своїх функцій та прийняття оптимальних рішень в умовах виробничої діяльності. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |