Проблеми застосування цивільного та господарського права в Україні як навчальна дисципліна
« Назад Перехід економіки України до існування ринкових відносин викликав потребу правового становлення ринкових реформ, існування гідних умов для діяльності суб'єктів господарських відносин. Праця держави і права повинна бути направлена на всебічне формування виробництва, підприємництва, здорової конкуренції, запровадження в життя економічних ініціатив громадян та їх об’єднань. Господарське право як галузь права регулює відносини по організації і проведенні господарської діяльності в межах ринкової економіки. Цивільне право – галузь права і система законодавства України (зміст, предмет і засіб цивільно-правового регулювання, нормативні акти). Освітній предмет «Проблеми застосування цивільного та господарського права в Україні» досліджує поняття цивільного та господарського права і господарської діяльності, правовий ранг суб'єктів господарювання, правовий режим їх майна, запровадження конкуренції, захист прав та інші найважливіші проблеми. Студент, який оволодів предметом «Проблеми застосування цивільного та господарського права в Україні», мусить знати: - які стосунки регулює цивільне та господарське право; - правовий ранг суб'єктів господарської діяльності; - господарський договір та порядок його укладання; - юридична відповідальність за порушення умов договору та положень цивільного та господарського законодавства; - етапи розгляду господарських спорів. Студент, який оволодів курсом «Проблеми застосування цивільного та господарського права в Україні», мусить уміти: - застосовувати законодавчі акти при розв’язанні практичних ситуацій; - зареєструвати юридичну особу, відповідно до потреб законодавства; - одержати ліцензію на деякі види господарської діяльності; - ухвалювати господарські договори; - подати звернення до господарського суду за захистом своїх прав і законних інтересів як суб'єкта господарської діяльності.
Освоєння курсу «Проблеми застосування цивільного та господарського права в Україні» потребує ґрунтовного оволодіння юридичних актів, учбової та освітньої літератури. У період праці з рекомендованою літературою студенти мусять додержуватися певної логіки і послідовність засвоєння освітнього матеріалу у відповідності зі складом предмету. Поряд із індивідуальною діяльністю над юридичними актами і учбовою літературою протягом семестру студенти повинні підготуватися до обговорення на семінарському занятті. Навчальні завдання, тобто практикум-тренінг, є важливою складовою успішної дискусії на семінарі. Вони складені на матеріалах певних судових справ. Текст кожного із завдань представляє собою виклад певних фактів. Після опанування цих фактів і застосування до них певних правових засад студенту слід винести самостійне рішення зі спірної проблеми. Якщо в тексті завдання сказано, що з цього питання певним органом вже винесено те чи інше рішення, слід дослідити, чи є це рішення вірним. Рішення окреслених завдань дає можливість вивчити головні питання теми згідно з програмою дисципліни. Питання для самоконтролю нададуть допомогу студентам при самооцінці знань з підготовки до іспиту.
Дослідженням формування курсу займались такі науковці: Мусияка В.М., Саніахметова Н.А., Щербина B.C. Отже, курс «Проблеми застосування цивільного та господарського права в Україні» націлює студентів на ґрунтовне опанування цивільного та господарського законодавства України та використання отриманих теоретичних і практичних знань у господарській роботі. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |