Роздрукувати сторінку

Традиції святкування Міжнародного дня студента

« Назад

День студентів з нетерпінням чекають самі студіози, і зі страхом - дорослі. «Як би чого не накоїли!», - така загальна думка мам, тат і викладачів, які зовсім забули, як самі відзначали це свято.

День студента

Історія виникнення Міжнародного Дня студентів

Міжнародний день студентів (International Students' Day) святкується 17 листопада. Напевно, самі учні навряд чи знають, що у їх свята зовсім не радісна історія.

28 жовтня 1939 року в окупованій німцями країні, якої вже немає на карті, - Чехословаччини, слухачі і викладачі вийшли на вулиці, щоб відзначити річницю утворення своєї держави. Німці сприйняли цю ініціативу в штики і розігнали демонстрантів. В бійці був убитий студент. Похорон з траурної процесії переріс в стихійну акцію протесту. У відповідь, 17 листопада того ж року, фашисти приступили до масових показових арештів - більшість учнів були відправлені в концтабори, а призвідників стратили.

У 1941 році, під час міжнародної зустрічі студентів в Лондоні, було прийнято рішення в пам'ять про ті страшні події щорічно відзначати 17 листопада як День студентів.

Це свято має ще одну історію виникнення і ще одну дату народження. Інший День студентів відзначають 25 січня - День Тетяни. У 1755 році імператриця Єлизавета своїм указом заснувала МДУ і, з тих пір, наприкінці січня відзначають день заснування цього навчального закладу та початок канікул. Так релігійне свято на честь мучениці Тетяни, знайшов новий світський напрям.

Традиції святкування Міжнародного Дня студентів

В цей день навіть викладачі трохи поблажливіше до своїх учнів, а тим, хто ходить з сумним виглядом - загальне осудження!

З самого ранку, за заведеною традицією, розпочинаються офіційні заходи: привітання від викладачів та нагородження найбільш відзначенихстудентів. Ближче до вечора - неформальна частина: п'янки і гулянки від душі!

свято, міжнародна зустріч студентів

Оскільки цей день по духу ближче всього студентам, то однією з незвичайних традицій свята стали пісні під вікнами редакції видання «Московские ведомости», так як ця періодика була заснована вихованцями московського університету.

Ще одним з приємних звичаїв свята стало виготовлення медовухи і розпивання її студентами та викладачами за одним столом.

В наші дні День студента відзначають, хто як і на що здатний: проводять музичні фестивалі, ярмарки, Квк, «капусники» або просто зустрічі в гуртожитках з гітарами і свічками.

Так як вчорашні студенти розлітаються по всьому світу, то і свято поширюється всюди: зльоти проходять в Нью-Йорку, Литві, Києві, Бейруті...

Студенти збираються у соціальних мережах: кидають клич у Фейсбуці, дають посилання на захід своїм друзям і ось через кілька годин свято готове і проходить легко: з традиційними веселощами та студентською безпечністю!

як відсвяткувати День студента

У іноземних студентів немає особливих традицій і звичаїв святкування цього дня, але тим не менш:

Бельгійські студенти небайдужі до будь-яких студентських свят. Успішне закінчення сесії - гарний привід для зустрічей друзів. У цій країні люблять збиратися компанії давніх знайомих, найчастіше по 7-8 чоловік. Найпопулярніше місце проведення свят - бари. На природу, точніше на пікніки, бельгійські студенти виїжджають украй рідко: так надходять, в основному, люди старшого віку. Що стосується проведення самих свят, то на відміну від наших студентів, бельгійці не дуже люблять співати, хоча послухати сучасну музику зовсім не проти.

Студенти в Данії вважають за краще проводити свята в колі найближчих і найвірніших друзів. Зазвичай вдень вони збираються у кого-небудь будинку, жартують, співають пісні, іноді під гітару, а ввечері відправляються компанією в бар. З алкогольних напоїв данці найчастіше віддають перевагу пиву, намагаючись зробити свято приємним, душевним і в міру веселим. Цікава традиція існує у студентів-випускників гімназій. У день закінчення навчання в сім'ї випускника беруть напрокат велику машину, що нагадує вантажівку, і весь вечір катаються по вулицях. У машині всі члени сім'ї співають пісні, після чого гуляння продовжується вдома або в барі.

Тетянин День

Американці у всьому люблять свободу. Можливо, тому студентам в Америці подобається відпочивати з друзями, зі своїм хлопцем або подружкою за містом, на природі. Втім, багато хто з них воліють ходити в дорогі клуби або ресторани, адже більшість американських студентів із забезпечених сімей. Вони можуть дозволити замовити собі бренді або мартіні і все, що захочуть. Словом, де і як відсвяткувати подію, для них не проблема. Головне, вони завжди намагаються робити те, що їм подобається.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!