Роздрукувати сторінку
Главная \ База готових робіт \ Готові роботи з правових дисциплін \ Роботи з правових дисциплін \ Професійно-психологічна підготовка працівників міліції

Професійно-психологічна підготовка працівників міліції як навчальна дисципліна

« Назад

Професійно-психологічна підготовка - певна форма професійного навчання. Її ціллю постає практичне навчання робітників правоохоронних структур до вдалої професійної праці в важких за своїми об'єктивними психологічними рисами умовах.

Сьогоднішній стан злочинності та пов'язані з ним докорінні зміни в характері і засобах вчинення злочинів зумовили збільшення ролі моральних і психологічних структур становлення особового складу ОВС.

професійно-психологічна-підготовка

Становлення певних особливостей у робітників ОВС здобувається в період психологічної підготовки, що здійснюється в процесі навчання і виховання, а також усієї службової діяльності. Над проблемою професійно-психологічної підготовки робітників ОВС працює вагома чисельність фахівців, які підходять до неї з різних позицій. Насамперед, це зв'язано з неоднаковим знанням важливості деяких психічних рис для професійно-психологічної підготовленості робітників ОВС. Отже, викладання курсу «Професійно-психологічна підготовка працівників міліції» для студентів юридичних напрямків є досить актуальним.

Професійна ціль предмету - навчання здатності робітників до здійснення професійних обов'язків при проведенні оперативно-службової праці.

Психологічна ціль ґрунтується на становленні та формуванні у кожного робітника міліції так званої морально-психологічної готовності.

співробітники-правоохоронних-органів

До головних завдань предмету «Професійно-психологічна підготовка працівників міліції»:

- розвиток особистості робітника міліції, гідного здійснювати службові завдання в умовах формування в Україні актуального цивілізованого, гуманного, демократичного, правового суспільства;

- розвиток і формування морально-психологічних засад сумлінного ведення служби, вірність професійному обов'язку і Присяги;

- становлення моральної свідомості, морально-психологічних особливостей,умінь та здібностей морально зрілого розв’язання питань, пов'язаних зі здійсненням професійних обов'язків;

- профілактика зловживань службовим становищем, порушень законності, корупційних проявів;

- становлення високоморального та культурного відношення до громадян, неприйняття протиправного застосування силових методів;

- становлення вмінь високоморальної поведінки в побуті та особистому житті, вимогливості до себе;

- сприяння становленню колективів міліції на підставі моральних традицій і відносин дружби, товариськості, взаємодопомоги, взаємної доброзичливої вимогливості, почуттів обов'язку, відповідальності, честі;

- підвищення морально-психологічної стійкості, вміння проводити вірний моральний вибір, не піддаватися спокусам, вмовлянням, спроб підкупу, які призводять до порушень службової дисципліни, честі та професійної зради.

Іншими словами, морально-психологічна підготовка робітників міліції орієнтована на становлення такого постійного особистісного утворення як морально-психологічна підготовленість.

Морально-психологічна підготовка представляє собою своєрідний різновид підготовки особового складу правоохоронних органів, яка об’єднує навчання і виховання. По своїй суті вона представляє собою цілісну систему виховних впливів, яка окреслює особливості її побудови та здійснення. Морально-психологічна підготовка безумовно має деяку загальну основу для всіх робітників міліції. Разом з тим, беручи до уваги професійні напрями діяльності робітників міліції та спеціалізації правоохоронної структури морально-психологічна підготовка орієнтована на забезпечення проведення завдань робітниками кримінальної міліції, слідства, міліції громадської безпеки, державтоінспекції, спецпідрозділів тощо. Потреба зазначеного полягає в специфіці морального «акомпанементу» розв’язання службових завдань. Типовість і унікальність ситуацій службової діяльності - в загальних рисах міліцейських і конкретно-професійних, зумовлює потребу здійснення пролонгованої та ситуативної морально-психологічної підготовки.

Професійно-психологічна-підготовка-працівників-міліції

Свою увагу становленню дисципліни «Професійно-психологічна підготовка працівників міліції» надавали такі науковці: Є.Н. Соколов, В.С. Бялт, Є.Б. Гоголевська, В.В. Талянин, А.Н. Томашев.

Отже, «Професійно-психологічна підготовка працівників міліції» - курс, який здатний виробити у майбутніх робітників ОВС уміння та здібності, які потрібні у службовій роботі.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!