Роздрукувати сторінку

Германські мови (німецька), як навчальна дисципліна

« Назад

Германські мови, що входять в індоєвропейську мовну сім'ю – це група близькоспоріднених мов, на яких сьогодні говорять більше 600 млн. чоловік. До сучасних германських мов відносяться: англійська, німецька, африкаанс, нідерландська (або голландсько-фламандська), датська, ідиш, ісландська, норвезька, фарерська, фризька та шведська.

Серед цих мов найбільшу територію поширення мають англійська та нідерландська. А найбільше число людей говорять англійською і німецькою мовами.

Германські-мови-(німецька)

Німецька мова є національною мовою Німеччини і Австрії, однією з національних мов Швейцарії (поряд з італійською, французькою та ретороманська мовами), а також однією з мов Люксембургу (поряд з люксембурзькою і французькою). Поширена також в Канаді, США, Румунії, деяких країнах Південної Америки. Всього німецькою мовою говорять близько 100 млн. чол.

Німецька мова склалася переважно на основі діалектів західнонімецької групи племен (франків, саксів, турингів, алеманів, баварів / баюварів). А сьогодні вона сама має діалекти залежно від територіального розташування німецьких земель.

Курс Германські мови (німецька) вивчає загальні особливості германської мовної групи, походження, історію, розвиток німецької мови, її роль серед споріднених та інших мов.

германські-мови

Мета курсу – ознайомлення студентів із основоположними характеристиками германських мов, виділення специфіки німецької мови, її лінгвістичні особливості та розвиток від відокремлення до становлення як однієї з мов світового спілкування; розвиток комунікації та ерудованості студентів, виховання на кращих мовних зразках та принципах поваги до всіх іноземних мов, формування полікультурної, багатомовної особистості.

Завдання курсу:

- ознайомлення з загальною характеристикою германських племен, основними подіями пов’язаними з ними, їхньою культурою, звичаями та видатними представниками;

- ознайомлення з історією походження і утворення германської мовної сім’ї та виділенням, власне німецької мови;

- вивчення основних лексичних та фонетичних особливостей германських мов та німецької зокрема;

- розуміння культурно-історичного процесу розвитку цих мов;

- сприяння поширенню німецької мови та культури за межами німецькомовних країн;

- посилення міжкультурної взаємодії з Німеччиною, шляхом вивчення її історії та мови.

У результаті освоєння курсу студент повинен:

- оволодіти німецькою мовною компетенцією;

- засвоїти і актуалізувати знання про цю мову, а також германські мови в цілому;

- оволодіти історичними, культурознавчими та країнознавчими знаннями по даному питанню.

німецька-мова

Вивчення даної дисципліни дасть не тільки теоретичні історичні та філологічні знання, а й розширить уявлення про картину світу, загальний кругозір і можливості самоосвіти.

Отже, даний курс є надзвичайно важливим для професійного та загального розвитку студентів. Адже німецька мова в Європейському Союзі є іноземною мовою номер два, а за кількістю носіїв - 90 мільйонів чоловік - займає перше місце. У восьми країнах німецьку мову визнано як мову меншин.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!