Роздрукувати сторінку

Традиції окремих університетів світу (зокрема традиції Оксфорда)

« Назад

Одним з найстаріших Вузів Європи та світу є Оксфордський університет, який став першим в Англії. Хоча точна дата його походження невідома, вважається, що тут викладали ще в XI столітті.

Оксфордський час

Про традиції Оксфорда, які випустили з університету численних нобелівських лауреатів, високі місця в різних рейтингах в самій Англії і у всьому світі, незламне бажання бути краще свого головного суперника - Кембриджського університету - відомо по всьому світу.

Розташований Оксфордський університет в Англії, в місті Оксфорд графства Оксфордшир. Він входить в число «старовинних університетів» Англії і Ірландії і в список «Рассел» найпрестижніших і елітних університетів Великобританії. Вступити в Оксфорд - мрія багатьох випускників шкіл і коледжів зі всього світу.

Коли абітурієнт вступає в Оксфорд і стає його учнем, він приймає традиції університету і певного коледжу зокрема. Наприклад, в окремих коледжах з консервативними засадами в їдальню не пускають без форми: мантії, костюма і чотирикутної знайомої багатьом фільмам шапки.

Після зарахування в один з коледжів кожен вимовляє клятву студента на латині перед керівними особами Оксфорда. А після закінчення Вузу, коли успішно склали всі іспити, вимовляють клятву і міняють стару студентську мантію на нову, відповідну новому званню випускника.

Ці процедури відбуваються у знаменитому в Англії Шелдоніанському театрі, який був побудований Крістофером Реном ще в XVII столітті.

Оксфорд відомий своїми надзвичайно цікавими традиціями - від усталених стародавніх до жартівливих сучасних, вони привертають до університету допитливих туристів і студентів. Деякі традиції датуються роками заснування університету, інші з'явилися зовсім недавно завдяки винахідливості випускників. Але всі традиції створюють неповторну університетську атмосферу і служать мотивом для безлічі забавних історій для тих, кому пощастило зустрітися з ними особисто.

2. Обіди в парадному залі – Formal Hall

Частота і ступінь офіційності таких обідів варіюється від коледжу до коледжу, але традиційно це прийом з трьома змінами страв, який проводиться у величезному «хогвардскому» залі, де студенти сідають на лавах вздовж довгих столів, а викладацький склад велично сидить на підвищенні за окремим столом, який ставиться перпендикулярно іншим, і називається «HighTable». Традиційні обіди розрізняються в різних коледжах. Деякі проводять фактично кожен вечір, інші - раз на тиждень, або навіть раз на триместр. В St John's, наприклад, проводиться за два обіду кожен вечір за винятком суботи - офіційний і неофіційний. На обід личить одягати мантію. У більшості коледжів неважливо, який одяг у студентів під мантією, тільки деякі вимагають обов'язкового дотримання офіційного дрес-коду. Обіди складаються з трьох страв і обслуговуються офіціантами (тоді як на неофіційних обідах студенти самі вибирають і приносять собі страви). По неділях на обіді виступає хор коледжу - ще одна чудова традиція Оксфорда.

Великий Том

3. Оксфордський час

У часи, коли ще не було залізниці і сполучення між містами, британські міста і села жили за своїм часом. Після впровадження нових шляхів сполучення з'явилася необхідність в стандартизації часу, на яку одні міста відреагували швидше за інших. Оксфордський місцевий час на 5 хвилин і 2 секунди відстає від Гринвіцького. Відгомони цих пережитків старовини існують і донині - всі лекції в Оксфорді стоять у розкладі саме з Оксфордського часу, точно також як і іспити та служби в церкві. Якщо ви спробуєте жити по нормальному часу, у вас не буде можливості запізнитися куди-небудь.

4. «Великий Том» - дзвін церкви Христа

В якості нагадування про Оксфордський час виступає традиція церковного дзвонуна вежі Тому. О 9:05 кожен вечір дзвін дзвонить 101 раз, а потім замовкає до 8 ранку наступного дня. Ця традиція датується підставою університету - 1546 роком, а кожен удар дзвону символізує число студентів, що вперше поступили на навчання у цьому році. Удари сповіщали студентів про те, що закриваються двері замку, і що їм слід поспішати повернутися в резиденцію.

5. Ascension Dayactivities

Принаймні, три ритуали входять у традицію Дня Відродження - дня в релігійному календарі, що знаменує воскресіння Ісуса. Традиція, як би то не було, не має релігійного забарвлення.

Кидання монет у Лінкольні

Ще одна цікава традиція в День Відродження - кидання монет з вежі і збирання їх з двору дітьми та з початкової школи. Раніше монети фарбували в червоний колір, що символізувало собою загрозу, зайву дріб'язковість і жадібність.

Церемонія переведення часу в коледжі Мертон

обряд зарахування

Відома традиція була винайдена двома студентами в 1971 році, щоб відзначити кінець трирічного періоду експериментального переведення часу, коли Великобританія жила за літнім часом не тільки влітку, але і в інший час - Гринвіч+1 годину. Традиційно в 2 години ночі студенти в парадному одязі йдуть задом наперед навколо загального дворика, з келихом портвейну в руці. Навіщо? Щоб привести в рівновагу просторово-часовий континуум, і повернутися назад до нормального грінвічського часу!

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!