Роздрукувати сторінку

Студентські традиції (університетські традиції)

« Назад

Для багатьох студентські роки - найкраща пора в житті, особливо якщо вони проходили в гуртожитку. Найчастіше яскраві і радісні спогади пов'язані з університетськими традиціями, які дотримуються протягом багатьох років і передаються від покоління до покоління. Перед вами по-доброму божевільні студентські традиції з різних країн світу.

ізюмний уікенд

Знаменитий Єльський університет зберіг таку завзяту традицію, як «забіг голяка». В ніч перед іспитом, студенти десятками біжать навколо університетської будівлі, оглушаючи околиці криками. Ця традиція призиває Шару - міжнародне божество, що дарує студентам удачу, халяву і легкі оцінки.

Шара (халява) - міфічне божество і для українських студентів

Традиція викликати шару  популярна у ВУЗах України і країнах СНД, і закликають її ритуали схожі своїм «відв'язним» духом. Українські студенти теж оголошують ніч криками з вікон, закликаючи: «Шара, прийди!» Кажуть, що при вірному дотриманні ритуалу, викладач не буде парити студента, а легко нагородить його вищим балом, і часто це дійсно працює.

Здача сесії в ХАІ - справжня традиція

Що вже говорити про здачу сесії - радісний привід для будь-якого студента. На всю Україну і СНД, наприклад, знаменитий своїми традиціями Харківський авіаційний інститут (ХАІ). Після кожної успішної сесії, студенти «ховають» пройдені предмети. Похоронна процесія дуже мальовнича: попереду йдуть підкоривши сесію студенти, які грають бадьорі марші на посуді - ложках, каструлях та іншого начиння, що схоже англоамериканської традиції «скіффл». Чотири студента несуть сани, навантажені паперами. А в хвості процесії йдуть «плакальники» - студенти з молодших курсів, яким ще належить вивчати і здавати поховальні предмети. Під акомпанемент кухонної музики і схлипи першокурсників, сани перекидаються через вікно, після чого починаються поминки сесії - традиційна студентська пиятика.

співання серенад

Катання на тазиках

Традиція прижилася в багатьох університетах світу - відзначати здану сесію катанням на тазиках по сходах. Рекордсмен за здачу сесії (круглий відмінник), призначається першим штурманом і відкриває забіг по сходах вниз. Погодьтеся, заняття не для слабаків! А відмовлятися від такої пропозиції не прийнято, вважається, що відмова злякає Шару. Втім, в тому куражі, в якому проводять радісні студенти гонки на тазиках, вже не до відмовлянь.

Так, не всі розваги однаково корисні, зате є що згадати після випуску!

Мантії для випускників - ще одна нова традиція

Серед студентських традицій вже складно виділити місцеві або запозичені, залишки колишніх університетських правил або самодіяльність  студентів. Глобалізація робить свою справу, і у нас приживаються такі традиції, як носіння мантій на випускних, раніше знайоме нам тільки по іноземним фільмам. Прокат мантій для студентів-випускників - ці слова ще двадцять років тому здавалися відвертою екзотикою. Зараз нікого не здивувати натовпами студентів в мантіях на церемонії вручення дипломів.

студентські традиції, мантії

Сент-Ендрюський університет: Ізюмний вікенд

Ізюмний вікенд - традиція, яка сягає вглиб віків. Колись першокурсники дарували студентам  старших курсів родзинки за те, що ті допомагали їм адаптуватися до навчання та життя в університеті і влитися в новий колектив. З тих пір багато чого змінилося. Сьогодні Ізюмний вікенд, який проходить в листопаді - це море випивки, нестримні вечірки та інші розваги. Кульмінацією події є бої з піною для гоління, які й завершують шалене свято, що триває всі вихідні, у понеділок вранці.

Мертонский коледж, Оксфорд: Тимчасова церемонія

Наприкінці жовтня у Великобританії переводять стрілки годинника на зимовий час. Саме в цей момент і відбувається Тимчасова церемонія. Студенти Мертонського коледжу одягають академічний одяг і влаштовують room хода задом наперед навколо чотирикутного двору, попиваючи алкогольні коктейлі. Ця традиція виникла в 1971 році, і її головна і дуже важлива мета - зберегти цілісність просторово-часового континенту.

Вассарський коледж: Співи серенад

тимчасова церемонія

Ця університетська традиція пішла досить далеко від своїх витоків. Раніше першокурсники  просто збиралися разом і співали пісні для студентів старших курсів. Тепер же після цього дійства вони влаштовують бої з їжею та словесні перепалки. Цей захід традиційно проходить на початку навчального року. Кожне співтовариство новачків складає текст пісні для виступу перед старшокурсниками, які оцінюють їх творчість і обирають переможця. Буквально нещодавно студенти внесли деякі поправки в традицію: у боях після співу серенад» їжу вони замінили водою, але веселощів і гарного настрою, яке дарує студентам такий захід, від цього їх не поменшало.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!