Випускні вечори студентів світу
« Назад Випускний вечір - це, мабуть, одне з перших яскравих і значних подій в нашому житті. Кожен школяр та студент з нетерпінням чекає цього свята протягом років. Випускний проходить практично у всіх країнах, правда, святкується скрізь по-різному, і це залежить, в першу чергу, від культури і традицій країни.
Наприклад, у США на випускний бал (або Prom, від слова Promenade - «прогулянка») традиційно приходять парами, причому до себе в пару запрошувати можна як учнів молодших класів, так і студентів університетів. Юнак повинен заїхати за своєю дамою, і подарувати їй квітку, що відповідає цвіту її сукні. Головна розвага на балу, звичайно ж, танці, а в кінці директор оголошує короля і королеву вечора, після чого всі випускники вирушають в ресторани чи готелі, де і продовжують святкувати до ранку. У Німеччині випускники придумують собі гімн, емблему, видають стінгазету про себе і свій клас. Кожен випускник повинен залишити про себе щось на пам'ять, тому на прощання вони садять квіти і дерева на території навального закладу. В Австралії головною фішкою випускного вечора є транспорт, на якому ти приїжджаєш. Це може бути самокат, а може бути і раритетний кабріолет, звичайним лімузином тут нікого не здивуєш. Як тільки не оригінальничають випускники, деякі навіть приїжджають на пожежних машинах, а хтось і на тракторі. У Швеції веселощі починається рано вранці. Випускників возять в прикрашеній квітами вантажівці по місту і вони махають всім перехожим. Ще вони одягають білі шапочки, на яких пишуть вітальний текст. Батьки обов'язково дарують своїм уже дорослим дітям практичні подарунки, наприклад міксер або праска, у зв'язку з тим, що після вісімнадцяти (вік закінчення школи) шведи починають жити окремо від батьків. У Китаї після випускних доводиться чистити місто, так як вчорашні студенти викидають з вікон все, що нагадує їм про навчання - зошити, лінійки, ручки, олівці та щоденники. У Франції випускні вечори майже не проводять, тому що в старшій школі однокласники змінюються щороку. Правда, іноді за сто днів до єдиного випускного іспиту учні отримують право не ходити на заняття і влаштувати собі свято. У ПАР кінець навчального року припадає на кінець календарного року. Місяць випускних церемоній - листопад. У деяких областях навчання все ще залишається екзотикою, тому на випускний часто приходить ціла сім'я зі старцями і немовлятами, причому в своїх етнічних костюмах.
Звичайно, найбільше пощастило норвезьким випускникам, у яких святкування закінчення університету триває цілих 17 днів. Колишні учні надягають різнокольорові комбінезони, колір яких залежить від обраної майбутньої професії. Напевно через таку кількість днів можна відірватися на славу і захотіти вчитися далі! У Польщі за сто днів до закінчення школи, приблизно в кінці січня, проводиться не випускний вечір, а бал - «stodniowka». Починається він полонезом, причому перша пара в полонезі - це директор школи з ким-небудь з випускників (або випускниць). Ну і, звичайно ж, не можна забути про Росію. У країні випускний святкується ще з часів Петра І, святкування припадає на 20-ті числа червня, після здачі іспитів, і зазвичай починається в школі. Випускникам вручають атестати і кажуть довгі напутні промови, а де відбувається подальше святкування - залежить від батьківського комітету - зазвичай в кафе, ресторанах чи на теплоходах. Останнім часом багато випускників разом з педагогами святкують закінчення школи в Кремлівському палаці або Спорткомплексі «Олімпійський», а також на інших великих майданчиках, де проходять концертні програми і влаштовуються грандіозні шоу. Ось так безліч країн об'єднує одна урочиста та красива подія - випускний вечір. Це свято повинне запам'ятатися на все життя, адже разом із закінченням школи, можна сказати, і закінчується дитинство. А на згадку про роки, проведені в школі, у вас залишиться оригінальний і стильний випускний альбом студії «Яскравий кадр». З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |