Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Традиції студентів світу \ Традиції студентів світу \ Традиція друкування студентських творів в університетських газетах

Традиція друкування студентських творів в університетських газетах

« Назад

Газета - це насамперед люди. Люди, які роблять газету. І люди, що її читають. У кожному ВНЗ є студенти, які мають активну життєву позицію - бажання реально брати участь в обговоренні важливих для вузівської молоді та вирішенні проблем студентства, готові тримати руку на пульсі подій у вузі, мають зрілі моральні позиції.

студентсська творчість

І є читачі, яким цікаві події і факти, пов'язані з професійною діяльністю викладачів і життям студентів ВНЗ, що шукають відповіді на хвилюючі їх питання, готові обговорити в Інтернет-ресурсах запропоновані кореспондентами теми і підказати те, що вислизнуло з сфери впливу юних журналістів.

І це прагнення до співтворчості, до обміну думками, до співпереживань і придбання нового морального досвіду - незнищенна. А, стало бути, і вузівська газета, як юність, буде завжди актуальна, завжди необхідна.

Потреба у творчості властива молодим, адже творчість - це засіб духовного вдосконалення та становлення самосвідомості. А літературна творчість, про яку йде мова, - особлива. Адже крім потреби в активній діяльності (фізична культура, туризм), у молодої людини є потреба в живому спогляданні світу і свого внутрішнього життя, в філософському її осмисленні. У цей період життя для молодих архіважливим являється спілкування з близькими по духу людьми.  І в цьому сенсі творче об’єднання забезпечує студентам можливість дружнього і творчого спілкування з однолітками і педагогом, і - як наслідок - можливість творчого і особистісного зростання. І, по суті, соціалізації особистості.

Адже саме в юному віці людина приймає рішення, які визначають його подальшу долю, замислюється про сенс життя і, відповідно, ставить перед собою цілі, формує моральні принципи. Мріє про красу людських відносин і часом болісно усвідомлює їх недосконалість. Літературна творчість дає вихід і простір цим думкам і почуттям. Спілкування з однодумцями дає розуміння того, що цей шлях - отримання позитивного ставлення до світу при всій його недосконалості - проходить кожен.

університетська газета

Літературно-публіцистична студія «Пір'їнка», що об'єднує і юних журналістів та юних поетів,  народилася в силу творчої необхідності. З однієї сторони треба було ростити кадри кореспондентів для університетської газети, а з іншої - пестувати поетично обдарованих студентів, твори яких друкувалися в тій же газеті в рубриці «дебют». До речі, молоді поетичні дарування,  в більшості своїй, ставали і кореспондентами газети. І таким чином творчий розвиток цих студентів йшов і в «поетичному», і в «публі-цистичному» руслах.  Результатами кореспондентських буднів ставали нові і нові випуски газет, а підсумками поетичних натхнень - щорічні поетичні збірки під загальною назвою «І фізики, і лірики...» (і це за перший «дочірній» проект «Нашої газети», адже народився він з рубрики університетської газети «дебют», в якій і донині друкуються поетичні твори наших студентів). За сім років існування газети вийшло вже 92 примірника, адресованих в першу чергу студентам нашого вузу. А за п'ять з половиною років офіційного існування студії - 6 збірок віршів. Так що діючий проект «Thetags», другий «дочірній» проект під «дахом» «Нашої газети», народився не на порожньому місці.

Незмінним принципом роботи студійців-кореспондентів над газетним матеріалом є «занурення». Хлопці пишуть про те, що добре знають і відчувають. Вони - завжди «в матеріалі», тому що самі активні учасники описуваних подій. Вони самі - безпосередні учасники туристських походів в Крим і на Кавказ (гірничо-туристський клуб «Цитадель»); казкові герої на новорічні ранки для дітей-інвалідів (реабілітаційний центр «Веда») або дітей-сиріт (Дівінская школа-інтернат); безпосередні учасники вечорів інтернаціональної дружби, фестивалів творчості для першокурсників, турнірів з інтелектуальних ігор або поетичних вечорів. Хороший приклад заразливий.  І вони захоплюють читачів газети (а їх близько десяти тисяч!) можливістю участі у зйомках художнього фільму «Брестська фортеця», благоустрій джерел або у безоплатну працю в складі волонтерських загонів.

І звідси - переважна особливість матеріалів наших юних журналістів - щира, «на емоціях» від пережитих вражень, подача матеріалу, яка, до речі, в чомусь компенсує недолік майстерності.

газета, молоді поетичні дарування

Студентська газета є місцем, де молодь може проявити свій талант, поділитись думками, поспілкуватись з однодумцями, а також весело і корисно провести вільний час від занять.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!