Роздрукувати сторінку

Традиції з життя студентів вузів США

« Назад

Питання отримання вищої освіти у США - важлива сходинка майбутньої кар'єри для думаючих і перспективних хлопців зі всього світу.

студенти вузів, американський Вуз

Ну ось, приміром, Ви вже надійшли в американський Вуз, отримали візу і маєте намір відправитися за знаннями в Штати.

Весь парадокс в тому, що елементарне побутове облаштування хвилює молодого і амбітного в другу чергу і, як правило, абітурієнти і студенти вже звертають мало уваги цій важливій частині життя кожного, хто переїжджає в Америку...

Відразу ж виникає ціла маса резонних запитань:

Де жити під час навчання в Штатах?

Скільки коштує проживання в різних університетах і містах США?

Що краще і дешевше: знімна квартира чи гуртожиток?!?

"Завдання університету полягає в тому, щоб зробити молодих джентльменів як можна менш схожими на їхніх батьків".

Американським коледжам і університетам заздрить весь світ.

Багато іноземних студентів приїхали в США в пошуках не тільки прекрасного академічної освіти, але і в прагненні здобути свободу. Панує в американських університетах дух незалежності, настільки цінується іноземцями, в деякому сенсі визначається і матеріальними міркуваннями. Всі американські коледжі, приватні і суспільні, ведуть посилену боротьбу за існування. Вони борються не тільки за студентів, але і за викладацький склад та дослідницькі гранти. Незважаючи на те, що така конкуренція забирає в адміністрації багато сил і уваги, вона стимулює творчий процес і змушує адміністрацію уважно ставитися до потреб студентів.

Незважаючи на постійні проблеми, 3500 вищих навчальних закладів США залучили в 1991 році 419.585 студентів з 193 країн. Найбільше студентів приїхало з Китаю і Японії, острова Тайвань, Індії, Південної Кореї, Канади. Для французьких студентів, які вже в 16 років повинні знати, в якому університеті і на якому факультеті вони хочуть вчитися, американська практика переходу не тільки з одного факультету на інший, але і з одного навчального закладу до іншого, здається розкішшю. А для японських студентів, наприклад, абсолютно виключений перезарахування предметів, пройдених в іншому вузі.

Серед студентів американських університетів росіян небагато. Всього в різних вищих навчальних закладах Сполучених Штатів навчається близько 2000 студентів з країн СНД. Багатьох приваблюють не тільки академічні програми у визначеному американському коледжі, але і можливість пожити у великому студентському містечку - кампусі, "зануритися" в навколишнє культурне середовище. Знайдеться не так багато іноземних університетів, де надають таке ж значення невимушеності суспільного життя, як в американських кампусах, де є все - від клубів і спортивних команд до студентських видань і театральних товариств.

Як ставляться там до наших студентів?

На рівень підготовки студентів не поскаржився ще ні один американський викладач.

Що вражає наших студентів?

Вразив незвичний американський гумор. Американці сміються, коли зовсім не смішно, - зауважує одна наша студентка.

студентське життя

Більшість американських телевізійних шоу просто дурні.

Вражає ще й ідеологічний ревізіонізм. Перегляд сформованих норм і цінностей відбувається на расовому, статевому, культурному та інших грунтах, який завжди починається з риторичного запитання: "Хто сказав?!..."

Ревізіонізм - позначення наукових течій, що піддають перегляду принципи і положення якої-небудь теорії, концепції, вчення. (БЕС)

Хто сказав, що Шекспір, Чехов і Хемінгуей - це добре?! Хто сказав, що чоловік - головний в сім'ї?! Хто сказав, що гомосексуалізм - це неправильно, а гетеросексуалізм - правильно?! Хто сказав, що Рембрандт краще наскальних малюнків азіатського клану. А-а?! Хто сказав, що твори Моцарта гармонійніше звуків, що видаються африканським племенем Б-Б під час ритуальних танців?! Хто сказав, що екологія - це не найголовніше?! Хто сказав, що "біле" краще "чорного"?! Хто сказав, що людина має бути чоловічого роду?! Хто сказав, що Колумб відкрив Америку?! Хто сказав "дівчина"?! Риторичні запитання не вимагають відповіді, вони його розуміють.

Середня вартість навчання та проживання

Для студента громадського коледжу в 1992-93 навчальному році вона становила 5656 доларів, в приватному коледжі - 12874 доларів. Щорічно журнал "US news&Worldreport" проводить оцінку якості у 1373 чотирирічних американських коледжах та університетах. Журнал виділяє університети, що входять в число кращих і мають саму низьку оплату за навчання. Цифри, які наводяться нижче, - це тільки плата за навчання. Сюди не включені витрати на проживання, послуги, підручники, дорожні та інші.

Запрошують в американські вузи і наших бізнесменів, щоб, вивчивши безпосередньо на місці ринкову економіку, вони змогли втілити в життя отримані знання у себе вдома. Найкраще це можна здійснити за допомогою стажування в місцевих ділових організаціях у поєднанні з навчанням на факультеті ділового адміністрування. Першими в Вірджинський університет у серпні 1992 року завітали п'ятеро молодих фахівців з Росії. Їх відбирали за принципом - "молоді люди, здатні неординарно мислити і прагнучі змін".

На стажування у Федеральний резервний банк в Річмонді були направлені дві співробітниці Центрального банку Росії. Третя, приватний підприємець із Санкт-Петербурга, пішла працювати в "Арбис" - мережа ресторанів швидкого обслуговування. За винятком труднощів на самому початку, коли один з інженерів, погано розуміючи викладачів, був змушений скоротити кількість досліджуваних предметів з дев'яти до шести, стажування проходила успішно. Тут вітчизняні бізнесмени не тільки чують, але і бачать втілений в життя відомий принцип - "Покупець - передусім!"

Академічні заняття у стінах університету займають центральне місце у житті студентів, а точніше 2 - 3 дні на тиждень, коли вони сидять на лекціях, у бібліотеках або лабораторіях. Однак за традицією студенти пізнають навколишній світ завдяки сотням випадкових зустрічей. Як не дивно, але саме в пізніх нічних розмовах 19-річні студенти збагачують свої уявлення про світ, обмінюючись думками і враженнями з товаришами. Студенти і випускники сприймають університет як єдину велику родину, де безумовно простежується певний стиль життя і смаки. Є деякі вже незмінні речі. Як те, що, крім підручників, студенти в обов'язковому порядку читають "Фірму" Джона Гришама і "Покоління Ікс" ДагласаКупленда. Самий популярний підручник серед всіх інших - "Великі ідеї фізики" АллейнаЛайтмана. Фільм "Основний інстинкт", захоплюючий детектив у стилі Хічкока, потрапив у розряд фільмів, які студентповинен подивитися (інакше він - не студент). Найкращою їжею в студентських кафетеріях визнана піца, макарони, індичка з картопляним пюре. П'ють студенти, як правило, пиво, горілку "Абсолют". Звання "рок-фаворита" університетів впевнено тримають Біллі Джоел, "ЛедЗеппелін", "В-52".

Яке ж звичайне розклад дня студента?

Розподіл часу типового першокурсника за видами діяльності протягом тижня (в годинах), наприклад, виглядає так:

Приготування завдань: 16

Сон: 44

Вечірки: 12

Розмови з друзями: 20

Стояння в чергах: 36 хвилин

Присутність в аудиторіях: 17

Заняття фізичною культурою і спортом: 7

Розмови за телефоном: 3

Особиста гігієна: 5

Відвідування спортивних змагань: 3,5

Участь у різних заходах: 3

І наостанок.

гуртожитки США

Поради першокурсникам американських університетів від "бувалого" старшого покоління: "вчися читати швидко і запам'ятовувати прочитане", "знай межі своїх можливостей", "не бери нічого надто всерйоз".

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!