Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг

Всі ВНЗ України та їх рейтинг. Знайди свій ВНЗ

Перед випускниками школи, які бажають продовжити навчання у ВУЗі, завжди стоїть проблема вибору.

рейтинг вузів України

По-перше, необхідно визначитися зі спеціальністю.

По-друге, потрібно обрати ВНЗ, адже однієї і тієї ж спеціальності, можуть навчати в декількох університетах навіть в одному місті.

Сьогодні мало який ВНЗ не готує економістів, юристів, бухгалтерів. І нічого, що науково-технічної бази для цього немає жодної, що викладачі паралельно зі студентами вивчають нові для себе дисципліни. Головне - не заростає народна стежка, що веде в стіни цих альма-матер, а значить, і не пустіє вузівський капшук.

ВУЗам - добре. Погано батькам студентів, які даремно витрачають гроші на навчання дитини; самим студентам, які потім не можуть влаштуватися на роботу, а також роботодавцям, які відчувають кадровий голод - незважаючи на величезну кількість новоспечених фінансистів-економістів-юристів і з ними, сьогодні гострий дефіцит професіоналів у діловій сфері.

рейтинг ВНЗ України

Потенційні роботодавці запевняють, що молодих кадрів в надлишку, але справжніх професіоналів не вистачає у всіх областях, від дошкільного виховання дітей і психологів до інженерів і будівельників. Саме тому випускникам складніше шукати роботу, не маючи хоча б мінімального досвіду. Покладатися тільки на ВУЗ для отримання досвіду - не найкраща ідея, так як навчальні програми дуже відстають від реалій і вимог сучасного бізнесу. Гостро затребувані ті випускники, які вже після першого або другого курсу замислюються про стажування, шукають можливості для практики. Практика не тільки дає навички, але і дозволяє зрозуміти, чи ту професію чоловік обрав або помилився, і йому варто задуматися про зміну спеціалізації. Компанії проявляють все більшу стурбованість якістю своїх фахівців, вони готові донавчати вчорашніх студентів і натаскувати сьогоднішніх, щоб на виході отримати спеців з сильним професійним потенціалом, заточених під вирішення реальних бізнес-задач. Вчорашнього студента можуть відправити на дорогий багатотижневий семінар, його можуть почати натаскувати у другому іноземною - все заради того, щоб отримати продуктивного працівника. Зрозуміло, така інвестиція від роботодавця дістається не всім, а найчастіше тим, хто отримав освіту в поважному ВУЗі і має хоча б мінімальний практичний досвід до отримання диплома.

 

Як не поповнити ряди дипломованих безробітних, які отримали неякісну освіту? За кордоном, щоб відповісти на це питання, майбутні абітурієнти, користуються рейтингами ВУЗів. В Україні поки що ця практика не поширена. Хоча і у нас вже існує кілька власних рейтингів. Але більшість з них (рейтинг "КПІ", Міносвіти) дає кількісну інформацію (наприклад, співвідношення кількості студентів і викладачів) і орієнтовані на навчальний процес. Тоді як і самі студенти, і роботодавці потребують якісної інформації - про те, підготовка в яких ВУЗах максимально відповідає потребам ринку праці.

куди податися абітурієнту

Розглянемо рейтинг ВНЗ по конкретних областях:

Київська область;

Вінницька область;

Волинська область;

Дніпропетровська область;

Донецька область;

Житомирська область;

Закарпатська область;

Запорізька область;

Івано-Франківська область;

Кіровоградська область;

Луганська область;

Львівська область;

Миколаївська область;

Одеська область;

Полтавська область;

Рівненська область;

Сумська область;

Тернопільська область;

Харківська область;

Херсонська область;

Хмельницька область;

Черкаська область;

Чернівецька область;

Чернігівська область.

ВНЗ, ВНЗ України

Українські рейтинги ВУЗів

Топ-200 Україна (упорядник КПІ)

Особливості. Основа рейтингу - інформація, отримана на основі анкетування ВУЗів. Анкети містили питання про науково-педагогічний потенціал ВУЗу, його міжнародну діяльність та якість підготовки студентів.

Рейтинг Міністерства освіти України

Особливості. Для оцінки ВНЗ використовувалися показники шести категорій: науково-педагогічний потенціал, міжнародна діяльність, якість навчання і наукова робота студентів, ресурси ВНЗ, науково-дослідна робота.

Рейтинг "Софія Київська" (упорядник - Український інститут соціальних досліджень та Міжнародна кадрова академія)

Особливості. Поряд із загальним рейтингом, який рахується за кількістю індикаторів (рівень популярності і зацікавленості ВНЗ серед шукачів, оцінка рівня викладання, матеріально-технічної бази та якістю диплома серед роботодавців, кількість намірів отримати освіту в певному ВУЗі, популярність закладу в студентському оточенні респондента тощо), здіснене дослідження дає можливість виділити рейтинг ВНЗ за певними параметрами і в різних галузях.

Затребуваність юристів за останні роки знизилася. Але, професійних знавців юриспруденції, які здатні віртуозно «плавати» в заплутаному українському законодавстві, готові відривати з руками. Причому попит зростає не на юристів в «чистому вигляді», а на фахівців, здатних застосовувати свої знання гранично конкретно - у фінансовому, промисловому і будівельному секторах, в АПК. «Юридична освіта в Україні скоріше залежить від волі і бажання самої людини осягнути суть юриспруденції, ніж від професорсько-викладацького складу ВУЗу. У нас достатньо практики роботи з різного роду кандидатами, і висновок простий: університет не дає явних переваг», - ділиться своїм баченням молодих випускників адвокат, керуючий партнер ЮФ «Можаєв і Партнери» Михайло Можаєв.

Економічні спеціальності, як і раніше, в пошані. Фінансисти і економісти потрібні практично скрізь, у будь-яких галузях і сферах. Лідерами рейтингу за цим напрямом знову, як і в 2013 році, стали Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, КНУ ім. Т. Шевченка, Києво-Могилянська Академія і Київський політехнічний інститут. П'яте місце посіла «Львівська політехніка», потіснивши Харківський національний університет. Природно, в першу чергу за економістів бореться фінансовий сектор (банки, страхові компанії). Проте ВНЗ хоч і має значення для роботодавця, до уваги все одно приймається рівень знань і все частіше - досвід. Молодий спеціаліст, який закінчив університет, не маючи жодного дня робочого стажу, на жаль, не має шансів в конкуренції з тим, хто з другого-третього курсу проходив стажування, напрацьовував базовий професійний досвід.

Якщо юристів і економістів ВУЗи випускають в надлишку, то технічні спеціальності - у дефіциті. Попит на молодих фахівців у сфері IT досить високий і переважає в порівнянні з іншими спеціальностями. Зростає попит і на інших фахівців інженерно-технічного напряму. В цілому ж роботодавці хочуть бачити від майбутніх «технарів» свіжі ідеї, здатність інтегрувати різні технології та розробки, які забезпечать зниження витрат, більш високу ефективність бізнесу.

Роботодавці всі як один говорять, що знання іноземних мов - це вже не привілей, а обов'язкова умова при прийомі на роботу в більшості випадків. Крім того, коли мова йде про «продажників» або лінійних офісних співробітників, дуже цінується вміння спілкуватися і налагоджувати контакти. Адже, як відомо, переговорний процес - важлива складова будь-якого бізнесу. Тому все частіше українські компанії звертають увагу на наявність гуманітарної освіти, будь-то лінгвістика або комунікації і PR. На думку роботодавців, найкращих гуманітаріїв «кують» КНУ ім. Т. Шевченка, Києво-Могилянська Академія, Львівський національний університет ім. І. Франка, Київський національний лінгвістичний університет.

куди можна поступити після школи

 

Незважаючи на те, що аграрний і харчовий сектори залишаються єдиними, хто продовжує заробляти навіть в умовах рецесії, не так багато вузів готують випускників аграрних спеціальностей. Та й попит на них не дуже великий, так як для майбутніх студентів та їх батьків «юрист» або «веб-розробник» звучить більш престижно, ніж «агроном» або «зоотехнік». На це нарікають і роботодавці: навіть великі агрохолдинги відчувають нестачу кадрів, які необхідні для роботи в специфічних умовах АПК. Саме тому вони згодні приймати на роботу непрофільних фахівців і навчати їх самостійно, навіть якщо майже з нуля. Це докорінно відрізняє аграрні компанії від банків або IT, де роботодавці вкрай примхливі. Тим більше що навчальних закладів, які орієнтовані на сільське господарство, в Україні в надлишку. Але найбільш високо цінуються випускники Національного університету біоресурсів і природокористування України, Сумського національного аграрного університету та Донецького національного університету.

Криза кризою, а будівництво в країні не зупиняється: ростуть житлові комплекси, зводяться офісні центри. Тому випускники будівельного та архітектурного напрямків недоліку в роботі не відчувають. Як і аграрії, роботодавці в будівельній сфері не дуже примхливі. В Україні, на жаль, не так багато навчальних закладів, які випускають хороших фахівців-будівельників. Найбільшим попитом користуються студенти Київського національного університету будівництва та архітектури, Харківського технічного університету будівництва і архітектури, Придніпровської академії будівництва та архітектури (Дніпропетровськ). Тому девелопери готові закривати очі на відсутність багатого досвіду роботи, але при цьому вимагають хоча б мінімальну практику, а також наявність портфоліо.

Для прикладу пропонуємо переглянути рейтинг ВУЗів за показниками наукометричної бази даних Scopus.

Опублікований список самих кращих вищих навчальних закладів України. Станом на 27 січня 2014 в рейтинг потрапили 116 ВНЗ.

ВУЗи розташовуються в списку відповідно до індексу Гірша, який відображає кількість наукових публікацій співробітниками або навчальним закладом.

Простими словами це означає, що перші рядки в списку займають ті ВУЗи, які опублікували найбільше своїх робіт у різних наукових виданнях та отримали найбільшу кількість цитувань.

Порівняно з 2013 роком перша двадцятка залишилася колишньою. Далі наводимо повний список всіх навчальних закладів, що потрапили в рейтинг.

№ п/п 

Навчальний заклад 

Кі-сть публікацій 

Кі-сть цитувань 

Індекс Гірша 

1

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

11739 

46431 

67 

Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна 

6412 

25465 

49 

Львівський національний університет імені Івана Франка 

4548 

17920 

40 

Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова 

2341 

8628 

39 

Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" 

4282 

7358 

34 

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича 

1821 

5330 

34 

Донецький національний медичний університет імені Максима Горького 

872 

3937 

33 

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара 

2531 

5989 

29 

Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" 

1806 

4724 

28 

10 

Ужгородський національний університет 

1390 

4515 

26 

11 

Національний університет "Львівська політехніка" 

2790 

4525 

25 

12 

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника 

211 

1869 

25 

13 

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького 

400 

1715 

25 

14 

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського 

1227 

3074 

22 

15 

Донецький національний університет 

1380 

2419 

21 

16 

Український державний хіміко-технологічний університет 

508 

2205 

21 

17 

Сумський державний університет 

798 

3644 

20 

18 

Харківський національний університет радіоелектроніки 

1369 

1887 

20 

19 

Національний медичний університет ім. акад. О. О. Богомольця 

321 

1476 

20 

20 

Донецький національний технічний університет 

954 

1423 

18 

21 

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького 

300 

1169 

18 

22 

Національний університет "Києво-Могилянська академія" 

173 

950 

17 

23 

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки 

419 

1802 

16 

24 

Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" 

565 

1160 

16 

25 

Дніпропетровська державна медична академія 

229 

1023 

16 

26 

Севастопольський національний технічний університет 

602 

1058 

15 

27 

Національний університет біоресурсів і природокористування України 

356 

875 

14 

28 

Харківський національний медичний університет 

176 

453 

13 

29 

Донбаська державна машинобудівна академія 

237 

902 

12 

30 

Одеський національний політехнічний університет 

566 

702 

12 

31 

Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика 

247 

652 

12 

32 

Національний авіаційний університет 

762 

813 

11 

33 

Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського 

105 

551 

11 

34 

Одеський національний медичний університет 

449 

508 

11 

35 

Національний транспортний університет 

194 

491 

10 

36 

Національний фармацевтичний університет 

337 

401 

10 

37 

Національний лісотехнічний університет України 

68 

288 

10 

38 

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини 

72 

270 

10 

39 

Київський національний університет технологій і дизайну 

158 

905 

40 

Національна металургійна академія України 

733 

443 

41 

Національний університет харчових технологій 

149 

439 

42 

Запорізький національний технічний університет 

372 

390 

43 

Буковинський державний медичний університет 

469 

358 

44 

Придніпровська державна академія будівництва і архітектури 

156 

288 

45 

Одеський державний екологічний університет 

71 

247 

46 

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка 

99 

205 

47 

Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя 

112 

285 

48 

Вінницький національний технічний університет 

255 

263 

49 

Кримський державний медичний університет ім. С. І. Георгієвського 

118 

237 

50 

Одеська державна академія будівництва та архітектури 

70 

188 

51 

Івано-Франківський національний медичний університет 

51 

271 

52 

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля 

122 

237 

53 

Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна 

117 

225 

54 

Чернігівський державний технологічний університет 

107 

224 

55 

Київський національний університет будівництва та архітектури 

281 

217 

56 

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського 

96 

174 

57 

Київська школа економіки 

26 

135 

58 

Харківська медична академія післядипломної освіти 

29 

253 

59 

Хмельницький національний університет 

109 

187 

60 

Українська академія друкарства 

51 

186 

61 

Запорізький національний університет 

173 

183 

62 

Тернопільський національний економічний університет 

252 

153 

63 

Приазовський державний технічний університет 

235 

146 

64 

Донбаська національна академія будівництва і архітектури 

16 

117 

65 

Луганський державний медичний університет 

53 

110 

66 

Харківський військовий університет 

96 

100 

67 

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. Гжицького 

51 

100 

68 

Донецький державний університет управління 

26 

94 

69 

Українська інженерно-педагогічна академія 

79 

87 

70 

Національний університет водного господарства та природокористування 

46 

64 

71 

Міжнародний Соломонів університет 

46 

151 

72 

Запорізький державний медичний університет 

117 

148 

73 

Українська медична стоматологічна академія 

188 

135 

74 

Київський медичний університет Української асоціації народної медицини 

195 

124 

5

75 

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка 

66 

96 

76 

Національний гірничий університет України 

260 

82 

77 

Сумський національний аграрний університет 

29 

76 

78 

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова 

75 

75 

79 

Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського 

149 

71 

80 

Українська державна академія залізничного транспорту 

56 

71 

81 

Київський національний торговельно-економічний університет 

42 

71 

82 

Одеська національна академія зв'язку ім. О. С. Попова 

96 

61 

83 

Харківський національний економічний університет 

30 

60 

84 

Житомирський державний технологічний університет 

44 

45 

85 

Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова 

192 

153 

86 

Луцький національний технічний університет 

153 

90 

87 

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана 

78 

67 

88 

Одеська національна академія харчових технологій 

46 

54 

89 

Житомирський державний університет імені Івана Франка 

50 

55 

90 

Херсонський державний університет 

43 

47 

91 

Харківський національний університет міського господарства імені  О. М. Бекетова 

23 

30 

92 

Одеська державна академія холоду 

29 

93 

Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка 

39 

59 

94 

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка 

23 

40 

95 

Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" 

32 

36 

96 

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу 

73 

35 

97 

Черкаський державний технологічний університет 

43 

35 

98 

Київський славістичний університет 

35 

99 

Харківський національний автомобільно-дорожній університет 

14 

29 

100 

Одеський національний морський університет 

50 

25 

101 

Одеська національна морська академія 

14 

21 

102 

Харківський державний університет харчування та торгівлі 

12 

18 

103 

Білоцерківський національний аграрний університет 

21 

17 

104 

Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського 

13 

38 

105 

Дніпродзержинський державний технічний університет 

81 

15 

106 

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка 

21 

107 

Львівська комерційна академія 

18 

108 

Національна академія державного управління при Президентові України 

10 

109 

Державний університет інформатики і штучного інтелекту 

110 

Українська академія банківської справи Національного банку України 

31 

111 

Львівський державний університет фізичної культури 

112 

Чорноморський державний університет ім. П. Могили 

113 

Університет економіки та права "Крок" 

114 

Національний університет "Одеська юридична академія" 

115 

Запорізька державна інженерна академія 

116 

Харківський національний університет внутрішніх справ 

ВУЗи України

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!