Роздрукувати сторінку

Видатні українці: неприкрашені життєписи, як навчальна дисципліна

« Назад

Історію будь-якої країни верстають люди. Історія України – не виняток. У центрі всіх подій та явищ завжди стоїть людина. Так склалося, що історія України багата і наповнена яскравими постатями, які є не просто об’єктами історії, а й мають власні почуття, емоції, які, власне, і були керуючою силою їх поведінки в тій чи іншій ситуації, визначали характер їх творчості та діяльності.

Спецкурс Видатні українці: неприкрашені життєписи вивчає цікаві сторінки біографій видатних українців, які так чи інакше прославили Україну.

Видатні-українці

Об’єкт – біографії видатних українців.

Предмет – особливості особистого життя, стосунків, перипетії долі, цікаві сторінки життєписів, психологічні труднощі існування видатних українців.

Мета – ознайомити студентів із життєписами відомих українців, показати вплив перепетій долі на їх творчість, розвивати навички аналізу біографій; виховувати у студентів любов до власної культури та гордість за неї на кращих прикладах діячів української культури.

Завдання курсу:

- ознайомити студентів з найвизначнішими постатями української історії;

- дізнатися про життєві долі та ситуації видатних українців;

- визначити вплив життєвих перепетій та психологічного стану людини на її творчість і діяльність.

Цей курс знайомить студентів з біографіями осіб, які зробили вагомий внесок у розвиток української державності та культури. Курс не обмежується винятково етнічними українцями, адже вагомий внесок у цю справу зробили і представники інших національностей.

Серед визначних осіб, життєписи яких представлені в спецкурсі, - письменники, політичні діячі, художники, композитори, вчені, артисти тощо. Спецкурс описує калейдоскоп життєвих доль відомих постатей української історії: гірких образ і матеріальної скрути, безпорадності і нерозтраченої ласки, шепотом творчої насолоди і підірваного здоров’я.

Спецкурс Видатні українці: неприкрашені життєписи нерозривно пов'язаний із суміжними дисциплінами, такими як: історія України, культурологія, літературознавство, мистецтвознавство. А також тісно пов'язаний з психологією. Адже видатні постаті в спецкурсі представлені саме через призму психології людини. Це особливо важливо, коли мова йде про творчі особистості, для яких відчуття, емоції є стимулом і натхненням творчості.

Видатні-українці-неприкрашені-життєписи

Через особистості можна значно краще зрозуміти закономірності і особливості тих чи інших історичних подій, процесів, періодів і цілих епох. Неможливо осягнути всю суть історичного процесу, його глибину без олюднення епохи, адже саме через людину проявляються родзинки певного історичного часу. Їх складають щастя, радощі, біль втрат, муки розлучень, ревнощів і втрат справжніх провідників нації. Саме вони завжди були дороговказом для мільйонів, незважаючи на свої помилки чи недоліки, бо вони теж створені з плоті та крові.

Отже, курс Видатні українці: неприкрашені життєписи є надзвичайно актуальними і важливим для розуміння загального ходу історії, розвитку культури, виховання студентів у дусі патріотизму та поваги до людей, які створили для нас минуле і дали майбутнє, а також служать прикладом.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!