Роздрукувати сторінку

Вінницький транспортний коледж, ВТК

« Назад

Вінницький транспортний коледж – вищий навчальний заклад, акредитований за першим рівнем. Коледж спеціалізується на підготовці фахівців за рівнем молодший спеціаліст.

Вінницький транспортний коледж, ВТК

Контакти ВТК

Знаходиться коледж в м. Вінниця за адресою: вулиця Некрасова, 28.

Напрями навчання у ВТК

У Вінницькому транспортному коледжі навчання відбувається на денному і заочному відділеннях за наступними спеціальностями:

1. Обслуговування та ремонт залізничних споруд і об’єктів колійного господарства - студенти освоюють робочу професію монтера колії; отримують практичні навички з проектування та реконструкції залізничних доріг, експлуатації штучних споруд і метрополітену;

2. Лісове господарство – студенти здобувають кваліфікацію технік лісового господарства і робочу професію лісоруба та озеленювача; здобувають професійну підготовку в галузі лісової таксації і лісовпорядкування, лісництва, захисного лісорозведення, техніки і технології лісовирощування, захисту та охорони лісу, економіки і організації господарства лісу, технології лісокористування;

3. Організація і техніка протипожежного захисту – студенти опановують робочу професію охоронця, пожежного, пожежного-рятувальника; отримують практичні знання з пожежної техніки, організації службової діяльності стрілецьких і пожежних підрозділів воєнізованої охорони, тактики і профілактики, основ комерційної експлуатації залізниць;

4. Організація перевезень і управління на залізничному транспорті – підготовка спеціалістів для роботи в економічній галузі за напрямами: діяльність вантажного та пасажирського залізничного транспорту;

5. Експлуатація і ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин та обладнання – випускники отримують кваліфікацію технік-механік та робочу професію слюсаря з ремонту машин та механізмів другого кваліфікаційного розряду; за період навчального процесу студенти одержують знання з матеріалознавства і конструкційних матеріалів, інженерної і комп’ютерної графіки, прикладної механіки, нарисної геометрії, електроніки і мікропроцесорної техніки, електротехніки, комп’ютерної техніки і програмування, організації зберігання і обліку машин, запасних частин і експлуатаційних матеріалів, основ організації виробництва і охорони праці, основ проектування виробничих дільниць;

6. Будівництво і експлуатація будівель та споруд – по завершенню навчання студенти оволодівають сучасними методами і засобами праці в галузі будівництва, мають практичні навики по проведенню технічних експертиз будівель і здійсненню операцій із нерухомістю; здобувають робочі професії штукатура та муляра.

ВТК

Історія ВТК

В 1953 р. розпочинається історія Вінницького транспортного коледжу. Саме тоді, на виконання наказу Міністерства шляхів сполучення в м. Вінниці було засновано Вінницький агролісомеліоративний технікум залізничного транспорту. Навчалися студенти тільки одній спеціалізації «Лісове господарство». Педагогічний колектив навчального закладу налічував чотирнадцять осіб, студентів було також не багато – менше сотні.

В 1964 р. заклад одержав нову назву Технікум залізничного транспорту.

Тоді ж було відкрито відділення «Будівництво та експлуатація колійного господарства залізничного транспорту», що готувало фахівців колійного господарства.

Матеріальна база Технікуму залізничного транспорту недостатньо була сформована для практичних занять: площа навчальних цехів була замала, тому студенти проходили практику на будівельних майданчиках, де здобували навики з кам’яних, штукатурних та електромонтажних робіт.

Поступово розпочалось будівництво власних майстерень, переобладнання цехів слюсарного, токарного, столярного, електромонтажного, електрозварювального, штукатурного та цеху кам’яних робіт.

В 1968 р. стався випуск перших техніків-колійників.

В 1969 р. було організовано спеціальність «Будівництво і експлуатація будівель та споруд».

В 1970 р. було започатковано нову спеціалізацію «Експлуатація і ремонт підйомно-транспортних, будівельних та дорожніх машин та обладнання».

В цьому ж році внаслідок пожежі було пошкоджено двоповерхову будівлю навчального корпусу. Згодом будівлю було відновлено та добудовано третій поверх. Відтепер в технікумі з’явилась актова зала, нові навчальні аудиторії. База технікуму розширялась, зростала кількість студентів.

В 1973 р. було збудовано гуртожиток для студентів Технікуму залізничного транспорту. Відбувся перший випуск фахівців за кваліфікацією технік-будівельник.

В 1977 р. очолював технікум Єрмаков Олександр Захарович.

З 1991 р. на виконання рішення Державної адміністрації залізничного транспорту України в навчальному закладі було запроваджено спеціалізацію «Організація та техніка протипожежного захисту».

В грудні 1998 р. згідно наказу Міністерства транспорту України технікум набуває статусу Вінницький транспортний коледж.

В 2012 р. відкривається ще одна спеціальність  «Організація перевезень та управління на залізничному транспорті».

Матеріально-технічна база ВТК

Сьогодні у Вінницькому транспортному коледжі створено сучасну матеріальну базу для навчання: сучасними стендами, пультами управління диспетчерів і чергових по станції, в т. ч. віртуальними, у вигляді комп’ютерних програм, діючими макетами оснащено кабінети та лабораторії, навчальні майстерні і навчальний полігон з діючими машинними вузлами, комп’ютерні класи, лісорозсадник, два гуртожитки, тренажерна та спортивна зали, бібліотека з читальним залом, спортмайданчик, тир, їдальня.

Участь студентів в різноманітних гуртках (художня самодіяльність, технічна творчість, екологічний та літературно-мистецький), КВК та у студентському самоврядуванні додають багато цікавого в їх життя. Збірна команда з пожежно-прикладного спорту приймає участь в змаганнях на першість Укрзалізниці, завойовуючи призові місця.

Очолює сучасний коледж директор М. В. Фаліштинський.

За період існування Вінницького транспортного коледжу було підготовлено понад тринадцять тисяч кваліфікованих спеціалістів, професіоналів своєї справи. Серед випускників є Герой Соціалістичної праці, працівники з науковими ступенями та званнями, працівники на керівних посадах структурних підрозділів Південно-Західної залізниці і Укрзалізниці.

Отже, Вінницький транспортний коледж завжди радий вітати Вас. У ньому ви отримаєте всі можливості для навчання та свого дозвілля.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!