Роздрукувати сторінку

Візажист, як навчальна дисципліна

« Назад

Visage – з французької перекладається як «обличчя». Сприйняття людини людиною починається з оцінки особи, так як це головна характеристика зовнішності індивіда. У виразі обличчя відображаються сліди душевних переживань, внутрішній світ, стан здоров'я людини. Мова, якою говорить особа, універсальна.

 

Голова і обличчя утворюють «маску», яку ми показуємо оточуючим, для миттєвого впізнавання (вік, психологічний тип, соціальний статус і т.д.), допомагає вижити в соціумі. Ось чому люди споконвіку прагнули до досконалості, намагалися за допомогою спеціальних засобів і прийомів створити еталон краси.

Візаж

Виглядати красивим – означає незрівнянно більше, ніж бути обдарованим природною красою. У народі кажуть: до 30 років красу дає природа, після 30 років людина робить обличчя собі сама. Уміння створити собі і оточуючим образ, уявлення і впевненість у власній привабливості є мистецтвом, яке необхідно знати для досягнення особистісного успіху.

Сьогодні не тільки актори та диктори, а й бізнесмени, менеджери, люди політичної сцени прагнуть створити свій імідж (стиль образ), роблячи це не тільки заради власного задоволення, а в порядку професійної необхідності. Керівника колективу, вчителя, вихователя положення зобов'язує сприяти гармонійній єдності внутрішнього змісту діяльності і зовнішнього вигляду. Духовне багатство особистості, емоційне наповнення проявляється через зовнішню поведінку, зовнішній вигляд. Тому створення іміджу – це не тільки підкреслення якоїсь людської винятковості. Це ще і здатність до перетворення, до свідомого вибору способу, «маски», які можна швидше створити за допомогою макіяжу.

Візажист

Навчальна дисципліна Візажист – вивчає фізичні особливості особи, матеріали і способи їх корекції. Вона є важливим компонентом в технології створення іміджу.

У процесі освоєння дисципліни, крім теоретичних знань, прищеплюються естетичні норми, розвивається фантазія, що дозволяє створювати оригінальні та ексклюзивні види макіяжу.

Метою курсу є ознайомлення студентів з сутністю професії візажиста, історією походження візажу; особливостями макіяжу як одного із засобів створення зовнішнього іміджу; макіяжу як соціально психологічного феномена маски, техніками макіяжу.

Імідж

Основними завданнями є:

- ознайомити студентів з сутністю професії візажиста;

- сформувати у студентів уявлення про макіяж, як про один із засобів створення зовнішнього іміджу;

- розвинути у студентів основні навички в техніці макіяжу.

В результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати:

- соціальний вплив макіяжу на особу;

- умови роботи, матеріали і інструменти, структурні схеми макіяжів, їх ситуативне застосування;

- типи клієнтів і техніки роботи з ними.

Макіяж

В результаті вивчення дисципліни студенти повинні вміти виконувати основний, вечірній, один зі спеціальних макіяжів.

Отже навчальний курс Візажист дає студентам можливість отримати навички з різних технік макіяжу, націлений на розвиток фантазії і самостійну розробку різних макіяжів, пошук і аналіз інформації про новітні тенденції в області косметології.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!