Роздрукувати сторінку

Звички студентів у різних країнах світу

« Назад

Сьогодні мова піде про корисні звички студентів. Які звички існують, можна навчитися корисним звичкам і що для цього потрібно зробити - ці та інші питання будуть розібрані нами в даній статті.

екзаменаційні туфлі

Люди завжди люблять говорити про шкідливі звички - куріння, алкоголізм, наркоманії та інших згубні пристрасті. Практично скрізь кажуть, що шкідливі звички - це погано і від них треба позбавлятися. Існують десятки журналів, які дають поради людям, як позбутися шкідливих звичок, сотні клінік готові прийняти хворих людей, щоб вилікувати їх від «злого духа».

Ось такі корисні звички мають студенти всього світу:

1. Японські студенти беруть з собою на іспити шоколадку KitKat в якості талісмана. Такий незвичайний вибір обумовлений тим, що вираз «обов'язково переможемо» («kittokatsu» на японському) співзвучна з назвою солодкого продукту.

Кіт-кат, студентські традиції

2. В ході маркетингового дослідження компанії EverestPoker з'ясувалося, що найбільшу групу гравців в онлайн-покер складають саме студенти. В різних країнах цей показник коливається від 20 до 30% від всього числа любителів покеру по мережі. Навичка блефу може згодитися на заліку: завжди корисно зіграти хорошу міну при поганому квитку...

3. У Росії 19 століття студентам в питних закладах писали на спині їх адресу. Це навіть описується в одному з фейлетонів Чехова: швейцари ресторанів «Яр» і «Стрільна» у студентів, поки вони ще могли відповісти, адресу і писали її крейдою на їх спинах. Потім достатньо було здати бездушні тіла візників, щоб ті доставили їх до будинку. Рада першокурсникам: ідіть на посвяту в студенти у футболці з надрукованим профілем з Facebook...

писання на спині

4. Студент старіє. Це факт. Принаймні, в Європі люди все пізніше йдуть здобувати освіту. Наприклад, в Швейцарії середній студентський вік становить вже 25,5 років. А в Росії знаходяться унікуми, які заради відстрочки готові гризти граніт науки з 18 до 27 років.

5. Студенти  мають нетривіальні рішення. Іноді - через свою неуважність. Ось, наприклад, математик Джордж Данциг, запізнившись на заняття в університет, прийняв рівняння на дошці за домашнє завдання. Кілька днів йому знадобилося, щоб отримати відповідь. Потім з'ясувалося, що він впорався з двома «невирішеними» завданнями за статистикою, які були не по зубах вже сформованим ученим. Данциг просто не знав, що у них немає рішення - і знайшов його за вікенд.

6. Сучасних студентів все рідше можна зустріти бродячими між книжковими стелажами бібліотек. За результатами серпневого опитування ВЦВГД, 73% учнів вузів воліють користуватися ЕБС (електронними бібліотечними системами). Нинішні студенти читають електронні книги на мобільних носіях. Існують навіть рідери, спеціально орієнтовані на освітні цілі, наприклад, Pocket Book Pro 912. Розмір дисплея цього гаджета з діагоналлю 9,7 дюймів збігається з габаритами книжкової сторінки, що полегшує читання. У планшетів і ноутбуків читалка-покетбук виграє за рахунок технології E-Ink. По-перше, в дисплеї на електронних чорнилах не використовується підсвічування, від якої можуть втомлюватися очі при тривалому читанні. А по-друге - енергія витрачається тільки на перегортання сторінок, і акумулятора PocketBookPro912 вистачає на 7 000 сторінок.

сучасні студенти

7. Довжина Гарвардського моста становить «364,4 смута і ще одне вухо». Ця міра довжини з'явилася від прізвища студента, Олівера Смута, за допомогою якого студентив 1958 році вимірювали міст. Сто сімдесят сантиметрового Олівера переміщали по дорожньому полотну і робили позначки, які мало не втратили при реконструкції мосту. Цікаво, що сам Смут зайняв місце в Палаті Мір і Ваг - він став керівником ISO (Міжнародної організації стандартів). Ось вони які - американські 38 папуг.

8. Одна з моделей класичного чоловічого взуття пенні-лофер зобов'язана своєю назвою студентському марновірству. В язичку таких черевиків зроблений спеціальний проріз, куди кладеться монетка. Згідно з однією з традицій учнів, пенні (або будь-яку іншу грошики) потрібно сховати в туфлі перед іспитом, щоб квиток попався легше, а викладач - подобрішав. Деякі, правда, вважають, що краще покласти не монетку, а купюру (а краще - кілька). І не в туфлю, а в залікову книжку.

9. В Єльському університеті існує цікава традиція. Студенти старших курсів охоче діляться своїми конспектами з більш юними товаришами. За це останні стають боржниками. Втім, ніяких грошей платити не треба. Списавшому конспект, обводять очі зеленкою, щоб були схожі на фари, і потім він катає виручившого його студента на спині протягом кількох годин.

читання з планшетів

10. Сперечатися з викладачами - собі дорожче. Це ще раз підтвердив один нахабний студент з Оксфорда, запитав під час здачі іспиту кухоль пива. Це дозволяла давня традиція університету. Своє питво студент отримав, проте був тут же оштрафований вчителем. Але зовсім не за розпивання спиртних напоїв. Винахідливий викладач послався на ще більш старий звичай: без шпаги заборонено з'являтися на іспиті.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!