Традиції з життя студентів Європейських вузів
« Назад Величезна кількість випускників наших шкіл мріє отримати освіту за кордоном, в Європейських університетах. Настільки сильне бажання вступити в закордонні навчальні заклади зумовлено не тільки можливістю отримання цінного диплома і хороших знань. Молоді люди прагнуть до оволодіння унікальних можливостей, що дає їм отримана освіта в кращих вузах Європи. Однак перш ніж їхати підкоряти Європу, необхідно попередньо ознайомитися з особливостями європейської системи освіти. Заглибившись в історію, згадаємо, що не так давно, у 1999 році була прийнята відома декларація. Вона була прийнята для створення зручного єдиного Європейського освітнього простору. Пізніше виникло поняття - студентська мобільність. Це дозволяє враховувати єдині залікові одиниці при переведенні студента з одного навчального закладу до іншого. Освіта в Європі не дешева. І це легко пояснюється тим, що вузи не шкодують коштів на оплату праці кращих викладачів, на придбання кращого технічного обладнання. Але не варто засмучуватися раніше часу. Найчастіше вузи йдуть назустріч іноземним студентам, пропонуючи свою допомогу. Іноді зустрічаються випадки, коли студентам пропонується вносити чисто символічну оплату. Однак не виключається ймовірність того, що в цьому університеті є бюджетні місця для таких студентів. Варто відзначити і наявність різноманітних стипендіальних систем. При вступі в обраний вуз так само варто звернути увагу - дозволяється студентам підробляти. Так само при виборі ВНЗ, слід враховувати, наскільки там цінується самостійна робота студента. Приміром, у Нідерландах у навчальних закладах ставиться акцент на проведення самостійних наукових досліджень, у той час як у Німеччині такі дослідження проводяться під керівництвом викладачів.
Чомусь саме Англія в уявленні абітурієнтів-співвітчизників є країною з найпрестижнішою вищою освітою. Дійсно, хто не чув про Оксфордський і Кембріджський університет? І хоч у тій же Італії чи Нідерландах є Вузи високого класу, британські університети на вершині рейтингу. Природно, шкільної підготовки для того, щоб стати студентом англійського Вузу недостатньо. По-перше, потрібно банально вивчити англійську. Власне, її знання стане в нагоді вам в будь-якій освітнійточці Європи. По-друге, потрібно пройти спеціальні підготовчі курси. Тільки після їх закінчення вас допустять до іспитів. Щоб отримати вищу освіту та ступінь бакалавра, вам необхідно всього три роки. Щоб стати магістром, ще один рік. Бізнес-курси, курси професійної діяльності, які організовують британські тематичні школи і коледжі працюють в основному влітку і користуються великим попитом, в тому числі і в іноземців. До речі, одна цікава студентська традиція є в університеті Прінстона. Там існує кодекс честі, який перед іспитом приймає кожен студент. Він полягає в тому, що студенти зобов'язуються не використовувати ніяких шпаргалок і, більш того, припиняти їх використання побратимами. Тобто в цьому Вузі на недбайливого любителя списувати донос складають свої ж однокашники. Оксфордський університет дотримується і трохи екстравагантних традицій. Щороку в ніч на 1 травня студенти влаштовують вечірки. А вранці, в продовження традиції, всі бажаючі можуть стрибнути у воду з мосту імені Марії Магдалени. Як бачите, з почуттям гумору в Оксфорді все в порядку. Тут вам обов'язково розкажуть історію про студента з Ізраїлю, який посилаючись на давню університетську традицію, зажадав у викладача кухоль пива і копчену телятину. Подібна традиція дійсно колись була, і розгублений викладач пішов. Зрозуміло, що студенту такі вольності з рук не спустили, викликали на університетський суд і прийняли рішення відрахувати з навчального закладу, апелюючи до того, що він не прийшов на іспит з мечем, як прописано у ще одній давній традиції. Вибираючи ВНЗ, ознайомтеся з тим, наскільки тут цінується самостійна робота студентів. Якщо ви любите до всього доходити самі, вам краще вчиться в Нідерландах, де великий акцент ставиться на проведення наукових досліджень, і ці дослідження носять самостійний режим. У Німеччині ж, наприклад, таку роботу займаються викладачі.
Який би ВУЗ вам не сподобався, дивіться далі, думайте глибше. Для чого ви йдете за знаннями саме сюди? Де ви бажаєте почати свій професійний шлях? Чи готові ви до конкуренції і великим обсягом знань? Чи Не буде вам самотньо в чужій країні? Почитайте на спеціальних сайтах враження від навчання в обраному ВНЗ своїх співвітчизників, якщо є можливість, зв'яжіться з ними і задайте запитання. Як би голосно це не звучало, місце навчання часто визначає нашу долю. Бути може, простіше купити тур в місто своєї мрії, а не пов'язати себе з ним надовго, залишаючи вдома свої досягнення та можливості незатребуваними. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |