Роздрукувати сторінку

Студентське свято Кейма в Португалії або Спалювання стрічок

« Назад

У нашій країні день студента відзначається 25 січня, у Тетянин день. Але насправді, офіційним днем студента все-таки є 17 листопада.

свято, Кейма

В кожній країні світу є свої традиції, пов'язані з цим святом. Тому давайте розглянемо декілька з них. У 1941 році в Лондоні було введене свято Дня студентів, який відзначається 17 листопада. Ця дата була обрана не випадково, адже саме в цей день фашисти розстріляли засновників чеського Союзу, після чого студенти і викладачі були відправлені в концтабори. Свято студентів  було поєднане з відомим Тетяниним днем. Тетяна, дочка відомого римлянина прийняла християнство, і після відмови повернутися в язичництво, була страчена. Як раз в день Тетяни, Єлизавета Петрівна, імператриця підписала указ про створення Московської установи. Таким чином, Тетяна стала покровителькою студентів. Крім того. у другій половині дев'ятнадцятого століття це свято стало відзначатися і в Україні.

У Греції студенти відзначають своє свято 7 листопада. Це пов'язано з річницею студентських протестів, в придушенні яких постраждали багато, але жертв вдалося уникнути. Коли до влади прийшов демократичний уряд, студенти були оголошені мучениками. У Фінляндії студенти відзначають своє свято 1 травня, коли випускники ліцеїв отримують студентський кашкет. В це свято, президент країни в обов'язковому порядку вітає і поздоровляє студентів. У цей день влаштовували веселі гуляння, а на голову статуї ХавісАманди покладається студентський кашкет.

Найвеселішим і грандіозним святом гарвардського університету також є день студента, який відзначається у лютому. Відзначається цей день карнавалом, і костюмованим парадом.

студентки-першокурсниці

В Португалії також проводиться масове студентське свято, яке називається Кейма.

Коїмбра - стародавнє місто зі старовинними будівлями та багатовіковими традиціями.

Це старе університетське містечко, розташоване в 195 км на північ від Лісабона, на річки Мондегу.

Щороку в середині травня, в цьому місті проходить Свято спалювання стрічок, яке є дуже старою традицією. На португальському Свято спалювання стрічок звучить так: «Кейма-даш-Фиташ».

На святі лунають веселі пісні, танці та марші, концерти та вечірки. Коли гуляють студенти, нудно не буває нікому! Відчайдушне свято з нагоди закінчення сесії, що може бути краще?!

Дозвольте розповісти трохи про сам університет і про те, що за стрічки спалюють на Святі.

Університет міста Коімбра є одним з найстаріших у Європі, а до 1910 року він був єдиним в Португалії. Примітно, що його переміщували з Коїмбра в Лісабон і назад кілька разів, «кочове» життя припинилося в 1537 році, коли Жуан III помістив Університет в колишній королівській резиденції.

Студенти є найголовнішими жителями міста і визначають його вигляд. У травні, після іспитів, у них є особливий привід надіти свої студентські костюми - чорні плащі з стрічками. Ці стрічки можуть багато розповісти про студента: кількість стрічок говорить на якому курсі навчається володар плаща, колір стрічок вказує на факультет. Так, наприклад юристи носять червоні стрічки, гуманітарії - сині.

Так що, якщо Ви бажаєте поринути в атмосферу безтурботного студентства в старовинному містечку з багатовіковою історією, тоді Вам неодмінно потрібно відвідати Коїмбра.

грузовик факультету

Кейма починається опівночі гучним загальностудентським співом серенад біля пам'ятника одному з португальських королів. У міському парку виступають місцеві і приїжджі музичні групи. Кульмінація свята - хід студентів, які проходять через все місто. Кожен вуз одягається у власну уніформу, всі студіозуси тримають в руках течки зі "своїми" стрічками і рухаються поруч з прикрашеної яскравими пап'є-маше вантажною машиною. У кузові сидять випускники, а першокурсники повзуть на колінах слідом по бруківці. На стадіоні проходить церковна служба, а потім урочисто спалюються стрічки кожного вузу. Всі гуляють, збираються компаніями, п'ють пиво і портвейн, дуріють.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!