Роздрукувати сторінку

Вінницький національний аграрний університет, ВНАУ

« Назад

Аграрний ВУЗ – найбільш молодший на території Вінниці вищий учбовий заклад. Унікальність закладу в тому, що починаючи з маленького підрозділу столичного Вузу, за відносно маленький термін, він розвинувся в сильний учбово-науковий регіональний центр сільськогосподарської освіти і науки, про який знають не лише на Україні, але і за її межами. Сильні науково-педагогічні школи університету дають можливість підготовки фахівців по всім можливим напрямкам, яких вимагає аграрний сектор економіки.

Вінницький національний аграрний університет, ВНАУ

Вінницький національний аграрний університет був сформований в Україні у 1982 році, за егідою Міністерства сільського господарства і багатьох профільних відомчих установ для всебічного формування висококваліфікованих спеціалістів. На сьогоднішній день ВНАУ має четвертий рівень кваліфікації.  В університеті діє денна та заочна форми навчання, а також є змога одержати дистанційну освіту.

Вінницький національний аграрний університет проводить підготовку спеціалістів на основі середньої освіти, а також перепідготовку на основі вже одержаної вищої та середньої освіти. Для повноцінного та ефективного процесу навчання ВНАУ має високоспеціалізовані кафедри, здійснює кожного року міжнародні наукові конференції, приймає участь у різноманітних конкурсах і підтримує дружні стосунки з визначними університетами та інститутами України та закордону. Університет має також підготовчі курси з іноземної мови, математики, української мови, історії України. В університеті створена служба працевлаштування випускників та учнів студентів. По завершенні університету видаються дипломи державного значення. Крім основної кваліфікації студенти в процесі навчання у ВНАУ можуть пройти відповідну підготовку та отримати свідоцтво тракториста, водія по декількох категоріях, сертифіката з іноземної мови або комп'ютерної техніки. Студенти в процесі освіти забезпечуються комфортним гуртожитком.

Контакти ВНАУ

Вінницький національний аграрний університет знаходиться за адресою м. Вінниця, вулиця Сонячна, д. 3.

Телефон: (0432) 46-74-37.

ВНАУ

Напрями навчання у ВНАУ

- Біологія та екологія;

- Харчова промисловість і біотехнологія;

- Сільське, лісове, рибне господарство;

- Економіка, менеджмент, маркетинг.

Історія становлення ВНАУ

Сучасний Вінницький національний аграрний університет (ВНАУ) був створений на базі колегіуму, історія якого бере свій початок ще в XVIII столітті. Метою було забезпечити область кваліфікованими у сфері сільського господарства кадрами, що спричинило за собою створення схожих навчальних закладів по всьому регіону. ВНАУ в статусі сучасної установи виник в 1982 році. Спочатку матеріальна база в університеті була мінімальною і створювалася виключно з метою проведення занять для першокурсників. Пізніше, до середини 80-х, матеріально-технічна база почала стрімко розвиватися, завдяки господарським організаціям Вінницької області та Міністерства агропромислового комплексу України. Студентський колектив Вінницького аграрного університету активно брав участь у будівництві нових корпусів навчального закладу, а також збір зерна на полях Вінницькій області, під керівництвом завідувачів кафедрою.

Пізніше в університеті був створений факультет підвищення кваліфікації. До кінця 80-х – початку 90-х значно збільшилася загальна кількість факультетів в університеті, що спричинило за собою приріст студентства, а з ним і збільшення кількості викладацького складу. На сьогоднішній день підготовку в університеті проходять близько 13 000 студентів під уважним керівництвом 450 викладачів високої кваліфікації. Близько 240 є кандидатами наук, а 53 – представники професури та докторантури. Випускники закладу є конкурентоспроможними кадрами на трудовому ринку у сфері сільського господарства.

Факультети ВНАУ

На сьогоднішній день в інституті ведеться підготовка фахівців наступних освітньо-кваліфікаційних рівнів: бакалавр, фахівець, магістр на факультетах:

- агрономічний;

- менеджменту;

- механізації сільського господарства;

- економіки підприємства;

- митної справи;

- технології виробництва і переробки продукції тваринництва.

Вінницький національний аграрний університет проводить співпрацю з іншими вищими навчальними закладами. У число партнерів університету входять Словацький аграрний університет м. Нітра, Варшавський аграрний університет, Естонський університет життєвих наук в Тарту, Науково-практичний центр національної академії наук Білорусії і тваринництва, Казанська державна академія ветеринарної медицини ім. М. Е. Баумана та інших.

Вінницький національний аграрний університет, ВНАУ

Матеріально-технічна база ВНАУ

Університет має досить велику матеріальну базу для того, щоб проводити навчання студентів. Для проведення занять зі студентами університет володіє декількома навчальними корпусами, в яких знаходяться столові і буфети, де студенти можуть на перервах підкріпитися. Комп'ютерні класи обладнані сучасною технікою та новітнім програмним забезпеченням, що дає можливість працювати за персональним комп'ютером на повну потужність.

Для отримання більш докладної інформації про навчальний процес в університеті, ознайомитися з інфраструктурою його у Вінницькому національному аграрному університеті проводиться спеціально День відкритих дверей. Крім того, ви познайомитеся з професорсько-викладацьким складом, яким зможете задати свої питання.

Для успішної здачі ЗНО університет проводить набір абітурієнтів на підготовчі курси, де викладачі університету дадуть додаткові знання або нагадають і закріплять ті знання, що раніше проходили у школі, і які можуть бути на іспитах.

Навчально-виховний процес ВНАУ

Навчання у Вузі проводиться на очній та заочній формі навчання. Студенти ВНАУ очної форми навчання можуть навчатися на бюджетній основі або позабюджетній основі, що залежить від результатів здачі ЗНО.

Для іногородніх студентів університет надає місця для проживання в одному зі своїх гуртожитків, які повністю перебувають у його розпорядженні.

Студентам очної форми навчання надається відстрочка від служби в армії.

Свій вільний час студенти можуть проводити в гуртках та секціях, які діють на базі університету.

Випускникам ВНАУ видається диплом державного зразка, в якому позначається напрям навчання його (її) та кваліфікація студента.

У навчально-виховному процесі в університеті задіяні 519 викладачів, з них докторів наук, професорів 10,2%, кандидатів наук, доцентів 60,8%. Хороша матеріально-технічна база університету складається з: 13 навчально-лабораторних корпусів, 23 комп'ютерних класи, бібліотеки, 13 студентських гуртожитків, навчальних і демонстраційних полів, 48 філій кафедр на виробництві, машино-технологічна станція "Модуль", Центр культурної підготовки "Олімп", Ботанічний сад "Поділля".

Незважаючи на відносно молодий вік, досягнення Вінницького національного аграрного університету в аграрній науці більш ніж вагомі. Так, в торішньому списку кращих аграрних ВНЗ України Вінницький НАУ зайняв 5-е місце, а за представлені досягнення в різних номінаціях було нагороджено 8-ма золотими медалями! Серед досягнень Вінницького аграрного - система управління навчанням "Електронна система Сократ", модулі якої створені студентами та викладачами університету.

В університеті створені необхідні умови для творчого зростання його співробітників, стажування та співпраці з колегами університетів України та зарубіжжя.

Щорічно близько 20% викладачів підвищують кваліфікацію у вітчизняних вищих навчальних закладах, наукових та виробничих установах. Крім того, за останні 3 роки 35 викладачів університету пройшли стажування у закордонних навчальних закладах, в основному в США.

Отже, Вінницький національний аграрний університет – це сучасний заклад освіти, який надає ґрунтовні знання своїм студентам.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!