Правове регулювання фінансової діяльності підприємств як навчальна дисципліна
« Назад «Правове регулювання фінансової діяльності підприємств» - предмет, призначений для студентів юридичного напрямку навчання, які здобувають освіту за кваліфікацією «Юриспруденція», зокрема для тих, що навчаються за спеціалізацією «Фінансово-правова система». Для студентів юридичного відділення курс «Правове регулювання фінансової діяльності підприємств» є поглибленим оволодінням головної складової фінансового права.
Фінанси підприємств, організацій і установ є головною ланкою фінансової структури країни, які утворюють самостійні децентралізовані фінансові ресурси, а також приймають участь у становленні централізованих грошових фондів країни. Вивчення питань організації фінансового предмету на рівні підприємств, організацій і установ, має важливе теоретичне і практичне значення, так як, перш за все, направлена на вироблення дієвої нормативної бази у даній галузі впливу права. Ціллю оволодіння предмету є здобуття теоретичних знань з питань правового регулювання фінансів організацій, зокрема опанування поняття, сутності фінансів підприємств, як правової категорії, розгляд важливих напрямів правового впливу на фінансову роботу установ. Освоєння матеріалу з предмету «Правове регулювання фінансової діяльності підприємств» передбачає і самостійну діяльність учнів, що припускає крім освоєння теоретичного матеріалу за темами програми і рішення задач, вирішення тестів, вивчення засад законодавчих актів і практики їх використання, а також джерел спеціальної літератури. При вивченні даного курсу студенти мусять застосовувати знання з теорії держави і права, цивільного права, фінансового права, податкового права, так як передбачається, що студенти придбали навички праці з науковою, учбово-методичною літературою, законодавчими актами, матеріалами судової практики.
У підсумку опанування предмету студент мусить: – вміти аналізувати головні принципи законодавчих актів, зазначених у програмі, а також узагальнювати їх у цілях розкриття змісту питань; – мати вміння індивідуального аналізу теоретичних і практичних аспектів, пов'язаних з реалізацією засад організації фінансової роботи підприємств. У підсумку оволодіння міждисциплінарного курсу студент повинен: - мати практичний досвід використання законодавства та інших нормативних правових актів України, що урегульовують фінансову діяльність; - уміти використовувати законодавчі акти: а) у галузі бюджетних та податкових правовідносин; б) урегульовують готівковий і безготівковий грошовий обіг; в) урегульовують ринок цінних паперів; г) урегульовують валютні відносини; д) фінансового права при вирішенні практичних ситуацій роботи установ; - приймати участь у створенні локальних законодавчих актів організації та здійснювати їх аналіз, послідовно і обґрунтовано викладати свою точку зору з регулювання фінансової роботи; - знати: а) предмет, метод і структуру фінансового права; б) зміст фінансової роботи країни; в) засоби правового регулювання суспільних відносин в області фінансової роботи; г) зміст, порядок реалізації і захисту прав суб'єктів; д) правове становище суб'єктів фінансової діяльності; е) правові засади фінансового контролю; ж) правові положення бюджетного і податкового права урегулювання банківської та страхової роботи; з) засади валютного регулювання і валютного контролю в Україні; і) правові положення регулювання інвестиційної роботи; к) засади правового регулювання бухгалтерського обліку; л) сьогоднішній стан та перспективи становлення правового регулювання фінансової роботи. Свою увагу становленню дисципліни «Правове регулювання фінансової діяльності підприємств» приділяли такі науковці: Антипова О.М., Вдовін І.А., Грачова Е.Ю., Соколова Е.Д. Отже, слід зазначити, що інститут правового регулювання фінансів організацій розглядається здебільшого лише з публічно-правових позицій, що зумовлено приєднанням фінансового права до складу публічних областей права. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |