Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Вінницької області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Вінницької області \ ЗВО (ВНЗ) Вінницької області та їх рейтинг \ 29. Верхівський сільськогосподарський коледж Вінницького національного аграрного університету, ВСК ВНАУ

Верхівський сільськогосподарський коледж Вінницького національного аграрного університету, ВСК ВНАУ

« Назад

Верхівський сільськогосподарський коледж Вінницького національного аграрного університету - вищий учбовий заклад I рівня кваліфікації.

Верхівський сільськогосподарський коледж Вінницького національного аграрного університету, ВСК ВНАУ

Історична довідка про ВСК ВНАУ

У 1922 році в будівлі колишніх панів Сабанських в селі Верх Тростянецького району Вінницької області була створена профтехшколу.

У 1930-1931 роках агропрофтехшкола була перейменована в аграрний технікум буряківництва, а в 1934 році аграрний технікум рільництва.

За час свого становлення до його лав були переведені контингенти студентів перейменованого Геменського, Полонського, Вінницького, Брацлавського аграрного технікумів.

У 1939 році учбовий заклад було реорганізовано у Верхівський аграрний технікум.

В 1947 році при закладі було створено підрозділ "Механізація аграрного виробництва", яке в 1958 році було переміщено  в Ладижинський сільськогосподарський технікум.

У 1962 році в учбовому закладі створена заочна форма навчання за спеціальністю "Агрономія".

У 1973 році в технікум перевели контингент студентів Комаргородського агропромислового технікуму і здійснено формування спеціалістів за кваліфікацією "Захист рослин".

У 1960-1970 роках створюється спортзал, їдальня, проводиться реконструкція гуртожитку, запроваджується в дію тепломережа від центральної котельні.

У 1980-1990 роках побудовані нові тваринницькі будівлі в учбово-дослідному господарстві, побудований зерноочисний комплекс.

У 1991 році впроваджується в дію нова лабораторна будівля починається формування спеціалістів за кваліфікацією "Землевпорядкування", з 1998 року за кваліфікацією "Організація виробництва", а з 2009 року розпочато формування спеціалістів з напрямку "Зелене будівництво і садово-паркове господарство".

В 1997 році на основі розпорядження Кабінету Міністрів України № 895 від 21.09. 1997 Верхівський сільськогосподарський технікум був перейменований у відділення Вінницького державного аграрного університету.

У 2009 році Верхівський сільськогосподарський технікум Вінницького державного аграрного університету був реорганізований у Верхівський сільськогосподарський коледж Вінницького національного аграрного університету.

ВСК ВНАУ

Додаткова інформація про Верхівський сільськогосподарський коледж Вінницького національного аграрного університету

Контингент учбового закладу становить 250 чоловік на денній формі навчання і 100чоловік на заочній формі навчання. За час становлення коледж сформував понад 20 000 спеціалістів.

Учбову практику студенти здійснюють у науково-дослідному господарстві Вінницького національного університету, яке налічує понад 500 га землі.

Крім того, для здійснення практики закріплені як основні, перспективні сільськогосподарські організації різноманітних форм власності і господарювання та навчально-дослідні установи.

Поруч з головною студенти отримують і робочі кваліфікації:

- Тракторист-машиніст аграрного виробництва категорії "А";

- Оператор комп'ютерного набору.

Найкращі студенти закладу відбувають виробничу практику за спеціальністю за границею.

Коледж володіє сертифікатом на право надання загальної освіти з видачею диплома  про середню освіту разом з дипломом молодшого фахівця.

Верхівський сільськогосподарський коледж Вінницького національного аграрного університету, ВСК ВНАУ

Співпраця ВСК ВНАУ

Після завершення закладу випускники мають змогу продовжити навчання за ступеневою підготовкою на III курсі Вінницького НАУ, Уманського НАУ, Львівського НАУ.

Верхівський сільськогосподарський коледж Вінницького національного аграрного університету, ВСК ВНАУ

Матеріально-технічна структура Верхівського сільськогосподарського коледжу Вінницького національного аграрного університету

Всім студентам надаються гуртожитки. Діє їдальня (120 посадочних місць), є актовий зал на 300 осіб, бібліотека, читальний зал та спорткомплекс.

Учбовий процес відбувається в двох учбових приміщеннях, один з яких – суто для лабораторно-практичних занять. До можливостей студентів: 35 учбових кабінетів, 2 комп’ютерних класи, клуб на 300 осіб, їдальня на 120 посадкових місць. В деяких будівлях учбового приміщення розташовується бібліотека з читальним залом на 80 чоловік, спортивний зал, актовий зал на 350 чоловік, гуртожиток на 380 осіб, спорткомплекс, до якого включені: спортивна зала, тренажерна зала, зала для боротьби, стадіон, 4 спортивні майданчики, гімнастичний майданчик. Функціонує медичний пункт.

В ВСК ВНАУ діють спортивні гуртки з волейболу, футболу, баскетболу, легкої атлетики, гирьового спорту, настільного тенісу, боротьби та ін. Кожного разу діють секції художньої творчості, найвизначніший з яких фольклорний ансамбль "Верхівчанка".

Верхівський коледж ВНАУ здійснює формування молодших фахівців за такими кваліфікаціями:

- Геодезія та землеустрій;

- Аграрне господарство і лісництво.

Матеріально-технічна структура ВСК ВНАУ

Матеріально-технічна структура закладу розміщена на території чудового парку, створеного популярним німецьким ландшафтним дизайнером Кроненбергом ще у ХІХ віці. Площа парку – 25 га, 20 га залишилось ще з панських періодів, а 5 га колектив співробітників та студентів закладу досадив персональними силами. Парк Верхівського сільськогосподарського коледжу є державною пам’яткою природи. Це парк ландшафтного типу, в якому нараховується 86 видів декоративних дерев та кущів, більше ніж 400 видів трав’янистих рослин і велика кількість квітів.

За 90 років становлення учбовим закладом сформовано біля 20 тис. фахівців аграрного виробництва. На даний час на денній і заочній формі навчання здобуває освіту 295 студентів. Учбовий процес формує 29 штатних педагогів, до того ж один кандидат аграрних наук – керівник закладу Кушнір Олександр Михайлович, удостоєний «Знаком пошани» Міністерства агрополітики України, 3 відмінники освіти України, 3 відмінники сільськогосподарської освіти України, 1 педагог-методист, 8 педагогів вищої кваліфікації, 14 – першої. За минулих 5 років 23 педагоги здійснили стажування, в тому числі і на основі Вінницького НАУ. В закладі діє бібліотека, яка формується з читальної зали та абонементу. Читальна зала нараховує 80 робочих місць для студентів. Книжковий фонд бібліотеки нараховує 39540 тис. екземплярів.

Отже, Верхівський сільськогосподарський технікум надає широкі знання свої студента для подальшого працевлаштування.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!