Роздрукувати сторінку

Болонський процес, як навчальна дисципліна

« Назад

Предмет Болонський процес – це система знань про реформування європейської вищої освіти і науки.

Саме поняття Болонський процес – це європейський процес реформ, спрямований на створення Європейського простору вищої освіти.

Болонська-декларація

Основна увага приділяється веденню системи трьох циклів (бакалавр / магістр / доктор), посиленню гарантії якості та простіше визнання кваліфікацій та періодів навчання.

Мета курсу – ознайомити студентів із змістом, принципами, напрямками болонського процесу, визначити його значення в освіті ХХІ століття.

Завдання предмету «Болонський процес»:

- ознайомити студентів із історією започаткування болонського процесу;

- ознайомити студентів з основними підходи і напрямки реформування вищої освіти згідно болонського процесу;

- ознайомити студентів з документальною базою, яка регулює болонський процес;

- визначити переваги болонської системи освіти;

- ознайомити студентів зі шкалою ECTS.

Об’єкт – освітні перетворення на європейському просторі.

Предмет – є зміст, тенденції і напрямки болонського процесу, його результати і досягнення. А також внесок у цю справу європейських університетів, інших суб’єктів політичного та суспільного життя і окремих діячів освіти та науки.

Болонський-процес

Болонський процес був названий на честь Болонської декларації, яка була підписана в італійському місті Болоньї 19 червня 1999 року міністрами, що відповідали за вищу освіту з 29 європейських країн. Сьогодні процес об'єднує 47 країн. Важливою характеристикою Болонського процесу – і ключ до його успіху – це те, що він також включає в себе Європейську комісію, Раду Європи та ЮНЕСКО-СЕПЕС, а також представників вищих навчальних закладів, студентів, співробітників, роботодавців і агентств із забезпечення якості освіти.

Головною метою Болонського процесу є створення Європейського простору вищої освіти (EHEA) на основі міжнародного співробітництва та академічного обміну, який є привабливим для європейських студентів і співробітників, а також для студентів і співробітників з інших частин світу. Передбачена Зона європейської вищої освіти сприяє мобільності студентів, випускників та працівників вищої освіти.

Болонський реформи допоможуть зробити європейські університети і коледжі більш конкурентоспроможними і привабливими для решти світу.

У Єревані в травні 2015 року, міністри освіти визначили чотири основні пріоритети на майбутнє:

- підвищення якості та актуальності навчання і викладання;

- сприяння працевлаштуванню випускників протягом усього їхнього трудового життя;

- підготувати студентів до їх майбутньої кар'єри і життя в якості активних громадян в демократичних суспільствах, а також підтримка їх особистого розвитку;

- широкий доступ до якісної вищої освіти, заснований на демократичних принципах і академічній свободі.

Болонський-процес2

Отже, навчальна дисципліна Болонський процес покликана ознайомити студентів з якостями європейської освіти, яка йде шляхом реформування.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!