Роздрукувати сторінку

Святкування студентів в Бельгії

« Назад

Протягом усього року у Бельгії проходять всілякі карнавали, пишні святкування, концерти і виставки.

студенти, святкування випуску

На початку січня вже сьомий рік поспіль проходить, так званий, Тиждень супу. У цьому році в перший день свята бельгійські кулінари зварили п'ятсот літрів супу. Спробувати приголомшливий традиційний бельгійський суп запрошуються всі бажаючі. Тиждень супу проходить в Брюсселі, Антверпені і Льєжі.

Починаючи з 14 століття щороку в місті Бінше у Валлонії проходить один з найбільш відомих в Європі карнавалів. Проходить карнавал з 26 по 28 лютого. Головний атрибут карнавалу - одягання легендарного Жиля. Жиль - символу міста і емблема свята. Хлопчики і чоловіки в костюмах Жиля з важким величезним капелюхом, оздобленим пір'ям, кидають у натовп глядачів безліч апельсинів, які неодмінно треба зловити, і це принесе удачу і щастя. Головний день свята - жирний вівторок. Святкова процесія у всіляких масках і костюмах з величезними страусиними пір'ями, під стукіт барабанів і звуки місцевих оркестрів, проходить по вулицях Бинша. В будинках відомих городян проходять костюмовані бали.

У ці ж дні в місті Аалсте проходить не менш яскравий і різнобарвний карнавал. По вулицях Аалсте проходить процесія гігантських ростових ляльок. Слідом за ними йдуть ошатно одягнені жінки і чоловіки. Всі танцюють і співають пісні. Чоловіки вбираються в сукні і довгі спідниці, а жінки прикріплюють вуса і довгі бороди. Кульмінацією свята є все ті ж Жили, танцюючі захоплюючий танець з мітлами. Закінчується карнавал киданням один в одного всіляких кондитерських виробів у формі величезних цибулин.

У квітні в Брюсселі проходить День Зомбі. В цей день центральними вулицями бельгійської столиці проходить парад зомбі,а «пісяючого хлопчика» - символу Брюсселя, одягають костюм Дракули.

У травні в бельгійському Брюгге проходить щорічний фестиваль шоколаду.  Шоколадні витвори представляють сотні кондитерів з усієї Європи. Для дітей на фестивалі будується так зване «шоколадне село», де маленькі ласуни можуть самі взяти участь у процесі виготовлення шоколаду і шоколадних цукерок.

випускний, яскравий і різнобарвний карнавал

У липні в Генті цілий тиждень проходять щорічні «Гентскісвяткування» - всілякі святкові заходи і народні гуляння. Фестиваль проходить в Генті з середини 19 століття. Під час фестивалю в місті проходить барвистий парад, на майданчиках під відкритим небом виступають вуличні артисти, музиканти, виступають жонглери і акробати. Численні туристи можуть відвідати відкриті уроки танців, а також знаменитий Джазовий фестиваль, на який в Гент приїжджають кращі джазові виконавці з усього світу. В цей же час в Генті проходить фестиваль електронної та техно музики.

У серпні в Брюгге проходить щорічний карнавал каналів. Барвисті і галасливі народні гуляння з піснями і танцями проходять уздовж каналів. Кожен вечір у яскраво освітлених каналів починаються вуличні вистави на тему історичних подій міста.

Студентські свята Бельгії

Тут студенти ради будь-яких студентських свят. Успішне закінчення сесії - гарний привід для зустрічей друзів. У Бельгії люблять збиратися компанії давніх знайомих, найчастіше по 7-8 чоловік. Найпопулярніше місце проведення свят - бари. На відміну від наших студентів, бельгійці не дуже люблять співати, зате дуже люблять послухати сучасну музику.

Зрозуміло, це далеко не повний перелік свят студентства. Молодь усіх, без винятку, країн любить гуляти і веселитися, та і не обов'язково по урочистих днях. В окремих місцях студентські свята до певної дати не прив'язані. І все ж залишається фактом, що День студентата випускний відзначається в усьому світі. Це говорить про те, що «вузівські спільноти» поважають і цінують.

Незважаючи на те, що коріння історії свята йдуть углиб століть, традиції цього свята збереглися і до сьогоднішнього часу. Студентською братією як влаштовувалися грандіозні гуляння сто років тому і більше, так і в нашому XXI столітті студентство відзначає своє свято весело та гамірно.

веселе святкування

Втім, студент шанс відпочити від навчального процесу ніколи не упустить. Як говорить народна мудрість, що від нескінченних урочистостей його відволікає лише чергова сесія.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!